-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
Tak jak ja to rozumiem (na chwilę obecną) to sens kupna wersji Pro jest wtedy gdy: bardzo Ci zależy na paśmie 900 MHz w 3G ("B8") a przy tym masz lub planujesz kupić jakiś powerbank Swojego RMN1 ładuję zwykle raz na dwie doby (raz na dobę tylko wtedy, gdy intensywnie używam nawigacji+Yanosika). Jak BIZON tu pisze, że swojego Mi Note Pro ładuje 2-3 razy dziennie, to dla mnie brzmi to jak jakaś niewyobrażalna masakra, horror absolutnie nie do przyjęcia! Tak wiec jeśli o mnie chodzi, to na pewno wersja "nie Pro". Zwłaszcza, że naprawdę nie straszny mi brak 800 MHz w 3G, bo dwa lata miałem Mi2s bez tego pasma i nigdy nie odczułem problemu (mieszkam w Warszawie, rzadko podróżuję). Poza tym Mi2S nei miał LTE, więc teraz tym bardziej nie mam się czego bać w tej sprawie. @rockmonster Tu nie chodzi o czyszczenie miniatur w ramach modułu czyszczenia. Chodzi o jakieś dziwne (niewydajne) zarządzanie tymi miniaturami – chyba zbyt szybko wylatują z RAM-u, wystarczy, że znikną z ekranu i już! Np. wchodzę do SMS-ów, przewijam ekran w dół, zatrzymuję, po niecałej sek. pojawiają się miniatury, ok, schodzę o ekran niżej - to samo, ok, ale teraz wracam ekran do góry i znów te same miniatury, na których pojawianie się 10 sek. wcześniej czekałem - są jakby ładowane i znó• trzeba czekać. -
Problem w MIUI jest taki, że jak raz włączysz jakikolwiek profil, to potem się nie da (albo nie da się łatwo) wrócić do stanu bez żadnych profili. Ja tam bym się w to nie bawił.
-
Najczęstsze problemy z Redmi Note 3 Pro (Qualcomm)
latet odpowiedział(a) na latet temat w Dyskusja ogólna
I rozumiem, że zjawisko to występuje pomimo przyznania tym apkom kłódki, autostartu, itp? Dzieje się to nie tylko w momencie blokady ekranu, także gdy coś robisz cały czas na telefonie? Czy towarzyszy temu jakiś komunikat (typu: Aplikacja X została zamknięta) czy dzieje się to cichaczem w tle? Czy to kwestia jakichś ostatnich wersji ROM-ów, czy "od zawsze" tak było i jest cały czas? Czy na wersji 3GB RAM nie dzieje się to nigdy, czy po prostu dużo rzadziej? Czy problem dotyczy też aplikacji takich jak np. Yanosik, dla których działanie w tle jest fundamentalnie ważne (a do tego może bardzo drogo kosztować w trasie, gdy się myśli, że Yanosik działa, tylko nie ma nic do powiedzenia, a w rzeczywistości został zamknięty – MASAKRA). -
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
@mrosi: Wielkie dzięki za konkretną odpowiedź. Co do XFS – kupowałem tam parę razy, ale dawno (gdy jeszcze mieli ceny w PLN oraz opcję płatności przy odbiorze), wtedy byłem zadowolony (ale z gwarancji korzystać tam nie musiałem), dzięki za ostrzeżenie. Raczej i tak bym kupował na IBG, bo trochę taniej wychodzi i gwarancja jest pewna (akurat to miałem okazję na własnej skórze przetestować), no i płatność przez PayPal jest dla mnie dużym atutem. Cena w IBG też nie jest taka zła – $277 (wersja 16GB, bamboo). Dla mnie 16GB to aż za dużo, więc na pewno bym nie kupował droższej wersji. Co do właściwości muzycznych, niestety, nie doceniłbym ich, jako że w ogóle nigdy nie słucham muzyki z telefonu, ani tym bardziej