Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Problem słabego dźwięku w video w telefonach Xiaomi jest odkąd sięgam pamięcią. Nie przypominam sobie, aby kiedykolwiek to poprawili w ramach aktualizacji dla jakiegokolwiek modelu (mogę się mylić), ale z drugiej strony jest pod tym względem ogromna różnica między np. Redmi Note 1 a Mi Note (choć w obu przypadkach jest to 96kbs AAC). Z Twoich nagrań wynika, że dźwięk w Mi5 jest bliższy temu, jaki znam z Redmi Note 1 (aż się wierzyć nie chce). Oto moje "dowody rzeczowe" : Ohydny dźwięk w video z Redmi Note 1 (AAC 96kbps) – https://www.youtube.com/watch?v=eEzQtCGhEKQ Dużo lepszy dźwięk z Mi Note (też AAC 96kbps) – https://www.youtube.com/watch?v=A5E9wxXNqGI Obawiam się więc, że problem nie leży w bitrate, a przynajmniej nie tylko w nim, więc prostego rozwiązania nie ma. Nie liczyłbym, że to poprawią w telefonach, w których jest źle. No, ale jak to mówią – nadzieja umiera wraz z ostatnią aktualizacją...
  2. Kod dostałeś? Serio?
  3. Tak, ale chyba ściśle związana ze sprzętem, w sensie, że nie wystarczy inna apka do nagrywania, bo i tak będzie korzystać z tych samych "sterowników" czy "bibliotek" (nie znam się), co systemowa i efekty będą podobne. Przynajmniej tak wynika z moich doświadczeń do tej pory (ale nie testowałem tych rzeczy na Mi5). Nadzieja zawsze jest A nawet, nie ukrywam, liczę, że wprowadzenie MIUI8 może coś w tych sprawach poprawi (wiem, nagroda za naiwność mi się za to należy) Co do złej opinii telefonów Xiaomi w kategorii nagrywania video, to jest ona raczej zasłużona. Niemniej jednak, pewna część problemu wynika z dramatycznie wręcz ubogiej liczby opcji wpływu na obraz w systemowej kamerce. To jest po prostu żenujące. Zobaczcie, jak łatwo można zarejstrować video o wiele przyjemniejsze dla oka (choć technicznie raczej równie słabe) za pomocą Open Camera, tylko dlatego, że umożliwia ręczny balans bieli i zamrożenie ekspozycji (więc brak skoków jasności), zblokowanie ostrości itd.: Systemowa kamerka: https://youtu.be/mUGBp1yp1QE Open Camera: https://youtu.be/TNO6_daborY
  4. Oprócz "szarpania", które jest istotnie bardzo bolesne miejscami, najbardziej mi przeszkadzają w video z Mi5 te okropne artefakty kompresji (makrobloki). S7 jest od nich praktycznie wolny, pomimo prawie takiego samego bitrate. Widać też, że autofocus jest o wiele sprawniejszy w S7. Natomiast w obu przypadkach nie widać istotnych problemów typu "rolling shutter", a to duża zaleta. Zastanawiam się, czy na te artefakty kompresji (makrobloki) radą może być zastosowanie innej aplikacji, np. Open Camera. Pewnie nie, choć niby można w niej ustawić nieco wyższy bitrate. Ale to chyba nie w samym bitrate jako takim jest problem, więc jego zwiększenie zapewne nie naprawi problemu, może złagodzi (ale przy okazji może być mniej płynnie). Zastanawiam sie, czy video 4K nie było lepsze w Mi Note. Mam trochę sampli, które sam nagrałem, ale za mało, aby to rozstrzygnąć (nie ma za wiele makrobloków, ale nie wykluczam, że w identycznych scenach jak te z powyższego porównania, mogłoby się pojawić). Z kolei w Mi Max video 4K na pewno nie jest lepsze niż w Mi5. Wydaje mi się, że jest na podobnym poziomie, choć (o ile się nie mylę) chyba nie ma stabilizacji przy 4K. Artefakty (makrobloki) również są w Mi Max chwilowo wręcz koszmarne. Prośba do posiadaczy Mi5 – sprawdźcie, czy w aplikacji Open Camera da się wymusić nagrywanie video 1080p z FPS większym od 30/sek.? Może 50 albo 60? Myślę, że szansa jest. Ktoś na forum sprawdzał to w RMN3Pro i udało się 60 fps, choć nie do końca, bo to był raczej szczytowy FPS niż średni (może kwestia słabego światła?).
