Skocz do zawartości

Kacper Skrzypek

Administratorzy
  • Postów

    14 753
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    884

Treść opublikowana przez Kacper Skrzypek

  1. Wersja rozwojowa aktualizowana jest co tydzień. Informację o aktualizacji dostaniesz, niemniej aktualizacja taka jak na Globalu jest niemożliwa, przynajmniej na ten moment. Aktualizator prawdopodobnie ściągnie paczkę, ale musisz ją zainstalować tak, jak instalowałeś pierwszy raz 12.5, czyli przez fastboot (ale już innym skryptem, z zachowaniem danych - nie format data).
  2. Spróbuj uruchomić MiFlashUnlock z uprawnieniami admina, być może pomoże.
  3. Bez autoryzowanego konta nie pójdzie.
  4. Być może konieczny jest format data. Nie wiadomo, co te inne ROM-y zmieniały w plikach, jak je wgrywałeś (z formatem data?).
  5. Sprawdziłem przed momentem testowo z Google. Póki co widzę tylko, że można się zalogować na konto Xiaomi za pomocą Google. Czy coś więcej to daje? Chyba nie.
  6. W tej sytuacji raczej niezbyt. Zwłaszcza że ci się w ogóle IMEI nie wyświetla.
  7. Nie. Ty masz QCDMIXM, wersja z linku to QCDEUXM. Aktualizator jej nie przepuści. Ewentualnie można próbować przez MiFlash: https://bigota.d.miui.com/V12.0.11.0.QCDEUXM/dandelion_eea_global_images_V12.0.11.0.QCDEUXM_20210225.0000.00_10.0_eea_1bd0b46563.tgz, ale nie pójdzie to, dopóki nie odblokujesz bootloadera (~7 dni). A bootloadera nie odblokujesz, bo telefon nie widzi karty SIM, a jest ona potrzebna (konkretniej, dane komórkowe są potrzebne) do przypisania konta, żeby w ogóle zainicjować ten cały proces odblokowywania.
  8. Co rozumiesz przez "odblokowanie xiaomi"? Odblokowanie bootloadera? Jak tak, to dane się usunęły w trakcie odblokowywania. Nie ma jak ich przywrócić.
  9. Już jest reupload. Powinno być ok. Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
  10. Jak bardzo ci to przeszkadza, to należy: pobrać starszy ROM gdzie było Mi, wypakować plik logo.img z folderu firmware-update, wgrać go przez fastboota: fastboot flash logo logo.img i masz Mi.
  11. No to właśnie odblokowałeś bootloader. Otwarta kłódka = odblokowany bootloader.
  12. Po zrobieniu roota Google Pay na pewno będzie się czepiać o płatności zbliżeniowe. Jeśli korzystasz z płatności przez apkę swojego banku, to zależy to od konkretnej apki, czy będzie się ona czepiała, czy też nie. W przypadku Google Pay problem można rozwiązać odpowiednim modułem (google: safetynet fix), prawdopodobnie przejdzie potem. Root nie oznacza zmiany na inny ROM. Możesz go zrobić na tym ROM-ie, który masz. Aczkolwiek odblokowany bootloader jest oczywiście wymagany.
  13. Ustawienia > O telefonie > Pełna specyfikacja > Wersja modelu (z końcówką G - global, C/E - China), ewentualnie sprawdzenie po IMEI na ich stronie.
  14. Musiałbyś podesłać log, bo bez niego nie będzie wiadomo, co jest przyczyną. Spróbuj zreprodukowac tą sytuację i w jej trakcie zrobić log (logcat). Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
  15. OrangeFox jest na bazie TWRP, także może być, o ile oczywiście działa.
  16. Z aktualizacjami będzie tak samo jak na Globalu, bo Redmi Note 9 Pro ma wyłącznie wersje stabilne. Opinie dot. działania są w dziale modyfikacji, tam powinny być wątki dot. poszczególnych wersji.
  17. Nie. Ewentualnie jeśli będziesz chciał odsyłać to możesz wgrać ROM Global i nie będzie problemu. Tak. Najnowsze ROM-y nie mają problemu z płatnościami, a jeśli byłyby, można to ogarnąć. Będzie, i będzie działać. Jeśli ma się pojęcie, jak się instaluje, to raczej nie. Tak. Tak. Będzie mniej apek Google'a (to w sumie na plus...). MiUnlock twierdzi, że funkcja Znajdź urządzenie (w chmurze Xiaomi) nie będzie działać, ale to bujda. Działa bez problemu. Możliwość nagrywania rozmów (w apce od Google jest to wyłączone, a nawet jeśli uda się to aktywować, to jest przed nagrywaniem informacja o takowym nagrywaniu, gdzie apka od Xiaomi jej nie ma), apki od Xiaomi dot. SMS-ów, kontaktów itd., odblokowane supertapety, trochę inne ikony (można je zmienić na domyslne w ustawieniach pulpitu). dodatkowe siatki ikon i inne różne rzeczy. Więcej tutaj: https://miuipolska.pl/o-romie-miuipolska/.
  18. Nie wiem z jakiego powodu się wywala, ale paczka najnowsza z google ma właśnie problem z restartem do fastboota i nie idzie. Nie bez powodu napisałem, żeby tego nie zmieniać. Jeśli pamięć jest wykrywana poprawnie, tj. jest jej tyle, ile ma być, to większrgo kłopotu nie powinno być, niemniej upewnię się jeszcze.
  19. Spróbuj nie aktualizować paczki i jechać na tym co przyszło.
  20. Jeśli działa i pamięć działa też normalnie, w sensie wykrywa ją normalnie, możesz zapisywać itd., to nie powinno być większego problemu.
  21. Po dodaniu konta (jak to zrobić, jest w odpowiednim wątku) uruchom program do odblokowania (info w odpowiednim wątku) i sprawdź czas. Poda ci on ile zostało do odblokowania, zazwyczaj będzie 168 godzin. Po tych 168 godzinach sprawdzasz ponownie.
  22. Nie bez powodu na tym forum jest dział Tutoriale Będzie można dalej wszystko robić, tylko trzeba będzie poczekać.
  23. Trzeba odblokować bootloader, wgrać TWRP (w przypadku RN7 zalecam OrangeFox) i potem Xiaomi.eu. Samo odblokowanie ze względu na czas wprowadzony przez Xiaomi może potrwać nawet tydzień. Po odblokowaniu, jeśli ogarniasz sprawę, wgranie wszystkiego trwa kilka minut, jeśli nie, to trochę dłużej (jeśli trzeba, mogę pomóc). Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
×
×
  • Dodaj nową pozycję...