Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Było skorzystać z funkcji lokalnego backupu do pliku Lepszy wróbel w garści niż bocian w chmurze
  2. Rozumiem. Z drugiej strony – u mnie tak się nie dzieje. Często wkładam nowe karty SIM w celach różnych testów i nie muszę nic takiego robić. Może to dlatego, że nigdy nie założyłem konta Xiaomi? Serio - nie ogarniam tego.
  3. Z tego co Acid pisał, SIM nie ma tu nic do rzeczy. Powiązanie z kontnem Xiaomi dotyczy IMEI, a nie SIM. Tzn. to nowe zabezpieczenie. Bo numer/SIM też jest "rejestrowany", ale chyba w innych celach. Szczerze, to się już w tym pogubiłem.
  4. Na pewno to nie wina MIUI jako takiego. Ja akurat mam z Yanosikiem na MIUI (na 3 telefonach, ale żaden to nie Mi4c) problem dokładnie odwrotny - pływające powiadomienia są (prawie) niemożliwe do wyłączenia (choć bardzo mi przeszkadzają i chciałbym się ich pozbyć). Sprawdź w kilku miejscach: ustawienie wewnątrz opcji Yanosika, ustawienie powiadomień systemowych dla aplikacji, ustawienie uprawnień dla aplikacji. Dodam jeszcze, że Yanosik do poprawnej pracy (w tle) nie wymaga autostartu, ale wymaga kłódki (jeśli czyszczenie RAM-u jest aktywne).
  5. To chyba ustawień aplikacji nie usunie.
  6. Tydzień temu odpowiedziałbym: raczej nie ma sensu, choć bez wątpienia daje to pewną wygodę, pewne dodatkowe funkcjonalności. W każdy razie obowiązku nie ma. Sam się nie rejestrowałem nigdy i żyję, telefonu używam normalnie i pełnowartościowo Ale w świetle ostatnio wprowadzonych zabezpieczeń (przypisanie numeru IMEI do konta Xiaomi) to odpowiem tak: zastanowiłbym się 10x.
  7. Skoro oba porty mogą działać w LTE, to właśnie znaczy, że jest taka opcja, o jakiej piszesz.
  8. Częste i normalne zjawisko. Mam tak w obu telefonach Xiaomi i w Mi_Padzie też... Olać.
  9. Czemu miałoby się nie dać? Oczywiście, że się da. Co więcej - nie ma bardziej bezproblemowej aktualizacji niż z tej samej na tę samą
  10. Skąd taką bzdurę wytrzasnąłeś? Aż zęby bolą, jak się to czyta... MIUI PL (w przeciwieństwie do ROM_ów chińskich) nie nadpisuje Recovery, więc raz wgrany TWRP pozostanie na swoim miejscu i Updater będzie mógł z niego korzystać automatycznie.
  11. Sformułowania "ustawienia fabryczne" nie należy brać dosłownie. Nie przywrócą one tel. do stanu w jakim był, gdy przyszedł w paczce ze sklepu. "Ustawienia fabryczne" oznaczają usunięcie danych aplikacji systemowych oraz aplikacji (+ ich danych) niesystemowych. Czyli otrzymasz mniej więcej czyste, świeże MIUI PL w wersji takiej, jak ostatnia aktualizacja, którą robiłeś. Nie dotyczy to zawartości pamięci wewnętrznej, więc jeśli Twoim celem jest, że tak powiem, ochrona swojej prywatności, to musisz podjąć zdecydowanie szerzej zakrojone czynności niż tylko "przywróć do ustawień fabrycznych".
  12. latet

    Mi4C - Czy warto?

    A mógłbyś napisać coś więcej o tym lejku, bo to ciekawe i tak długo tyle ludzi zastanawiało. Czego dokładnie dotyczył ten lejek i właściwie po co go Xiaomi nałożyło (błąd czy celowo)?
  13. Pamiętaj że mi4c jest mniejszy, więc jeśli się przyzwyczaiłeś do rozmiaru RN2, to może być Ci "dziwnie". Ja przez to wymiękłem. Testowałem Mi4c przez 3 tygodnie i wróciłem do Redmi Note LTE.
  14. Niekoniecznie MTK. Takie same, bardzo podobne "efekty" mam na Redmi Note LTE (Snap), a już nie wspomnę o tym co się wyprawiało z GPS w MI2S (też snap). Moim zdaniem, to jest w granicach normy. Czyli lepiej nie będzie.
  15. Bo to zależy, jak kto używa telefonu. Jeśli niezbyt intensywnie, bez mocno obciążających CPU apek, to przycięcie taktowania nie ma prawa za wiele dać, ponieważ najwyższe taktowania są przy takim użytkowaniu włączane bardzo sporadycznie i na krótko. Proponuję starą dobrą apke CPU Spy. Ona z góry pokaże, czy w danym przypadku taki zabieg by mógł odczuwalnie pomóc.
  16. Niesamowite... Wciąż ktoś zadaje to pytania. Skąd ludzie biorą w ogóle ten chory pomysł, że trzeba wszystkie po kolei?
  17. Karta ta sama, taryfa ta sama, ale czas inny. Spróbuj teraz w drugą stronę – włóż do swojego RN2 karty SIM innych operatorów i wtedy sprawdź.
  18. Długo męczyłem się z tego typu problemem. Pomogła… zmiana operatora.
  19. Masz oba jednocześnie? Czy możesz coś napisać na temat wpływu metalowej obudowy na „zasięg”?
  20. W przypadku Ibuygou tak właśnie jest. W razie problemu – po prostu odsyłasz do nich. Przerabiałem na własnej skórze. Zero problemów.
  21. Tak. Co najmniej: aktualizacja do 5.12.10 (to chyba najlepiej do tej pory oceniany ROM dla tego tel.) + przywrócenie do tzw. ustawień fabrycznych.
  22. A czy aby ta domena nie siedzi w pliku hosts z przekierowaniem na localhost?
  23. Coś w tym jest. Myslę, że to tłumaczy np. dlaczego pomiędzy 100% a 90% bateria schodzi wyraźnie wolniej niż np. pomiędzy 50% a 40%.
  24. He, he, nie o to czyszczenie chodzi. W kontekście baterii chodzi o: Panel Sterowania / [ZĘBATKA] / Czyść pamięć RAM (i tu się ustawia ile minut po zblokowaniu ekranu ma to nastąpić - do 1 do 30 min albo nigdy) To jest bardzo fajna funkcja i z powodzeniem zastępuje Greenify. Trzeba tylko pamiętać, że gdy się ma ją włączoną, to niektóre apli mogą do prawidłowego działania w tle wymagać „kłódki” i/lub „autostartu”. Inaczej mogą zostać ubite na śmierć A Ty piszesz o automatycznym uruchamianiu procesu usuwania niepotrzebnych plików/śmieci z "dysku" (co zwykle nic konkretnego nie daje).
  25. U mnie 1% w 9 godzin - przy czym nie bawię się w wyłączanie niczego na noc, bo dziesiątki własnych testów przekonały mnie że to nie ma sensu. Sprawdź, porównaj - założę się, że przy włączonym Wi-Fi i danych będziesz miał równie dobry wynik (chyba, że zachodzą szczególne okoliczności - typu słaby zasięg wifi, czy sieci, co może podbijać zużycie).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...