Jump to content

Yason

Użytkownicy
 • Posts

  19
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Yason last won the day on July 13 2018

Yason had the most liked content!

About Yason

 • Birthday 09/06/1992

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Poznań
 • Zainteresowania
  Automatyka, elektronika, urządzenia mobilne, IoT, wearables, uczenie maszynowe, deep learning, sieci neuronowe, sprzęt komputerowy, dietetyka, gotowanie, fitness, kolarstwo.

Dodatkowe

 • Smartfon
  mido, whyred

Recent Profile Visitors

966 profile views

Yason's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

17

Reputation

 1. Pozwoliłem sobie opisać problem trochę dokładniej w dziale RN5, jako że aktualnie dotyczy to tylko tych telefonów. Zainteresowanych odsyłam do lektury:
 2. Cześć! Zakładam że nie wszyscy mają w zwyczaju czytanie zagranicznych for, dlatego też pomyślałem że warto wspomnieć o sprawie również u nas. Przechodząc do tematu - Xiaomi wprowadziło w nowszych buildach MIUI aktualizację pewnej funkcjonalności zwaną anti rollbackiem. Sprowadza się do tego, że uniemożliwiają cofnięcie się na starszą wersje MIUI, próby wykonania takiej operacji powodują UCEGLENIE - nie mówię tutaj o soft bricku, tylko zamianie telefonu w bardzo drogi i efektowny przycisk do papieru. Teraz konkrety - Antirollback w wersji v3 (tej bezpiecznej) posiadają wszystkie romy starsze niż 8.7.6 / 9.5.19. Można na nich bezpiecznie robić wszystko to, co robiliście do tej pory - instalowanie dowolnych wersji MIUI, flashowanie recovery, custom romy itd. Antirollback w wersji v4 posiadają romy nowsze niż 8.7.6 / 9.5.19 (włącznie!!!). Po zainstalowaniu takiego romu trzeba się będzie pilnować: próba cofnięcia się do romów starszych niż 8.7.6 / 9.5.19 powoduje nieodwracalny brick telefonu; dalej możemy instalować dowolne MIUI nowsze niż te w.w - możliwe będzie np cofnięcie się z wersji 8.7.12 na 8.7.6 lub 9.5.19, jednak nie wcześniejsze; nie ma możliwości instalacji custom recovery, jednak jeśli w trakcie instalacji w.w romów skorzystaliśmy z lazy_flashera (twrp) lub posiadamy recovery odporne na nadpisanie (np. redwolf) to custom recovery pozostanie bez zmian; Instalacja custom rom'ów dalej jest możliwa: gdy skorzystaliśmy wcześniej z lazy_flashera/redwolf i zachowaliśmy swoje custom recovery; bootując recovery z poziomu fastboota (fastboot boot twrp.img) i dalej normalnie, jak w przypadku zainstalowanego recovery; Swoją wersję antirollback'a można sprawdzić za pomocą komendy "fastboot getvar anti", przykładowy output z mojego telefonu (ostatnie bezpieczne MIUI 8.7.5) wygląda następująco: Na koniec - o ile mogę o coś takiego prosić - dobrze byłoby przypiąć powyższy temat - czym więcej osób dowie się o tym problemie, tym mniej potencjalnych hard brick'ów i niezbyt uradowanych właścicieli.
 3. Antirollback v4 wprowadzili (przynajmniej w przypadku RN5) od wersji 8.7.6 / 9.5.19. Po wgraniu tych rom'ów (lub nowszych) jakiekolwiek próby zainstalowania starszych build'ów uceglają telefon na dobre, tj. zostaje odniesienie go do serwisu. Nie da się również zflashować TWRP (ale można z poziomu fastboota bezpośrednio boot'nąć do obrazu - nie jest to wygodne, ale umożliwia przejście na customy). Można sprawdzić czy aktualnie mamy anti rollback w wersji 3 (czyli tej która nie sprawia problemów), czy już w nowej v4 za pomocą komendy "fastboot getvar anti". Poniżej wynik na moim własnym telefonie z zainstalowanym ostatnim 'bezpiecznym' MIUI, tj. 8.7.5:
