-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
E, no, aż tak źle to raczej nie jest. Od wielu lat instaluję regularnie cotygodniowe ROM-y MIUI EU, zdarzały się oczywiście mniej udane, ale nigdy nie było u mnie tak źle, abym musiał się uciekać do downgrade. Raczej w takich sytuacjach pomagał factory reset i instalacja tego nowego niby felernego ROM-u na czysto. Wolę takie rozwiązanie niż "cofkę".
-
Blokada reklam dla xiaomi.eu (Nie wymaga ROOT)
latet odpowiedział(a) na fredek temat w Modyfikacje techniczne
Serio? Wolałeś cofnąć się z ROM-em niż sobie ręcznie wgrać plik host przez TWRP we właściwe miejsce?!?!?!? -
Blokada reklam dla xiaomi.eu (Nie wymaga ROOT)
latet odpowiedział(a) na fredek temat w Modyfikacje techniczne
To raczej nie wina MIUI 10, bo na Mi5 z MIUI 10 - działa. -
Xiaomi blokuje powrót do starszego ROM. Prawda?
latet odpowiedział(a) na Vergiliusz temat w Aktualności
No, może 1 raz, we właściwym miejscu? Bo ten wątek jest w dziale ogólnym (Aktualności), temat brzmi ogólnie (Xiaomi blokuje powrót do starszego ROM. Prawda?), i w pierwszych kilku postach nikt się nie zająknął, że chodzi o konkretny telefon. Więc tak, w takich warunkach trudno ogarnąć/odgadnąć, jaki jest zasięg problemu. Proponuję uzupełnić temat wątku o stosowny dopisek. Albo bardzo wyraźnie dopisać na początku 1. posta "DOTYCZY RN5".- 30 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- xiaomi
- blokadarom
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Xiaomi blokuje powrót do starszego ROM. Prawda?
latet odpowiedział(a) na Vergiliusz temat w Aktualności
Właśnie zainstalowałem (przez TWRP) MIUI EU 8.7.12 na swoim Mi5 i nic się z samym TWRP złego nie stało. Jest na swoim miejscu, działa. Aczkolwiek nie sprawdzę teraz, czy nadal da się normalnie wgrać nowszą wersję TWRP (bo mam najnowszą).- 30 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- xiaomi
- blokadarom
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Sprecyzuj proszę, w jakiej sytuacji może nam "wyparować" TWRP?
-
Blokada reklam dla xiaomi.eu (Nie wymaga ROOT)
latet odpowiedział(a) na fredek temat w Modyfikacje techniczne
No to masz odpowiedź. Usuń z pliku hosts te 3 wpisy i powinno działać: 127.0.0.1 s.click.aliexpress.com 127.0.0.1 pcookie.aliexpress.com 127.0.0.1 acookie.aliexpress.com -
Kiedyś testowałem globala na zmianę z EU, bardzo dokładnie, parę tygodni. Wtedy nie zauważyłem żadnych istotnych przewag globala. Ale to było jakoś chyba jesienią 2017. Teraz sytuacja może być zupełnie inna.
- 6 239 odpowiedzi
-
Sugerujesz, że całe zło to wina Acida i ekipy tworzącej wersję "EU"?
