Skocz do zawartości

Kacper Skrzypek

Administratorzy
  • Postów

    14 753
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    884

Treść opublikowana przez Kacper Skrzypek

  1. Nie na Globalu, to celowe działanie Xiaomi. Wyłączyli to na procesorach, które ich zdaniem tego nie uciągną (do Snapa 665 włącznie). Tak, rozwiąże problem.
  2. Podjęliśmy decyzję o skreśleniu punktu regulaminu, za który "idzie" najwięcej ostrzeżeń na tym forum, czyli pkt. 23., dotyczącego screenów w cytatach. Od czasu ostatniej aktualizacji forum cytaty są automatycznie skracane, zatem nie ma większego problemu z przedostaniem się przez dany temat. Wcześniej takie cytaty zajmowały pół wątku.
  3. Czy w kompie masz Ryzena? Bo taki objaw na niektórych Ryzenach się pojawia.
  4. Gdyby były potrzebne, to brandy byłyby już dawno.
  5. W tej wersji na liście wspieranych urządzeń w apce Ustawień jest Redmi 9, ale w wersji bez NFC (nazwa kodowa lancelot, model M2004J19G). Nie ma natomiast wersji z NFC (nazwa kodowa galahad, model M2004J19AG, taką najpewniej masz - możesz sprawdzić w dodatkowych informacjach) i zapewne stąd nie masz czyszczenia głośnika. Sprawdziłem MIUI 11, tam istotnie "galahad" był. Być może naprawią w kolejnej aktualizacji. Możesz spróbować uruchomić tę opcję z poziomu Launchera Aktywności, powinna być gdzieś tam widoczna w Ustawieniach.
  6. Wersja MIUI? Konkretna (w sensie numerek i oznaczenie - QJCMIXM/QJCEUXM, inna?)
  7. Raczej nie RODO. Tego nie ma nie tylko w zwykłym globalu czy EEA, ale też ROM-ie na Indie, Turcję czy Rosję, gdzie raczej RODO nie sięga...
  8. Tak, to są rozpakowane pliki aktualizacji. Nie wiem, czy rozpakowywałeś je sam czy nie, w każdym razie nie są one potrzebne.
  9. Dotknij kilka razy ikony MIUI 12 i powinny się odblokować dodatkowe opcje. Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
  10. Spróbujcie teraz. Puścili dla wszystkich zdaje się.
  11. Wejdzie na pewno. Kiedy - nie wiem. Póki co wiadomo, że w wersji stabilnej prawdopodobnie w kwietniu dla flagowców.
  12. Takiej aktualizacji w telefonie nigdy nie dostaniesz, dostaniesz aktualizację w wersji stabilnej, tak jak dostałeś V12.1.4.0.RFNMIXM. Kiedy ona będzie dla Twojego modelu, trudno powiedzieć.
  13. No to chyba... dobrze? Była dodana poprawka na to. Jakbyś miał zablokowany bootloader, to telefon by się w ogóle nie uruchomił... Roota ci tylko wywaliło. Magisk nie dodaje się przy aktualizacji, jeśli chcesz go mieć, to musisz go zainstalować po niej.
  14. Różnica jest w numeracji. V12.1.4.0.RFNMIXM to wersja stabilna, 21.3.3 to wersja rozwojowa (rok.miesiąc.dzień) oparta na MIUI 12.5.
  15. No dobrze, ale czy ten PIN masz ustawiony w systemie na ekrani blokady? Bo TWRP deszyfruje dane tym co jest na ekranie blokady, czyli jeśli w systemie zmienisz PIN na inny, to powinieneś móc zdeszyfrować dane PINem ustawionym na ekranie blokady. Zresztą dla testu możesz ustawić sobie inny PIN i sprawdzić czy przejdzie.
  16. Wylogować z konta Xiaomi i Google, to starczy. Potem obojętnie jaką metodą reset - wymazanie w ustawieniach i tak spowoduje uruchomienie recovery. W sensie na ekranie blokady w systemie masz ten pin? Jak usuniesz ten PIN, to teoretycznie nie powinno być w TWRP żadnej blokady i po dodaniu PINu żony powinna się ona zmienić na jej PIN.
  17. Nie, nie podałem tego samego linka. Różnią się wersją i zawartością.
  18. Włącz telefon. odbierz smsa, wpisz kod i potem dopiero uruchom w trybie fastboot. Co do batch_unlock - to pomyłka w linku od Xiaomi, wyżej wysyłałem linka do poprawnej wersji: http://miuirom.xiaomi.com/rom/u1106245679/5.5.224.55/miflash_unlock-en-5.5.224.55.zip
  19. Jeśli masz podpięte konto Xiaomi w ustawieniach, to spróbuj się z niego wylogować i zalogować ponownie, a potem przypisać jeszcze raz w opcjach programisty. Tam nie masz nic wpisywać, po prostu kliknąć przycisk.
  20. Zależy od tego, jaki obecnie masz ROM. Ustawienia > O telefonie > Wersja MIUI (interesuje cię nie konkretny numerek, a oznaczenie - QJDEUXM bądź QJDMIXM bądź inny).
  21. Póki co nie ingeruje. Niemniej może się to wkrótce zmienić... przynajmniej na Redmi Note 9 Pro (na innych jeszcze brandu nie widzę). https://miuipolska.pl/forum/topic/54362-rom-y-brandowane-w-xiaomi/?do=getNewComment
  22. Jeśli nie masz ustawionej blokady ekranu, to ktoś może np. w razie kradzieży uzyskać dostęp do Twoich danych, ale to w sumie nie jest wielka różnica czy masz odblokowany, czy zablokowany bootloader. Tak jak wyżej wspomniał @Netoper, apka McDonalda też walczy z odblokowanym bootloaderem i wyświetli odpowiedni komunikat, Pokemon GO chyba ma podobnie, niektóre apki bankowe mogą mieć podobnie (nie wszystkie; Santander wyświetla info o roocie, ale pozwala korzystać dalej bez problemu). Dla większości apek stan bootloadera jest obojętny, a przynajmniej tych, z których ja korzystam.
  23. W auto telefon używa 108 mpx, ale piksele z matrycy są łączone (4 w 1), czyli zdjęcia wychodzą 27-megapikselowe. Pewne apki mają problem z dostosowaniem się do ciemnego motywu od MIUI bo mają własną implementację na przykład. Taki problem jest np. w Messengerze, musisz wyłączyć ciemny motyw dla tej apki w ustawieniach systemu i włączyć w samej apce.
  24. Dokladnie z tego powodu. Na rozwojowych jest tak samo, o ile kojarzę, nie zmieniamy nic w tej kwestii.
  25. 1. Jak chcesz, to zablokuj. Z pewnością Google Pay będzie mieć z odblokowanym bootloaderem problem, choć oczywiście wszystko da się jakoś obejść. Na nagrywanie nie powinno to wpłynąć. 2. Tak. 3. Prawdopodobnie tak, nie powinni tego zablokować tam, gdzie jest ono od startu (miejmy nadzieję). 4. Prawdopodobnie tak, ale musisz to sprawdzić.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...