-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Teoretycznie... Za stary jestem, aby się tym podniecać. Wątpię, czy odczułbym jakąś konkretną (istotną, niezaprzeczalną, wymierną) wyższość czegokolwiek np. w stosunku do Mi Note (w gry nie gram). A na ekranie wszystko (ikony) byłoby jeszcze mniejsze niż jest w Mi Note (co już mnie drażni), bo rozdzielczość taka sama, a wymiary mniejsze.
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
latet odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
Bez wymówek. SwifKey zainstaluj! Podziękujesz później- 8 784 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Mały ekran a duża cena Jak dla mnie - odpada.
-
Tak, od razu po wyjęciu z pudełka wgrałem najnowszą wersję 6.5.26 na 6.0.1, więc na Virgo nie mam porównania do ROM-ów na 4.4.4, ale z Forum wiem, że 6.0.1 trochę gorzej trzyma na baterii. Może to się poprawi w kolejnych wersjach. Poza tym nie jest tak źle, spoko, prostu jest "normalnie/przeciętnie" (spodziewałem się, że będzie trochę lepiej). Nie wiem jak trzyma RMN2, ale swojego RMN1 ładuję zwykle co 2 doby. Nie sprzedam go na pewno, za dobry ma GPS, na pewno zostanie u mnie w "rezerwie" i wreszcie będę mógł wyrzucić przeklętego Mi2S
-
Trochę się boję tej wielkości Mi Max-a, ale z nieco innego powodu. Wiem, że taka wielkość będzie mi pasowała. W kieszeniach mam dużo luzu. Boję się jednak, że potem już każdy mniejszy telefon będzie dla mnie "za mały". Tak jak mam teraz – używając od dawna Redmi Note, jak biorę dowolny choćby troszkę mniejszy do ręki, to od razu mi przeszkadza, że "za mały". A już jak biorę starego Mi2S, to jestem w szoku, że mogłem używać coś tak maleńkiego i nie przeszkadzało mi to wtedy Mam wrażenie, że do większego się człowiek łatwo przyzwyczaja, ale w drugą stornę o wiele gorzej. Dlatego się boję, że kupując MiMax wkroczę na drogę bez odwrotu i za jakiś czas, gdy będę miał apetyt na coś nowszego, to wybór będę miał bardzo ograniczony...
-
Ogólnie Mi Note to bez wątpienia świetny telefon. To co mi się "nie podoba" to bardzo subiektywne odczucia (za wyjątkiem obiektywnych problemów z GPS, których się nie spodziewałem, a których doświadczam). Z tych bardziej subiektywnych rzeczy to mogę wymienić następujące: ikonki i inne elementy na ekranie są mniejsze, niż bym chciał. Do tej pory używam RedmiNote 1, który ma rozmiarowo taki sam wyświetlacz, jak Mi Note, ale na ekranie Redmi Note wszystko jest większe. Niby można próbować na to wpływać zmieniając parametr dpi, ale nie chce mi się tak ingerować, bo nie wierzę, że to nie ma skutków ubocznych. jakość aparatu – owszem, jest lepsza niż w RedmiNote, ale tylko trochę. Spodziewałem się lepszej. Ale jak zaznaczyłem - to subiektywne odczucie. tak samo ekran – myślałem, że będzie dużo lepszy niż mój w RedmiNote, ale jakoś tej lepszości nie widzę, np. w kątach patrzenia, w czerni. bardzo przeciętne „trzymanie” baterii znacznie cichszy głośnik "przyuszny" niż w RedmiNote – za cichy dla mnie. niepraktyczne umieszczenie obiektywu - prawie w narożniku, łatwo zasłonić palcem (wiem, Mi Max też tak głupio to ma) brak DTTW (Mi Max to ma, prawda?) grzeje się bardziej niż się spodziewałem (choć nie jakoś problematycznie) - np. po 5 min. kręcenia filmu 4K temp. CPU przekroczyła 80°C, a dodam, że telefon jest wciąż "goły" (zapewne w jakimś silikonie grzałby się nieco mocniej, no nie?)
-
Dzięki, całkiem fajna recenzja i ogólnie zachęcająca. Zaskoczyło mnie, że Quick Charge mu nie działa, choć chyba powinien.
-
Chyba wrócę do pomysłu zakupu Mi Max. Testuję od paru dni Mi Note (virgo) i nie do końca mi ten telefon pasuje. Czekam niecierpliwie na opinie kogoś, kto już kupił Mi Max-a. Szczególnie mnie interesuje działanie GPS.