filmów z telefonu nie oglądam. Szkoda, że najnowsze ROM-y na Andku 6 jeszcze kuleją (a konkretnie - co najbardziej jeszcze wymaga poprawienia?). Natomiast głównym skokiem jakościowym na jaki bym liczył (mam nadzieję, że słusznie) po ewentualnej przesiadce z RMN1 na MiNote to lepsze zdjęcia, lepsze video oraz lepszy ekran. Szybkość RMN1 jest dla mnie wystarczająca, żadnych lagów nie doświadczam, no może czasem przy przewijaniu listy SMS-ów – zdjęcia kontaktów pojawiają się z pewnym opóźnieniem i znikają, gdy się przewinie dalej i wróci (tzn. znów są "ładowane" z pewnym lagiem). Ostatnia rzecz. Ten model, na który patrzę na IBG ( https://ibuygou.com/p-xiaomi-mi-note-snapdragon-801-quad-core-25ghz-bamboo-edition-3gb-ram-16gb-rom-fdd-lte-6654.html ) ma takie pasma: 4G FDD-LTE: bands 3 (1800MHz) / bands 7 (2600MHz) 3G: WCDMA(UMTS/HSPA+/DC-HSDPA)bands 1, 2, 5 TD-SCDMA bands 34,39 2G GSM:bands 2, bands 3, bands 5, bands 8 Chyba nie brak tu niczego kluczowo ważnego w Polsce, zgadza się? O ile dobrze widzę w tabelach an wiki, w Polsce najważniejsze są: dla LTE – pasma 3 (1800 MHz) i 7(2600 MHz) (i oba MiNote posiada, więc luzik) dla 3G – pasma 1 (2100 MHz) i 8 (900 MHz) (MiNote nie ma 8, ale używałem długo Mi2S bez pasma 8 i żadnych niedogodności wynikających z braku 3G 900MHz w praktyce nie czułem, więc tym się nie przejmuję – o ile wiem, operatorzy nie likwidują wyższych [MHz] pasm na korzyść niższych). -
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
Witam, Siedzę już latami na Redmi Note 1 LTE i ponieważ to wyjątkowo udany model (0, słownie ZERO problemów przez cały ten okres użytkowania), to mam opory by się przesiąść na coś nowszego. Myślałem o Mi4c, ale jakoś się nie zdecydowałem (chyba głownie dlatego, że jest mniejszy). Myślałem o Redmi Note 3 Pro, ale jakoś też nie ma w nim dla mnie nic, co by uzasadniało rozwód z obecnym tel., a i o wielu problemach czytałem. A dziś zauważyłem – wow – jak bardzo spadły ceny Mi Note, np: https://www.xiaomiforsale.com/pl/telefony/141-xiaomi-minote-bamboo-2779898755153.html - poziom 250€ to już, jak się wydaje bardzo rozsądna cena za taki telefon (dodam, że wersja 16GB w pełni mi wystarczy, nie potrzebuję dużo miejsca na nośniku stałym). Wprawdzie teraz czekam z wypiekami na premierę MiMAX, ale pewnie będzie za drogi. Tyle tytułem wstępu i kontekstu mojej sytuacji i punktu widzenia. Pytanie właściwe brzmi, czy w maju 2016 warto się jeszcze skusić na Mi Note (nie PRO)? Jakie macie główne problemy z tym modelem? Zapewne część z nich wynika z niedawnej zmiany bazy na 6.0. Jak się spisuje GPS? Czy obecnie sprzedawane Mi Note mają zablokowany BL? Pomóżcie w trudnej decyzji -
Witam, Pomyślałem, że dla osób wahających się nad wyborem tego telefonu, przydatny byłby wątek, w którym, Drodzy Posiadacze Redmi Note 3 Pro (Qualcomm) wymienicie zwięźle (najlepiej w punktach), jakie rzeczy (bugi, ale nie tylko bugi, także wady) Wam najbardziej w tym modelu dokuczają. Dobrze też będzie od razu zaznaczyć przy poszczególnych problemach, których wersji MIUI dotyczą, zwłaszcza jeśli pojawiły się niedawno, lub odwrotnie – długo były, ale niedawno je naprawiono. Dzięki!
