Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. A jaki rom masz, bo tego trybu w romach eu nie ma, na globalach jest ale tam podobno działa, w śmieciowych jest ale działa właśnie tak jak u ciebie. Miflash, czy adb to go wykryje w trybie fastboot albo download. Jak ustawiłeś debugowanie usb to jeszcze adb pozwoli na uruchomienie w fastboot z poziomu uruchomionego telefonu. Tylko nie wiadomo jak to wygląda w tym trybie, szczególnie jak to nie działa prawidłowo. Chyba tylko Miflash, tryb download i rom fastboot. Jak masz w poradnikach.
  2. Spróbuj jeszcze ładowania przez usb w komputerze. Opaska jest urządzeniem niskoprądowym i czasami normalna ładowarka nie wykrywa że cokolwiek zostało do niej podłączone i nie ładuje. Często się to zdarza po całkowitym rozładowaniu.
  3. FromWP

    Wersja stable

    1. Jak ci się uda uruchomić twrp, to trzeba by spróbować jeszcze raz wgrać ten rom który wgrywałeś. 2. Jak nie to powinno się udać wyjść z bootloopa do fastboot i jescze raz wgrać twrp i zip romu. 3. Jak nic z tego nie wyjdzie to MiFlash i wgranie chińskiego romu dev, global lub china, potem twrp i rom eu. Wątpię żeby ten stable eu był lepszy od dev7.1.20, już chyba się o tym przekonałeś na samym początku.
  4. FromWP

