Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. No to po co instalujesz stable? On jest jeszcze mocno niedorobiony, a ten bug to tylko jeden z wielu.
  2. A nie Hangouts? W globalu jest to na stałe wrzucone.
  3. Czasami, ale raczej miflash. Z tym download to ten typ tak ma, po pierwszym wgraniu to nadal nie działa, ale potem zaczyna. Nie wiem co powoduje że zaczyna działać. Flashowałem już 3 i każdy z nich po pierwszym flashu nadal miał problem, a w którymś momencie być może ze po odblokowaniu zaczęło to dzialać. Wszystko poszło dobrze.
  4. Global się wgrywa na zablokowany bez problemu, unlock jest tylko do twrp potrzebny. No a po co ci teraz download? Jak chcesz odblokować i potem wgrać twrp to fastboot potrzebny.
  5. FromWP

    Rarunku

    Jesteś czarodziejem, tylko tej magii będziesz teraz musiał użyć od postawienia telefonu na nogi. Nie wiem czy jest rom eu pod miflasha dla tego telefonu, chyba pozostaje ci rom china (dla 5s plus widzę jakiegoś globala) jak uda ci się przywrócić tryb fastboot albo download.
  6. A po co ci china? Chińskiego chcesz się uczyć?
  7. To coś masz z systemem pokopane, nie są to normalne objawy. Jaki masz w tej chwili rom i jak go instalowałeś? Ja bym zrobił przynajmniej przywrócenie do ustawień fabrycznych i wgrał wszystko od nowa, może być z kopii zapasowej.
  8. Nie wiem, nic takiego się u mnie nie dzieje, a jakie aplikacje ci się wyłączają, kiedy i jak to wygląda?
  9. Jak to się dzieje na różnych romach to chyba coś mu fizycznie dolega.
  10. Zamknij konsolę bo masz równolegle otwartą, a telefon masz w download? Bo jak wykrywa adb to chyba w fastboot i jak pisał kolega było refresh?
  11. Mam dwa, jeden 2/16, drugi 3/32 z dystrybucji ABC Daty i brak problemów ze słyszalnością czy przechodzeniem z 2G (romy global dev). Chińskie wersje różnią się nie tylko brakiem b20 ale też komponentami co pokazuje menu serwisowe, może mikrofon też inny wsadzili i tu jest przyczyna problemu.
  12. Muszę cię zmartwić, bo w przypadku Redmi 4A nie będzie to proste. Podobno zmuszenie go do przejścia w edl nawet przy pomocy kabla deep flash graniczy z cudem (Acid o tym też wspomniał). A bez tego wgranie oryginalnego romu może być niemożliwe, chyba że uda się odblokować bl na śmieciowym romie sprzedawcy w co wątpię. Co do błędów to tak, zakupy w Chinach bywają ryzykowne, ale atrakcyjne finansowo (jak nic się nie dzieje).
  13. A co to za wynalazek? Sam znalazłeś sam diagnozuj. Nikt inny z tego forum chyba tego nie używa.
  14. W przeglądarce? A zalogowałeś się? 1/3 postów piszę z przeglądarki w telefonie, zazwyczaj tej wbudowanej, ale z chromem też nie ma problemów.
  15. Żadnego oszczędzania. A to że system android to 30% to o niczym nie świadczy, bo jak nie używasz innych aplikacji to ta wartość będzie większa, jak używasz to procentowo mniejsza. Facebook i messenger potrafi drenować, ale bardziej upatrywał bym problemu ze słabym sygnałem sieci komórkowej. Przy słabym sygnale i ciągłym szukaniu potrafi mocno drenować. Wskaźnik baterii niestety często nie działa liniowo, szczególnie pod koniec, naładuj do 100% trzymając trochę dłużej podpięty pod ładowarkę i zobaczysz ile spadnie do rana.