 4. Na 8.7.5 dalej bez zmian, tj. jakość jak najbardziej zadowalająca.
 5. W sieci pojawiła się wersja 9.5.11.0. Ptaszki śpiewają, że podobno są jakieś problemy z ładowaniem i z bluetooth'em - ROM testuje już od paru dni i nie spotkałem się z jednym czy drugim. Słuchawki bezprzewodowe i mój smart band dalej działają jak wcześniej, ładowanie klasyczne czy QC2.0 również bez zmian.
 6. Mały update w kwestii ładowania z ładowarki wspierającej QC, mam nadzieje że wybaczycie mi posta pod postem Udało mi się dorwać do mierniczka z trochę lepszymi parametrami i ostatecznie wyszło na to że nawet na względnie naładowanej baterii (~80%) szło prawie 18W, tj. 9V i 1.94A.
 7. Twoje konto powinno już mieć pozwolenie na odblokowanie bootloader'a, więc pozostaje tylko przeczekanie wymaganego czasu lub wykorzystanie metody z poniższego wątku (u mnie zadziałało, bootloader odblokowałem jeszcze tego samego dnia co wyciągnąłem telefon z pudełka :)) https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/how-to/solved-bypassing-360h-wait-to-unlock-t3791083
 8. @up chciałbym móc na to odpowiedzieć, ale niestety mój mierniczek pass-throu na USB ma limit maksymalnie 7.5V. Po podłączeniu do powerbanka z obsługą QC2.0 pokazuje rzeczywiście to 7.5V i 1.4A. Zgadywanie czy napięcie to 9V (co oznaczałoby prawie 13W) czy może nawet 12V (17W) zostawiam Tobie, zakładając że przy napięciu przekraczającym skale odczyty prądu są w ogóle miarodajne. W pracy miałem kiedyś miernik do 30W, jednak jak to się mówi, ktoś się nie bał i zajeb... pożyczył Jak dojdę do tego kto (lub po prostu kupię nowy) podrzucę dokładniejsze wyniki.
 9. @up Instalacja analogicznie jak na każdym innym urządzeniu. Polecam się jednak wstrzymać i zostać chwilowo na oficjalnym 9.5.6.0. Wszystko od xiaomi.eu (bazujące na stable i dev) ma aktualnie koszmarne problemy z płynnością działania interfejsu, w szczególności z animacjami pionowymi takimi jak np wysuwanie szuflady aplikacji w novie czy chociażby klawiatury. Numerki buildów które testowałem to 9.5.14.0 i 8.5.10. Co się tyczy roota o którym pisano wyżej - magisk 16.4 działa bez problemu.
 10. @up W związku z rootem i utratą gwarancji, w skrócie - nie, polecam lekturę https://www.piana.eu/root/ Co do pozostałych pytań, a w szczególności tych związanych z samym GCamem - ciężko na to odpowiedzieć. Jest od groma (i trochę więcej) wersji, każda różni się odrobinkę. Sam osobiście używam bardzo starej wersji, gdyż jako jedyna którą znalazłem obsługuje uruchomienie diody podczas ustawiania focusu przez kliknięcie w ciemnych warunkach. Ba, nie mam w niej nawet trybu portretowego (w wcześniejszych wersjach było zamiast tego rozmycie soczewkowe). Trzeba pamiętać że jest to tylko port dla entuzjastów i ma one swoje wady i zalety. Co zaś się tyczy instalacji - tutorial dla laika (nie uwzględniający samego odblokowania bootloadera i roota, bo zakładam że nie to miałeś na myśli) ogranicza się do dodania jednej linii do build.prop persist.camera.HAL3.enabled=1 Dalej to już tylko kwestia ściągnięcia jednego z wielu portów z https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/ Należy jednak pamiętać że nigdy nie będzie to idealne rozwiązanie dla osób które chciałyby by mieć w pełni stabilną kamerę działającą w 100% przypadków. Porty GCama lubią np wywalać się w bardzo jasnych warunkach, moja konkretna aplikacja podczas robienia zdjęć z włączoną muzyką lubi np. przestawić źródło dźwięku ze słuchawek na głośnik, itd. itp. Krótko mówiąc trzeba wiedzieć w co się pakujemy.
