-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
Witam, Czy wersja Bamboo naprawdę ma te plecki z bambusowego drewna? Tak myślałem, ale oglądając to video mam wątpliwości. Od wewn. strony widać ewidentny plastik: -
Myślę, że o to mu chodziło. I słusznie, bo po to jest forum!
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
latet odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
Bzdura, od początku było podkreślane, że odblokowywanie zadziała wyłącznie na China Dev i jeśli się go nie ma, to trzeba go wgrać. Dopiero niedawno nie musi to być "dev", może być China Stable (ale nie Global Stable i oczywiscie nie żaden "syf-stable", jaki się Tobie trafił).- 8 779 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
latet odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
Niesamowite jest, jak bardzo po łebkach można czytać instrukcję odblokowywania. Serio, jestem pod wrażeniem Swoją droga, to (jak wiele osób pisało na forum en.miui.com) Xiaomi pobiło wszelkie rekordy w sprawieniu, aby procedura odblokowywania była maksymalnie uciążliwa i pełna pułapek. A przecież wystarczyło to zrobić tak: jeśli moje konto Xiaomi otrzymało zgodę na odblokowanie, to po zalogowaniu sie z telefonu na to konto wyskakuje pytanie "czy chcesz odblokować", i jeśli kliknę, to TAK odpalany jest skrypt, który to robi. I tyle. Nie piszcie tylko, że tak się nie dałoby zrobić (tzn. przez Xiaomi), bo nie uwierzę- 8 779 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Mi Note Problem przy 4G z rozmowami przychodzacymi
latet odpowiedział(a) na Mambushi temat w Problemy techniczne
To pewnie w Mi Note. W moim aktualnym Redmi tego brak. -
Mi Note Problem przy 4G z rozmowami przychodzacymi
latet odpowiedział(a) na Mambushi temat w Problemy techniczne
Gdzie znajduje się funkcja voice over LTE ? Sztywne wymuszenie jest tylko dla 2G. Dla 4G i 3G można tylko wskazać jako "preferowane", co oznacza, że "niższe" tryby też mogą się włączać. -
Dzięki za rozjaśnienie. Ale rodzą się tu kolejne pytania: Jak jednoznacznie sprawdzić, czy ma się zablokowany EDL? Czy istnieje jakaś procedura odblokowywania EDL? Dlaczego (konkretnie) przeciętny użytkownik, który odblokował sobie BootLoader powinien się w ogóle martwic ew. zablokowanym EDL? Przecież nie ma potrzeby wgrywania ROM-ów w wersjach na zablokowany BL. Czy najnowsze telefony (które jak rozumiem będą mieć zablokowany zarówno BL jak i EDL) wreszcie będą w pełni odporne na wgrywania tzw. syfiastych ROM-ów? Dzięki!
-
Bynajmniej pewności nie mam.
-
Najważniejsze rzeczy (kontakty, SMS-y, lista połączeń) z całą pewnością można.
-
To wygląda na to, że po prostu nie było Recovery, ale BL nie był zablokowany.
-
Mi Note Problem przy 4G z rozmowami przychodzacymi
latet odpowiedział(a) na Mambushi temat w Problemy techniczne
Identyczny problem pojawił się niedawno u mnie, ale tylko na 1 dzień. Na Forum sugerowano mi, że to wina operatora. -
Co oznacza blokada EDL? Czym się różni od blokady bootloadera? Jak sie ma jedno do drugiego? Dzięki!
-
Bardzo jestem ciekawy powodów zmiany mi4c na mi4s. Czy mógłbyś je opisać dokładnie? Chodzi mi o konkrety Gdzie w telefonie jest możliwość usunięcia telefonu z konta Xiaomi? Nie widzę, a szukam. Jest tylko możliwość wylogowania się z konta. Przywrócenie ustawiań fabrycznych to nic innego jak usunięcie danych aplikacji systemowych oraz usunięcie aplikacji zainstalowanych oraz ustawień i danych użytkownika. Sam system jako taki - pozostanie nietknięty. Nadal będzie MIUI PL/EU, dokładnie ta sama wersja, którą masz teraz (bo i niby skąd miałaby się nagle pojawić jakaś inna?). Oczywiście nic się też nie stanie z bootloaderem. Nazwa "przywrócenie ustawień fabrycznych" jest w tym przypadku totalnie myląca.
-
OK, czyli info ma pudełku masz niepełne. Luzik.