  16. Chce nazwę użytkownika i hasło. Chyba któryś chiński klawisz na klawiaturze po lewej zmienia język na angielski, tylko nie wiem czy klawiatury czy interfejsu. Chce nazwę użytkownika i hasło. Chyba któryś chiński klawisz na klawiaturze po lewej zmienia język na angielski, tylko nie wiem czy klawiatury czy interfejsu.
  17. 4g=LTE, zainstaluj sobie "Samouczek Miui Polska" ze sklepu, tam jest sporo podstawowych informacji o Miui. Na początku moze się przydać.
  18. Jak pobierzesz z linku w przeglądarce, to zinstalujesz, ale uruchamiając twrp i z poziomu twrp. Automatycznie przez aktualizacje raczej nie.
  19. Bo ta kombinacja w Redmi uruchamia właśnie to menu. Do twrp (jak masz je zainstalowane) to wszystkie trzy klawisze, vol+, vol- i power, lub z tego chińskigo menu klawisz recovery.
  20. Nie WiFi nie jest niezbędne. Teraz zauważyłem że ty masz już global dev. Być może wgranie od podstaw Miflashem nowszego romu np. 6.12.15 coś w kwestii przechidzenia z 2G by poprawiło, ale niestety ten problem u jednych jest u innych nie i nie wiadomo do końca gdzie leży przyczyna.
  21. Przejść na global dev ,ale koniecznie przez MiFlash i flash all, ewentualnie potem odblokować i MiuiPolska. Romy global stable ciągle są niedorobione. Co do 4G i nie przechodzenie do 2, lub 3G przy połączeniu przychodzącym to raczej problem po stronie Nju które nie lubi Xiaomi (w Playu tego nie ma). Na razie pomaga chyba jedynie Ustawienie max 3G, może to kiedyś naprawią. Na ostatnich romach global dev i MiuiPolska nie mam problemów z przechodzeniem z 2G wyżej, ani połączeń jak jestem w 4G (minimalnie dłużej dzwoniący musi poczekać na połączenie) ale ja mam Playa. Zmiana połączenia USB tez działa (jest opcja) niestety nie działa ustawienie na stałe w opcjach programistycznych, ale to podobno wina Androida 6 (nie wiem jak na Linuxie mam win10). Co do chmury to zależy co ustawisz w synchronizacji, jak tylko kontakty, smsy i historię połączeń, to będzie mało. Jak zdjęcia, filmy, ustawienia systemu i backup całości to dużo.
  22. Te opinie i statystyki to wina kiepskich pierwszych wersji romów global stable na wersjach international czy se. 90% użytkowników po zakupie nic nie zmienia, co najwyżej przez ota. Teraz już jest lepiej, a wersje dev nie odbiegają stabilnością od konkurencji. Ale niestety to prawda że Xiaomi niezbyt dobrze przygotowało się przy wejściu na rynki globalne.
  23. Moim zdaniem nigdy, a tak naprawdę nie bardzo wiem po co. Aktualizacja do 6 nic by w przypadku Miui nie zmieniła. Chyba że porzucą rozwijanie Miui na 5.1 dla wszystkich telefonów i łatwiej im będzie robić wszystko na 6.0, a w najnowszych telefonach na 7.0. Romy na 4.4.4 niczym się nie różniły pod względem funkcjonalności od tych na 5.1 dla Redmi 2. No może na początku te na 5.1 miały więcej błędów.
  24. To jest Chinka która chce się tobie udostępnić (znaczy sam głos na razie). Błąd którego trudno się pozbyć. Znajomemu któremu pomagam z telefonem coś takiego się pojawiło na global dev i nijak nie można było tego wyrugować. Kolejne aktualizacje nic nie pomagały. Pomógł Miflash i wgranie od podstaw ostatniego global dev Fastboot.
  25. Piszesz w tym wątku, na początku wszystko masz. Albo w toturialach, Albo tu : Ale najlepiej poszuka w dziale twojego telefonu. Jak masz fastboota to już połowa sukcesu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...