Skocz do zawartości

POCO X3 Pro - pytania ogólne, wątek zbiorczy


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś coś? Jakieś problemy? Ja narazie złapałem jeden ale już rozwiązałem. Słuchawki BT Edifier i Poco X3 na tidalu przycinało muzykę tak jakby nie chciała się buforować. Pomogło ustawienie kanału wifi na stałe-nie auto. Przesiadka z rn7 czuć różnice. Choć nie wszędzie jest progres. Aparat wideo kręci dobre ale same zdjęcia to chyba troszkę nieporozumienie. Na gcamie rn7 i matryca samsunga robi lepsze zdjęcia niż x3pro na stocku z matrycą sony. Zresztą brat ma rn8pro i też jakoś nie widzę żeby lepsze zdjęcia robił niż rn7. Brakuje nagrywania rozmów i ten dialer to za bardzo intuicyjny nie jest ale może to kwestia przyzwyczajenia. Następna sprawa to poprawienie bubble z messengera albo ogarnięcie dymków bo jak narazie nie działa to dobrze. Jeśli ktoś powie że to wina andka to jakoś w samsungu to ogranęli. Ekran jak ekran, szału nie ma ale tragedii też nie(chyba bym wolał amoleda a nie wyższe odświeżanie)-narazie w słońcu daje radę, zobaczymy jak będzie jaśniej. Głośnik zewnętrzny cichszy niż powinien być a napewno niż ten w rn7. Przez tandetne plastikowe plecki niesie się głos słuchawki w cichych pomieszczeniach. Jak ktoś jest przygłuchy i musi podkręcać powyżej połowy głośność rozmów to może być pewien że włączy sobie tryb głośnomówiący. Bateria extra, przy normalnym użytkowaniu mix wifi/lte jakaś lokalizacja, słuchawki BT, 2h rozmowy, parę fotek to dwa dni użytkowania i sot min 7H przy 120Hz, jak ktoś będzie chciał w jeden dzień rozładować to tylko pewnie ciężkie gierki. Nie mam jakiś battery drain a i przez noc wiele nie spada. Nie gram w gierki. W plusie nie mam problemu z LTE, normalnie trzymam telefon i jeśli jest choć z kreska zasięgu to net działa. Budzik rano dzwoni, bateria ładuje się szybko. Z ciekawych rzeczy to prędkość odczytu seq. to ponad 1400MB/s..Pieruńsko szybki.

Mam wersję 6/128, kupiłem na allegro w przedsprzedaży w poniedziałek, w czwartek był u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem niedawno wersje X3 PRO 8/256 za niecałe 1300zł.Jestem bardzo zadowolony.Zrobiłem przesiadkę ze starego RedmiNote5 Pro którego miałem dosć długo i pewne przyzwyczajenia w obsłudze mi zostały które chciałem przełożyć na ten nowy telefon.

Dlatego też pewne rzeczy mnie drażnią, choć prawie ustawiłem sobie wszystko wizualnie dokładnie tak jak miałem.

Pobawiłem się motywami i wziełem zrobiłem mix z ikonami które miałem bardziej kwadratowe w RN5 i bardziej mi się podobają i tak teraz mam.

Tak samo foldery grupujące kilka aplikacji lepiej wyglądają w tej starszej wersji .

Moje pytanie - dlaczego po przesunięciu ekranu całkiem w lewo nie ma już tego menu z kafelkami czy coś takiego (W RN5 miałem Miui 11 i Android 9 pie), a za to mam po prostu wiadomości Google? Czyżby to zniknęło wraz z Miui 12 ?

Druga sprawa co mnie strasznie irytuje to Kalendarz, który teraz mam z Google a nie wiem jak zrobić by mieć ten 'zwykły' systemowy na ikonie którego pokazuje aktualną datę.

To samo dotyczy się SMS-ów - mam wrażenie że to wszystko bazuje na koncie Google, chociaż usunełem kontakty, synchronizacje, itd..itd...na koncie w Google 

Kolejne moje pytanko to jak ustawić aby pokazywał mi tylko kontakty z karty SIM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem konkretnie czy to dobry dział, ale zapytam....

Pobrałem ten plik "xiaomi.eu_multi_POCOX3Pro_V12.0.4.0.RJUMIXM_v12-11.zip"

Teraz powiedźcie mi czy mam po prostu wskazać go manualnie w tym menu z aktualizacjami? Bo tam można.

Obecnie na telefonie mam MIUI też w tej wersji 12.0.4.0 tylko trochę inne oznaczenie literowe (różnice pogrubiłem)  RJUEUXM

Kolejna sprawa , to jak to wygląda z ewentualnym powrotem do tego MIUI który mam.

Za bardzo nie chce  bardziej "grzebać" się z tym całym systemem i tym co tutaj czytałem  jakąś instrukcje instalacji tzn Instalacja TWRP + Xiaomi.eu itp rzeczy.

