Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Wspominałem o tym wyżej....Na aliexpress wersja pro jest już po 650zł, więc jak doliczą cło, wyjdzie tyle ile w PL, a jak nie, to dużo taniej, tak więc chyba lepiej zaryzykować i go sprowadzić...

Gdzie na aliexpress, można prosić linka?

Wysłane z Mi4c Prime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W xiaomi.com.pl pojawił się Redmi 3 PRO w ciekawej cenie 769zł. Podobno dostawa 15 kwietnia (jak to u nich z tymi dostawami i dostępnością to chyba wszyscy wiemy;-) ). Przy takiej niewielkiej różnicy PRO wydaje się sensowne. Ciekawe kiedy PRO pojawi się u Technosa i w jakiej cenie.

To niezła cena bo ja na aliexpress zakupiłem za około 650zl...

Wysłane z mojego Lenovo P780 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cincin27 napisał:

@FromWP
 

Daj znać jak instalowałeś aktualizację i czego robiłeś wipe.

Przez TWRP Cofface, zainstalowało się bezproblemowo, ale tylko z pozoru! Telefon nie widział kart SIM. Wipe Dalvik Cache nie pomógł, dopiero Wipe Data pomogło i dostałem czysty telefon do skonfigurowania od nowa. Karty Sim już widzi, dane odzyskałem z lokalnej kopi zapasowej. A jak to wszystko będzie działać wypowiem się jak trochę potestuję. Na razie wygląda że wszystko ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, cointreau napisał:

Na aliexpress wersja pro jest już po 650zł, więc jak doliczą cło, wyjdzie tyle ile w PL, a jak nie, to dużo taniej, tak więc chyba lepiej zaryzykować i go sprowadzić

Nie cło tylko VAT. A to czy lepiej to wszystko zależy. Jak bez faktury to tak jak piszesz bardziej opłacalne może być sprowadzanie, choć osobiście jak już bym ściągał to tak żeby mieć serwis u Acida.

Jak chcesz mieć fakturę to dużo bardziej opłaca się kupować w PL. Najlepiej mimo wszystko chyba u Technosa, choć oni też mają różne wyskoki jak np. nierespektowania reklamacji na zasadzie rękojmi. Problem w tym, że jakoś nikt nie kwapi się żeby przebić ich w jakości obsługi;-). Morele.net mogłoby z nimi bez problemu konkurować, ale niejaki Pan Cebula zamiast sprzedawać Redmi 3 hurtowo bawi się w kombinowanie z ceną. Skutek taki, że jak na teraz sprzedali dosłownie 5szt. złotego Redmi 3. Byle handlarz na allegro potrafi sprzedać więcej niż Pan Cebula:-D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, FromWP napisał:

Przez TWRP Cofface, zainstalowało się bezproblemowo, ale tylko z pozoru! Telefon nie widział kart SIM. Wipe Dalvik Cache nie pomógł, dopiero Wipe Data pomogło i dostałem czysty telefon do skonfigurowania od nowa. Karty Sim już widzi, dane odzyskałem z lokalnej kopi zapasowej. A jak to wszystko będzie działać wypowiem się jak trochę potestuję. Na razie wygląda że wszystko ok. 

Jest język Polski? Jak udało Ci się dotrzeć do tego ROMu? To z oficjalnego kanału? Czy to nie jest wersja która jest już dostępna na oficjalnej stronie?

Edytowane przez Vergiliusz
poprawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest język polski. Z nieoficjalnego kanału (ale ja ten kanał traktuję przynajmniej do momentu wydania oficjalnego romu global jako oficjalny dla użytkowników z Europy) ale bazująca na oficjalnej wersji 7.2.7. A jak się udało dotrzeć? Normalnie przez internet!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cointreau napisał:

Jak wygląda sprawa ekranu w Redmi 3? Ten model nie ma wyświetlacza Amoled, dlatego obawiam się, czy w środku lata, w pełnym słońcu da się z niego w sposób komfortowy korzystać?

 

W pełnym słońcu nie ma problemów z używaniem. Co prawda jeśli masz brudne albo tłuste paluchy i rozmazałeś ekran to trzeba zmienić kąt widzenia ale przynajmniej siatka digitizera nie świeci się jak w mojej Nubii z5s mini.
W mojej ocenie ekran jest naprawdę ok.

Edytowane przez szyps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amoled jest trochę przereklamowany, ciekawostką jest to, że jako zapowiadana technologia miała znacząco zmniejszyć pobór energii, ale w praktyce to LCD ciągle są pod tym względem lepsze! Jedyny plus to lepszy kontrast i głęboka czerń, może minimalnie lepsze kąty widzenia, reszta chyba ciągle na plus LCD!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasyceniem nie, ale kontrastem, co trochę wpływa na nasycenie i temperaturą, ale tylko trzy wartości ciepły-neutralny-zimny. Kontrast może być automatyczny-podwyższony- obniżony. Osobiście używam ciepłego z automatycznym kontrastem. Takie ustawienia są najbardziej przyjazne dla oczu (przynajmniej moich). Amoledy w Samsungach mi osobiście nie do końca pasują, za duży kontrast i nienaturalne przejaskrawione kolory na dłuższą metę męczą  wzrok. ale np ten w Lumii 735 był ok! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spisywał się dobrze, nawet lokalna kopia zapasowa działała ok i synchronizacja kalendarz z kontem MS, ale moja chęć poznawania nowego jest silniejsza od rozsądku i już mam 6.4.14. Te rozwojowe wersje mają z reguły trochę nowych poprawionych funkcji, ale też sporo baboli! Kopia zapasowa znowu kasuje mi dane zamiast zapisywać, ale już o tym wiem i po prostu lokalnej kopii z tego romu nie będę używał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Ci nie powiem, bo za krótko używałem, ale na oryginalny chiński 7.2.7 było sporo narzekań co do drenażu baterii, nie wiem czy uzasadnionych. Ja w tym telefonie baterią się zupełnie nie przejmuję, po prostu jak idę spać, podłączam do ładowarki, rano mam 100% i niezależnie co bym z nim robił nie jestem w stanie do wieczora rozładować! Fakt że nawyki z używania poprzednich telefonów zostają i jak się widzi 50% naładowania to człowiek staje się nerwowy, trzeba się tego po prostu pozbyć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wgrałem 6.4.14 w wersji developerskiej, uruchamiam tel trzymając vol+ i power, włącza się ale nie mogę odpalić fastboota, ciągle mnie wywala, na dole są jakieś krzaczki i 4x fail.

Da się zmienić język w fastboocie? Żeby był sam angielski, a nie angielski wymieszany z tymi krzaczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tpawel napisał:

Chodzi o 800Mhz, której xiaomi nie mają, a używają od 2 miesięcy wszyscy operatorzy, z tym że Plus ma tego już bardzo dużo( ponad 3tys bts?)


Edit: dzwon na infolinię niech Ci zrobią reset konta abonenckiego

no ale w centrum gdańska chyba nie wyłączyli nagle wszystkich stacji LTE na innych częstotliwościach niż 800 mHz :D to musi być coś z APNem, pokombinuje jeszcze. lte na pewno mam aktywne bo na innym tel działa w miarę ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może zrobić test podobny do mojego? Weźmy plik co najmniej 20-30 MB (może być znacznie większy) i najpierw skopiujmy go z kompa na telefon, a później z powrotem na kompa w sieci lokalnej.

Jakie prędkości uzyskujecie? U mnie jest to ok. 8-10 mbit/s z kompa na telefon i ok. 17-18 mbit/s z telefonu na kompa. Jak to wygląda u innych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...