-
Myślę, że wiarygodne jest info na IbuyGou (choć im też się wpadki zdarzały). Czyli: Network 4G FDD-LTE: bands 3 (1800MHz) / bands 7 (2600MHz) 3G: WCDMA(UMTS/HSPA+/DC-HSDPA) bands 1, 2, 5 (brak "8", czyli 900 MHz) TD-SCDMA bands 34,39 2G GSM:bands 2, bands 3, bands 5, bands 8
-
Z tego zdjęcia wynika, że ten telefon w PL powinien działać tylko w trybie 2G Czyli – jak sądzę – na tym pudełku informacja jest niekompletna, adresowana tylko do chińskiego użytkownika sieci typu TDD-LTE i TD-SCDMA. No chyba, że to rzeczywiście taka wersja Mi Note (?!?!)
-
Czy mógłbyś to proszę rzeczowo uzasadnić? Waham się głównie między tymi dwoma modelami (założyłem własny wątek na ten temat tutaj: Natomiast niektórzy mają (jak mi sie wydaje) przeciwne do Ciebie zdanie jeśli chodzi o zestawienie tych 2 modeli (patrz tu: - ktoś sprzedfaje Mi Note, aby kupić Redmi Note 3 Pro. Daje to do myślenia... Z góry dziękuję za pomoc!
-
Witam, Postanowiłem napisać w tym dziale, bo już mnie głowa rozbolała od myślenia o tych modelach, sprzeczne myśli przegrzewają mi mózg Najpierw trochę kontekstu – moja historia używania słuchawek Xiaomi (na co dzień) jest prosta: prawie dwa lata z Mi2S (ciągłe niezadowolenie działaniem GPS i fatalną jakością nagrywanego dźwięku, zdjęcie średnie) następnie już prawie dwa lata z Redmi Note 1 LTE (pełne zadowolenie, zwłaszcza wielkością telefonu i idealnym wręcz GPS-em – ze zdjęciami jednak gorzej). Z pieniędzmi muszę się liczyć, więc modele z najwyższej (cenowo) półki - skreślam od razu. Ogólnie z RMN1 jest mi dobrze, co sprawiło, że do tej pory nie zmieniłem telefonu. Szkoda mi jednak zdjęć – w końcu one przetrwają (oby) wiele wiele lat, dawno już zapomnę czym były robione, warto więc, by ich jakość była możliwie dobra. No i to chyba słaba jakość zdjęć (i filmów oczywiscie też - tutaj to tragedia jest) skłania mnie do myśli o zmianie telefonu. Tak więc priorytetami są: bezbłędnie działający GPS (do tego RMN1 mnie bardzo przyzwyczaił i tego nie chcę stracić!) dobra jakość zdjęć i możliwie dobra jakość filmów – bo one są czymś co ma przeżyć nie tylko telefon, ale pewnie i nas samych... ogólnie jak najmniej problemów (bugów) – tutaj również RMN1 mnie bardzo rozpieścił, bo pod tym względem to jeden z najbardziej udanych Xiaomi. Gdy ukazał się Redmi Note 2, to się chwilowo napaliłem, ale szybko pojawiły się opisy problemów z GPS, więc odpuściłem (tyle czasu minęło, a nadal czytam ciągle o tych problemach). Potem zafascynował mnie Mi4c – kupił bym go już dawno, jednak ostatecznie uznałem, że jest dla mnie za mały. Przyzwyczajenie. No, ale to akurat zawęża wybór, więc ułatwia. Parę dni temu zauważyłem, jak bardzo spadła cena Mi Note. Do tego strasznie podoba mi się wersje Bamboo. Na Ibuygou kosztuje teraz ona 277$, co jest dla mnie górną granicą akceptowalnej kwoty. O ile wiem, to MiNote jest model raczej nisko-problemowym. (nie wiem, czy to prawda). O ile wiem, jakość zdjęć byłaby lepsza niż z Redmi Note 3 Pro (prawda?). Jeśli chodzi o GPS, to chyba też w MiNote raczej problemów nie będzie? Ale nie narzekali na GPS-a także piszący w tym wątku: https://miuipolska.pl/forum/topic/11997-najcz%C4%99stsze-problemy-z-redmi-note-3-pro-qualcomm/ Co do Mi Max, no cóż, trudno dyskutować o modelu, którego nie ma. Kusi mnie jego wielkość (tak wiem, trzeba mieć duże kieszenie, ale spoko, mam duże). Tutaj głównym minusem jest czekanie - premiera w połowie czerwca, więc na recenzje i wrażenia kolegów z forum musiałbym poczekać pewnie do połowy wakacji. Chyba nie chcę tak długo czekać... W MiNote troszkę martwi mnie brak pasma 900 MHz dla 3G. Faktem jest, że za czasów Mi2S jakoś za bardzo mi to nie przeszkadzało, no ale z drugiej strony.. cholera wie, gdzie się kiedyś znajdę i będę potrzebować netu. Rzeczy, które nie mają dla mnie znaczenia: wydajność w grach 3D, jakość odtwarzanej muzyki (ale za to jakość nagrywanego dźwięku ma dla mnie znaczenie ogromne!), działanie Bluetooth (nie używam w ogóle), NFC, ilość pamięci ROM, możliwość włożenia karty pamięci SD, brak czujnika odcisków palca, grubość telefonu (nie rozumiem tej mody na cienkość). Dużo napisałem, sorry za to, ale wiem też, że tylko przy dużej ilości informacji mozna komuś sensownie doradzić. A więc: Mi Note czy RedMi Note 3 Pro? Czy czekać na Mi Max? Dzięki!