Jestem w sumie w tym 'zielony'  i grzebanie w telefonie i całym systemem chciałbym ograniczyć do minimum, a widzę i czytam tutaj że niektórzy wyprawiają prawdziwe cuda :-o

Edytowane przez RadolSzczecin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RadolSzczecin napisał:

Teraz powiedźcie mi czy mam po prostu wskazać go manualnie w tym menu z aktualizacjami? Bo tam można.

Nie. Xiaomi.eu nie możesz tak wgrać. Musisz robić tak jak w poradniku.

7 minut temu, RadolSzczecin napisał:

Kolejna sprawa , to jak to wygląda z ewentualnym powrotem do tego MIUI który mam.

Można normalnie wgrać oryginalny soft przez MiFlash.

https://miuipolska.pl/forum/topic/3160-miflash-formatowanie-telefonu-windowslinux/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, kupiłem niedawno poco X3 pro, pierwsze był problem z dotykiem ale po włączeniu telefonu  problem jakimś cudem przestał występować.Teraz zauważyłem, że jak używam LTE co jakiś czas losowo tracę internet, ikonka LTE z zasięgiem w prawym górnym rogu jest ale zasięgu nie mam... Zdarza się to bardzo regularnie, wada fizyczna ? Czy może kwestia ustawień, telefon jest świeży tydzień z niego korzystam. W 3G działa poprawnie. Jestem mega zły, bo zaraz mam wyjazd z poza Polski i potrzebuje ten telefon, więc łudzę się że to może kwestia ustawienia tylko....? Z góry dzięki za rady ps. Niestety 3G też już wywala i to bardzo często

 

Edytowane przez Pawel_ekto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie biorę się za flashowanie softu w POCO X3PRo i mam kilka pytań.

Wcześniej flashowałem rn8 ale tutaj widzę jest nieco inaczej w sensie w detalach.  Chcę wgrać xiaomi.eu_multi_POCOX3Pro_V12.5.2.0.RJUMIXM_v12-11 tutaj pobrałem https://miuipolska.pl/poco-x3-pro-stabilna/  i teraz mam takie zagwozdki. 

1) Który booloder https://androidfilehost.com/?w=files&flid=322455 bo są dwa ? 

2) Po odblokowaniu wiadomo telefon zresetowany.  Czy do wgrania softu musze mieć w opcjach programistycznych zaznaczoną opcje instaluje przez usb czy samo debugowanie przez usb wystarczy ( instaluj przez USB  ona wymaga zalogowania sie na konto xiaomi a nie wiem czy jest sens ).

3) No właśnie czy logować się na konto xiaomi czy po prostu  odpalać czyściocha po resecie  bez żadnych ustawień itp. zaznaczyć opcje programisty tam samo debuguj  przez usb ( bez z punt 3) wgrać któryś bootloader  (punkt 2 ) , wrzucić soft na kartę i jedziemy ?

14 godzin temu, pulsar00 napisał:

którą wersje twrp wybrać do instalacji bo jest 2  (Developed By :Camerado)

? któraś  jest właściwsza mniej problematyczna?

twrp-3.5.1_10-0-vayu-Nebrassy.img   z czerwca

twrp-3.5.2_10-0-vayu-Thespartann.img z kwietnia

pomożecie dobrać?

Wgrałeś, któryś?

Nie piszemy postów jeden pod drugim, połączono /Kacper Skrzypek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kristofer napisał:

1) Który booloder https://androidfilehost.com/?w=files&flid=322455 bo są dwa ? 

Nowszy.

4 godziny temu, Kristofer napisał:

2) Po odblokowaniu wiadomo telefon zresetowany.  Czy do wgrania softu musze mieć w opcjach programistycznych zaznaczoną opcje instaluje przez usb czy samo debugowanie przez usb wystarczy ( instaluj przez USB  ona wymaga zalogowania sie na konto xiaomi a nie wiem czy jest sens ).

Nie musisz mieć żadnej z tych opcji.

4 godziny temu, Kristofer napisał:

3) No właśnie czy logować się na konto xiaomi czy po prostu  odpalać czyściocha po resecie  bez żadnych ustawień itp. zaznaczyć opcje programisty tam samo debuguj  przez usb ( bez z punt 3) wgrać któryś bootloader  (punkt 2 ) , wrzucić soft na kartę i jedziemy ?

Nie musisz na nic się logować. Po odblokowaniu możesz od razu lecieć bez ustawiania niczego w opcjach programisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zaryzykowałem i polecałem z najnowszym szukając wcześniej informacje o nim ( oczywiście zle napisałem bootloader chodziło o twrp oczywiście  ) 

7 godzin temu, pulsar00 napisał:

jeszcze nie , czekam może ktoś doświadczony doradzi

Doświadczonych nie jestem ale ten najnowszy jest ok. Wszystko poszło gładko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś Super Live Wallpaper? Chodzi mi o płynność działania. Mimo że w telefonie siedzi snap 860 lubią się one przycinać szczególnie podczas wychodzenia z aplikacji. Też ktoś to zauważył? 

