-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
To co nazywasz chińskim twrp, to nie jest twrp tylko menu serwisowe i ono nie zniknie. MiPcSuite nie jest ci do niczego potrzebne i nie działa z twoim telefonem (wersja chińska działa). W twrp jak już je zainstalujesz telefon powinien być widoczny. Plik romu możesz wgrać przed instalacją twrp i od razu po instalacji twrp instalować rom eu. -
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
FromWP odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
Tu masz mój opis Możesz użyć zwykłego kabla i przejściówki. Jak już zepsułeś ten usb type c to masz tam zdjęcie wtyczki usb i z omomierzem można znaleźć które trzeba zewrzeć. Reszta ma pozostać bez zmian.- 8 782 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Operacji jest tyle samo, a efekt końcowy, może być lepszy. Szczególnie jak masz wgrany rom od innego modelu. Chiński rom fastboot trzeba pobrać, fakt waży trochę więcej od twrp.
-
Jak to jest 811 to najprościej wgrać MiFlashem globala, albo china dev i potem zipa romu eu przez aktualizacje. Odpowiednie twrp samo się wgra bo jest w romie eu. A nr IMEI w Redmi 2 i Redmi 3 dla obu slotów są takie same, to normalne w tych modelach.
-
W dziale dla tego telefonu jest poradnik (znajdziesz), dla Rdemi 3 jest poradnik (link wkleiłem), bo to w sumie tak samo się robi. Tylko tak na szybko to z tym trybem download (EDL) w twoim telefonie jest problem bo nie chce do tego trybu przechodzić. Może być potrzebne zrobienie kabelka USB deep flash. W podlinkowanym temacie masz co zrobić w razie problemów z wejściem w EDL.
-
A w jakim trybie to robisz, fastboot, czy download, bo ten poradnik jest dla tel. z odblokowanym bl i tam każą najpierw odblokować i flashować w fastboot.
-
Przeniesienie telefonu na nowe konto Xiaomi
FromWP odpowiedział(a) na McG pytanie w HyperOS - korzystanie
Połóż nowy telefon obok starego. Uruchom w ustawieniach przenoszenie danych i przenieś dane ze starego na nowy. Po tej operacji wyloguj się z konta Xiaomi na starym telefonie (poprosi o hasło do konta) i po wszystkim. Możesz jeszcze w chmurze odpiąć stary telefon (jeżeli po wylogowaniu z konta w telefonie jeszcze jest na liście twoich urządzeń), Status bootloadera się nie zmienia.- 3 odpowiedzi
-
- konto xiaomi
- przeniesienie
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na Strawqens temat w Dyskusja ogólna
To może jutro będzie global dev. -
No nieźle, ciekawy sposób, tylko szkoda że żaden z was nie przeczytał manuala, tam wszystko czarno na białym opisane: http://support.sonymobile.com/global-en/bm10/userguide/ Jak to po angielsku piszą "Read the fucking manual".
-
Updater nie wgra, ale prawie niemożliwe żeby Miflash nie chciał wgrać romu China dev. Może jakiś błąd popełniasz po drodze (może trzeba innej wersji MiFlasha spróbować). Podobno przez MiPcSuite też można, ale trzeba użyć chińskiej wersji, co trochę utrudnia operację.
-
Normalnie samo się robi jako update i nic nie musisz robić, ale z ostatnią wersją tą 2.2.11 miałem problem bo nie chciała się wgrać na 2.2.10. Musiałem odinstalować starą i wgrać od podstaw. Ale nie trzeba odparowywać, z tym samym telefonem na tym samym koncie łączy się ponownie bez problemu.