-
Jakie macie najczęstsze problemy z Mi Note? (nie "Pro")
latet opublikował(a) temat w Dyskusja ogólna
Witam, Ponieważ ten "stary ale jary" model ostatnio mocno potaniał, kusi mnie jego zakup (oczywiście wersji bambusowej - tylko i wyłącznie!). Jednak obecny telefon (RMN1) przyzwyczaił mnie do całkowitego braku problemów. Chciałbym się dowiedzieć, jak to wygląda w przypadku Mi Note (nie "Pro"). Czy posiadaczy tego modelu mógłbym prosić o wymienienie zwięźle (najlepiej w punktach), jakie rzeczy (bugi, ale nie tylko bugi, także wady) Wam najbardziej w tym modelu dokuczają? Podobny wątek założyłem parę dni temu dla Redmi Note 3 Pro ( https://miuipolska.pl/forum/topic/11997-najcz%C4%99stsze-problemy-z-redmi-note-3-pro-qualcomm/ ), bo to pomiędzy tymi dwoma modelami najbardziej się waham. W szczególności chciałbym wysondować, czy występują problemy z GPS ("gubienie zasięgu"), bo te byłyby dla mnie absolutnie nie do zaakceptowania. Proszę też o uwzględnienie kontekstu niedawnej zmiany bazy Androida w ROM-ach MIUI EU dla tego modelu. Zapewne są pewne problemy z najnowszymi wersjami, których wcześniej nie było. Jakie to problemy? Dziękuję! -
Wydaje mi się (i o ile dobrze pamiętam moje czasy z Mi2s, to właśnie tak jest), że brak pasma 900 MHz (3G) może też w praktyce oznaczać, że jadąć autem częściej będziemy słyszeć w głośnikach (samochodowych) te charakterystyczne, nieprzyjemne zakłócenia, które mają miejsce tylko w trybie 2G (co jest samo w sobie dziwne, ale tak jest).
-
Jak ROM MIUI EU mógłby blokować BL?
-
Wielkość to akurat dla mnie zaleta i główny czynnik, który mnie do tego modelu przyciąga. Zwykłe USB to też raczej zaleta niż wada (choć USB "C" nie odbierałbym jako wadę), a NFC może dla mnie nie istnieć. Jak widać - każdy ma inne potrzeby i inny punkt widzenia. No, ale jeśli tak cena skoczy w stosunku do zapowiedzi (póki co na Ibuygou widnieją cały czas te same ceny), to chyba odpuszczę. Szkoda.
-
Im mniej rzeczy przywrócisz z backupu, tym mniej potencjalnych problemów.
-
Ciekawe, pracownicy Ibuygou zainstalowali Ci MIUI od Acida i sp. Ale tak, chyba to się zdarza. OTA działa w ROM-ach MIUI EU dev, choć tylko raz na ileś tam tygodni.
-
Też się napalam na tę wersję. Wydajność na pewno dla mnie wystarczająca, a na pewno dłużej na baterii pociągnie. No i nie muszę też mieć aż tak dużo pamięci „ROM” (cudzysłów zamierzony), za to ważne że nawet najtańsza wersja ma 3GB RAM. Żeby tak tylko jeszcze wydali wariant bambusowy, to już bym w ogóle zarzucił myśli o MiNote Bamboo Póki co mam dylemat jakiego dawno nie pamiętam