I jeszcze jedno. Podczas korzystania z trybu PiP np youtube vanced cały telefon działa z takim wielkim lagiem. Nie zawsze ale bardzo często i jest to uciążliwe 

Edytowane przez Materius1994
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




którą wersje twrp wybrać do instalacji bo jest 2  (Developed By :Camerado)

? któraś  jest właściwsza mniej problematyczna?

twrp-3.5.1_10-0-vayu-Nebrassy.img   z czerwca

twrp-3.5.2_10-0-vayu-Thespartann.img z kwietnia

pomożecie dobrać?


wgrywałem oba twrp i poprawnie działał tylko Nebrassy. Ten drugi dla opcji install nie widział mi katalogów w pamięci . Wgrywałem je kilkukrotnie i za każdym razem było to samo.

Przy okazji pytanie, jak aktualizować przez twrp żeby mi nie usunął żadnych danych? Nie dawałem wipe a wszystko co było mi zniknęło. Na szczęście zrobiłem to na próbę więc nic ważnego w tel nie miałem ale jak przeniose dane ze starego tel to wyczyszczenie wszystkiego nie wchodzi w rachubę. Jak robić aktualizacje bez utraty danych?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemka,

Mam dwa problemy ze swoim poco x3 pro 8/256

1. Nie działa mi wyszukiwanie historii kontaktów... Mam bardzo dużo numerów których nie zapisuje, i zazwyczaj jak wpisywałem początek numeru to wyskakiwała mi sugestia o jaki numer mi chodzi. Ostatnio to zniklo i musze jakies dziwne dial apki sciagac żeby mieć tą funkcję. Co ciekaew o update do miui 11 chwile działało i nagle przestało.

2. Żywe tapety, po aktuyalizacji do miui 11 miałem opcje tych żywych tapet i cos tam wybrałem, po jakims czasie nagle wszystkie znikły i w folderze żywe tapety nie mam nic ; /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mam.dwa problemy z telefonem.

1. Nie zawsze jest pow innycwiadomienie o wiadomości na message. Dopiero jak wejdę w apke message to przychodzi te powiadomienie.

2. Mam opaskę mi band 4 i jest problem.by czytać z niej smsy. Nie przychodzą na opaskę. Problem tkwi w nadaniu praw/zezwoleń itp by te smsy na opaskę szły. Mam je dane ale po chwili wiadomości przestają przychodzić i muszę resetować nadanie tych uprawnień. W innych telefonach nie była takiego problemu.

ktoś poradzi jak rozwiązać tę problemy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Żeby odinstalować apki systemowe to potrzebny root, ale można bez roota je wyłączyć, jest gotowy program/skrypt wpisz w google debloating Xiaomi, znajdzie Ci i listę apek i rzeczony program.
Sam mam między innymi X3, ale to na razie jedyny fon którego nie rootowałem i nie wnikałem czy ma partycje dynamiczne, jak nie ma no to spokojnie po roocie odinstalujesz niechciane googlowskie dodatki.
X3 jest dużo lepszy do kombinowania niż rn8pro, którego zrootowalem i tutaj złapałem bootlopa, ale to jedynie przez to że do odinstalowywania użyłem drętwej apki zamiast od razu sprawdzonego rootuninstalera.


Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko wiem jak odinstalować apki systemowe i właśnie korzystam z tej bezpieczniejszych opcji ( niż root ) czyli nakładkę gui na adb znane jako miui debloater, Tam nie ma opcji wyłączenia gallery i na tym mi strasznie zależy, galeria nie tylko mi się nie podoba ale i  zajmuje dużo miejsca gromadzi śmieci ( cache o którym często zapominam i zbiera się po kilka gb ) i chce ja wywalić ale boję się właśnie bootlopa. A właśnie w przypadku gdyby takowy wystąpił to wejście do twrp i format naprawia sprawę, tak zdaję sobie sprawę że to hard reset i mam wszystko wymazane ale czy pomoże mi w przypadku bootloop?

Edytowane przez Kristofer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecenia nie pamiętam, ale na rn8pro powywalalem przez fizyczne odinstalowanie wszelkiego śmiecia googlowskiego i telefon normalnie działa. Natomiast dla testu uśpiłem sklep google i nic się z fonem nie wydarzyło. Natomiast te uśpienie poleceniem jest znacznie bezpieczniejsze no bo fizycznie aplikacja dalej jest zapisana w fonie, więc nie naruszasz w żaden sposób struktury pamięci.
Gdyby nawet jakimś cudem coś poszło Ci nie ok, to jest też polecenie które budzi daną apkę.
Na XDA chłopaki usypiali mocno głębokie apki odpowiadające już za pracę systemu i potrafiło bootlopa zrobić, ale wybudzenie apki przywracało fon do pracy.

Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W programie Xiaomi ADB/Fastboot Tools masz wszystkie aplikacje, które możesz bezpiecznie usunąć/wyłączyć i przywrócić w razie potrzeby. Na liście nie bez powodu nie ma galerii. Po usunięciu możesz mieć problemy z zapisywaniem zdjęć, ich edycji i z udostępnianiem. Bootlopu nie powinno być, ale wg mnie ta operacja usuwania galerii nie ma sensu.

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...