-
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Bzdurne teorie głosisz, akurat czułość modemu, jest bardzo dobra w Redmi 3, w 2 może minimalnie gorsza ale i tak lepsza niż w wielu innych telefonach. Jeżeli to nie problem sieci (a pisałeś wcześniej że teść zmienił sieć na Orange i tu trzeba reklamować problem) to znaczy że z tym egzemplarzem coś nie tak. -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Nieszkodzi i tak to koledze nic nie zmienia, bo ten 7.1.3 i ten ze screena są na zablokowany bl. -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Nie to jest 6.5.12 eu przerobiony na fasboot zeby go wgrać w trybie download (edl) jak jest zablokowany bl. -
Problem z parowaniem Mi Band 2 Motorola X Play
FromWP odpowiedział(a) na Divine temat w Pozostałe urządzenia Xiaomi
Nie bardzo ale może to ci pomoże, bo chyba robi coś w rodzaju ustawień fabrycznych opasce. -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Nie, masz zablokowany bl. Masz rom przerobiony z romu recovery MiuiPolska na wersję fastboot przez Wietnamczyka, którą sprzedawca mógł wgrać na zablokowany bl MiFlashem. Nic na to nie wgrasz, ani nie odblokujesz na tym bl. Odsyłam do lokalnego poradnika co masz zrobić. -
Nie robisz reboot to system, tylko reboot to recovery i od razu instalujesz rom eu. Błąd przy wgrywaniu na globala polega najczęściej na rebocie do systemu, bo po tej operacji będzie wisiał nalogo Mi. Reszta bez zmian, można instalować na globala, nie trzeba na china dev.
-
Na pewno przewidział, to ze mu miga po włączeniu to prawdopodobnie szuka urządzenia już sparowanego. Tak jak napisałeś z reguły trzeba odpowiednio dłużej przytrzymać ten przycisk. Jeszcze ewentualnie w telefonie przestawić bt na widoczność dla wszystkich urządzeń. Z podobnym urządzeniem SBH20 Sonego nie mam problemów, tam też trzeba przytrzymać jeden z przycisków dłużej żeby wymusić tryb parowania z nowym urządzenie, inaczej szuka tylko sparowanego.
-
Ale ten sterownik jest do trybu fastboot i w tym trybie nie będziesz miał telefonu jako dysku w menedżerze. W normalnym trybie czyli przy uruchomionym telefonie powinien być widoczny, tylko trzeba przestawić w ustawieniach połączenia USB z "tylko ładowanie" na "przesyłanie plików". Domyślnie jest tylko ładowanie, Po podłączeniu telefonu do komputera trzeba kliknąć w powiadomienie o połączeniu i zmienić z "tylko ładowanie" na przesyłanie. W starszych androidach można było zmienić domyślne ustawienie połączenia USB w opcjach programistycznych. W 6.0 też można tylko nie jest to zapamiętywane i pozostaje domyślnie ładowanie.
-
Jak chcesz koniecznie mieć roota, to rom eu, na globalu są problemy po wgraniu twrp (gryzie się bez modyfikacji romu), a bez twrp roota nie wgrasz. Można uruchomić twrp bez wgrywania na stałe tylko po to żeby wgrać zip-a supersu, ale też nie zawsze to wychodzi. Jakbyś został na globalu to aktualizacje były by przez OTA i nie blokują bl (jak sobie wcześniej odblokowałeś). Czy na tym globalu odblokujesz, to nie wiadomo, musisz spróbować. Na romach global dev to z reguły się udaje, na stable nie zawsze. Na china dev zawsze wcześniej czy później.
-
Czyli nic się nie dzieje? Nie wiadomo czy uczy się Xiaomi, czy lokalny MiFit? A z tą aktywnością bez opaski ktoś może wie gdzie to się ustawia, bo nie daje mi to spokoju.
-
W MiFit 2.2.11 pojawiły się jakieś etykiety zachowania, wiecie z czym to się je? Chwilowo dałem opaskę żonie i nie mogę tego sprawdzić. Pływania tam nie ma ale jest "Użytkownika" i tam można coś sobie stworzyć. Dodatkowo gdzieś w ustawieniach uruchomiłem mierzenie aktywności (kroków) bez opaski na podstawie czujnika w telefonie. Coś tam nawet pokazuje, tylko w żaden sposób nie mogę sobie przypomnieć gdzie to było i w jakich ustawieniach.
-
W Mi Ficie jest w powiadomieniach opaski opcja "przy wyłączonym ekranie"