- 6 239 odpowiedzi
-
MIUI 10: błędy i braki w tłumaczeniu
latet odpowiedział(a) na Acid temat w Bugi w ROMach MIUIPolska/Xiaomi.eu
Oj, trafił się ordynarny ortograf! Poza tym to słowo jest ohydne, nawet pisane poprawnie. Nie lepiej zmienić na "stały FPS" albo "stała szybkość klatek"? -
Blokada reklam dla xiaomi.eu (Nie wymaga ROOT)
latet odpowiedział(a) na fredek temat w Modyfikacje techniczne
Chyba masz rację. Testuję na Mi5 - nie widzę takich działań ubocznych jak na pececie. -
Blokada reklam dla xiaomi.eu (Nie wymaga ROOT)
latet odpowiedział(a) na fredek temat w Modyfikacje techniczne
Mam poważne wątpliwości co do tego, czy plik hosts z paczki przygotowanej przez @fredek nie jest zbyt rozrośnięty, co może dawać przykre efekty uboczne. Ma ponad 97 tys. linijek! Testowałem go właśnie na pececie (szybkim) i wiele stron otwiera się strasznie powoli (na pasku przeglądarki komunikat "Ustalanie adresu serwera...."). Strony typu onet.pl., google.com i wiele innych. Abstrahuję tu od innych skutków zbyt agresywnego blokowania (niektóre serwisy nie działają normalnie i często b. ciężko jest wyśledzić, który konkretnie wpis to powoduje - np. nie działa odtwarzanie faktów na stronie Faktów TVN). Potestujcie sobie szybkość otwierania się stron z tą blokadą i bez niej (na telefonach i pecetach). Jakby ktoś nie wiedział - w Windows plik hosts należy umieścić w folderze C:\Windows\System32\drivers\etc\ -
Zainstalowałem. Moja pierwsza aktualizacja od kilku miesięcy. Kilka rzeczy napisałem tutaj: https://miuipolska.pl/forum/topic/35200-miui-86141618/?page=5&tab=comments#comment-450107
-
Mocny pecet, ale nie do gier – pomóżcie dobrać części
latet odpowiedział(a) na latet temat w Komputery i laptopy
Dziękuję tym, którzy zwrócili mi uwagę (wiele wiele postów wcześniej), że temperatury mojego CPU (i7 8700) nie są zupełnie normalne (nie do końca się z tym zgadzałem i nie przejmowałem się tym). Dziś sprawdziłem mocowanie radiatora i się okazało, że jedna z 4 śrub była nieco "luźna" (gamonie z Morele...). Dokręciłem ją i..... temperatury w stresie mam o 10-15° stopni niższe! Dam sobie więc na razie spokój z wymianą pasty, choć pewnie i to mogłoby jeszcze coś wnieść. Może kiedyś. Na razie jest spoko -
Mocny pecet, ale nie do gier – pomóżcie dobrać części
latet odpowiedział(a) na latet temat w Komputery i laptopy
Z tego co czytam, to problem jest znany, ale do obejścia, np: https://mirillis.com/pl/intel-quick-sync-setup-action-tutorial -
Mocny pecet, ale nie do gier – pomóżcie dobrać części
latet odpowiedział(a) na latet temat w Komputery i laptopy
Dzięki, poproszę Cię o test, ale o wiele prostszy i szybszy, bez przepinania kabli Tj. o sprawdzenie czy popularny darmowy program do encodowania video - Handbreak - jest w stanie wykryć obecność Intel QuickSync (i skorzystać z nich) wtedy, gdy monitor masz podpięty kablem do nVidii. Obstawiam, że się uda. Jeśli tak, to będzie to widać, jak na obrazku: https://pasteboard.co/HoWy5eN.jpg Oczywiście trzeba mieć w miarę nowoczesny CPU Intela, zakładam, że masz Przy H.264 vs. H.264 Intel QSV zysk na szybkości nie jest duży (choć jako bonus jest spory zysk na zużyciu energii i temperaturach.), ale za to jeśli porównasz H.265 vs. H.265 Intel QSV - to duży (u mnie ok 4-5x szybciej) plus jeszcze większy zysk na energii i temp. Oczywiście ten zysk zależy od CPU i innych czynników. Max. temp. rdzenia w moim procku podczas renderowania software'owego H.265 przez ponad 5 minut osiągnęła 90° (szczytowo), CPU obciążony w 100% cały czas. Ten sam film renderowany w trybie H.265 Intel QSV - czas 1:20", obciążenie CPU: 15-20%, a temp. nie przekroczyła 75°. -
