Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Literówka, myślałem o Redmi2, powinno działać, ale wgranie złego romu mogło coś namieszać w partycji efs odpowiedzialnej za modem i imei.
  2. No niestety nic innego do głowy mi nie przychodzi, z rootuję zainstaluję i sprawdzę.
  3. Niestety możliwe że twojego Redmi 3 też dopadło uszkodzenie pamięci, co podobno jest nagminne w tym modelu, albo coś się źle pobrał lub rozpakował rom.
  4. Nie ma romu global na twój telefon, nie masz co szukać. Jest tylko china. Na przykład ten http://bigota.d.miui.com/6.10.27/wt86047_pro_images_6.10.27_20161027.0000.00_5.1_cn_1e7b0c6b8e.tgz , tylko to już na Androidzie 5.1. Potem musisz wgrać na to rom eu/pl, może co się uda przez updater, jak nie to najpierw twrp (to nowsze dla androida 5.1) Twój telefon to tzwn. Redmi 2 enhanced tu masz poradnik z linkami i rozróżnieniem wersji: http://en.miui.com/thread-126437-1-1.html
  5. Dostałem od kolegi z forum chińską wersję 3s (2016030) a sam posiadam 3s international (2016031) obydwa to czarno szare wersje. Okazuje się że wiele komponentów w tych wersjach się różni. Zdjęcie z hardware info, po lewej international, po prawej china: Nie wiem na ile te różnice są stałe i być może to tylko przypadek, ale np ekran wizualnie jest wyraźnie lepszy w 2016031 czyli international. Inne są płyty główne, moduły: fingerprint, akcelerometru, żyroskopu, alsps i bateria. Ciekawe jak wyglądają komponenty w innych egzemplarzach. Dostałem tą chińską wersję żeby sprawdzić czy da się coś zrobić z problemami z internetem, ale okazuje się że różnice w pasmach i obsługiwanych standardach są większe i nie ograniczają się tylko do braku b20 LTE w chińskiej wersji. Zdjęcie info o systemie (po prawej china): Modem jest ten sam, ale inne EFS. Nie udało mi się zmusić tego chińskiego żeby poprawnie działał internet mobilny. Niezależnie od wgranego romu, czy to global stable, czy global dev wgrany od podstaw MiFlashem, czy na końcu odblokowanie i wgranie romu eu/pl (na china dev wgranym na czysto). Nie wiem czy to problem tego jednego egzemplarza, czy to jakaś specyficzna wersja. Nie jest to problem opisywany w innym wątku gdzie telefon ma problem z przejściem 2G do 3G. Tu po prostu mimo poprawnej konfiguracji nawet jak w 3G to często brak internetu a po jakimś czasie, czasami restarcie pojawia się H, H+. Do LTE zalogował się słownie raz na chwilę. Wygląd to tak jakby brakowało w chińskiej wersji innych pasm, nie tylko b20.
  6. Poprawiłem opis w poście, mam nadzieję że teraz jest ok (ale kawy jeszcze nie piłem, to się jeszcze nie dobudziłem a wtedy funkcja pisania nie nadąża za myśleniem)
  7. Tak, dźwięk przy kablu ze zworką się nie pojawi. Czyli prawie na pewno masz edl, tylko źle wykrywa twój telefon system. Fakt, nieprecyzyjnie to napisałem w opisie. Poprawię, ale w cytatach z innych postów to się chyba nie zmieni.
  8. To zależy od modelu. Powinien być ciemny, a w 3s jest zupełnie czarny (przynajmniej w kilku które miałem). Raczej masz problem ze sterownikami, windowsem, lub portem usb. Dźwięk powinien się pojawić po podpięciu normalnym kablem telefonu w trybie edl. To jest po prostu dźwięk systemowy oznaczający wykrycie podłączonego urządzenia.
  9. .bat jest chyba tylko jeden.
  10. To chyba błąd tylko wyświetlania bo ta ikona pojawia się po udanej lokalizacji a potem niechętnie znika nawet po wyłączeniu gps. Na innych romach też tak jest.
  11. FromWP