    Wersja stable

    Tak, na przyszłość, nie wgrywać romu starszego na nowszy, a jeżeli już to z wipe (factory reset). Nie napisałeś jaki rom i jak wgrywałeś, eu, global?
  5. Bo to nie ja zrobiłem, tylko koleś któremu dałem do ręki telefon dosłownie na 15 sekund. Nie do odtworzenia i nie wiem jak on to zrobił. Teraz używam blokady pozycji ikon ekranu głównego (jak daję komukolwiek telefon nawet na 5 sekund).
  6. Koledze chyba chodziło o mikrofon i rozmowy przez ten w Rodmi 2. Chyba się da, tylko i tak rozmowę trzeba odebrać w telefonie i nie wiem czy przełączenie rozmowy na bt spowoduje też uruchomienie mikrofonu w Roidmi.
  7. To samo jest od kilku wydań w romach global dev na Redmi 3 i Redmi 3s i Mi5, bo w tych się z tym spotkałem. Nawet dzisiaj dwóch kolegów (Redmi 3s i Mi5) podziękowało mi, bo po wejściu w odblokuj i zalogowaniu się po raz drugi w tym miejscu odblokowało momentalnie (bez zaznaczania oem unlock). Mieli oczywiście komunikaty że konta są różne i dochodziło do 50%. Ewidentnie przy komunikacie o różnych kontach w tym przypadku chodzi o dopisanie konta w tej zakładce odblokuj w opcjach programistycznych, niezależnie od zalogowania na to samo konto w ustawieniach głównych (dodatkowe ukryte utrudnienie).
  8. Bo to ostatnio jest chyba we wszystkich nowych romach, china też. Powodzenia.
  9. Nie są, tak to zrobili Chińczycy, trzeba być designerem, zarejestrować się i wtedy dopiero można instalować motywy z dowolnych źródeł. Androida się upgrejduje razem z romem i Miui. To jest nierozłączne. Na razie jest tylko 5.1 a kiedy i czy kiedykolwiek będzie nowszy to nie wiadomo. W Miui to Miui określa funkcjonalność, nie wersja Androida na którym to jest zrobione.
  10. Bo ostatnio w oryginalnych chińskich romach dodali zakładkę w opcjach programistycznych "Status blokady Mi". Tam trzeba kliknąć odblokuj i zalogować się również tam na konto. Bez tego jest komunikat o różnych kontach. Opcje programistyczne domyślnie są ukryte, żeby się pokazały trzeba w ustawieniach, informacje o telefonie, kliknąć 7 razy na wersję Miui. Jak to zrobisz to się odblokuje. Mógł się zapoznać, ale od czasu powstania tego poradnika coś się zmieniło.
  11. To wcale nie musi być takie banalnie proste do odtworzenia. Niby nie można odinstalować aplikacji bo systemowa, ale jakimś cudem czasami udaje się ukryć ikonę. Jak ma rom eu i twrp to wipe Dalvik/art i Cashe powinien pomóc. Przy globalu może być konieczne przywrócenie ustawień fabrycznych, lub wgranie miflashem tego samego romu z zachowaniem danych.
  12. Dla własnego dobra w razie jakichkolwiek problemów z kontem, hasłem, ponownym logowaniem, utratą telefonu. Do odblokowania może nie jest to konieczne.
  13. Beta, ale bardziej dopracowana. To wersję stable bym nazwał alfą. Mam ustawione żywe kolory i nic się nie dzieje. Fakt że chińskie wersje tego modelu mają trochę inne komponenty, niędzy innymi wyświetlacz.
  14. Jak globala to miflash z opcją flash all rom fastboot i masz telefon jak wyjęty z pudełka.
  15. Autosugestią, jak już w to uwierzyłeś to tak będzie. Co do wgrania na czysto, to zależy co tam teraz masz, jak rom eu to wipe (factory reset) w twrp. Albo lepiej Miflashem z opcją flash all, ale to już rom china dev, lub global dev i ponowne wgranie twrp i romu eu. Link do romów i poradnika na en.miui: http://en.miui.com/a-234.html Rozumiem że bl masz odblokowany, jak tak to tamten poradnik wystarczy.
  16. Na ból to raczej wizyta u lekarza, może psychologa bo to raczej hipochondria. SAR może być chwilowo wysoki (przy słabym zasięgu sieci) i telefon może się z tego powodu zrobić trochę ciepły, ale wywołanie bólu w jakiejś części ciała (może poza głową) to chyba paranoja. Jakiś radiesteta (jak w to wierzysz) też może mógłby pomóc i przy okazji parę groszy zarobić.
  17. Na żywe kolory pomoże, na restarty raczej nie. Wgrajcie jak sugeruje kolega Zexon72 global dev. Na samym początku miałem jakieś samoczynne restarty, ale od kilku wydań zero, nic się nie dzieje. Albo poczekajcie (jak wam się chce) dwa, trzy miesiące, bo tyle mniej więcej wersje stable są zacofane w stosunku do dev. Jak wyżej
  18. Nie ma bo wysyła do telewizora kopię ekranu. Tak taki kabelek, albo na przykład pendrive z dwoma wtyczkami, dużą i mikro USB. Taki pendrive to w sumie bardzo wygodna opcja, używam na codzień to przenoszenia różnych rzeczy z komputera do telefonu i w drugą stronę.
  19. Jak łykniesz to zdaj relację sam jestem ciekaw wrażeń, a to w sumie nowość. Bose robi bardzo dobre słuchawki, bo oni w sumie wyrośli z rynku słuchawek dla wojska, tylko cena jest często trudna do zaakceptowania na tle konkurencji.
  20. Da się, ja kupiłem jakiś ezcast i w trybie mirror ekranu możesz odtwarzać wszystko co masz na ekranie, może być z pamięci albo czegokolwiek podpiętego pod USB OTG.
  21. Zawsze grała automatycznie z wbudowaną aplikacją, a teraz nie tylko:
  22. Oczywiście, tylko nie zmienisz częstotliwości domyślnej i nie skorzystasz z autostartu muzyki po połączeniu. To działa identycznie jak każdy głośnik, czy słuchawki bt. Ostatnio znajomemu chciałem uruchomić na iPhonie 6 i niestety komunikat, że aplikacja działa tylko z Roidmi 2. Częstotliwość sobie zmienia telefonem żony (Redmi 3).
  23. Nie będzie, musisz kupić Roidmi 2.
  24. Dobre, a na cenę zwróciłeś uwagę? To ja polecam 1More Triple Driver In-Ear. Cena będzie podobna do Bose a jakość dźwięku porównywalna ze słuchawkami za ponad 1000zł. Dodatkowo 1 More Design to firma która robi wszystkie słuchawki firmowane przez Xiaomi. Albo Xiaomi Wireless Bluetooth 4.1 Music Sport Earbuds http://www.gearbest.com/sports-fitness-headphones/pp_560728.html Tak około cztery razy tańsze od Bose.
  25. W najnowszym Roidmi driver 2.0.8 który mi się zainstalował kilka dni temu można już dodać Tidala do autostartu po połączeniu z Roidmi. Przypuszczam że Spotify też. Jak Roidmi i Tidal są uruchomione w tle to muzyka startuje po połączeniu automatycznie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...