-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
latet odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
Swoją drogą, to trochę chore, a przynajmniej niezrozumiałe, żeby warunkiem odblokowania było zlokalizowanie telefonu przez GPS...- 8 779 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Apeluję o uspokojenie się Nie ważne, co tam wgrają, czy nie wgrają. Nie zmienia to wartości telefonu. Tak czy siak i tak wgrasz potem sobie MIUI EU, a jeśli nie umiesz, to od tego jest to Forum, aby pomóc. Rozmyślanie się z powodu "niepokoju" na temat tego co wgrali lub nie wgrali, to jest tak, jakby w ostatniej chwili rezygnować z zakupu upatrzonego samochodu, tylko dlatego, że sprzedawca wlał płyn do spryskiwacza szyb o innym zapachu niż Twój ulubiony! No BŁAGAM!!! A tak ogólnie, to jeśli jest wybór i sprzedawca pyta, czy coś wgrywać, to radzę prosić, aby nic nie ruszali i wysłali telefon z oryginalnym systemem. Wtedy nie będzie komplikacji przy wgrywaniu MIUI EU.
-
Nie podoba mi się to. Mogą pojawić się telefony od pośredników, którzy wgrają swój "syfiasty" system w taki sposób, że będzie uwalony EDL no i oczywiście zablokowany BL. Rozumiem, że przypadek foreverfree to raczej wypadek przy pracy, ale nie ma zagrożenia, że to będzie coraz częstsze?
-
Na Mi2s mam MIUI na andku 4.1. Może jest inny sposób na "reset" tych kluczy RSA? Może trzeba wyczyścić dane jakiejś apki? To chyba to samo. W każdym razie ja i tak i tak próbowałem.
-
Niestety, nie znajduję tam takiej opcji (ani na Mi2S ani na Redmi Note 1).
-
Dzięki, ale chyba odpuszczę, za skomplikowane i nie podoba mi się potencjalne narażanie na malware, przez wyłączenie tego wymogu na stałe. Nie mówcie, że wszyscy tak musieli zrobić, aby działało adb pod Win7? ADB działa mi w pełni (bez żadnych takich sztuczek!) pod Win10, więc mogę sobie pozwolić, aby pod Win7 nie działało. Trudno. Przynajmniej czasem będę miał powód, aby odpalić "dziesiątkę" Właściwie to czemu autorzy tych sterowników po prostu ich nie podpiszą? Jaki to jest problem (trzeba płacić za taki podpis, czy jak?).
-
Czy to należy rozumieć "więc fastboot działa w pełni" ? Bo przy zablokowanym BL też chyba fastboot działa w ograniczonym zakresie, np. wykona się przecież polecenie fastboot oem edl, które włącza tryb EDL. Dobrze myślę?
-
Nie wiem, nie było takiego pytania podczas ich instalacji. Sterowniki są zainstalowane (co widać w Menedżerze urządzeń), więc raczej to nie był ten problem (braku zgody na ich instalację z powodu braku podpisu cyfrowego). Gdzie to sprawdzić?
-
Nie pomogło. Wciąż to samo
-
-
Sorry, ale nie mam pojęcia, jak tę radę wcielić w życie. Co mam dodać i konkretnie gdzie?
-
Tak, ale ja nie śledzę drogi paczek, więc nie wiem ile czasu im zajęło wysłanie mi tego powiadomienia. Kupowałem w Ibuygou 9 dni temu. Zabawne jest też to, że dziś, dosłownie 10 min przed SMS-em od celników, dostałem mailem z IBG, że telefon został wysłany (tak jakby właśnie dziś go wysłali).
-
-
Żadna z komend "adb.exe" nie działa. Polecenie adb.exe devices zwraca pusty wiersz, mimo podłączonego telefonu. Drivery - były zainstalowane i wg Menedżera urządzeń - wszystko z nimi OK (brak żółtego wykrzyknika - patrz załącznik). Usunąłem je, przeinstalowały się same, sytuacja bez zmian. Telefony (testowałem na dwóch) mają oczywiście włączony tryb debugowania – wszakże bez niego ta pozycja (Android Composite ADB Interface) w Menedżerze Urządzeń w ogóle się nie pokazuje. Z kolei nie ma żadnych problemów w trybie fastboot z wykonywaniem poleceń fastboot.exe. Jakie kroki podjąć, aby polecenia "adb.exe" zaczęły działać? Chodzi o Win7 64 bit. Dzięki!
