Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Jasne, bo Acid ma przecież jeden, ukryty cel robiąc wydania PL - za wszelką cenę pogorszyć jakość rozmów.
  2. No właśnie. Nie masz MIUI Polska, tylko MIUI EU (choć to niewielka różnica). A ma być MIUI Polska 5.12.10. @hhunter22 - Nie, 1% na 6h to żaden rekord. Wiele osób ma przecież tak, że przez całą noc nie spada ani o 1%. A wyłączony tel. potrafi zjeść baterię szybciej niż włączony, jeśli dobrze skonfigurowany. Tak mam ze starym Mi2S, którego praktycznie nie używam (brak karty SIM). Jeśli go wyłączę, po 3-4 dniach cała bateria się rozładuje. Natomiast jeśli trzymam włączony, to (w trybie samolotowym) nawet 2 tyg. wytrzyma.
  3. Zainstalować MIUI Polska... Poza tym - sprawdzić w statystykach baterii, co ją tak wściekle konsumuje. 70% w 6 godzin spoczynku to brzmi jak jakiś ponury żart lub rekord świata... Przez 6 godzin uśpienia bateria w tym telefonie nie powinna drgnąć o więcej niż 1%.
  4. Twoje obawy są zrozumiałe. Zwłaszcza, że wcześniejsze telefony Redmi Note nie rozpieszczają jakością zdjęć. Ale co Ci da obejrzenie paru zdjęć? Przecież każdy telefon może zrobić niezłe. Problem jest w tym, ile się trzeba namęczyć, aby je zrobić. Jako odsetek "losowo" trzaskanych zdjęć stanowią te w miarę dobre. I tu jest właśnie główny problem i słabość Xiaomi. Bo jak się mocniej postarasz, poznasz kaprysy urządzenia i apki, jak szczęście i światło dopisze - to owszem, zrobisz bardzo fajne zdjęcie. Ale ile zdrowia i nerwów stracisz zanim do tego dojdziesz...? Na to (ważne) pytanie nie uzyskasz odpowiedzi patrząc na próbki zdjęć, które ktoś Ci udostępni...
  5. Czy mógłbym prosić kogoż z Mi4c o wejście na moją stronę testową: www.xyz.avx.pl – chciałbym zobaczyć User-Agent String tego telefonu. Dzięki!
  6. Nie lepiej po prostu spokojnie poczekać na MIUI PL? Przecież jak się ukaże, to razem z instrukcją instalacji, a więc i odblokowywania Bootloadera. Po co się w to bawić, gdy jeszcze nie ma MIUI PL?
  7. Aby Wi-Fi było aktywne, to właściwe ustawienie to "Zawsze". Jeśli nie działają powiadomienia, to powód jest inny (niż to ustawienie).
  8. Ja reklamowałem w Ibuygou bez najmniejszych problemów telefon z wgranym MIUI PL, ale nie miał TWRP (nie było takiej potrzeby). Myślę, że jest tak, jak Ci wyżej ktoś napisał - oni podchodzą do gwarancji uczciwiej niż nas w Polsce przyzwyczajono (bezprawna lub na granicy prawa "utrata" pod byle pretekstem – podkreślam pretekstem, a nie powodem) – jeśli jest awaria sprzętu, to ją naprawiają i wgrany soft nie ma tu nic do rzeczy. Pytałem niedawno w jakimś innym wątku o gwarancję w kontekście łamania zabezpieczonego Bootloadera na nowych RMN3 i z tego co pamiętam, to Acid odpowiedział, że jego zdaniem żadnych problemów z gwarancją to nie będzie powodowało.
  9. Najważniejsza, miażdżąca przewaga to MIUI.
  10. To znany błąd, jest w MIUI odkąd pamiętam, od lat dosłownie. Wnioskuję więc, że szanse, że go poprawią są zbliżone do zera.
