-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Kolejny problem powodowany przez tę funkcję oszczędzania baterii. Nie spocznę, dopóki jej defaultowym ustawieniem nie będzie OFF!
- 4 odpowiedzi
-
- pływające okna
- 6.5.7
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
latet odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
Jakoś około 8 dni czekałem. W tym czasie napisałem na ich forum kilkanaście krótkich postów (w większości bez żadnej merytorycznej wartości) i nawet założyłem 1 własny wątek ( http://en.miui.com/thread-278101-1-1.html ). Dodam też, że o zgodę wystąpiłem w tym samym dniu, w którym założyłem konto Xiaomi (wcześniej nigdy konta nie miałem, choć MIUI używam od wielu lat). Oczywiście wcześniej też nigdy nic nie pisałem na ich forum. Cholera wie, jaki czynniki oni naprawdę biorą pod uwagę. A może to po prostu przypadek (zwykły burdel po ich stronie), że jedni dostają szybciej, inni później. Tak w ogóle, to czy blokowanie BL przyniosło oczekiwany efekt? Tzn. czy uniemożliwiło różnym szemranym handlarzom instalowanie tych swoich "syfiastych" wersji MIUI?- 8 779 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam, W tym dziale: https://miuipolska.pl/forum/forum/47-aktualizacje-miui/ są wątki dla kolejnych, cotygodniowych wersji "dev" MIUI PL/EU. Jednak stopniowo coraz więcej ludzi używa wersji Global "dev" z tym samym od niedawna tłumaczeniem. Może by mało sens, gdyby w tym samym dziale pojawiały się też oddzielne wątki dla poszczególnych wersji linii Global "dev"?
-
Nie mam Mi4s i nie robiłem tego. To po prostu metoda z tej instrukcji: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ (punkt 3.). Z całą pewnością takie wgranie TWRP nie usuwa niczego z telefonu (oprócz, oczywiście, nadpisywanego starego Recovery, jeśli było).
-
Fakt, to żółkniecie silikonu wygląda nie za fajnie, zwłaszcza jeśli telefon pod nim jest biały. Tak mam teraz z RMN1.
-
No to kupa. Jedynym sposobem ochrony ekranu pozostaje flip-case (dla mnie wariant absolutnie nieakceptowalny).
-
To chyba zależy od silikonu, na ile daleko 'zachodzi' na ekran. Czyli rozumiem, że ten, który ty masz, nie zachodzi na przód w dostatecznym stopniu? Nie wiem dokładnie co oznacza 2,5D, ale chyba nie jest tak, że ten ekran jest cały półokrągły po całosci?
-
Użyj sposobu z peceta (flashowanie twrp przez ADB).
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
latet odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
Nie wiecie może, jak długo ważna jest przyznana zgoda na odblokowanie? Dziś dostałem słynnego SMS-a, ale na razie nie mam żadnego telefonu do odblokowania.- 8 779 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Może po prostu spróbuj z innego kompa.
-
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
OK, z tym, że ochrona ekranu to nie tylko zapobieganie rysom. To także zmniejszenie prawdopodobieństwa jego pęknięcia przy uderzeniu. A także – czasami – założona szybka może być skuteczniej "antytłuszczowa" niż oryginalny ekran. Nie wiem, jak pod tym względem wypada MiNote, mam nadzieję, że dobrze. Bo np. w moim Redmi Note 1 oryginalny ekran "palcował się" o wiele gorzej niż założone szkło Nillkin. Co więcej – szkiełko o niebo łatwiej dawało się czyścić, niż ekran. Jest jeszcze kwestia odbijania światła / lustra. Teoretycznie folia czy szkło mogą to robić w sposób przyjemniejszy dla oka niż ekran (podkreślam: teoretycznie – różne są ekrany i różne są te ochraniacze).. -
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
latet odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
Z ciekawości: a jaki soft tam był po wyjęciu z pudełka? Bo jakoś nadstandardowo łatwo Ci to poszło. Ludzie się mordują, poddają się, a Ty tak po kozaczemu hop siup prosto z pudełka Jesli robi się to w trybie fastboot to chyba nijak nie może mieć znaczenia, czy się było zalogowanym do chmury czy nie. Fastboot to fastboot. Chyba, że sprawdza jakieś pliki, pozostawione po zalogowaniu się, ale wątpię.- 8 779 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Skoro masz Miui Polska to nie masz zablokowanego BL. Albo masz zablokowany BL, ale nie masz MIUI Polska.