  5. Ciekawie zrobione porównanie jakości video 4K nagrywanego przez Mi5 oraz SGS7:
  6. Spróbuj apką Open Camera.
  7. Czyżby się jednak potwierdzała teoria, że te zgody SMS-em przychodzą przedwcześnie?
  8. Jeszcze w sprawie apki Open Camera. Wprawdzie na RMN1 nie udało mi się dzięki niej zwiększyć liczby FPS, a tylko nieznacznie bitrate, ale i tak uważam, że warto dać szansę takiej aplikacji, bo te systemowe dają nam żenująco mało opcji wpływu na obraz video. Zrobiłem przed chwilą taki mały test: Aplikacja systemowa: https://youtu.be/mUGBp1yp1QE Open Camera: https://youtu.be/TNO6_daborY (ręczny balans bieli, ręczna i zablokowana ostrość, skorygowana i zablokowana ekspozycja na, -1EV – niby nic, a jaka różnica w percepcji nagrania).
  9. 1. Zwykle bardzo szybko. 2. Zapewne takie same, jak w przypadku innych telefonów. 3. Nie ma już ROM-ów MIUI Polska.
  10. Bo Xiaomi/MIUI ma humory. Znajomy kupił Mi5 i w Orange mu LTE nie działa - nikt nie wie, dlaczego (po przełożeniu tej samej karty SIM do innego telefonu - LTE działa, więc to nie jet wina ani karty SIM ani operatora/konta).
  11. I to i to może być prawdą. Poczytaj dokładniej, to zrozumiesz, dlaczego.
  12. Nie, no co Ty, jesteś pierwszą osobą na tym Forum, która kupiła ten model https://miuipolska.pl/forum/forum/207-redmi-note-3-pro/
  13. No, jeśli realny obraz odpowiada tym liczbowym parametrom, to może być dużo przyjemniej niż z kamerki systemowej.
  14. Ja tam bym wolał FullHD 60fps 50Mbps Ale fajnie, że można tak zwiększyć bitrate. Choć jeśli nie przekłda się to w widoczny sposób na jakość obrazu (a to stwierdzić nie jest tak łatwo bez porównania takich samych ujęć) to bym sie bał zapisywać HD z aż tak dużym bitrate, bo jest większe prawdopodobieństwo, że się kiedyś "zakrztusi" przy zapisie i przez to straci płynność albo jakiś inny problem z tego wyniknie. Czy możesz wybrać FPS większe niż 30 dla FHD? Tzn. wybrać to tam można, tylko czy zadziała?
  15. Potestuj też proszę zapis z wyższym bitrate. O ile się da - bo choc choć ustawieniach wybór bitrate spory, to w większości przypadków nie zadziała. Ale u mnie (RMN1) nawet w trybie default jest 20 Mbps (kamerka systemowa zapisuje 15 Mbps). To mała róznica, ale zawsze. Może na RMN3Pro będzie możliwe wybranie wyższego bitrate. Co nie znaczy, że od razu wpłynie to realnie na jakość obrazu, ale próbować warto. Fajną opcją jest też exposure-lock, pozwala uniknąć tych okropnych skoków jasności podczas filmowania (np. takich jak tutaj widać: https://www.youtube.com/watch?v=tK4CzMFEpWw – gdzie totalnie mi popsuły całe nagranie!). Naprawdę niepojęte jest, że w systemowej kamerce brak tak podstawowywch funkjci. Xiaomi - wstyd!!! Sprawdź też jednak porównawczo autofocus (ciągły). W Open Camera działa on nieco spokojniej niż w systemowej kamerce (przynajmniej u mnie), więc z jednej strony jest może trochę wolniejszy, ale z drugiej - mniej "szaleje". EDIT: wolniejszy był w słabym świetle, teraz sprawdziłem przy jasnym i na pewno wolniejszy nie jest.
  16. W takich sytuacjach bezcenna jest opcja ustawienia ostrości na sztywno na nieskończoność. To takie nienormalne i niezrozumiałe, że tej prościutkiej funkcji nie ma w systemowych kamerach ani w Google Camera. Ale np. w Open Camera jest, polecam wypróbować. Nie testowałem tego jeszcze, ale myślę, że przy tego typu optyce i ogniskowej, ostrość ustawiona na ∞ zapewni ostry obraz już od kilku metrów w dal, więc nada się nie tylko do krajobrazów.
