-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Mocny pecet, ale nie do gier – pomóżcie dobrać części
latet odpowiedział(a) na latet temat w Komputery i laptopy
Dzięki @Nezumi za wszystkie konkrety! SeaSonic X-400FL2 400W 80+Plat – nie ma wiatraka. Podoba mi się to, nie wiedziałem, że nowoczesne, dobre zasilacze mogą go nie mieć. Co do CPU – i7 8700 ma 65W TPD, to jest akceptowalne dla mnie (górna granica). Czy możesz polecić jakieś konkretne (ciche) chłodzenie dla tego procka? Takie, żeby wiatrak można było podłączyć na stałych, wolnych obrotach. A co sądzisz o prockach i7 z końcówką "T", czyli "low energy" (TPD=35 W)? Na ile mniejsza jest ich wydajność, przy podobnym taktowaniu? (np. Core i7-7700T)? Ewentualnie -co tracę a co zyskuję decydując się na analogicznie nowoczesnego (Coffee) Core i5 ? Co do płyty - nie mam pytań MSI Z370 Gaming Plus od razu mi się spodobała. Czy możesz polecić konkretne kości RAM? Nie muszą mieć wyśrubowanych "taktowań", wystarczą mi "normalne" DDR4, ale dobrej jakości. Wielkie dzięki! -
Mocny pecet, ale nie do gier – pomóżcie dobrać części
latet opublikował(a) temat w Komputery i laptopy
Witam, Mój pecet w tym roku kończy 10 lat i zdecydowanie czas na zmianę. Chciałbym sobie od zera zbudować nowego składaka. Doradźcie proszę, jakie części są teraz polecane i mają dobry stosunek jakości do ceny, a także – dobry stosunek wydajności do zużycia energii i grzania się. Zawężę nieco moje preferencje i oczekiwania: duża, klasyczna, przestronna obudowa, najlepiej z "ażurowym" frontem, bo to znakomicie pomaga chłodzić dyski (w środku będę potrzebował mieć 2xHDD + 2xSSD) obudowa nie może robić problemów typu "za ciasno na to chłodzenie" czy coś tam. możliwość podłączenia USB3 z przodu, nie tylko z tyłu. płyta główna: to fundament, więc być solidna, niezawodna, możliwość podłączenia sporej liczby dysków CPU: i5 lub i7. Jakiś opłacalny model z nowszych generacji (technologia 14 nm koniecznie!) o niezbyt wysokim TDP – aby nie wymagał żadnego głośnego chłodzenia chłodzenie - stosowne do CPU, który nie będzie podkręcany. Jakiś duży radiator z dużym, powolnym (= cichym) wiatrakiem, ew. nawet bez wiatraka, jeśli to możliwe (tak mam w obecnym pececie, procek Core 2 Duo E8200, TDP 65W – jest tylko spory radiator, obywa się bez wiatraka). grafika – żadna. Z tego co wiem, nowoczesne "integry" mają wszystko, co mi trzeba – a w moim przypadku chodzi o wsparcie dla funkcji potrzebnych do edycji/kodowania video (w tym 4K). Nie będą na tym sprzęcie odpalane gry. zasilacz – to chyba powinien być pierwszy punkt. Wiem, jak wiele od niego zależy. Musi być naprawdę bezproblemowy i cichy. RAM – 16 GB, może i więcej, nie musi być najszybszy, ale ważne, aby się nie przegrzewał i był niezawodny. bardzo ważna jest cisza – obecnie mam w pececie 3 ciche wentylatory (wszystkie o niezmiennych obrotach) i jest OK. Ledwie słyszę ten szumek. Nie chciałbym mieć głośniej. pieniądze – bez szaleństwa, ale nie musi być tanio. Za części o dobrym stosunku cena/jakość jestem w stanie zapłacić. Dla mnie to inwestycja na wiele lat. generalnie: w tej dziedzinie mam konserwatywne podejście, nie lubię "egzotyki" i "dziwnych marek". Wolę wydać więcej, ale spać spokojniej. Bardzo dziękuję za wszelkie wskazówki! -
xiaomi.eu/miuipolska Xiaomi.eu - dyskusja na temat zmiany bazy China->Global
latet odpowiedział(a) na Karls pytanie w HyperOS - korzystanie
Ja też nie. Za to mam problem z ich brakiem w ogóle. Jak dla mnie mogłyby być podwójne, potrójne, a nawet poczwórne. Ale nie "zerowe", jak często teraz się zdarza (od kilku wydań). -
O ile pamiętam, to nie do końca tak. Chyba nie ściągnie SMS-ów (a na pewno listy połączeń) jeśli na nowym tel. nie ma karty SIM, która przeszła "rejestrację" (powiązanie z tym samym kontem Xiaomi). Ponadto - nie wiem czemu – jak już sciąga te SMS-y, to *prawie* wszystkie (bez najnowszych, z ostatnich paru dni).
-
Za to przestały, przynajmniej u mnie, poprawnie działać powiadomienia z WhatsApp. Dzięki za taki deal. To ja już wolę kanciaste narożniki.
- 6 239 odpowiedzi
-
Brak dźwięku i wibracji przy niektórych powiadomieniach
latet odpowiedział(a) na kevil pytanie w HyperOS - korzystanie
U mnie od wielu aktualizacji problemy z powiadomieniami z Messengera Lite. Nie ma reguły - działają jak chcą, losowo chyba. Wszelkie ustawienia mam poprawne. -
Od kiedy masz ten problem (od której wersji)? Kiedyś był podobny problem, potem go usunięto. Czyżby wrócił?
