Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Można jeszcze komendą w konsoli w katalogu AdbFastboot. Przy podłączonym telefonie w trybie fastboot komenda: fastboot oem edl . A instalatora adbfastboot ściągasz stąd: https://www.androidfilehost.com/?fid=24521665358595410 a tu jak to zainstalować i używać: https://miuipolska.pl/?faqs=jak-zainstalowac-fastbootadb#more-14743 Ale kabel deep falsh jest najpewniejszy.
  2. Niestety to chyba prawda, najlepiej wgrać oficjalny, tylko oficjalny to na razie tylko global stable i może być paradoksalnie starszy rozwojowo od tego syfmiui które jest zerżnięte z miui.eu rozwojowej.
  3. Spróbować może, jak nie wyjdzie to nic się nie stanie, najwyżej odmówi wgrania.
  4. Czyli Redmi Note 3 SE, zmień w stopce to przy następnych postach inni będą wiedzieć o czym piszesz. http://en.miui.com/a-234.html Ale china dev dla twojego nie ma, jedynie global dev, czyli pobierasz Redmi Note 3 Special Edition Latest global developer.
  5. To szukaj przyczyny w WhatsAppie, wersji na komputer nie używam, ale słyszałem że są problemy z komunikacją jak się tego używa równolegle, w końcu to Facebook go kupił.
  6. A masz jakąś instrukcję do tego Bm 10? Trzeba toto wprowadzić w tryb łączenia (wykrywalności dla innych urządzeń) bez używania NFC (przy NFC prawdopodobnie to się samo włącza jak wykryje urządzenie). W telefonie w ustawieniach włączyć bt z opcją widoczności dla wszystkich urządzeń, uruchomić wyszukiwanie i powinno się sparować.
  7. No pewnie że można, przez aktualizacje, i wersję romu recovery przez stockowe MiRecovery którego nie można podmienić na twrp z powodu zablokowanych działań w fastboot (zablokowany bl). Albo przez wgranie romu fastboot ale tylko w trybie awaryjnym Emergency Dowmload Mode (w skrócie EDL lub po prostu download). Koniec wyjaśnień.
  8. Może tak być. Mam Redmi3s, żona Redmi3, obydwa mają identyczne ekrany (przynajmniej identycznie się zgłaszają w menu serwisowym) a świecą zupełnie inaczej. Nawet opcje ustawień w menu ekranu są inne. Chyba że w twoim przypadku Sharp też dostarcza im różne matryce, ale wtedy nazwa wyświetlacza powinna się różnić.
  9. Ty po prostu nie bardzo wiesz jaki masz telefon, albo nie do końca znasz jego nazwę. W stopce masz Redmi Note 3, w zrzucie o telefonie masz rom dla Redmi Noote 3 Pro SE, a próbujesz wgrać rom dla Redmi Note 3 pro. To są zupełnie inne telefony i mają inne wersje romów.
  10. Nie upieraj się, uwierz na słowo jak jest zablokowany to w fastboot romu nie wgrasz, podobnie twrp, po prostu na tym polega blokowanie bl. Poprawnie zainstalowane sterowniki są oczywiście poza wszystkim innym potrzebne. To taki pewnik, "Twierdzenie bez dowodu"
  11. Na 200% jest tak jak piszę. Znaczy to jedynie że miałeś w jakiś sposób odblokowany bl. Co do MiFlasha 2016.08.30 to on czasami działa, ale pewniejszy jest 2016.04.01
  12. Podstawowy błąd to tryb fastboot, u ciebie jest zablokowany i nic w tym trybie nie wgrasz (dlatego też telefon nadal żyje). Nie musi być odblokowany bl, bo można wgrać w trybie download (edl), Drugi błąd to niezbyt szczęśliwa wersja MiFlasha najlepiej użyć 2016.04.01 Tu masz poradnik dla Redmi3/3s, procedury są takie same:
  13. Tak to jest główna przyczyna, gdy urządzenie jest zablokowane wszystkie procesy są usypiane, czyli nic nie działa. Nigdy nie używaj (bezmyślnie) tego optymalizowania, A jak chcesz mieć pewność żeby dana aplikacja działała i miała zawsze powiadomienia to: 1. Dodaj ją do autostartu 2. Ustawienia, Zainstalowane aplikacje, WhatsApp, Pokazuj powiadomienia i tam wybierasz co chcesz i jeszcze Uprawnienia aplikacji w tym samym miejscu. 2. Panel sterowania, Bateria, Aplikacja oszczędzania baterii, Systemowe, WhatsApp, Bez ograniczeń, Po wykonaniu tego powinno działać, ostatecznie jeszcze kłódka na uruchomionym WhatsAppie.
