Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Skoro nie widzisz to nie odblokujesz. Musisz wgrać dev, global, lub china, tam to będzie.
  2. Bo masz prawdopodobnie nowy rom. Problem dotyczy również romów eu (które są na bazie chińskich dev). Nawet w Redmi 2 na romie eu 7.1.19 przestał kabel działać.
  3. Opcje programistyczne? Normalnie są ukryte. Klikasz 7 razy w wersję Miui w informacjach o telefonie, stajesz się programistą i masz je dostępne. Jak nie masz tego statusu blokady mi w swoim romie, to raczej na nim nie odblokujesz. W nowych wersjach oficjalnych romów dev to jest, w stable tylko w niektórych.
  4. BL masz i to najprawdopodobniej jakimś cudem odblokowany.
  5. Tak, przeczytaj kilka wpisów wyżej. Opcje programistyczne, stan blokady mi. Tam musisz się dodatkowo zalogować. Dawniej ci się udało bo tego nie było. Nowe zabezpieczenie w nowych romach.
  6. Jakby ci się udało uruchomić w fastboot to było by prościej. Spróbuj po długim przytrzymaniu power, momentalnie jak zawibruje przytrzymać vol- i power. Czasami się udaje. Jak nie to czeka cię rozebranie telefonu i wymuszenie edl przez zwarcie dwóch punktów na płycie. Hindusi to te telefony rozbierają na filmikach nawet samymi paznokciami bez narzędzi. Tylko trzeba uważać na taśmę czytnika linii papilarnych, bo podobno krótka i łatwo uszkodzić. Link do tutka z tymi tespointami: http://en.miui.com/thread-387921-1-1.html
  7. Z wgraniem to nie będzie na pewno żadnego problemu. Co do konfiguracji też nie powinno być jak znajomy logował się do konta Mi adresem mailowym i znasz hasło. Ale chyba czasami potrafi chcieć zweryfikować logowanie wysłaniem sms-a, (może dopiero po włożeniu sima). Prawie na pewno capcha się pojawi.
  8. Tak można drucikiem, tylko istnieje niebezpieczeństwo że drucik się przemieści i zewrze nie to co trzeba. Bezpieczniej poświęcić jakiś kabel, rozciąć i zewrzeć te dwie żyły (w 99% zielony i czarny). Zwarcie do masy (obudowy nie powinno zaszkodzić bo czarny to też jest masa (ground). Kolega mezutelni już ci podał linka, tam masz wszystko co jest ci potrzebne. Może to być zwykły usb i przejściówka na usb type c.
  9. Nie powinien łapać "lagów" i się sam restartować. Coś tam jest nie tak. Robiłeś wipe w twrp po wgraniu romu? Możesz zacząć od advanced wipe w twrp i zaznaczyć cache i dalvik/art. Jak nie pomoże to po prostu wipe, tylko to wykasuje wszystkie twoje dane.
  10. A już masz edl (download) czy ciągle w fastboot podpinasz?
  11. Bo wskazujesz folder images. Tam trzeba wskazać główny folder z rozpakowanym romem, bo tam są pliki wykonacze których nie może znaleźć w images.
  12. A jaki masz teraz rom? Ja sprawdzałem (tak z czystej ciekawości bo temat świeży) dzisiaj na 7.1.19 na Redmi 2 i Redmi 3s Na obydwu nie zadziałał.
  13. Może będzie łatwiej znaleźć. Wg danych do których dotarłem to zielony jest Data+ a biały Data-, ale to nie ma większego znaczenia dla działania i zrobienia. Jedyny problem który się ostatnio pojawił to taki, że w najnowszych romach sposób przejścia do edl kablem przestaje działać. Jako uzupełnienie podam linka do swojego opisu, będzie w jednym miejscu:
  14. Jak masz oryginalny, to zainstalujesz z pliku, z poziomu updatera global dev. Bez tego chyba ci się nie uda, bo ostatnio wymagają zalogowania do konta w opcjach programistycznych. Musisz mieć coś takiego, a chyba w twoim romie tego nie ma: W opcjach programistycznych coś takiego powinno być: Kolegom jacek789456 i cimek ta porada pomogła i odblokowali. Przeczytaj kilka wpisów wcześniej.
  15. Nie we wszystkich telefonach jest to proste. W niektórych trzeba naruszyć plomby gwarancyjne, żeby np wyjąć chociażby baterię. Osobiście w swoim R3s na wszelki wypadek odblokowałem bl. W razie problemów lepiej pozostawić sobie możliwość wgrania innego romu, czy sformatowania MiFlashem od podstaw. Przynajmniej teraz wchodzi do download z menu serwisowego (mam na nim global dev 7.1.19). Pozostaje mieć tylko nadzieję, że ewentualne śmieciowe romy od sprzedawców nie będą blokowały edl. Dodatkowo trzeba przeredagować poradniki z użyciem kabla deep flash. Polityka Xiaomi jest rzeczywiście polityką, bo nie wiadomo o co w niej chodzi.
  16. Nie, sprawdziłem przed chwilą i jak się trzyma vol- do przechodzi do fastboot. Jak vol+ to do chińskiego menu. Ale u mnie kabel przestał działać również na romie eu 7.1.19 (Redmi 2, 813) i globalu 7.1.19 (Redmi 3s). Sprawdziłem przed chwilą, czyli problem jest naprawdę poważny i trzeba coś nowego wynaleźć.
  17. Normalnie to wystarczy podłączyć wyłączony telefon ze zwartym data+ do masy i powinien zamiast do trybu ładowania przejść w tryb edl. Bez wciskania dodatkowych przycisków.
  18. Na filmiku klient zwiera masę do masy (ekranu). Nie wiem czy to coś daje, bo normalnie w kablu deep flash zwiera się data+ z masą. Dodatkowo wykrywa mu telefon pod trochę dziwnym COM140. Albo się pomylił i wprowadza w błąd (bardzo prawdopodobne), albo odkrył jakiś nowy sposób.
  19. Wyluzuj, każdy ma prawo do błędu, przecież sprostowałem i nawet polubiłem twój post.
  20. Tak ale wyrywkowo, rzeczywiście napisane że prze ota powinno sie udać.
  21. Czytałeś co w tym linku jest? Trzeba użyć trybu download=edl który acidowi nie działa. Nie, np po odblokowaniu bl zaczyna przechodzić do edl komendami i z chińskiego menu (R3s).
  22. Nie, to znaczy że masz hd voice. To nie to samo co VoLTE i jest w 3G nie LTE.
  23. Wygląda na to że dokończył, jest paused, czas biegnie, ale nic się nie dzieje. Możesz chyba odłączyć, przytrzymać power i powinna się zacząć instalacja. Tylko jej nie przerywaj, bo to może trochę potrwać, nawet powyżej 30 minut. Nie zawsze jest komunikat że zakończono pomyślnie.
  24. A masz coś takiego w opcjach programistycznych jak na zrzutach z tego postu? Jak tak to tam dodaj konto i urządzenie. Może pomoże, ale RN3SE to wyjątkowo oporna na odblokowanie sztuka. https://miuipolska.pl/forum/topic/9218-odblokowywanie-bootloadera-w-urządzeniach-xiaomi-poradnik/?do=findComment&comment=306703
  25. To proste, przy przywracaniu ustawień fabrycznych powinna być opcja czyszczenia internal storage, ewentualnie karty sd. Jak tego nie zaznaczyłeś to dane typu zdjęcia itd zostały.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...