 11. @up Kwiatka nie miałem, ale na kubeczku z herbatą tryb zadziałał całkiem dobrze Gcam to po prostu Google Camera - aplikacja dedykowana aparatom w nexusach i pixelach. Chłopakom na XDA udało się przeportować ją na niektóre urządzenia z procesorami SD8xx i SD6xx. Generalnie całe procesowanie zdjęcia jest w niej znacznie lepsze niż w stockowych aplikacjach, są też dodatkowe opcje typu zapisywanie zdjęć w formacie RAW, hdr+ i inne bajery. Zazwyczaj robi ona po prostu lepszy użytek ze sprzętu niż stocki. Rzeczywiście nie można jej sobie tak po prostu ściągnąć - najpierw potrzebne jest zmodyfikowanie jednego pliku systemowego (a do tego odblokowany bootloader i root), a samą aplikacje trzeba sideloadować - w markecie jej nie znajdziemy.
 12. @up Jeśli masz na myśli to cięcie - nic takiego nie stwierdziłem w swoim egzemplarzu, czy to w aplikacji stockowej, czy to w gcamie, czy to w innych korzystających z kamery (testowane w messengerze, whatsappie i snapku). Rozmycie jest aktywne tylko w trybie portretowym.
 13. Plus, LTE, rozmowa z SGS 8 - głośno, klarownie i wyraźnie po obu stronach. W słuchawce usłyszałem wręcz komentarz typu "co zrobiłeś z tym telefonem że tak dobrze Cie teraz słychać", przesiadka z RN4 który miał wieczne problemy z anulowaniem echa co powodowało bardzo słabą słyszalność naszego głosu.
 14. Ode mnie sprawozdanie w formie tekstowej, niepoparte żadnymi zdjęciami czy wykresami Telefon użytkowany bardzo intensywnie, tj DZIENNIE przynajmniej 5 godzin włączonego ekranu (w zmiennych proporcjach netflix, youtube, reddit, nawigacja), do tego przynajmniej te 2 (a normalnie koło 3-4) godzin stravy z aktywnym gpsem, 100% uptime'u bluetooth'a (ze względu na smart banda i słuchawki bt), no i dodatkowo przynajmniej 5 godzin spotify w tle (zazwyczaj pokrywające się ze stravą, chociaż nie zawsze). Telefon wieczorem zazwyczaj ma to 50% baterii (na chwilę obecną, tj godzina 20, po 5h stravy i socie 3h [netflix]) mam w zbiorniczku 63%. Wydaje mi się że jak na mój sposób użytkowania jest to wynik bardzo dobry, jak nie rewelacyjny. Wcześniej wspomniany QC 2.0 również bardzo na plus. Co prawda załączona ładowarka nie wspiera takiego ładowania (maks 5.2V 1.85A, sprawdzone miernikiem), ale jak ktoś ma inną, to rzeczywiście można podpinać na parę chwil dziennie i przestać się przejmować widmem wyładowanego telefonu w jakichkolwiek warunkach Warto tylko zwrócić uwagę - telefon szybko ładuje się jedynie z wyłączonym ekranem, po zapaleniu prąd ładowania spada zazwyczaj do 1/4 tego co wcześniej.
 15. Na chwilę obecną niestety telefon jest na "golasa" Zamawiałem folię na ekran ze sklepu etuo, jednak zdecydowanie ich nie polecam - profilaktycznie 3 sztuki, a żadnej nie udało mi się przykleić tak aby brzegi nie odchodziły po parunastu minutach. Ciamajdą nie jestem i pewną ilość tych foli już przytrafiło mi się na różne telefony zakładać, ale te były bardzo oporne i nie poddawały się żadnej perswazji, tj prób na oryginalnym 'kleju', potem popularnej metody na mokro - wybitnie coś było nie tak z samym wymiarem, a może procesem produkcyjnym czy materiałem. Jak znajdę coś innego co ładnie pasuje to pochwalę się tutaj w temacie, ale pewnie skończy się na czekaniu na oryginalną od xiaomi. W przypadku RN4 właśnie te pasowały najlepiej i nie powodowały żadnych problemów z procesem aplikacji. @up Również się zgodzę, ale to już chyba zasada dla telefonów od xiaomi - w rn4 można było zaobserwować identyczne zjawisko.
×
×
 • Create New...