  14. Jaki masz rom, global oficjalny? W globalu gmaila nie na liście dodawania do autostartu bo w nim jest aplikacją systemową. Systemowe w miui nie potrzebują dodawania do autostartu bo mają już uprawnienia aplikacji dodanej do autostartu. Musisz w opcjach powiadomień aplikacji poustawiać i oszczędzaniu baterii. 1. Ustawienia, Zainstalowane aplikacje, Gmail, Pokazuj powiadomienia i tam wybierasz co chcesz i jeszcze Uprawnienia aplikacji w tym samym miejscu. 2. Panel sterowania, Bateria, Aplikacja oszczędzania baterii, Systemowe, Gmail, Bez ograniczeń, Po wykonaniu tego powinno działać, ostatecznie jeszcze kłódka na uruchomionym Gmailu, ale to raczej zbędne.
  15. To przynajmniej teoretycznie masz najlepszy (najbardziej pożądany z możliwych. Co do odcienia bleli i jego indywidualnego odbioru to rzecz gustu i jest to tylko jeden z wielu parametrów wyświetlania. Jak ja patrzę na wklejone zdjęcie to w R4a masz mocną dominantę niebieskiego i zieleni. Wszystkie tanie LCD TN w notebookach czy monitorach tak właśnie świecą. Jak spojrzysz na jakieś dobrze skalibrowane Eizo to w nim odcień bieli będzie bliższy twojemu 4s.
  16. Tu masz jeden poradni, dla Redmi 3, ale procedura jest taka sama Pobierasz rom fastboot global dla twojego telefonu stąd: http://en.miui.com/a-234.html Tylko wiele osób ma problem z wprowadzeniem twojego modelu w tryb download (inaczej EDL), ale sposoby jak to zrobić też znajdziesz w tym poradniku.
  17. Wgrać globala, do tego pozwolenie na odblokowanie nie potrzebne, a jak je dostaniesz to też na nim powinien unlock zadziałać. Co zrobić z odrzuconym pozwoleniem to nie wiem, nie trenowałem tego.
  18. Nie, TWRP będziesz musiał wgrać ponownie.
  19. Być może w każdym kupionym u tego samego sprzedawcy. A tym ramem możesz się nie niepokoić, zużywa tyle ile potrzebuje. W twoim LG masz zajętych 2,5 GB to sporo więcej od 1,4 w Redmi. Sam facebook i messenger potrafi zjeść prawie cały ram Co do romu to po prostu wgraj globala i zapomnij o tym co tam teraz masz.
  20. Spróbuj najnowszą dzisiejszą: https://www.androidfilehost.com/?fid=529152257862695162 coś podobno poprawione w działaniu internetu przez sieć. To co wyżej kolega ci podesłał to rom fastboot i to się instaluje MiFlashem, tylko to chyba chiński rom, albo przerobiony przez jakiegoś Włocha.
  21. A kto niby ma znać tą odpowiedź. Nawet nie podałeś informacji jak ten twój rom się przedstawia. Przecież takich modowanych romów jest cała masa, każdy inny. Co ty tam masz to ty tylko wiesz. Pytanie od czapy.
  22. To Redmi 4 ma NFC? Przy pomocy NFC to się nie połączysz, a drugą opcją powinno być bez problemu, Przynajmniej w Redmi 3 i 3s nie ma tego problemu bo używam takiego małego sterownika bt SHB 20 Sony do którego można dowolne słuchawki podłączyć, a to w zasadzie działa identycznie.
  23. Konkretnie o wszystkich w pamięci telefonu. To co masz na sd, zdjecia filmy, powinny pozostać. Aplikacje też mozesz z chmury odzyskać ale bez ich danych (jak ztobiłeś back up do chmury). Zawsze możesz zrobić kopię lokalną miui i z niej odzyskać.
  24. Dlatego mu napisałem żeby sobie uzywał jak jest zadowolony.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...