-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
Oblokowanie BOOTLOADERa bez pozwolenia Xiaomi
FromWP odpowiedział(a) na redzi84 temat w Modyfikacje systemowe
Mi4c się nie pojawi tylko Device i nr portu com np. Com10 po kliknięciu refresh. -
A parujesz z poziomu MiFita? Opaski nie wystarczy połączyć w bluetooth, trzeba ją dodać w MiFit i wtedy się sparuje.
-
KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ
FromWP odpowiedział(a) na jarekm95 temat w Dyskusja ogólna
Jak masz twrp to spróbuj jeszcze raz zainstalować. Factory reset to to samo co po prostu wipe (bez żadnych dodatkowych opcji) w twrp. -
Chyba musisz użyć Miflasha i wczesnego romu z odblokowanym bl, tu masz poradnik z linkami.
-
Nie, na dawcę organów może się nadać, do kubła to nie.
-
Nie dziwne, bo samo się nie aktualizuje, trzeba pobrać nowszy rom samemu i zainstalować. OTA na razie jest na globalu.
-
Skontaktować ze sprzedawcą, bez znajomości hasła do konta na którym był zalogowany nic z nim nie zrobisz. Nawet CM-a nie zainstalujesz jak bl zablokowany.
-
KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ
FromWP odpowiedział(a) na jarekm95 temat w Dyskusja ogólna
Tak -
Nabyłeś Mi4c nie z globalem, tylko jakimś śmieciem sprzedawcy. Na mi4c Chińczycy nie wydali globala. Jedyna sensowna rada to zmienić rom na eu/pl. Możesz na szczęście dla ciebie zrobić to natychmiast nawet bez występowania o zgodę na odblokowanie bl i to całkowicie oficjalną metodą.
-
Miui nie, bo i po co. Tu wersja Miui odpowiada za funkcjonalność, nie nr Androida na którym to stoi. ale jakieś CM-y są (jednego przez chwilę miałem do momentu w którym nie mogłem nigdzie zadzwonić).
-
Samoczynny reboot na romi stable.
FromWP odpowiedział(a) na tomaszko1232 temat w Problemy techniczne
Na global dev też się nie resetuje od kilku wydań, nie wiem dlaczego wszyscy wierzą w to magiczne słowo stable. -
Normalnie jak w każdym innym. Cała masa ludzi to zrobiła, ja też, czyli na pewno się da. Zaletą jest to że na pewno będziesz miał oficjalny rom czego "nie polska" dystrybucja nie gwarantuje.
-
KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ
FromWP odpowiedział(a) na jarekm95 temat w Dyskusja ogólna
Da się na global dev odblokowałem. Czcionki systemowe, to nie wiem. W systemie jest klawiatura googla i swiftkey to i emotki do nich chyba można. -
KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ
FromWP odpowiedział(a) na jarekm95 temat w Dyskusja ogólna
Niestety nie ma romu (fastboot) miuipolska dla 3s który mógłbyś wgrać MiFlashem, wszystkie są recovery wgrywane przez twrp. Musisz najpierw odblokować bl i wgrać twrp. Jak masz tam oficjalny rom to powinno się na nim udać (niektórym się udaje na stable), na global dev uda się na pewno bo sam na takim odblokowałem. Co do 50% przy MiUnlocku to najczęściej błąd działania, czy instalacji sterowników, bo taki błąd się pojawia nawet jak nie masz podłączonego telefonu. Poradnik lokalny i nowy ogólny napisany przez Redmi2 powinien pomóc. -
Samoczynny reboot na romi stable.
FromWP odpowiedział(a) na tomaszko1232 temat w Problemy techniczne
Sprawdziłem przed chwilą, tak z ciekawości i na ostatnim global dev to działa u mnie normalnie, pojawia się animowany przycisk i uruchamia szukanie. Może jakieś "błędy" są tylko wiele z nich dotyczy ogólnie działania Miui nie wersji romu. Na pewno mniej niż na stable i restartów brak, a o tym ten post. -
Same telefony to nie podróbki, ale romy w nich to już tak. Nie ma oficjalnych wersji global przynajmniej na razie. Tak czy inaczej będziesz musiał sam wgrać normalny rom. Ale kłamstwo sprzedawcy co do romu podważa wszystkie pozostałe informacje.
-
Samoczynny reboot na romi stable.
FromWP odpowiedział(a) na tomaszko1232 temat w Problemy techniczne
Akurat jeśli o to chodzi to aktualizacje globala są na tej samej zasadzie (recovery) nawet gorzej bo z reguły paczki aktualizacyjne to tylko po kilkadziesiąt Mb a nie całe pliki romów jak jest przy aktualizacjach romów eu. Romy global mają tą przewagę że można w razie problemów sformatować telefon od podstaw bo wszystkie wersje są też wydawane jako romy fastboot. Na najnowszym romie eu/pl też nie powinieneś mieć restartów. Jeden i drugi wariant powinien być lepszy od wersji stable. -
No to bez roota nic z tym nie zrobisz, a root na globalu jest bez sensu. Albo wywalisz do jakiegoś folderu śmieci i zapomnisz, albo rom eu/pl gdzie nie będziesz tego miał.
-
Samoczynny reboot na romi stable.
FromWP odpowiedział(a) na tomaszko1232 temat w Problemy techniczne
Od dwóch czy trzech ostatnich wydań global dev nie miałem żadnego restartu (wcześniej sporadyczne się zdarzały). Podobnie jest na romach eu (bazujących na chińskich dev). Przypuszczam że wersje stable osiągną taki status za kilka miesięcy. -
Niech zgadnę, masz globala? Dostałeś właśnie Duo w gratisie jako aplikację systemową, której nie można odinstalować, taki kaprys i wymóg Googla.
-
Czy warto zmieniać Rom xiaomi.eu na Global
FromWP odpowiedział(a) na tomaszzz temat w Dyskusja ogólna
U mnie trzyma tak samo, albo i lepiej, tylko ja dosyć intensywnie używa telefonu. Ze wszystkim zamrożonym lub uśpionym ten pierwszy był najlepszy. -
Czy warto zmieniać Rom xiaomi.eu na Global
FromWP odpowiedział(a) na tomaszzz temat w Dyskusja ogólna
Zawsze możesz wrócić do tego który masz. Lepiej wgraj dev, nie stable. -
Czy warto zmieniać Rom xiaomi.eu na Global
FromWP odpowiedział(a) na tomaszzz temat w Dyskusja ogólna
Da się, zyskasz inne funkcje, nowe Miui8, dostępu do motywów nie stracisz, wydajność baterii raczej się nie zmieni. Masz pierwszy rom eu/pl już trochę zabytkowy, który był wysoko oceniany jeśli chodzi o baterię, reszta działania to tak średnio. Lubisz zmiany, a tak długo na tym romie wytrzymałeś? -
Działanie kompasu - proszę o weryfikację u innych
FromWP odpowiedział(a) na nicrame temat w Dyskusja ogólna
Nie to zaczyna ciąć po prostu w ciemności, czyli czujnik oświetlenia, niezależnie od czujnika zbliżeniowego. Na najnowszym global dev też jest. W Redmi 2 tego efektu nie ma. -
Dlaczegi nie 2.2.8, chyba dopiero na tej wersji to działa.
