-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
[ROM] Xiaomi.eu 6.1.21 Global EU Rom (SP Flash Tool)
latet odpowiedział(a) na pablolite temat w Modyfikacje systemowe
Mało odkrywcze Od zawsze wszak wiadomo, że MIUI PL i MIUI EU to praktycznie to samo. Za obiema odmianami stoi ten sam Acid -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Nie jest to normalna sytuacja. Normalnie powinny po prostu działać - mieć ten swój transfer w tle. Chyba że Play, roaming... to się komplikuje nieco. -
[ROM] Xiaomi.eu 6.1.21 Global EU Rom (SP Flash Tool)
latet odpowiedział(a) na pablolite temat w Modyfikacje systemowe
To są święte słowa! -
Czyli w praktyce żadna...
-
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Myślę, że masz rację. Zwróć jedna uwagę - w przypadku Redmi Note 3 z tzw. syfiastymi ROM-ami, bootloader nadal jest zablokowany. Oni go nie odblokowują wgrywając te swoje syfiaste wersje. Z tym że Redmi Note 3 to Mediatek i tam jest to możliwe i łatwe. W przypadku Snapdragona ponoć już nie (albo - na razie chwilowo jeszcze nie). Zresztą głównym celem wdrożenia blokad BL było utrudnienie życia pośrednikom wgrywającym masowo syf do sprzedawanych telefonów, a nie użytkownikom końcowym. Tyle że w przypadku Mediateka obejść blokady okazało się dziennie łatwe. -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Zalezy skąd się kupuje. Czasem jest to oryginalny ROM od Xiaomi, czasem jednak tzw. "syfiasty ROM" od sprzedawcy, którego używanie jest wysoce niezalecane (wysokie prawdopodobieństwo programów szpiegujących, bloatware, brak aktualizacji, itp). -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Skoro na tym ROM-ie jest super z baterią, to na MIUI PL może być tylko lepiej! -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Przecież jak koń stoi tam tylko 5V. Nie ma 9V = nie ma szybkiego ładowania. Przejściówka to prosta rzecz - dwa kawałki metalu zatopione w plastiku, trzeba mieć pecha, aby trafić na aż tak źle wykonaną, że przeszkadza w normalnym przepływie prądu - zapewne wtedy, gdy ma strasznie luźno w "slotach" i bolce ledwie się stykają punktowo. -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Jesteś w błędzie. Szybkie ładowanie to 9V. -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Mogą sobie wsadzić taki raport. Ja wiem swoje - niedawno uciekłem z Plusa po 17 latach. Powód? Tylko jeden - dramat z prędkością internetu! -
Kolego, w d... Ci się poprzewracało od tego AMOLED-a przez 2.5 roku
-
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Zapewne znacznie lepsza niż jakość dźwięku rejestrowanego -
Pewnie masz rację, ale jak się czyta te wątki o odblokowywaniu, to trudno się oprzeć wrażeniu, że jednak problemy są i to różnorodne. Mnie najbardziej stresują problemy po stronie peceta - jak nie chce prawidłowo "widzieć" telefonu, a żonglowanie sterownikami tylko pogarsza sprawę... Ale i o jakichś "odmowach" ze strony Xiaomi ostatnio słychać... A, no fakt. Choć skoro na jednych się już da, to penie i na qualcommy się sposób znajdzie...
-
No przecież już to ogarnęli. Nie od dziś można sobie wgrać wersję MIUI EU (ze spolszczeniem Acida) bez odblokowywania BL. Choć nie wiem, czy to jest identycznie taka sama wersja MIUI.EU, jaka normalnie co tydzień wychodzi dla telefonów bez blokady (nie chodzi mi o sposób instalacji, ale o "zawartość" ROM-u). Ale jeśli to jest taka sama wersja, to lista powodów, aby się stresować brakiem MIUI.PL jest raczej bardzo krótka i mało znacząca. Wszak MIUI EU to praktycznie to samo.
