Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Czy aby do odblokowania nie jest wymagany ROM "china", a nie "global"?
  2. Tam jest napisane, o ile rozumiem, że blokada EDL jest problemem tylko, gdy nie można odblokować BL. Jeśli można - żadnego problemu z instalacją MIUI EU nie ma.
  3. Na jakiej podstawie tak sądzisz?
  4. Deser wyprzedził obiad
  5. Czy funkcje aparatu foto w ROM-ie dla Mi Note na andku 6 nie są okrojone w stosunku wersji z ubiegłego roku na Kit-Kat? Dzięki!
  6. Nie chodzi o to, czy 2 czy rok, chodzi o to, że gwarancja u nich jest dla mnie pewna (bo miałem okazję 2x sprawdzić ją na własnej skórze - mam więc przetarte szklaki). Jakbym nie ufał, to bym nie kupował w ogóle. Nie istnieją marki absolutnie bezawaryjne. Kilkanaście telefonów tam kupiłem w ostatnich 3 latach, zawsze DHL, zawsze docierały do mnie bez VAT-u. Obstawiam, że i tym razem tak będzie
  7. Nie było opcji "EU Direct" dla tego modelu: https://ibuygou.com/p-xiaomi-mi-note-snapdragon-801-quad-core-25ghz-bamboo-edition-3gb-ram-16gb-rom-fdd-lte-6654.html Zresztą chyba i tak bym z niej nie skorzystał. Tak, bamboo PayPal przeliczał dziś dolara po 4,07 zł. Koszt przesyłki DHL: 25$. Razem: 277+25+5=307$ x 4,07 = 1250 zł (to dodatkowe +5$ do drugi rok gwarancji w IbuyGou, co uznałem, za rzecz wartą dopłaty). P.S. Jesli ktoś kupował z opcją EU Direct, to ciekawi mnie ile wtedy kosztuje przesyłka DHL (lub inna szybka i pewna?).
  8. Witam, Czy obecnie (dziś zamówiłem) sprzedawane na Ibuygou Mi Note (nie "Pro") mają zablokowany BL czy raczej nie? Czy możliwe, że mają zainstalowany system oparty na Androidzie 6 i jednocześnie niezablokowany BL? Dzięki!
  9. Też się dałem nabrać na ten dramatyczny ton, ale potem Acid wyjaśnił dokładnie, że nie taki diabeł straszny. Skoro nadal można normalne odblokować BL i wgrywać MIUI EU, to nie za bardzo widzę tu problem dla przeciętnego użytkownika.
  10. Eh, niestety, tak to bywa. Dlatego zawsze jak mam zrobić coś ważnego z telefonem za pomocą peceta, to jestem "chory"...
  11. Jeśli nadal masz ten "dziwny ROM", który miałeś od początku, to właśnie to jest przyczyną, że przy 50% masz błąd.
  12. W praktyce – nie istnieje ROM bez żadnych błędów. Dotyczy to zarówno ROM-ów oryginalnych, jak i MIUI EU. Część błędów jet wspólna, część błędów z oryginału jest w wersji EU poprawiona, z kolei czasem w wersji EU są błędy, których nie ma w wersjach oryginalnych. Czyli – normalka po prostu. Akurat w przypadku Mi4s nie ma oryginalnych ROM-ów "Global", więc zasadniczo nie masz wyboru – musisz (tzn. nie musisz, ale każdy Ci to doradzi) zainstalować MIUI EU.
  13. Nie kombinuj. Zrób "po bożemu", czyli odblokuj BL i wgraj MIUI EU. Aktualizacje będziesz miał co tydzień.
  14. 1. Jest instrukcja, ale wiele osób się skarży, że niedokładnie i niekompletna (nie uwzględnia różnych "komplikacji", które często występują). 2. Nie ma już MIUI PL, jest MIUI EU (chyba, że masz na myśli stare, archiwalne wydania). "Stracisz" niepotrzebny chiński bloatware, zyskasz sklep Play. Będzie tylko lepiej, przynajmniej w teorii.
  15. No tak, oni uszczęśliwiają na siłę wgrywaniem, zamiast zostawić oryg.
  16. Głownie to się liczy, bo kupić to wszędzie jest (zwykle) łatwo (pomijam problem podróbek, bo to już nieco inna bajka).
  17. Jest tu ktoś, kto, przechodził procedurę reklamacji w tym sklepie? Jeśli tak, przydałaby się szczegółowa opinia na ten temat.
  18. Warto też dodać, że lepiej się zalogować używając jako loginu tego numeru klienta od Xiaomi, a nie adresu e-mail czy numeru telefonu.
  19. Ja też i myślę, że wielu innych powie to samo – tylko Ibuygou.
  20. Wpisz tam swój nr / login Xiaomi. U mnie zadziałało, choć nie za pierwszym razem. I oczywiscie w tej samej przeglądarce musisz być zalogowany do Xiaomi. W jakim sensie?
  21. Cóż, też mnie ta kwestia nurtuje. No, ale trudno, będę raczej kładł telefon ekranem w dół.
  22. 1. Czy jest polski czy nie, to zależy od tego, jaka wersja MIUI będzie tam wgrana przez sklep/pośredników/producenta. Spokojnie, angielski będzie zawsze. Do tego telefonu nie ma oryginalnego systemu w wersji Global (w którym jest polski i jest sklep play), więc stanowczo zalecane jest wgranie systemu MIUI "EU", w którym oczywiście jest polski i jest sklep play. 3. W systemie chińskim (z j, ang.) Sklepu Play nie ma. Trzeba sobie doinstalować albo - patrz pkt. 1 (zainstalować MIUI "EU"). P.S. Gratuluję wyboru modelu.
  23. Czy ktoś sprawdził, jak plecki babmoo wpływają na odprowadzanie ciepła w stosunku do "zwykłych"? Jesli kupię Mi Note to na pewno chcę bamboo, ale się zastanawiam, czy nie będzie działać wolniej z powodu plecków?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...