-
Opcja "Ciche nagrywanie" w systemowym dyktafonie
latet opublikował(a) pytanie w HyperOS - korzystanie
Witam, Czy ktoś się orientuje, co robi opcja "Ciche nagrywanie" w systemowym dyktafonie? Próbowałem ją włączać i wyłączać, ale żadnych różnic nie zauważyłem. Dziękuję! -
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
Tu nie chodzi o utrudnianie ich naciskania. Wręcz przeciwnie - o zbyt łatwe przypadkowe naciśnięcia, tzn równie łatwa jak w "gołym" telefonie. Dziury w silikonie przed tym zjawiskiem w ogromnym stopniu chronią i to chodzi. Niestety, od lat we wszystkich telefonach miałem silikony z dziurami na przyciski, więc się przyzwyczaiłem, że nie trzeba uważać gdzie/jak się chwyci telefon. Teraz te pierwsze dni z "gołym" Mi Note to dla mnie (pod tym względem) masakra - bez przerwy niechcący naciskam przyciski. No ale, jak sądzę, wziąć skalpel i wyciąć te dziury to chyba nie będzie aż taki duży problem... -
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
No tak jest. Spoko. Tylko 1 uwaga - kwestie prywatności (oraz miejsca na nośniku). Te pliki w ukrytym folderze .ubifocus pozostają tam po skasowaniu zdjęcia. Tak, nawet jeśli do kasowania użyjemy systemowej Galerii (co właśnie sprawdziłem, bo wcześniej myślalem, że zostają dlatego, że kasuję QuicPic-iem). Tak w ogóle, to nie macie pojęcia w ilu miejscach w zakamarkach telefonu powstają kopie (albo cache'owane miniaturki) zdjęć, które robimy, ściagamy, przesyłamy... Także w folderach kompletnie niedostępnych po podłączeniu telefonu do kompa. No, ale to już temat na inny wątek. Jeszcze pytanie do posiadaczy bambusowych plecków - czy to jest normalne, że one nie są tak idealnie dopasowane, jak normalne? Patrząc na tel. od góry jest wszystko ok, ale patrząc od dołu, widać (szczególnie przy narożnikach), ze klapka jakby leciuteńko odstaje, jakby powinna być lepiej dociśnięta, ale nie jest i się nie daje już mocnej "wcisnąć". Telefon prosto z Ibuygou, więc myślę, że wszystkie elementy są oryginalne. -
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
latet odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
A nie uważacie, że powinno to być dokładnie opisane w pierwszym poście tego wątku? No i co w telefonami, w których jest już blokada EDL? To też powinno być opisane - co wtedy zrobić. Just saying- 8 784 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
latet odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
Zaraz... Przecież gdy BootLoader jest zablokowany, to nie da się nic zainstalować w trybie fastboot (choć wejść w ten tryb można). To jak ten MiFlash ma zadziałać? Nie kumam tego- 8 784 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
Z tym Ubifocus to tragedii nie ma – zdjęcia (po 4 na dane ujęcie, każde z inaczej ustawioną ostrością) są dostępne w ukrytym folderze .ubifocus i może je sobie normalnie zgrać i wybrać właściwe. Bo jak rozumiem, Ubifocus nie robił nic innego, niż możliwość wybrania jednego z serii inaczej "ostrzonych" zdjęć? Nie robił magii typu łączenie kilku zdjęć tak, aby wszystkie plany były ostre? Natomiast po pierwszej przejażdżce po mieście z Mi Note (Virgo, ROM: 6.5.26, czyli najnowszy) jestem załamany tym, jak kiepsko działa GPS. Najpierw w ogóle nie widział żadnych statelit (czekałem 10 min,nic, ale pomógł restart telefonu), potem łapał fixa dobre kilka minut, a potem go gubił co jakiś czas. Obok leżał Redmi Note Pro, fix trzymał w nim jak imadło we wszystkich miejscach, gdzie Mi Note zasięg gubił (np. gdy zaparkowałem obok budynku). Wcześniej jakoś nie pamiętam, abym czytał na forum o problemach z GPS w tym telefonie, może to jakaś nowa sprawa, kwestia ostatniego ROM-u, albo ROM-ów na 6.0.1? Chciałem wgrać gps.config od Acida, ale ponieważ go nie ma w najnowszej paczce dodatków, to znaczy, że już jest w ROM-ie, prawda? Wiem co będzie, wiem, bo już to przerabiałem za czasów Mi2s - zaraz mi tu wszyscy zdziwienie napiszecie, że Wam na virgo GPS działa idealnie. No i co ja mam kurde wtedy zrobić? Na gwarancję go nie wyślę, bo ewidentnie sprawa software'owa to jest. Gdyby w ogóle nie działał, to co innego, ale on działa, tylko niestabilnie :-/ Może jest coś co mógłbym zrobić, aby ten GPS poprawić? -