Mocny pecet, ale nie do gier – pomóżcie dobrać części
latet odpowiedział(a) na latet temat w Komputery i laptopy
Oj, tego się właśnie bałem, że to zależy od podpięcia kabla. Ale wiesz, aż się wierzyć nie chce... Bo wg mendżera zadań Win10, co obserwowałem w tym lapku, to bardzo często obie karty GPU były w użyciu, np. obraz generowała integra, a niezależnie od tego, jakaś apka korzystała poprzez CUDA z nVidii. No nie mów, że w stacjonarnym tak się nie da? Przecież to porażka by była Przykład - rendering pod Adobe Premiere w trybie CUDA. Wg wykresów Mededżera zadań / Wydajność - wykorzystanie zasobów podczas renderowania było takie: CPU: 30%, Integra: 60%, nVidia: 90%. Tak, coraz więcej programów ma opcję "korzystaj z GPU", tyle że efekty są różne - czasem różnicy żadnej, czasem nawet gorzej, a czasem niby jest przyśpieszenie, ale znikome. To jest pisklę, które może dopiero rozwinie skrzydła w przyszłości -
Mocny pecet, ale nie do gier – pomóżcie dobrać części
latet odpowiedział(a) na latet temat w Komputery i laptopy
Miałem ostatnio okazję potestować zarówno dwa różne dyski M.2 PCI (Patriot Scorch M2 256GB oraz Samsung MZVLW256), jak i kartę graficzną 1050TI (ale w wersji mobile w laptopie Lenovo Y520-15IKBN). Rozumiem, że wersja mobile, pomimo tej samej nazwy, jest o wiele słabsza? Konkluzja moje jest taka, że na razie nie będę do swojego nowego peceta kupować dysku M.2-PCI (mając SSD), ale przy okazji kolejnej regularnej wymiany dysków - zrobię to. Wydaje się, że w codziennym użytkowaniu różnica będzie maleńka, ledwie odczuwalna. Co do karty graficznej - na razie również nie widzę sensu w nią inwestować (podkreślam - nie gram w gry). Laptop w którym testowałem GTX1050Ti miał też oczywiście w miarę nowoczesną integrę (CPU i7-7700HQ) i mogłem je dowolnie włączać/wyłączać - porównując, co to daje i kiedy. Jedyną aplikacją, w której nVidia naprawdę coś wnosiła (konkretnie - 3x krótszy czas renderingu oraz płynność podglądu podczas edycji) była AdobePremiere (której akurat na co dzień nie używam). Nie było zaś żadnego zysku z nVidii w Photoshopie, LightRoom-ie (tu było nawet gorzej, wyraźnie gorzej!), Handbreak (on tylko integrę umie spożytkować - ma kodeki w wersji "QSV" dla GPU intela, nie ma kodeków dla CUDA), VideoPad (którego używam). Mam pytanie - w laptopie to jest jakoś tam wewnętrznie popodłączane, nie wiem, jak, że można karty przełączać, a obraz dociera na ten sam ekran Ale jak to jest gdy np. w pececie podłączę kablem monitor do złącza w nVidii? Czy aplikacji korzystające z akceleracji GPU integry (i tylko integry) mają wtedy w ogóle taką możliwość? Generalnie, mam wrażenie, że 99% potencjału drzemiącego w nowoczesnych GPU jest przez programistów ignorowane i niewykorzystywane (nie piszę tu o grach, ale o aplikacjach do pracy graficzno/filmowej). -
Chyba główna różnica to wbudowany szpieg Łukaszenki
-
A ja przestrzegam przed 8.3.26. Najgorsza wersja, jaką miałem na Mi5.
-
Nie powinno, ale nie jest pierwszą osobą, która zgłasza ten problem.
