X-SKLEP

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

1. Aktualizuj soft do najnowszego 6.4.14, ten co masz to jakiś chiński rom. ;)

Co do aktualizacji to każdemu działa to inaczej, u mnie osobiście żadna nie spowodowała, że było coś gorzej co nie znaczy, że u Ciebie tak będzie, zawsze warto zrobić kopię.

2. To może być wina twojego aktualnego softu, zainstaluj nowszy i sprawdź.

3. Również najprawdopodobniej wina softu, zrób to co powyżej.

4. Na tą chwilę nie można nagrywać w 480fps. :(

5. MIUIPolska lub Xiaomi.eu są przystosowane na Europejski rynek, dlatego są podawane jako najlepsze, zresztą takie są według mnie. 😎

6. Tak jak piszesz, dane Ci się nie usuną, choć powinieneś przy zmianie obecnego systemu na nowszy zrobić pełny wipe, nie zaszkodzi, a pomoże. :D

Miłego użytkowania ! :)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

U mnie telefon sam zaczął i pobrał wersję 6.4.14 . Szczerze mówiąc trochę mnie to zaskoczyło , bo to tej pory trzeba było samemu pobrać i skopiować do telefonu. Nie wiem czy to przypadek czy już tak zostanie.Jakoś nikt o tym nie pisze.

A jeśli chodzi o obawy to Spuki śmiało aktualizuj bo to co masz i tak jest do kitu , więc możesz tylko zyskać, chociaż zawsze istnieje jakiś procencik ryzyka że nie będzie tak dobrze , Tylko o tym to trzeba było myśleć przed zakupem....

Acha jeśli chodzi o działanie to jest wszystko OK , nie mam zastrzeżeń

Ja jestem zadowolony z zakupu i oby tak zostało .....:-D

Edited by fancik

29 minut temu, fancik napisał:

U mnie telefon sam zaczął i pobrał wersję 6.4.14 . Szczerze mówiąc trochę mnie to zaskoczyło , bo to tej pory trzeba było samemu pobrać i skopiować do telefonu. Nie wiem czy to przypadek czy już tak zostanie.Jakoś nikt o tym nie pisze.

A jeśli chodzi o obawy to Spuki śmiało aktualizuj bo to co masz i tak jest do kitu , więc możesz tylko zyskać, chociaż zawsze istnieje jakiś procencik ryzyka że nie będzie tak dobrze , Tylko o tym to trzeba było myśleć przed zakupem....

Acha jeśli chodzi o działanie to jest wszystko OK , nie mam zastrzeżeń

Ja jestem zadowolony z zakupu i oby tak zostało .....:-D

Gdzieś mi się obiło o uszy, że raz w miesiącu będzie można pobrać aktualizację przez OTA :)

9 minut temu, Daluqen napisał:

Gdzieś mi się obiło o uszy, że raz w miesiącu będzie można pobrać aktualizację przez OTA :)

Super tzn ja już zaliczyłem ten raz w miesiącu .........w sumie miałem jej na razie nie robić ale jakoś tak poszło ...........;-)

Panowie czy ktoś by mi wyjaśnij jak zrobić wipe telefonu ale taka nie inwazyjna żeby mi nie wyczyścilo zdjęć i kontaktów nigdy tego nie robiłem a po najnowszej instalacji romu trochę jak by mi się telefon przycinal.Mam TWRP ale nie bardzo czaje co i jak. Z góry dziękuję za pomoc. 

A czy ktoś mi może wytłumaczyć że jak już wejdę w wipe to gdzie mam wybrać wipe dalvik i cache

2 godziny temu, Piano napisał:

A masz TWRP czy MiRecovery?

TWRP

Edited by mara44

To wybierasz Advanced Wipe, zaznaczasz Wipe Dalvik/Art i Wipe Cache i potwierdzasz :D

4 minuty temu, Piano napisał:

To wybierasz Advanced Wipe, zaznaczasz Wipe Dalvik/Art i Wipe Cache i potwierdzasz :D

Wielkie dzięki.... A Czy jak zrobię to czyszczenie to nie utrace danych zdjęcia, kontakty? 

Nie, jedyne co zauważyłem to utracisz aktualną tapetę ekranu blokady :D i będziesz musiał ustawić na nowo :D

Witam! Chciałem zapytać i kilka rzeczy. Planowałem zmienić motyw na jakiś ciemniejszy, to nie mam podglądów w aplikacji "motywy" oraz one sienie zapisują mimo tego, ze się pobiorą. Pomyślałem, ze może przez to, ze konta xiaomi nie miałem. Założyłem je, maila, kod aktywowane ale jak wejdę w konto xiaomi to w urządzeniu jest dopisane "brak aktywacji" a zarówno na telefonie jak i na kompie się logowałem i potwierdzałem maila i numer telefonu, W aplikacji "autoryzacja" muszę podać kod QR którego nie wiem gdzie znajdę. Ktoś coś wie może jak zaradzić na te "problemy"? 

Przełącz język systemu na angielski a potem zrób reebot systemu. Zostanie wysłany sms i będziesz miał aktywację. Potem przestaw język na polski i tyle.