-
Co do ochrony pleców bambusowych, to napisz lepiej jak je uchronić przed kornikami Niepokoi mnie to "nie pogrubia". Wolałbym, aby pogrubiał. Tzn. na tyle, by ekran nie stykał się z podłożem, gdy tel. leży ekranem do dołu. Czy tak jest w tym przypadku? I czy ma w miejscu przycisków dziury czy "wypustki"? Tylko ta pierwsza opcja by mnie interesowała....
-
Głównie, by chronić ekran (niezabezpieczony żadną folią ani szkłem). Druga funkcja to ochrona przez przypadkowym wciśnięciem przycisków (o ile silikon ma "dziury" na przyciski. To są dla mnie 2 najważniejsze funkcje silikonu. No, jeszcze pewna ochrona szkiełka obiektywu tylnego aparatu. Nie wiem jednak, jak się dokładnie układa silicon na zakrzywionym MiNote, czy zapobiega kontaktowi ekranu z podłożem, tak jak to ma miejsce w bardziej klasycznych (kanciastych) telefonach.
-
A myślisz, że dałoby się go założyć na telefon z bambusowymi pleckami?
-
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
Panowie, a jak chronicie ekrany w MiNote? W wątku o akcesoriach czytałem, że z powodu krzywizny sprawa nie jest taka prosta... -
Z tej tabeli wynika: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_LTE_networks_in_Europe że pasma LTE 20 w Polsce dopiero jest wprowadzane od lutego 2016 przez Orange i T-Mobile (rok wcześniej też Aero). Ale ta tabela jest średnio wiarygodna, bo np. w ogóle nie uwzględnia Plus-a.
-
Witam, Jak wygląda na dziś sytuacja ze szkłami i foliami dla MiNote? Bo z tego co czytałem na początku tego wątku, to nie było różowo. Jeśli nie ma dobrego (i łatwego do montażu) rozwiązania na ekran, to chyba zrezygnuję z bambusa i kupię "silikon" na tył, który zapewne będzie obejmował brzegi z przodu na tyle, że telefon położony ekranem w dół nie będzie dotykał ekranem stołu. Dobrze myslę? Bo na bambusa silikonu chyba się nie założy? Zresztą to by było trochę bez sensu.
-
Sprawdziłem, nie działa. Namierzyłem ten plik, usunąłem go, statystki się nie zresetowały. A plik nie został utworzony na nowo. Nie ma go teraz wcale. EDIT : Trzeba było jeszcze zrestartować system. Wtedy stało się dokładnie tak, jak opisałeś. Dzięki!
-
-
Też się z tym męczyłem, w końcu jakoś "poszło", ale sam nie wiem jak. Nie było tam jako takiego logowania się na forum (ani rejestracji), po prostu wpisałem swój id użytkownika konta Xiaomi (ten numer, który się dostaje przy zakładaniu konta Xiaomi w telefonie) i poszło. Teraz, gdy piszę na tamtym forum, to włąśnie jako ten numer jestem widoczny.
-
Witam, Czy istnieje jakiś inny – niż naładowanie do 100% – sposób na zresetowania statystyk zużycia baterii? Nawet aktualizacja systemu ich nie resetuje. Dzięki.
-
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
A tak w ogóle, to czy wszelkie istniejące wersje MiNote (nie Pro) nie mają WCDMA 900 ? -
Nie ma już czegoś takiego, jak ROM-y MIUI Polska. Chyba że archiwalne.
- 744 odpowiedzi
-
- bootloader
- gps
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