- 6 239 odpowiedzi
-
Mocny pecet, ale nie do gier – pomóżcie dobrać części
latet odpowiedział(a) na latet temat w Komputery i laptopy
Żeby z tą obłędną szybkością M.2 przerzucić wielki plik wideo na dysk M.2 to dużą szybkość musi mieć też nośnik, z którego przerzucam No chyba, że chodzi o skopiowanie w ramach tego samego dysku, ale tego z wielkimi plikami to raczej nie robię nigdy, bo po co. Co do niepchania systemu na M.2 to jestem ciekawy, z jakimi się to wiąże ograniczeniami, minusami. Np. czy taki system da się bez problemu zaszyfrować starym TrueCryptem,. który o ile wiem, nie radzi sobie z partycjami GPT (teraz mam system Win10 na dysku SSD z partycjami MBR). Nie wie (a to mnie ciekawi), czy dysk na M.2/PCI-E jest tak samo "traktowany" przez system, przez różne narzędzia, jak klasyczny dysk SSD/SATA? Nie zdziwiłbym się, gdyby tu nie było tak różowo. Nie zachęcają też informacje o tym, że (szybkie) "dyski" M.2 się mocno grzeją i do tego mają throttling termiczny. Ogólnie masz rację - to nie żadna realna potrzeba, a raczej dopieszczanie. Z obecnej szybkości (i "cichości") tego peceta/systemu jestem naprawdę bardzo bardzo bardzo zadowolony. Także ze zużycia prądu (ponad 2.5x mniejsze niż poprzedni pecet). Niemniej jednak - za jakiś czas, powiedzmy za rok, będę chciał profilaktycznie wymienić dysk systemowy na nowy i wtedy wróci dylemat, czy kupić kolejny "normalny" SSD/SATA, czy jednak wejść w te wynalazki M.2/PCI-E. -
Mocny pecet, ale nie do gier – pomóżcie dobrać części
latet odpowiedział(a) na latet temat w Komputery i laptopy
System mam na dysku SSD Samsung EVO 850 - klasycznym - SATA. Przeszkadza mi fakt niezagospodarowania slotu M.2 na płycie głównej Co miałoby większy sens? kupić taki dysk i przenieść na niego system: https://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-960-evo-250gb-mz-v6e250bw-976306/ dokupić jako cache taki dysk: https://www.morele.net/dysk-ssd-intel-optane-memory-32-gb-pcie-m-2-80mm-mempek1w032gaxt-1329083/ żadne z powyższych - w obu przypadkach nie odczuję istotnej różnicy, poza testami syntetycznymi? Dzięki! -
Takiego problemu nie miałem (tzn. nie wiem, bo nikt do mnie nie dzwoni głosowo przez te apki), ale bardzo często są problemy z powiadomieniami o wiadomościach, a już szczególnie często zawodzi sygnalizacja diodą powiadomień. Czyli jeśli nie usłyszę, jak wiadomość przychodzi, to zwykle ją przegapię, bo dioda nie świeci. Zauważyłem tez, że czasami świeci parę minut, a potem przestaje - co też nie jest normalne. Powiedziałbym, że są to dość typowe dla MIUI przypadłości. Na forum ludzie piszą o nich od wielu lat, odkąd pamiętam. Poza tym wkurza mnie mój Mi5, zaczął działać naprawdę kiepsko odkąd ma ROM 8.3.26 (bodajże to jest ostatni na andku 7). Dwa razy dziennie muszę ładować telefon, a jeszcze tak niedawno wystarczało raz na dwie doby
- 6 239 odpowiedzi
-
Krótko uzupełnię dalsze efekty moich aktualizacji: z 8.2.1 EU przesiadłem się na 8.3.1 EU – GPS lepiej, za to powiadomienia gorzej, ale ogólnie spoko. z 8.3.1 EU przesiadłem się na 8.3.26 EU (wciąż na Andku 7) – i to był błąd. Najgorszy ROM jaki miałem w swoim Mi5. Serio, serio, nie przesadzam. Lagi, zacinki, grzanie się, bateria bardzo słabo. Powiadomienia jak w 8.3.26, GPS - ok. Stanowczo odradzam 8.3.26 EU. Na razie jakoś na nim wytrzymam, bo czeka mnie trasa i nie chcę ryzykować opisywanych na forum problemów z GPS na Oreo, ale za kilka dni na niego przeskoczę. Downgrade'y mnie jakoś nie kręcą.
- 6 239 odpowiedzi
