Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. GPS? Dziwne, bo przecież większość osób wykonuje te czynności w pomieszczeniach, więc pewnie u większości GPS nie ustali lokaliazcji.
  2. Zwykle Ibuygou załącza przejsciówki i są one wystarczająco OK Poza tym możesz przecież używać swojej dotychczasowej ulubionej ładowarki.
  3. Od lat video (a także dźwięk w video) w MIUI kuleje. Nie róbcie sobie nadziei, że to nagle poprawią.
  4. Przyzwyczajcie się lepiej. Tak to już jest z MIUI. Ale jak coś ważnego zmienią, to w changelogu o tym nie napiszą.
  5. Raczej miałem na myśli sytuację w drugą stronę, tzn. że z automatu apka nie otrzymuje wszystkich potrzebnych uprawnień (mimo oczywiście wyrażanie zgody przy instalacji) i przez to nie działa w niej jakaś funkcja. Z taką sytuacją (na MIUI) kilka razy się już spotkałem. Wtedy można ręcznie to "brakujące" uprawnienie dodać i wszystko gra. Na "czystym Andku" chyba nie ma takiej możliwości, przynajmniej bez zewnętrznych spec narzędzi? W drugą stronę też często korzystam - głównie do odbierania apce prawa łączenia się z netem (jako zapobieganie wyświetlaniu się nachalnych reklam wewnątrz apki, która ze swojej natury netu nie wymaga - np. pianinko do brzdąkania, czy wiele prostych gier dzieci). Ale do tego w MIUI nie potrzeba nawet wchodzić do uprawnień, bo jest osobne miejsce do tego w Menadżerze. A jak z tym jest w czystym Andku? No tylko nie mówcie, że nie ma takiej możliwości?
  6. A jak na "każdym innym telefonie z Androidem" można zmieniać te uprawnienia, jeśli coś jest potrzeba (lub chęć) zmienić? Pytam, bo nigdy nie miałem telefonu z Androidem innym niż MIUI, a chcę być świadomy tych różnic.
  7. Nie oczekiwałbym, że ktoś, kto pisze "room" odróżni roota od bootloadera.
  8. Idziesz drogą, którą wielu szło już przed Tobą. Wydaje się, że ta droga ma sens, ale na koniec zrozumiesz, że nie. To droga do nikąd. Nie warto. Amen.
  9. Cytuję Acida z postu tutaj: http://miuipolska.pl/forum/topic/7994-odblokowywanie-bootloadera/?page=10 W MiPadzie 2 bootloader odblokowuje się właśnie opcją w Settings. I tyle. Jedynie przy uruchamianiu systemu coś tam pokazuje na ekranie, że jest odblokowany itp. Ale tak ogólnie to jak nexus.
  10. Hmm.. To fajnie (z tym Mipadem 2) ale w takim razie po co w ogóle tak łatwa do zdjęcia blokada? Ciekawe jak to będzie w Mi5 i kolejnych nowszych zabaweczkach Xiaomi.
  11. I to jest postawa godna podziwu! (niezależnie od efektów końcowych, bo raczej sukcesu bym tu nie wróżył)
  12. Procedura nie jest taka prosta i nie jest bezproblemowa. Niektórzy czekają na SMS-a z Chin z kodem od wielu dni i nie przychodzi. Jeśli jednak Cię się uda, to potem już z górki, wg: http://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016/
  13. Panel Sterowania / [ZĘBATKA] / Czyść pamięć RAM
  14. Tylko to jest tak – 90% użytkowników nie ma większych problemów, używa telefonu i nie pisze nic na Forum. Aktywne jest te kilka procent z problemami + tzw. entuzjaści (jak ja
  15. Aha, no to zapewne błędy w oprogramowaniu są...
  16. No to jest całkiem logiczne. Za mało światła, aby wystarczyło do uzyskania dobrze naświetlonego obrazu przy czasie naświetlenia ≤ 1/60 sek. Nie wiem czy klatki mogą być rejestrowane "back to back", czy też z przyczyn technicznych jakaś przerwa między nimi musi być. Jeśli tak, to oczywiście im dłuższa ta przerwa, tym mniej czasu zostaje na rejestrowanie obrazu, a więc tym ciemniejszy będzie (i/lub bardziej ziarnisty - bo zapewne będzie też podbite ISO). Sorry, teraz sobie zdałem sprawę, że powyższy wywód nie odpowiada na Twoje pytanie. W FHD liczba FPS jest niższa z innych przyczyn niż światło, z przyczyn wydolności sprzętu zapewne. Sprzęt dłużej zapisuje/koduje każdą klatkę, dlatego musi być ich mniej na sekundę. Ale efektem ubocznym tego, jest możliwość dłuższego naświetlania każdej klatki, a więc lepszy obraz przy gorszym oświetleniu. Coś za coś po prostu.
  17. O ile dobrze rozumiem, to do odblokowania BL jest niezbędne posiadanie konta Xiaomi? (bo ja nie mam, celowo i nie chciałbym musieć mieć...)
  18. A może raczej mógłbyś nam "posłużyć" instrukcją, jak odblokować?
  19. I to (sposób wgrywania) ma priorytet ważniejszy niż w ogóle utworzenie ROM-u MIUI PL? Dlaczego? (jeśli wolno spytać?)
  20. Co masz przez to na myśli???
  21. Właśnie aby nie martwić się o gwarancję, to bym kupował na IbuyGou. Ja nie wiem, jak w praktyce realizują gwarancję polscy handlarze, którzy sprowadzają te telefony z różnych dziwnych, byle najtańszych źródeł w Chinach. Jak to sobie wyobrażacie? Kto je ew. potem naprawia i jakich części używa? Obawiam się, że to czysta partyzantka. Natomiast serwis IbuyGou jest (z tego co wiem) tak blisko producenta, jak to możliwe. Jedyny realny plus kupowania w Polsce to możliwość otrzymania faktury – jeśli to dla kogoś ważne.
  22. A testujesz w dobrym, jasnym świetle? Bo przecież cudów nie ma i słabym świetle czas naświetlania pojedynczej klatki się wydłuża i to może być jedną z przyczyn, że nie da się osiągnąć wyższego FPS.
  23. Jeśli kupisz w pewnym źródle (typu IBG) to o gwarancję się nie martw. Jest i działa (sprawdzone). Telefon to skomplikowane urządzenie, skomplikowanym urządzeniem jest też człowiek. Razem daje to miliardy kombinacji. Mówiąc prościej - każdy używa telefonu nieco inaczej, każdy ma swój gust, swoje specyficzne potrzeby i przyzwyczajenia. Może go po prostu kup, potestuj i albo zostawisz albo sprzedasz. Ja właśnie tak robiłem z każdym swoim kolejnym telefonem Xiaomi, no tylko że każdy mi przypasowywał i żadnego w końcu nie sprzedałem :-))
  24. Do tego to chyba niezbędny byłby odblokowany BootLoader (nie?)
  25. Ostatnio MIUI lagowało mi na Xperii NeoV (500 MB RAM). Potem już nigdy na niczym. Mam jednak w zwyczaju trzymać system nieprzeładowany, minimalna liczba aplikacji, może to dlatego. Problemy takie czy owakie się zdarzały i zdarzają, ale lagowanie? Nie, nie bardzo.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...