Jump to content

KrzysiekGP

Użytkownicy
 • Posts

  187
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by KrzysiekGP

 1. Bo oprócz pieniędzy na kupno Xiaomi, trzeba też mieć choć elementarne pojęcie o Windowsie a z tym jak widać to nie jest za dobrze. Podstawa to sterowniki bez których nie ma co kombinować z flashem itd
 2. Zawsze praktycznie można wgrać bez usuwania danych ale jak to potem działać będzie to loteria. Osobiście na androidzie działam od 5 lat, zawsze jak zmieniam rom to instaluję wszystko na nowo (a romy rzadko 2 miesiące u mnie funkcjonują bo lubię nowości testować) i jeszcze nigdy nie doświadczyłem np tzw battery drain ale to tylko moja opinia, może to przez to że nie istnieję bo fejsa nie mam itp
 3. A po co screen. Nie dociera do mnie jak można się męczyć ze zmianą romu przez kilka dni. Dużo szybciej wydzielić na dysku osobną partycję, zainstalować win 7 jeśli na 10 nie idzie i po problemie - ale jak ktoś lubi ....
 4. Prawdopodobnie po wgraniu 7.3.2.0 zablokujesz sobie tryb edl. Ja bym najpierw wgrał global dev 6.4.14 potem poczekał na zgodę na odblokowanie bootloadera i dopiero wgrywał 7.3.2.0
 5. Bo podłączasz telefon w trybie fastboot a masz podłączyć w trybie edl. Przeczytaj pierwszy post tego tematu.
 6. Spróbuj najpierw przez updater a jak w ten sposób nie ruszy to pozostaje Miflash.
 7. Coś masz nie tak. Może zmień kabel, może windowsy zasyfione - nie znam takich problemów, zawsze telefon jest widoczny
 8. Bez problemu za pierwszym podejściem odblokowałem bootloadera na Global dev 6.4.28
 9. Musisz sam sprawdzić. Posiadasz wersję ROMu China stable więc nie wiem czy global dev dasz radę wgrać przez miflash, może być potrzebne wgranie wcześniej global stable.
 10. Poniżej masz 2 wątki o szkle i etui. Czy 27 stron opisów to za mało i musisz nowy temat zakładać??????
 11. Musisz mieć nową zgodę - sprawdziłem. Jeśli minęło 30 dni od ostatniej to możesz występować z tego samego konta, jeśli nie upłynęło 30 dni to zakładaj konto na inny numer i wysyłaj prośbę o następną zgodę.
 12. @mrosi niestety szklana kula w naprawie Nie wiem skąd zamawiałeś. Możesz dostać telefon z dowolnym romem, zależy to od tego czy sprzedawca coś wgrywał czy nie. Poniżej masz najlepszą instrukcję na zmianę romu. Jak wgrasz global dev 6.4.14 to potem aktualizacje idą przez ota.
 13. Potwierdzam, poszło gładko. 1) win7 64bit - mój na codzień używany windows (od 2 lat bez reinstalacji) 2) rom global dev 6.4.28 (nie chciało mi się chińskiego dev wgrywać i spróbowałem na globalu) 3) mi unlock MiFlashUnlock_1.1.0317.1_en.zip 4) około 100 ml żoładkowej gorzkiej Na telefonie zalogowałem się na konto Xiaomi, to samo zrobiłem w przeglądarce (no komputerze) i aplikacji MiFlashUnlock. W telefonie włączony GPS i zaznaczone zdjęcie blokady oem - operacja trwała około 1 łyk żołądkowej i po sprawie.
 14. no to sorki "zaawansowany użyszkodniku". RN3pro z zablokowanym bootloaderem flashujesz w trybie edl nie fastboot ("zrobiłem" tak 4 szt RN3pro) ale jeśli masz inne zdanie to życzę powodzenia.
 15. Nie, po prostu czytając te wątki można się pociąć. MAMUSIU bo mi nie DZIAŁA. Jaki problem zainstalować na kompie na którym jest win 32 dodatkowy system win 64? Co za problem wątek (na razie są 2 strony) od początku przeczytać i dowiedzieć się jakie problemy inni mieli? Przecież to nie wiedza tajemna i nie trzeba 10 fakultetów kończyć, większość problemów da się rozwiązać czytając ze 2 wątki ze zrozumieniem i lekko zmuszając szare komórki do myślenia.
 16. W dalszym ciągu odsyłam do wątku, który podałem kilka postów wyżej. 1. Z tego co widzę, to w miflash podajesz złą ścieżkę, ma być 1 poziom wyżej (nie może być ścieżka do katalogu images) 2. Żeby miflash rozpoznał ci port com to musisz w adb wpisać adb reboot edl a wcześniej wydać komende adb devices 3. Polecam win 7 64
 17. Tak, to przekonanie że towar musi kosztować;). Jak rzedzu napisał, cena w Chinach 4$, czas dostawy około 2-3 tygodnie. Po prostu sprzedawca, który sprzedaje za 50zł musi VAT opłacić i zarobić na prowizję dla allegro, na reklamę na pierwszej stronie i coś mu musi zostać. Od kilku lat szkła i etui kupuję tylko na aliexpress, za 50 zł mam 3-4 szt i mogę sobie wybrać to które mi najbardziej odpowiada.
 18. Na jakim windowsie to wgrywasz? W tym tygodniu przyszły mi 2 RN3pro 3/32 od Goldwaya z jakimś dziwnym romem. Nie kombinowałem tylko wgrałem wg poniższego opisu. System win 64bit, zero problemów, lekko łatwo i przyjemnie.
 19. Tak, teraz rozwińcie wątek najlepiej na kilkanaście stron co lepsze. Każdy ma swoje zdanie i kropka. Najfajniejsze jest to że wybór jest i można znaleźć rom dla siebie - i o to chodzi, to jest największy plus takich telefonów.
 20. przepraszam, zapomniałem wkleić. Jeśli będziesz miał problem to kontaktuj się na priv, jeszcze z 30 minut posiedzę przy kompie.
 21. @michajlo89 wgraj wg tego opisu, tylko wcześniej przeczytaj całość tematu. To naprawdę najprostszy i najszybszy sposób na Global dev. Zwróć tylko uwagę na sterowniki i adb.
 22. Straciłeś nr IMEI i dlatego te problemy. Jeśli nie masz backupu nvram to szukaj poradników w jaki sposób przywrócić swój IMEI.
 23. Nie rozumiem. Odpowiedz jasno, czy możesz wejść do TWRP czy nie? Jeśli możesz uruchomić TWRP to uruchom i podłącz do kompa - telefon będzie widoczny. Jeśli nie możesz wejść w TWRP a masz odblokowany bootloader to powinien Ci działać fastboot i w tym trybie wgrywasz rom.
 24. Z 2 różnych kont wysłałem prośbę o odblokowanie bootloadera. Za 1-szym razem czekałem 10 dni, za 2-gim 12 dni. Wysyłając prośby nie miałem ani jednego posta na eu.miui i zgoda przyszła bez problemu.
×
×
 • Create New...