  11. Może. Ale nie wiem jak mając na Paypalu złotówki mam sprawić, aby płacąc na Ibuygou (gdzie ceny są w dolarach podawane) nie przeliczało mi moich środków ich na dolary, tylko na euro? Eeee... pewnie to i tak bez różnicy, bo i tak już oni to zawsze tak poprzeliczają, że to oni są do przodu, a klient traci.
  12. Zwróć też uwagę na kurs dolara. Nie jestem finansistą, ale ostatnio ciągle rośnie i rośnie, więc może ew. promocja w święta zostanie "zjedzona" przez wyższy kurs...
  13. Dzięki, teraz rozumiem. Z tym, że przecież chyba nie są na tyle naiwni, aby nie wiedzieć, że taka blokada zostanie rozpracowana w max parę dni i dalej będzie się działo, tak jak się dzieje. Tylko pewnie będą problemy z realizacją gwarancji, jeśli oryginalny bootloader będzie nadpisany innym. A to już, niestety, bardzo istotne dla nas, bo telefonu, na którym się zainstalowało MIUI PL nie będzie już pewnie można np. odesłać do Ibuygou w razie awarii. Czyli instalacja MIUI PL na Redmi 3 = utrata gwarancji? Acid, myślisz, że tak to właśnie będzie?
  14. Mi2S niby dostał, ale ja bym tego nie liczył, bo to była "special edition" i niosła wiele problemów oraz ograniczeń (zwłaszcza dotyczących kamery). Było to więc krok wstecz dla tego telefonu. Jak tak samo miałoby się stać w przypadku Mi4c, to należy mieć nadzieję, że nie dostanie.
  15. Pytanie może naiwne, ale pytam poważnie i proszę o poważną odpowiedź. Jaka jest dla Xiaomi korzyść z blokowania bootloadera? Wychodzę z założenia, że nie robią tego przez nieumyślność czy nieuwagę, ani z czystej złośliwości. Muszą wiedzieć w tym jakaś korzyść. Tylko jaką?
  16. Łatanie luk bezpieczeństwa.
  17. Problem jest, gdy nie ma Sklepu. Skoro jest Sklep, to możesz każdą inną apkę Google sobie z niego zainstalować. No, prawie każdą.
  18. Czy to oznacza, że problemy z GPS, o których pisałeś 18.09 były już naprawione, gdy 24.10 pisałeś, że to idealny telefon?
  19. U mnie też "po staremu", postarza mnie o 10 lat
  20. Jak to jest - bo jedni piszą, że to pomaga raz na zawsze, inni, że tylko na jakiś czas. I wciąż mnie trapi pytanie - skoro to się da poprawić wpisaniem paru liczb, to czemu producent nie ustawi tych liczb poprawnie?
  21. Przede wszystkim przeczytać ze zrozumieniem tę, konkretnie tę instrukcję: http://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/
  22. To chyba nie tak... Chiński ROM dev jest potrzebny, aby mieć root-a (wersja stable go nie ma), ale root jest potrzebny tylko po to, aby zainstalować wygodnie TWRP. Dlatego chiński dev a nie polski czy EU? Ze względu na klucz, o którym wspominasz. Jeśli już jednak jest TWRP to sprawa kluczy nie ma już znaczenia, bo nie ma już MiRecovery. I można instalować, co się chce (MIUI PL). Tak ja to rozumiem, ale może się mylę.
  23. Zaraz, zaraz, to MiPad2 nie będzie na Androidzie?
  24. Drobny błąd w rozumowaniu. Owszem, jest szansa na poprawkę, ale nie znaczy, że szybko Tymczasowo sprawdź jaki tryb szyfrowania ma ta sieć Wi-Fi i jeśli nie PSK2, to przełącz na PSK2 - to pomagało na jakiś poważny problem z Wi-Fi, tylko nie wiem, czy na ten o którym piszesz, czy raczej na podobny problem na Mi4c (?).
  25. Ciekawe, czy to tylko kwestia nazewnictwa/marketingu, czy naprawdę czymś konkretnym będzie się różnić (oprócz czytnika palca i pogarszającej zasięg Wi-Fi metalowej obudowy)...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...