31 minut temu, kaziooo0804 napisał:

Nadal bez zmian niestety, jak nie było tak nie ma. Autoryzacji też jeszcze nie ogarnąłem... 

Któryś folder MIUI musi mieć kropkę na końcu nazwy, poszukaj w google, było już o tym.

Działa! Zmieniłem nazwę folderu w pamięci wbudowanej z "MIUI" na "MIUI." i jest OK. Dzięki!

A jak to wygląda z tą autoryzacją? Skąd ten kod QR? 

2 godziny temu, kaziooo0804 napisał:

Działa! Zmieniłem nazwę folderu w pamięci wbudowanej z "MIUI" na "MIUI." i jest OK. Dzięki!

A jak to wygląda z tą autoryzacją? Skąd ten kod QR? 

12 godzin temu, kaziooo0804 napisał:

Czytałem to aczkolwiek, już 2 punkt się nie sprawdza. Albo robię coś nie tak :D

Poczytaj komentarze:

Cytat

Jako, że po ostatniej aktualizacji MIUIPolska pojawiła mi się aplikacja 'Autoryzacje'

a tutorial z powyższego postu chyba jest już nieaktualny.

Aplikację 'Autoryzacje Xiaomi' można aktywować QR kodem z następującego linku  https://account.xiaomi.com/pass/auth/security/home?userId=XXXXXXXXXX#service=setToken

Oczywiście wstawiając w miejscu wyiksowanym ;) swój UserID.

Wiadomo coś o Androidzie 6 na Redmi Note 2? I dostanie on MIUI 8? A może wszystko razem będzie??

Miui 8 na pewno.

Android 6 to jedna wielka niewiadoma. Chociaz zrodla sa do helio x10 wiec jezeli xiaomi bedzie zmienialo baze to raczej i tutaj bedzie. Pytanie jest czy xiaomi bedzie wogole zmienialo baze androida.

• Like 1

8 godzin temu, wuzi1995 napisał:

Poczytaj komentarze:

Racja, zadziałało. A przeglądałem to tyle razy... 

Edited by kaziooo0804

5 godzin temu, Accro napisał:

Jakbyśmy dostali Miui8 oraz kiedyś 6.0 to uwielbiam tę firmę :D 

RN3 Pro pewnie będzie miał, u nas wątpię.

Nowe MIUI bardzo chętnie, nowy android - nie mam potrzeby. Do zeszłego tygodnia miałem oppo find 5 (obecnie w rękach żony) z MIUI v7 na androidzie 4.4 a teraz mam MIUI v7 na androidzie 5.0.2 i właściwie nie ma różnicy w działaniu. Miui to miui i tu numer androida ma drugorzędne znaczenie.

Cytat

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.

Od jakiegoś czasu pod aktualizacjami taki komunikat się pokazuje, nie ukrywam zniechęca mnie on do testowania nowych wersji gdy mogą być niestabilne mam w związku z tym pytanie po czym poznać, że wersja jest stabilna tzn. nie rozwojowa? Numerek każdy pełny tzn. 6 a kolejny 7?

Edit: W ogóle ja mam wersję 6.2.25 czy najnowszą mogę normalnie aktualizować czy między tymi wersjami jakaś istotniejsza zmiana była i kroki inne niż akt. przez TWRP trzeba robić? Wipe dalvik/cache trzeba?

Edited by Axles

Wersje testowe maja numeracje od roku, miesiąca i dnia tygodnia wydania. Twój np. jest z 25 lutego 2016r (6.2.25) Wersje stabilne maja numeracje od v7 w góre dla RN2.

Nie nie trzeba aktualizować jak Ci wszystko działa. Cotygodniowe aktualizacje można robić bez wipa.

Edited by JosacK

Nie do końca rozumiem, która wersja jest obecnie najnowszą stabilną.

Jak chodzę tu: https://miuipolska.pl/download/ to na górze jest wersja V7 ale to są rozwojowe z tego co wiem, natomiast tutaj: https://miuipolska.pl/wersje-stabilne-miui-v7/
nie ma MIUI Polska, czy to znaczy, że nie ma w ogóle wersji stabilnej od MIUI Polska?

A z kolei tu: https://miuipolska.pl/wersje-stabilne-miui-v6/

Wersje stabilne MIUI v6 MIUIPolska (na bazie wersji rozwojowych)

Edited by Axles

53 minuty temu, Axles napisał:

:-D

MIUI Polska nie ma stabilnej wersji :) Są jak sam znalazłeś stabilne ale na bazie rozwojowych, innymi słowy najbardziej stabilna i zachwalana przez użytkowników wersja rozwojowa staje się stablem MIUI Polska - jak na przykład 5.12.10. Jeśli szukasz stable z prawdziwego zdarzenia to Xiaomi.eu je wydaje i mają inną numeracje w stylu 7.1.3.0 itp. itd.

Jeśli chodzi o MIUI 6 na RN2 to jak najbardziej istnieje i wgrywałem, mam na serwerze w podpisie wersja fastboot. (w katalogu do miflash stara wersja bo tam są dwie)