Skocz do zawartości

Kacper Skrzypek

Administratorzy
  • Postów

    14 753
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    884

Treść opublikowana przez Kacper Skrzypek

  1. Napisz, jaką masz wersję MIUI. Inaczej ciężko powiedzieć gdzie to masz. Generalnie powinno być w opcjach programisty (opcja Stan odblokowania Mi albo Mi Unlock Status)
  2. Ostatnio Xiaomi coś z tym właśnie kombinowało w becie, więc być może niedługo dodadzą do Globala.
  3. Ja nie pracuję w MiCenter ale tak, Acid to bez problemu wgra.
  4. Jak na moje to sterowniki świrują. Spróbowałbym na innym kompie.
  5. Fizycznie. Ale to też zależy od tego kogoś kto ukradnie czy ma takie techniczne zdolności. Większość osób boi się cokolwiek ruszyć, ale cóż, nigdy nie wiadomo... No to raczej z tym nie będzie problemu. Mi 9T Pro miałem dość krótko, więc ciężko mi się wypowiedzieć, ale generalnie działać działał... Z tymi aktualizacjami to cóż, zależy od konkretnego przypadku. Pewien problem był ostatnio z tym że ludzie nie widzieli w OTA Androida 10 - na to zazwyczaj pomaga ręczne ściągnięcie i wgranie odpowiedniej paczki. No i bugi takie jak niedziałający tryb Pro, ale no coz, to już kwestia oprogramowania - zapewne niedługo to poprawia..
  6. Niektóre aplikacje mogą wykrywać odblokowany bootloader - na przykład bodajże Pokemon GO. Różnie bywa, ale zdecydowana większość rzeczy pójdzie normalnie. To spytaj się go, czy ma on wersję globalną telefonu, czy wersję globalną oprogramowania - bo nie przypominam sobie, aby ktokolwiek sprzedawał wersję Global telefonu Redmi K20 Pro Premium Edition. Jest to raczej mało prawdopodobne. Na 99% dostaniesz wersję chińską telefonu, a globalną oprogramowania - co sprawia, że masz odblokowany bootloader (w wielkim skrócie - możesz sobie wgrać co tylko chcesz, tak samo jak ktoś, kto dobierze się do twojego telefonu - choć Android 10 ma szyfrowanie w TWRP, więc bez hasła raczej się złodziej tam nie dostanie...) Bo taką mają Chińczycy politykę. Co zrobisz... Można by. Ale bootloadera nie możesz zablokować potem na takiej wersji - bo telefon wyświetli ci tylko komunikat, że nie można używać takiej wersji MIUI na Twoim urządzeniu. Właśnie przez fakt, że miałbyś chińską wersję telefonu i globalną oprogramowania z zablokowanym bootloaderem - na co nie zgadza się Xiaomi. Dużo osób przed wprowadzeniem tej polityki kupowało tańsze chińskie wersje i wgrywało na nie samodzielnie Globala - co powodowało, że pośrednio firma na tym trochę traciła, bo ludzie nie kupowali tych telefonów w oficjalnej dystrybucji Globalnej. Od wydania Redmi 5 Plus tak już nie można robić - to znaczy można, ale trzeba się liczyć z tym, że mogą nas spotkac pewne komplikacje w tym temacie, o czym wiele osób niestety nie wie. W wielkim skrócie: wersja Global telefonu + wersja Global oprogramowania = można mieć zablokowany bootloader, wersja China telefonu + Global oprogramowania = NIE MOŻNA mieć zablokowanego bootloadera, wersja Global telefonu + China oprogramowania = NIE MOŻNA mieć zablokowanego bootloadera, wersja China telefonu + China oprogramowania = można mieć zablokowany bootloader.
  7. Jak "podobno" na Andku 10 wszystko jest ok, jak jeszcze dla Mi Note 10 nie wyszedł?
  8. To, ale nie wiem, czy zatrybi. https://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/tool-miunlocktool-unlock-bootloader-t3782444
  9. Wersja Premium nie była przypadkiem tylko na Chiny? Jak tak to może być problem, bo jeśli przyjdzie z Globalem, to bootloader na 99% będzie odblokowany. Może to rodzić trudności na przykład w Google Pay. Zablokować go nie będziesz mógł, no bo wtedy telefon się zbrickuje. Btw - wiesz, że sprzedawca na podesłanej przez cb jest z Chin i w razie gwarancji.. no.. praktycznie jej nie masz? chyba że chcesz bawić się w odsyłanie do Chin, no ale nie wiem, czy to coś da.
  10. Bez odblokowania bootloadera lub zwarcia punktów testowych na płycie głównej w celu wgrania oprogramowania nic nie zrobicie. Oczywiście otwarcie telefonu zrywa gwarancję (o ile zerwiecie plomby i o ile w ogóle gwarancję macie). Reset do ustawień fabrycznych może, ale nie musi pomóc.
  11. Trzeba czekać. Ja teraz jak kupowałem używkę to czekałem (właśnie dziś odblokowałem). Losowo się zdarza, że się odblokuje od razu, ale to raczej wyjątek niż reguła.
  12. Ale on nie ma nawet odblokowanego bootloadera jeszcze.. twrp przyda mu się później. Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
  13. Aktualizacja do Androida 10 - póki co dla osób będących w Mi Pilot. http://bigota.d.miui.com/V11.0.4.0.QEJMIXM/miui_POCOF1Global_V11.0.4.0.QEJMIXM_74f88e6c8f_10.0.zip
  14. Wtedy, kiedy będzie. Przypominam, że to nie zależy od nas, tylko od Xiaomi (oni wydają China).
  15. 1. Paczka pod fastboot z (obecnie) najnowszym globalem - http://bigota.d.miui.com/V11.0.3.0.PEIMIXM/whyred_global_images_V11.0.3.0.PEIMIXM_20191108.0000.00_9.0_global_f128798d03.tgz 2. Do maksymalnie 9.5.19.0 stable. Skoro masz najnowszego globala, to nie będzie później problemu z powrotem jak się cofniesz normalnie na ostatniego globala. ARB było problemem jak były telefony z różnymi wersjami ARB, ale teraz praktycznie 99% RN5 ma tak czy siak poziom ARB 4, więc to nie ma aż takiego znaczenia..
  16. Xiaomi.eu ma wszystko od Xiaomi. Global/Global EEA ma od Google.
  17. No bez konta w Mi Pilot/takiego które losowo dostało ten update to nie pójdzie. Na razie nie widać tego w OTA, więc trzeba czekać, aż puszczą.
  18. Żadnych. Jesteś na MIUI 10, a wgrywasz 11, więc wipe raczej nie powinno być konieczne.
  19. Tak, normalnie ściągnąć stable i zaktualizować.
  20. Czemu miałbyś instalować? Przecież aktualizacja nie usuwa twrp?
  21. No to trzeba czekać. Wersja aparatu się nie zmienia, oni tylko dodają uaktualniony kod do nowszych wersji.
  22. No to OrangeFox się nie wgrało. Wgraj je jeszcze raz, a następnie wykonaj komendę "fastboot reboot" i trzymaj vol+ aż się nie włączy (skoro orangefox, to musi być pomarańczowe..)
  23. A na pewno uruchomiłeś orangefox, a nie stare twrp? Bo nie wiem, jakie masz w chwili obecnej twrp. Musiałbyś jakieś zdjęcie podesłać, cokolwiek..
  24. Tytuł wątku jest zbyt krótki, lub niedosadnie opisuje poruszany problem. Popraw proszę tytuł, w przeciwnym wypadku wątek zostanie przeniesiony do kosza. Jakiego stable, z czego przechodziłeś?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...