  17. Dzięki, ale nie mogę poprać z tego serwera (pisze, że jakiś limit dla IP przekroczony). Czy mógłbyś ew. wrzucić to na coś bez takich durnych ograniczeń, np. WeTransfer? I tak i nie. Chodziło mi o to, że "szaleje" w trybie auto. Tryb ręczny to inna sprawa i ma on swoje, inne problemy.
  18. Sądzę, że nie jest uczciwe sugerowanie – logiem, nazwą (Xiaomi Poland Sp. z o.o.) oraz (nie wprost) treścią w sekcji "O nas" – że jest się oficjalnym dystrybutorem Xiaomi w Polsce. Sprawa do zgłoszenia prawnikom prawdziwego Xiaomi.
  19. Słynny problem "50%", jest tu zgłaszany wręcz masowo. Znajdziesz łatwo wskazówki choćby w tym wątku: https://miuipolska.pl/forum/topic/9218-poradnik-odblokowywanie-bootloadera-w-urządzeniach-xiaomi-wersja-2016/
  20. Dokładnie, mi ostatnio naliczyli od 50$. Tyle, że to ok. 40 zł, a zapłaciłem 80 zł - widocznie jeszcze jakaś stała opłata jest dodawana. Tak czy inaczej - wyszło dużo taniej niż, gdybym brał z opcją "EU Direct".
  21. Hmm... Moze to Acid odblokował w wersji EU?
  22. Wielkie dzięki za te filmiki! BTW: wszystkie się u mnie wyświetlają do góry nogami Jaką aplikacją je nagrywałaś? Chyba nie systemową, bo ona nie ma 4K, prawda? Tutaj (14:40") widać, że max do wyboru to FHD: https://www.youtube.com/watch?v=jhi-pS7jZ80 choć recenzent wspomina, że można nagrać 4K, gdy użyje się apki "Google Camera". Tak ogólnie, to Twoje nagrania ostatecznie mnie przekonały, że Redmi Note Pro to raczej telefon nie dla mnie. Autofocus "szaleje", a artefakty typu "rolling shutter" są mocno widoczne (oczywiście w 4K mocniej, ale i w FHD też bardziej niż się spodziewałem). Z drugiej strony, myślę, że nie jest aż tak źle z tą jakością video, jak napisali tutaj: http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_3-7863.php - wydaje się, ze trochę przegięli, choć ich filmik (tam zamieszczony) wygląda znacznie gorzej niż Twoje, dziwne, ale fakt.
  23. Kilka pierwszych wrażeń hiszpańskiego Kiwi po przesiadce na MIUI8 na Mi Max:
  24. Może i nie ma, ale chyba można oczekiwać, że całkiem sensowne możliwości sprzętowe kamerki nie będą zdewastowane przez złe decyzje programistyczne (źle skonfigurowane parametry kompresji ---> makrobloki)?
  25. Dość interesujące: http://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=3&idPhone1=6948&idPhone2=6944&idPhone3=8057 Oraz tamtejsza recenzja: http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_max-review-1448p8.php O video piszą w niej m.in.: Videos are recorded in standard MP4 files with a healthy bitrate of 42Mbps, though the audio bitrate is stingy - just 96Kbps for stereo audio (48kHz). The video encoder finds it hard to fit in the given bitrate and you can see the quality "oscillation" - it keeps going from detailed to pixelated and then back to detailed again as the amount of the action in the scene changes. That aside, videos are sharp and make good use of the 4K resolution. The colors are not quite true to life due to a warm, yellowish tint. The field of view gets quite narrow compared to what the still camera sees or even what the 1080p camera fits (which comes close to filling the horizontal view of the still camera). 1080p videos are shot at 15Mbps and the pulsation is gone. The image has good detail, but looks overprocessed. The yellow tint is still here. A w podsumowaniu: 2160p video can use some work (issues with unstable bitrate); FoV narrower than 1080p (no bitrate issues here) . (...) The camera has many positive qualities (the addition of 4K video is a great perk) and we think it has the potential to improve with future software updates.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...