- 6 239 odpowiedzi
-
Nie ma chyba za bardzo żadnego racjonalnego powodu, aby używać China Stable zamiast "EU".
-
Fakt, że ostatnie kilka (nie pamiętam dokładnie ile) aktualizacji przyniosło odczuwalne pogorszenie (np. powiadomienia, znów brak 30 fps w 4K, zarządzanie RAM-em raczej gorsze lub bez zmian niż lepsze). Mogę się mylić, ale ostatnim, jaki dobrze wspominam był chyba ROM EU 7.10.12. Daj mu szansę i napisz, jak się sprawdza. Tylko oczywiście czysta instalacja, bez przywracania apek. Ale jeśli naprawdę chcesz wycisnąć 100% z tego modelu, to obawiam się, że tylko powrót do jednej z ostatnich wersji na MIUI7. Potem już tylko psuli, bo wchodziły nowsze modele i trzeba było jakoś "zachęcić" ludzi do porzucenia popularnego Mi5 lub do odradzania go innym.
- 6 239 odpowiedzi
-
Absolutnie nie potwierdzam. Na moim Mi5 po ostatniej aktualizacji z zarządzaniem apkami w tle jest nawet nieco gorzej niż było! Z tym, że u mnie rzadko bywa to prawdziwe ubijanie (na śmierć), a raczej jakieś swapowanie, że potem apka się otwiera powolie, ale wraca do miejsca, w którym się ją pozostawiło. Upierdliwe, ale jak się ma cierpliwość, to da się żyć. Marzy mi się takie zarządzanie RAM-em na Mi5, jakie jest na Redmi 4x. Niebo a ziemia. Ale najwyraźniej to przerasta chińskich magików.
- 6 239 odpowiedzi
-
Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na Strawqens temat w Dyskusja ogólna
W przypadku MIUI przeciętny "stable" nie jest w niczym lepsze od przeciętnego "dev". (choć w Globalach jest 1 różnica ważna dla części osób – certyfikacja google store). W "EU" tego problemu nie ma. -
Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na Strawqens temat w Dyskusja ogólna
To nie tak... Wersja Andka nie ma nic wspólnego z wersją MIUI. Wersje MIUI rosną dla każdego modelu (oprócz bardzo starych), choć w nierównym tempie. Wersje Andka są podnoszone, gdy jest to możliwe i sensowne dla danego sprzętu (tutaj Xiaomi jest uzależnione od producenta CPU). -
ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)
latet odpowiedział(a) na rezmus temat w Dyskusja ogólna
Nie chodziło mi o nowe MIUI i Androida, bo to jest już w Globalach Dev od wielu tygodni i wszystko działało OK. Chodziło mi o ostatni 1–2 aktualizacje tygodniowe, bo to o nich czytam, że się skopało (w "EU"). -
Xiaomi Mi Max/Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na pikustbg temat w Dyskusja ogólna
Zdaje się, że Acid pisał, że nigdy, co by oznaczało, że jest to "bajer" wprowadzony tylko w ROM-ach "EU" i Chińczycy nie mają z tym nic wspólnego. -
ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)
latet odpowiedział(a) na rezmus temat w Dyskusja ogólna
Witam, czy ktoś z Was testuje najnowszego Globala dev? Jak z zarządzaniem RAM-em? Bo na "EU" ponoć się bardzo pogorszyło ostatnio. A było tak pięknie, naprawdę wzorowo. -
Czy potwierdzacie, że od 2 aktualizacji MIUI EU pogorszyło się zarządzanie RAM-em w R4x?
-
Nie spotkałem się takim błędem (że znikają), ale to przywracanie i tak ma mały sens, bo "przywracane" z chmury są tylko gołe aplikacje, jak ze sklepu, bez danych, bez ustawień.
-
-
Sens jest taki, żeby pokazać, że system nie zawiera błędów powodujących drenaż prądu podczas spoczynku. To, że leżał i odpoczywał to oczywiste, bo widać paskach pod wykresem.
-
-
Nie ma już MIUI Polska jest tylko MIUI EU, ale siłą rozpędu ludzi wciąż nazywają go czasem MIUI Polska. Nie ma czegoś takiego jak Xiaomi EU. Wśród małych i energooszczędnych modeli Xiaomi wydaje mi się, że R4x to obecne optymalny wybór. Mam ten telefon i spisuje się on naprawdę zacnie. Aparat tylko denny, no ale to dotyczy zasadniczo wszystkich Redmi, żeby nie powiedzieć – wszystkich Xiaomi.
-
ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)
latet odpowiedział(a) na rezmus temat w Dyskusja ogólna
Masakra... Tu instrukcja: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ Tu ROM-y: https://miuipolska.pl/download/ -
ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)
latet odpowiedział(a) na rezmus temat w Dyskusja ogólna
Niektórzy wolę czekać, aż im coś z nieba samo spadnie niż ruszyć tyłek samemu i wykonać parę kliknięć -
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
A czy jest szansa, że wykonasz test baterii z apli PC Mark for Android i pokażesz wynik taki jak np. ten (z Mi5)? https://pasteboard.co/GR1Z6uo.png -
Tak, choć trochę ukryta, więc posłużę linkiem: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/