-
Myślę, że wielu z nas przechodziło przez tę fazę. Uwierz - nie warto. Nic to nie da. Ja np. latami nie zakładałem sobie konta Xiaomi m.in. z obawy przed tym, że gdy "Usługi Xiaomi" ożyją na moim telefonie, to odbije się to na baterii. A teraz już wiem, że ani troszkę!
-
A masz porównanie z ROM-ami EU (wcześniej PL) na tym telefonie, czy zaczynasz przygodę od wersji Global? Bardzo by mnie interesowało porównanie, jak się spisuje global dev z językiem polskim w porównaniu do "naszej" wersji "EU/PL". To jest ważna kwestia, bo sporo znajomych pyta mnie często, czy warto kupić Xiaomi. W czasem sprzed blokwoania BL odpowiedź była łatwa, teraz jest nieco bardziej pogmatwane. Jeśli wersje global/dev w Polsce działają naprawdę dobrze, to problem blokady BL staje się trzeciorzędny, a nawet przestaje być problemem. W szczególności: jak się spisuje GPS w Polsce na wersji Global.
-
@ banan_44 Mogę się mylić, ale Twój opis wskazuje na to, że masz zainstalowaną (przez sklep/handlarza/pośredników) tzw. "syfiastą" wersję MIUI. Używanie takiej wersji wiąże się z wieloma niedogodnościami, ograniczeniami a nawet zagrożeniami (duże prawdopodobieństwo zaszytych szpiegów kradnących hasła itp.). Tak więc przede wszystkim musisz czym prędzej zainstalować "naszą" wersję MIUI, czyli MIUI EU (nie ma już MIUI Polska). Wtedy zapewne większość z problemów, o których piszesz, zniknie. Numeracja wersji "dev" jest dość prosta, np: 6.5.5 to po prostu wersja z dnia 2016 / 05 / 5, czyli numer wersji "dev" to nic innego jak data jej wydania. Nie ma w tym numerze informacji ani o wersji MIUI ani o wersji andka. Numeracja wersji "stable" jest inna, ale ja jej nigdy nie ogarniałem, więc niech ktoś inny napisze. Natomiast numeracja wersji "syfiastych" to już czysta fantazja ich twórców. Pamiętaj, że to tylko kawałek tekstu, więc mogą tam sobie wpisać, co tylko chcą. Plus tego jest taki, że czasem sama dziwność takiego numeru wskazuje, że mamy do czynienia z wersja "syfiastą". Skoro nie podoba Ci się launcher MIUI, to w ogóle średni jest sens, abyś używał MIUI na tym telefonie. Pomyśl o może CM. Wiele osób sobie chwali. Bo instalowanie "obcych" launcherów na MIUI to tak, jakbyś chciał rower, a kupił sobie motor i na siłę przerabiał go potem na rower Co do pływających powiadomień - znany problem. Wynika on (jak sądzę) z nie całkiem 100% kompatybilności MIUI z instalatorem apek z Google Play (chińscy użytkownicy MIUI nie używają Google Play, więc nie jest to dla nich priorytet), w efekcie czego instalowane aplikacje nie zawsze otrzymują wszystkie uprawnia systemowe, jakie są potrzebne. Na szczęście można je im po prostu potem włączyć ręcznie i wszystko będzie śmigać. Ustawienia uprawnień dla apek są w MIUI bardzo, bardzo rozbudowane (moim zdaniem za bardzo, bo czasem w paru różnych miejscach trzeba coś poprzestawiać, aby zadziałało). Co do pyt. nr 7, to sam mam ten problem i też chciałbym wiedzieć, ale wydaje mi się, że nie ma się na to wpływu. U mnie gmail czasem powiadamia o mailu w sekundę od jego wysłania przez nadawcę, a czasem po paru godzinach. Nie wiem, dlaczego.
-
Będzie, będzie. W przyszłości.