-
Jak zainstwalować na Mi2S TWRP, aby zostało na dobre?
latet odpowiedział(a) na latet temat w Problemy techniczne
Nie, nic takiego nie ma. A jeśli mimo to, takowe zabezpieczenie jest, to jak je wyłączyć? -
Dzięki, póki co mam inny problem – znikające TWRP. Jakiś absurd... Może ktoś pomoże? Tutaj opsiałem dokładniej:
-
Jak zainstwalować na Mi2S TWRP, aby zostało na dobre?
latet odpowiedział(a) na latet temat w Problemy techniczne
Spróbowałem zainstalować TWRP przez Flashify z poziomiu MIUI. Spoko, instaluje się i można do niego przejść. Ale tylko jednorazowo. Po reboot systemu, znów wraca to cholerne MiRecovery. Jak zainstalować na Mi2S TWRP, aby zostało na dobre? -
Jak zainstwalować na Mi2S TWRP, aby zostało na dobre?
latet odpowiedział(a) na latet temat w Problemy techniczne
Znalazłem taki coś: Note many devices will replace your custom recovery automatically during first boot. To prevent this, use Google to find the proper key combo to enter recovery. After typing fastboot reboot, hold the key combo and boot to TWRP. Once TWRP is booted, TWRP will patch the stock ROM to prevent the stock ROM from replacing TWRP. If you don't follow this step, you will have to repeat the install. Ale nie pomogło. Zrobiłem tak jak tu piszą, TWRP było przez chwilę, ale po uruchomiuniu systemu, znów wrócić MiRecovery. -
Jak zainstwalować na Mi2S TWRP, aby zostało na dobre?
latet odpowiedział(a) na latet temat w Problemy techniczne
Dlaczego zainstalowane i używalne TWRP, po reboot do systemu znika i wraca MiRecovery? -
Jak zainstwalować na Mi2S TWRP, aby zostało na dobre?
latet opublikował(a) temat w Problemy techniczne
patrz niżej: -
A jak to jest w drugą stronę - tzn. obecnie na Mi2S mam stare MIUI5 (dual boot), ale chciałbym pobawić się najnowszym MIUI dla tego telefonu. Wgrałem aktualne TWRP. Czy mogę normalnie (przez TWRP) zainstalować najnowszy system, czy wcześniej trzeba coś zrobić z tymi partycjami? P.S. Z działu Download pobiera się (z serwera głównego) obecnie wadliwy ZIP dla aries (próbowałem wiele razy), a serwer alternatywny nie działa. Może ktoś udostępnic 6.5.19 np. przez WeTransfer albo coś?
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
latet odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
Sprawdź czy masz w tel. włączone debugowanie USB. Może pomóc, ale nie wiem, czy na wersji Global da się odblokować. Sprzeczne rzeczy na ten temat ludzie pisali. Czy doczekamy się wreszcie, aby założyciel tego wątku rozbudował i uaktualnił punkt 9 instrukcji w pierwszym poście? Brak tam ważnych informacji i przez to masa ludzi ma problemy.- 8 779 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Bardzo ciekawe i potencjalnie cenne. Czy możesz podać dokładnie lokalizację i nazwę tego pliku?
- 744 odpowiedzi
-
- bootloader
- gps
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
latet odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
Nie brzmi to wiarygodnie, bo żadnego kodu się nie otrzymuje.- 8 779 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
latet odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
Szkoda, że instrukcja w 1. poście w tym wątku o tym nie wspomina. Może ktoś by ją wreszcie poprawił, tzn,. uzupełnił? Tak, widzę, że na końcu jest czerwone info, że musi być dev a nie stable, ale po pierwsze to już nie prawda (nowe stable mogą być), po drugie to powinno być raczej na początku, albo w logicznym miejscu intrukcji, a nie na końcu, a po trzecie, tam nie ma informacji, że musi być "china".- 8 779 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
