Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. A to nie owieczka tylko wilk (przywódca stada) ale nie wiadomo do końca czy to nie fałszywy alarm. Może to tylko błędy konkretnego wydania romu. A tak ogólnie to wiadomo "dobrze już było" i dotyczy również Xiaomi.
  2. Ustawienia, Dodatkowe ustawienia, Przyciski: Panel sterowania, Monitor danych, Ograniczenia aplikacji. Dla pobranych masz 3G i WiFi. Systemowe Wifi mają zawsze przyznane i możesz tylko zmieniać dostęp 3G A klikając w prawym górnym rogu masz menu z tym jak te uprawnienia mają być przyznawane nowo instalowanym aplikacjom. Ale tak jak pisałem uprawnienie uprawnieniami, a czy to zadziała w danym romie i Miui to druga sprawa.
  3. Tak wyciąłeś zrzut że nic nie widać, ani jaki MiFlash, w jakim katalogu i czy poprawnie odpowiedni rozpakowany rom, jaki system w kompie. Widać jedynie że jesteś w edl i wykryło ci telefon.
  4. Ja chyba w tym momencie używam tylko stockowych aplikacji, ewentualnie równolegle Gmaila i Chroma. Gmaila bo z kontem gmaila działa bez problemu, do innych kont stockowa. Chroma jedynie jak chcę udostępnić linka (albo skorzystać z synchronizacji z tym co otwierałem na kompie), bo to jedna z niewielu rzeczy która źle działa na stockowej przeglądarce. Jak się chce wkleić skopiowanego linka w treści to g z tego wychodzi, działa jedynie wklejanie w pasku.
  5. A próbowałeś tego: 1. Wylogować tel z konta Mi 2. Reset do fabrycznych, ponowne uruchomienie bez dostępu do sieci i wifi 3.Zalogowanie w opcjach programistycznych w tym "mi unlock status" na konto (dopiero w tym momencie włączamy wifi) 4.uruchomienie w fastboot i próba odblokowania. Na en.miui coś takiego znalazłem i podobno działa w bardzo opornych przypadkach.
  6. Moze tak być, na pewno jakiś błąd komunikacji romu z recovery w którym to się powinno zrobić.
  7. To wszystko dla "bezpieczeństwa" użytkownika.
  8. Może być nawet problem z przejściem z global stable na dev, bo nie zawsze chce zaakceptować aktualizację z pliku. Ale gdzieś ostatnio czytałem że sam Qualcomm chce w nowych procesorach zablokować edl.
  9. A zamykasz tego Navi Experta? Skoro szuka to znaczy że działa w tle. Przy wychodzeniu z niego po prostu go zamykaj. Ja ustawiłem sobie żeby długie przytrzymanie klawisza wstecz zamykało aktualnie włączoną aplikację. Co do gmaila to trzeba by jeszcze sprawdzić czy ma uprawnienia do korzestania z danych komórkowych, ale pomimo tego że ma to na niektórych romach może być z tym problem.
  10. Dokładnie to uruchamia telefon w recovery (tu w twrp) i w tym twrp zakładkę wipe bez żadnych dodatkowych opcji. W twrp jest w opisie jak wejdziesz w Wipe że to odpowiada "factory reset" i jest "most wanted" czy jakoś tak. Co dokładnie w to wchodzi to nie analizowałem, ale prawdopodobnie to co wymieniłeś. Robi dokładnie to, czyli Data, Cache i Dalvik.
  11. Bo on właśnie zrobił wipe. Nawet jak zrobi się z poziomu menu telefonu przywracanie ustawień fabrycznych to to powoduje uruchomienie w twrp wipe. Tak to działa.
  12. Meizu sformatował Roidmi?
  13. Wątpię, dana wersja Miui ma praktycznie taką samą funkcjonalność niezależnie na jakim androidzie jest zrobiona. Może ktoś im podpowie że tego brakuje i wprowadzą kiedyś w Miui.
  14. Cholera wie, musisz sprawdzić, niby w ustawieniach to się nazywa Roaming międzynarodowy, ale w zakładce o przesyle danych już po prostu tylko roaming.
  15. Niestety Xiaomi jeszcze na to nie wpadło. Jedyne co można zrobić to ustawić swoją sieć na sztywno, ale z roamingu krajowego (zagranicznego też) wtedy nie skorzysta.
  16. Nie rom eu tylko przez twrp, global miflashem, znajdziesz w poradnikach.
  17. Nie to nie to samo, ale jak chcesz roota to rom eu bo na globalu będziesz miał z tym problem. Z twrp również.
  18. W każdym pierwszym poście o nowym tygodniowym wydaniu romu to masz. Najpierw twrp, potem rom eu i na końcu root. A już odblokowałeś bl? https://miuipolska.pl/forum/topic/21678-miui-7119/ A tu jak zainstalować i używać fastboota https://miuipolska.pl/?faqs=jak-zainstalowac-fastbootadb#more-14743
  19. Redmi 4 3/32 nazywa się Redmi 4 Prime (lub pro) i jest już global.
  20. Jak masz odblokowany bl to możesz w trybie fastboot. Ty chyba masz zablokowany, wiec tylko ewentualnie w trybie download, ale nie wiem jak to jest z tym w MTK.
  21. Nie można wgrywać globala przez twrp, jakbyś chciał wrócić to niestety MiFlash. Zgoda jest na zawsze i to samo urządzenie możesz odblokowywać ponownie w każdej chwili. Co do złego działania aplikacji to już kolega podpowiedział ci co zrobić, ewentualnie dodatkowo w twrp po prostu wipe.
  22. Wgrałeś najnowszą, a pewne różnice między globalem i eu są, zależy co komu pasuje, bo global też ma kilka plusów. Co do konta Mi to jak byłeś wcześniej zalogowany, to zawsze poprosi o hasło przy wgraniu nowego romu bo to pamięta. Jak się wylogujesz na telefonie to też to zapamięta i przy ponownym wgrywaniu nie będzie monitu. Można używać Mi i Googla, lub jeszcze innego, to się nie wyklucza.
  23. Problemu szukaj w telefonie, a jaki rom?
  24. Widać nie korzysta z umów roamingowych Playa, tylko z samego Playa. A z jakich innych to oni powinni ci powiedzieć.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...