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
latet odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
Dzięki, w końcu zadziałało. Szkoda że instrukcja o tym milczy. ROMy China dev mają język angielski, więc nie martw się o to.- 8 779 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Użyj innego numeru - taki błąd przy próbie założenia konta Xiaomi
latet opublikował(a) pytanie w HyperOS - korzystanie
Witam, Co muszę zrobić, aby móc założyć nowe konto Xiaomi z telefonu, na którym przez chwilę używałem innego konta Xiaomi. Potem wylogowałem telefon z tego konta i chcę założyć nowe, ale nie jest to możliwe. Wyskakuje "Nieznany błąd / użyj innego numeru". Czy muszę jakoś "wyrejestrować" ten numer/kartę SIM, aby nie była już powiązana z tamtym kontem? Tylko jak? Dzięki. -
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
latet odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
Postanowiłem jednak na zapas sobie "zaklepać" zgodę na odblokowanie BL. Ale mam problem, o którym pisano już w tym wątku, ale nie znalazłem odpowiedzi, jak to obejść. Chodzi o to, że po kliknięciu na "Unlock now" na tej stronie: http://en.miui.com/unlock/ zamiast do formularza na pisanie danych i przesłanie wniosku, jestem przekierorowywany na chińskie forum: http://www.miui.com/forum.php Dzieje się tak niezależnie od tego, czy jestem w przeglądarce zalogowany do konta xiaomi czy nie. Jest na to sposób, czy po prostu próbować w innym terminie?- 8 779 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Nie ma już oddzielnych wersji Miuipolska - teraz są już tylko wersje "EU". Nie mogą one Ci zablokować BL, tak samo jak wersje PL nie mogły, bo to praktycznie jest to samo.
-
No nie, przez MIUI EU rozumiem MIUI EU - czyli ROM-y robione przez Acid-a i sp. Dostępne do pobrania na www.miuipolska.pl oraz na http://xiaomi.eu Czyli co w końcu należy rozumieć przez ROM "Multilang" w kontekście np. tego tutoriala: http://en.miui.com/thread-251450-1-1.html ? Oficjalny Global? Sorry, ale to nazewnictwo jest dość mylące.
-
Witam, Sorry, jeśli pytam w złym dziale. Pytanie ma charakter ogólno-poznawczy. Dla jakich telefonów Xiaomi z zablokowanym BL możliwe jest na dzień dzisiejszy zainstalowanie MIUI EU bez potrzebny odblokowywania BL drogą oficjalną? Wiem o Mi4s ( http://en.miui.com/thread-251450-1-1.html ) oraz Mi5 ( http://en.miui.com/thread-274909-1-1.html ). Czym się różni wersja Multilang Xiaomi.eu od "normalnej" wersji MIUI EU, którą robi Acid? (nie chodzi mi tu o sposób instalacji). Dzięki!
-
A orientujecie się może, dla których słuchawek (oprócz Mi4s i Mi5) jest możliwa ta (lub analogiczna) metoda?
-
Czyli to jest alternatywna metoda odblokowywania BL (bez potrzeby uzyskiwania zgody Xiaomi?), tak? Czy takie odblokowanie jest tak samo "pełnowartościowe" jak oficjalne? Nie ma jakichś minusów, "haczyków"?