    Mi Band 2

    W trakcie ładowania jest zajęta ładowaniem i nic innego nie robi. To normalne. Prąd sama sobie dobiera i ładowarka 2A nie jest problemem, a ile trwa to nawet nie wiem, mam dwa miesiące i ładowałem dwa razy. Z tym sterowaniem muzyką to wątpię. Względem nowszej wersji brakuje chyba treningu stacjonarnego w ustawieniach.
  12. Zgadzam się, a menu po angielsku ma swoje plusy.
  13. Widać stringi w tym przypadku są za ciasne, na 2.2.9 po przestawieniu języka systemu na eng. opcja jest dostępna i działa, po przestawieniu na pl opcji brak i nie działa. Niestety. Firmware mam to które się wgrało razem z 2.2.9. Trzeba poczekać, może się wkrótce ogarną i zadziała przy następnej aktualizacji, bo teraz to wygląda na zwykły błąd i jak działa na eng to powinno działać z pl (no może bez ogonków).
  14. Orange i wszystko jasne "pomarańczowe". Oni lubią telefony z własnej dystrybucji, są "najlepsze" i nawet VoLTE na niektórych działa.
  15. Ale koledze nie działa i chciałby wiedzieć co ma zrobić żeby zadziałało. Pisanie głosowe a wykrywanie "Ok Google" to dwie różne funkcje. Musisz problemu poszukać w ustawieniach googla i klawiaturze googla (swiftkey korzysta z pisania głosowego klawiatury googla). Może trzeba jeszcze doinstalować Voice search googla. U mnie też pisanie głosowe działa bez problemu, a "Ok google" mam wyłączone.
  16. Można zmienić status jakiejś aplikacji na systemową na przykład programem link2ds, ale do tego potrzebny jest root. Częstym problemem Miui było to że nadanie uprawnień po prostu nie działało, ale to przynajmniej w przypadku Whatsappa już przeszłość. W sumie to właśnie brak albo opóźnione powiadomienia w Whatsappie był dla mnie głównym powodem instalacji roota na globalu. Ale poprawili to i na romach dev nie ma problemu z powiadomieniami (nie wiem jak na stable, bo nie testowałem). Ale kłódka i "nie blokuj" w ustawieniach oszczędzania baterii dla wszystkich komunikatorów i programów pocztowych i typu endomondo to w Miui nadal podstawa.
  17. Różnica jest prosta. W globalach Gmail jest aplikacją systemową której nie można usunąć, Whatsapp nie. W Miui aplikacje systemowe mogą więcej bez dodatkowych ustawień. Doinstalowanym trzeba te uprawnienia ponadawać. Ale od kilku miesięcy nie ma z Whatsappem problemu, przynajmniej na wersjach global dev
  18. Wniosek z tego, że trzeba z rozwagą korzystać z motywów i launcher ów.
  19. Wspierać to wspiera na pewno, inaczej by nie zobaczył tego co mu tam włożyłeś, a czy wszystkie urządzenia będą dobrze działały to się okaże w praktyce.
  20. Sam ten rom wgrywałeś? Co najmniej dziwne zachowanie, jakbyś coś złapał od przyjaciół zza Wołgi. Jak nie możesz wgrać domyślnego motywu, to musisz mieć trochę namieszane w systemie. Ewentualnie reset do ustawień fabrycznych, a najlepiej wgranie romu od nowa Miflashem. A może zwykły restart pozwoli na zmianę motywu na domyślny.
  21. Nie zaszkodzi, jeszcze bym kabel sprawdził, jak jest kiepski, lub uszkodzony, to może bardzo wolno ładować. Ja nabyłem za 20zł miernik napięcia i prądu ładowania na kabel usb i wtedy od razu wiadomo jak ładuje.
  22. Spróbuj z wyłączonym telefonem, jak będzie się ładował to problem softu, jak nie to raczej sprzętowy.
  23. FromWP

    Mi Band 2

    Nie u mnie bez zmian. Jeszcze pojawiła się opcja treningu stacjonarnego, nie wiem czy to wcześniej było bo dawno tego nie używałem. Ale poprzednio żeby sesja treningu była zapisana trzeba było się przemieszczać, bez tego nie zapisywało. Mam też wrażenie że drzemki lepiej wykrywa, bo już się przespałem i wykryło a na poprzedniej nie zawsze to działało.
  24. Okazuje się że nowa 2.2.9 też pokazuje, tylko trzeba przestawić język systemu na angielski.
  25. FromWP

    Mi Band 2

    Jak to zrobiłeś że ci działa na angielskim? Mi się wgrała, pobrało nowe firmware i przestało działać, a działało po kombinacjach z chiński językiem. Zadziałało, pomyliłem wersje i ponownie wgrałem chińską. 2.2.9 po ustawieniu j. angielskiego pokazuje opcję id w ustawieniach.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...