-
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Tylko na czym taka gwarancja polega w praktyce? Bo może o bardziej taka teoretyczna gwarancja... -
[ROM] Xiaomi.eu 6.1.21 Global EU Rom (SP Flash Tool)
latet odpowiedział(a) na pablolite temat w Modyfikacje systemowe
Na tym? To są problemy, o których ludzie piszą regularnie, co tydzień, prawie na każdym ROM-ie. Poprawne działanie BT to jest coś, z czym Xiaomi ma duuuuży problem, na to mi wygląda. -
[ROM] Xiaomi.eu 6.1.21 Global EU Rom (SP Flash Tool)
latet odpowiedział(a) na pablolite temat w Modyfikacje systemowe
Czegoś tu nie rozumiem. Skoro można ot tak po prostu wgrać sobie taki ROM jak ten przy zabezpieczonym BL, to co jest warte to zabezpieczenie i po co nam i sobie zawracają tyłki jego zastosowaniem? Jedyne utrudnienie to metoda wgrywania. Bez sensu to wszystko. I w sumie szkoda, że MIUI PL nie ma w wersji dla SP Flash (jak ten EU) do wgrania bez zabawy w odblokowywanie BL. Bo jak czytam wątek o odblokowywaniu, to mnie mdli... Wcale nie jest to takie bezproblemowe, ostatnio ludzie piszą o odmowach itp... Ciekawi mnie - jak nazywa się tryb, w jaki trzeba wprowadzić telefon, aby dokonać tego flashowania, skoro nie jest to tryb Fastboot (co wyraźnie napisano wyżej)? -
Witam, Mam taki śmieszny problem - dodałem numer do czarnej listy (nachalny sprzedawca z banku, z którym nie mam nic wspolnego). Blokada działa, nie słyszę, jak dzwoni. Nie wiem, co on wtedy słyszy (zajęte? nie obiera? odrzucanie? - zresztą mniejsza z tym). Problem polega na tym, że za każdym razem dostaję zaraz potem standardowego SMS-a od operatora (T-Mobile), że "Numer [taki a taki] jest już wolny i mogę oddzwonić". Czyli nadal jestem niepokojony, tylko w inny sposób - w nielogiczny sposób, bo przecież to nie ja próbowałem się dodzwonić do niego, tylko odwrotnie. Jest to kłopotliwe, bo przecież nie wiem jakiego numeru dotyczy komunikat w SMS, dopóki go nie przeczytam. Więc chyba lepszym wyjściem będzie po prostu przypisanie głuchego dzwonka do tego numeru (choć nie mam pewności, czy wtedy - gdy po prostu się nie odbierze, bo się nie słyszy - też nie będzie takiego SMS-a). Oczywiście całkowite wyłączenie tego typu powiadomień SMS-owych nie wchodzi w grę. W normalnych okolicznościach bardzo się przydają. Może jakaś inna rada jest?
-
Podstawa: WYŁĄCZYĆ "Historię Lokalizacji" Google.
-
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
Drastyczny błąd rozumowania... To właśnie zawartość partycji "data" może robić problemy przy downgrade. Więc jej przywrócenie, tak jak napisałeś – to byłby błąd. Chyba, że masz na myśli przywrócenie DATA z backupu wykonanego wtedy, kiedy miałeś 5.10.29, do której chcesz wrócić. -
Tak, ale nie ma to żadnego przełożenia na telefony.
-
Poza Rootem? Przecież jednym z kroków PRZED odblokowaniem BL jest wgranie chińskiego DEV, a on ma Root-a, nieprawdaż?
-
Skąd wziąłeś tę bzdurę ?!?
-
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
Ha, ha, świr normalnie ;-)) Wyłączanie do ładowania? :)) WTF ? :))) Sorry, nie chcę Cię obrazić, po prostu dawno tak zabawnego posta tu nie widziałem. WYULUZUJ człowieku, ładowarki od Xiaomi są OK, przejsciówki też. Ładuj normalnie, kiedy chcesz. -
Przecież ten model nawet roku nie ma, czy nawet pół roku. Więc jak możesz pytać o 2-3 lata? P.S. Żaden z poprzednich modeli Xiaomi się nie rozlatywał.