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
latet odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
A gdzie tkwi haczyk? Nie można potem normalnie aktualizować, tylko ew. znów przez MiFalsh, tak?- 8 779 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam, Mam pytanie, mam nadzieje, że nie tak głupie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka: czy mogę odblokować BL komuś, nie sobie. Komuś w sensie - że ktoś sobie kupi nowy telefon i da mi go z prośbą o odblokowanie BL, ale nie da mi swojej karty SIM (co oczywiste), ani też swojego loginu/hasła do konta Xiaomi, bo np. go nie ma. Albo zapytam inaczej - jak się zabrać do odblokowywania BL telefonu, który trafi do mnie tylko na chwilę, gdy już będzie "zgoda", w celu wgrania softu. Chyba najpierw ktoś musi w niego włożyć jakąś kartę SIM i założyć jakieś konto xiaomi. Czy nie będzie problemu ze zgodą na odblokowanie, jeśli to będzie nowe konto Xiaomi? Czy jest gdzieś jakaś lepsza, dokładniejsza instrukcja odblokowywania niż w 1. poście w tym wątku? Bo ona nie uwzględnia takich przypadków. Czy można rozpocząć proces ubiegania się o zgodę zanim jeszcze kupi się nowy telefon? Czy zgoda jest dla posiadacza konta Xiaomi, czy dla konkretnej słuchawki? Chciałbym zrozumieć logikę i "filozofię" całego tego procesu, jego "formalną" stronę. Bo ze stroną techniczną (flashowanie itp.) to już sobie łatwiej poradzę. Dzięki
-
Wysyłka "EU direct" z Ibuygou - jaka wersja MIUI?
latet odpowiedział(a) na latet temat w Zakupy w Chinach
Dzięki, a wiesz może, która wersja sytemu? -
Witam, Jaka wersja MIUI jest w telefonach kupionych na Ibuygou z opcją "EU Direct"? Konkretnie chodzi mi o Mi4c oraz Redmi 3. Czy należy się spodziewać wersji "china" czy "global", no bo wiadomo, że nie MIUI EU (skoro zablokowane BL). Drugie pytanie: jaki jest w ogóle sens korzystania z opcji EU Direct, skoro to oznacza, że VAT jest doliczony, a w przypadku wysyłki z Chin może, ale nie musi zostać doliczony? Pewnie jest spora różnice w opłacie za paczkę - ile ona obecnie wynosi? Dzięki!
-
Nowe wersje wymagają TWRP. Jeśli go nie masz, nie zainstalujesz.
-
Po pierwsze - nie dostaje się żadnego kodu, a jedynie info o tym, że już można odblokować. Po drugie – na zablokowany bootloader mozna oficjalnie wgrać wersję "Global", która albo już ma, albo zaraz ma mieć pełne polskie tłumaczenia Acida, to samo, co ma "polskie/eu" MIUI (nie wiem, czy to dotyczy Mi4C – nie dla każdego modelu są wersje Global) . Po trzecie – istnieją wydania MIUI "eu" do wgrania na zablokowany bootloader (nie wiem, czy to dotyczy Mi4C). Po czwarte – nawet jeśli powyższych wersji nie ma dla Mi4c (sprawdź, ja nie wiem), to czemu niby tel. miałby być bezużyteczny? Działasz po prostu na oryginalnym ROM-ie chińskim przełączonym na język ang. i wszystko hula. Sklep Play można doinstalować ręcznie i wtedy masz wszystko prawie normalnie. W zależności od tego, gdzie kupiłeś telefon, możesz mieć "na dzień dobry" różne wersje MIUI. W tym często tzw. "wersje syfiaste", których używanie jest bardzo, bardzo niezalecane. Chyba jednak w każdym przypadki jest możliwe w miarę bezproblemowe zastąpienie takiej wersji oryginalną wersję China Dev. Co i tak należy zrobić, jako jeden z kroków potrzebnych do odblokowania BL.
-
Mówiąc najprościej: zainstaluj tę wersję, która ma na Forum najlepszą opinię. Zrób to poprawnie, wg instrukcji. Wtedy, na 99%, wszystko będzie Ci po prostu działać OK i nie będziesz czuć żadnej potrzeby wgrywania nowszych wersji. Jesli za jakiś (dłuższy) czas system w naturalny sposób trochę spowolni, to można wgrać jeszcze raz tę samą wersją, którą się ma – będzie efekt odświeżenia. Choć - osobiście zachęcam jednak do aktualizowania raz na jakiś czas, ze względu na łatki luk bezpieczeństwa Androida. Ich bardzo szybkie łatanie to jedna z większych zalet MIUI, choć tak rzadko się to docenia i o tym pisze.