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
Jestem bardzo mile zaskoczony jakością/dokładnością barometru w MiNote. Pokazuje wartości niemal identyczne jak stacja meteo położona w mojej okolicy (o 1 hPa mniej, ale może to wynika z tego, że nie mieszkam na poziomie gruntu). Do tego bardzo stabilnie. Szkoda, że nie ma wilgotnościomierza -
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
Skoro masz Redmi Note 2, to przecież MiNote jest tej samej wielkości, to wiesz, jak Ci leży w kieszeni A widzisz, dla mnie to akurat jest największy minus. Lubię jak przyciski są "schowane" w otworach w silikonie, im głębiej, tym lepiej. -
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
Czy chodzi o ten? http://tinyurl.com/hspzx74 Ale on ma chyba wypukłe "nakładki" na przyciski, zamiast "dziur" na przyciski, które bym 100x wolał. Niedawno w tym wątku pytałem, czy funkcje aparatu są w Mi Note takie same pod 6.0 jak były pod KK i Acid napisał, że tak. -
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
Nie są w żaden sposób oznaczone, choć w nazwie pliku mają człon "ubifocus". Gdzie to oznaczenie powinno być widoczne? Zapewne w systemowej Galerii? No to nie jest -
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
Jak to jest z tym Ubi-focus w Mi Note? Mogę go włączyć, robię zdjęcie i... co? Zwykłe zdjęcie wychodzi, jak w normalnym trybie. Gdzie się aktywuje te czary z ustawianiem ostrości post factum? Nie umiem znaleźć... Dzięki. -
Jaki znów starszy polski z tej strony? Na "tej stronie", czyli tu: https://miuipolska.pl/download/ są wyłącznie najnowsze.
- 744 odpowiedzi
-
- bootloader
- gps
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Podłączyłem MiNote z andkiem 6, który ma tę opcję (odbierania zgody). Nic to nie dało
-
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
Nigdy nie kupowałem na Ali. Jakie mogą być koszty przesyłki? Ze względu na bambus, to jednak raczej nie grafit, tylko przeźroczysty. Żeby jednak było widać to drewno -
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
No, wreszcie mam w ręku Mi Note (virgo) w wersji bamboo. Ale powiem tak – jeśli chodzi o bamboo, to jestem rozczarowany, bo telefon jest tak zbudowany, że ręka praktycznie nie ma kontaktu z drewnem. Trzymając telefon w ręku czuję tylko tę okropną, kanciastą, śliską, metalową ramkę. Strasznie mi ona nie pasuje. Łatwo telefon wypada / wyślizguje się z dłoni, ciągnięty w dół siłą grawitacji. Jego dość znaczna "cienkość" tylko tu pogarsza sprawę. A więc - jak dla mnie - to konieczny będzie jakiś miękki, najlepiej możliwie gruby, przeźroczysty silikon. Trudno - bambus i tak tylko głownie widać oczami, a nie czuć ręką, więc silikon tu wiele nie zaszkodzi. Możecie polecić jakiś konkretny? Dziękuję. -
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
latet odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
No, niestety, autor poradnika w 1. poście tego wątku pozostaje głuchy na prośby o uzupełnienia. Jak tylko wpadnie mi w ręce jakiś telefon do odblokowania, to robiąc to opiszę wszystko hiperdokładnie i opublikuję na forum instrukcję krok po kroku dla najoporniejszych z opornych Problem tylko w tym, że są różne scenariusze potencjalnych problemów. Trudno uwzględnić rozwiązania dla wszystkich możliwych błędów popełnianych przez użytkownika. Niemniej jednak – warto spróbować.- 8 784 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
latet odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
No tak, zalogowanie - oczywiste i logiczne. Ale lokalizacja GPS?- 8 784 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
