Skocz do zawartości

MIUI 21.1.13/14


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

21114.png

  • ROM Xiaomi.eu w wersji beta dla Redmi Note 9 Pro 5G/Mi 10T Lite (gauguin) z Androidem 11
  • Aktualizacja do MIUI 12.5 dla Redmi Note 8
  • Poprawki bezpieczeństwa ze stycznia 2021 roku
  • Dwie nowe lokalizacje w supertapecie Ziemia
  • Poprawki błędów, przede wszystkim niedziałającego SafetyNeta, co powodowało trudności z płatnościami od wtorku, nieprawidłowo skalowanych informacji o pogodzie w niektórych przypadkach czy niedziałającej animacji ładowania Blask
  • Brak aktualizacji w tym tygodniu dla: Redmi Note 9 4G (u nas Redmi 9T). To urządzenie otrzyma betę MIUI 12.5 z Androidem 11 w środku bądź pod koniec stycznia
  • INFORMACJA DLA MI 9 SE: Po aktualizacji do Androida 11 z poprzedniego tygodnia uruchomienie telefonu w trybie Recovery powoduje restart telefonu do trybu Fastboot – TWRP znika po aktualizacji. Aby ją wykonać, należy uruchomić obraz TWRP z trybu Fastboot, wgrać paczkę z aktualizacją i uruchomić ponownie system.
  • Jeśli przy próbie instalacji ROM-u z wyczyszczeniem danych występuje problem z niedziałającą konfiguracją, należy przejść ją bez włożonych kart SIM, wtedy będzie działać. Analizujemy problem (informację uzyskaliśmy dzisiaj), istnieje możliwość, że ROM-y będą wrzucane ponownie
  • Jeśli masz problemy z dźwiękiem na Mi 9/Mi 9T Pro, wyłącz OK Google. Jest problem z tym, dopóki nie będzie Globala na Androidzie 11 dla tych modeli, trudno będzie to naprawić

  • Pełna lista PL, pełna lista EN

Aktualizacja TWRP

6 grudnia pojawiły się działające TWRP pod Androida 11 dla Mi 10 Pro i Redmi K30 Pro – linki poniżej:

Podobna aktualizacja pojawiła się także na Mi 10, lecz niestety z przeprowadzonych przez nas testów wynika, że nie działa ona z nową wersją xiaomi.eu. Pozostaje więc czekać. Aktualizacje trzeba instalować na tym modelu nadal z USB-OTG.

Jedyna obecnie opcja, aby na Mi 10 zainstalować ROM z pamięci telefonu, sprawdzona przez naszego testera, wygląda następująco:

  • należy ściągnąć TWRP 1206 by wzsx150,
  • potem w trybie Fastboot jedynie uruchomić (nie wgrywać!) TWRP komendą fastboot boot nazwapliku.img. Telefon będzie mieć czarny ekran przez około 2 minuty
  • Po pewnym oczekiwaniu TWRP się uruchomi i zdeszyfruje dane, wtedy można zainstalować ROM bezpośrednio z pamięci telefonu.

Działające TWRP zostanie podmienione w trakcie instalacji ROM-u na powyższych urządzeniach.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 21.2 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek. Uwaga: paczka nie jest już obecnie aktualizowana – zaleca się korzystanie z alternatyw dostępnych poniżej. Ponadto nie jest możliwe wgranie jej na urządzeniach z dynamicznymi partycjami (Mi 10, Mi 10 Pro, POCO F2 Pro i inne) ze względu na to, iż partycja systemowa w tych modelach jest tylko do odczytu i można ją zmodyfikować wyłącznie poprzez wgranie ROM-u w TWRP (takiego jak np. xiaomi.eu).

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska wg. tego poradnika. Nie akceptujemy jakichkolwiek zgłoszeń związanych z ROM-em Global – nie mamy na niego żadnego wpływu!

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Motyw: tutaj. Aby włączyć tę stronę, należy użyć domyślnej aplikacji Internet, kliknąć w powyższy link i wybrać uruchomienie go w aplikacji Motywy. Wtedy powinien się on załadować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Aktualizacja właśnie się pobiera przez OTA...

Po ostatnich kłopotach z płatnościami i wgraniu odpowiedniego modułu do Magiska, SafetyNet zaświecił na niebiesko i płatności zaczęły funkcjonować :)

Niestety z wyjątkiem Revoluta :(

Oczywiście Magisk Hide etc...

Tak przynajmniej jest na ROMie 21.1.6

Wiem, że w tym ROMie zostało to poprawione. Czy w związku z poprawką, poza Magiskiem należy zainstalować moduł SafetyNet Fix czy już nie?

No i jeśli ktoś z Was korzysta, dajcie znać czy mimo niebieskiego SafetyNeta, Revolut działa.

Telefon Mi9T 

Edit: No i niestety, mimo, że ROM robi mile wrażenie, Magisk pięknie świeci na niebiesko, Magisk Hide wszystko co trzeba kryje, a Revolut wciąż mówi, że root :(

Kiedyś dawno temu była taka opcja w ustawieniach bezpieczeństwa - ukryj roots czy wyłącz roota... zastanawiam się czy jeszcze jest gdzieś coś takiego w systemie....

No chyba, że ktoś wie, co z tym zrobić. Czyszczenie cache w Google Apps nie zdaje egzaminu :(

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom zapowiada się świetnie, jest dość szybki, działa płynniej niż poprzednia wersja. Zobaczymy czy z czasem nie będzie zwalniał. 

Czasami zdarza się mały błąd i nie wiem czy to wina softu, czy gboard. 

Jak tapne palcem gdzieś w między wyrazy by zrobić korektę to czasami nie pojawia się kursor i nie widzę gdzie fizycznie się on znajduje. Dopiero jak zacznę pisać lub usuwać to kursor pojawia się i miga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem ktory pojawił mi się Na mi9t pro na Romie xiaomi.eu 21.1. 14

Po aktualizacji wideo i dźwięk mi się zacina, tak jakby było opóźnienie i zauważyłem że wszystko oglądane przez neta nie chce się buforować na bieżąco dochodzi do pewnego momentu zatnie się i dopiero wtedy buforuje . zacina się  filmik z tel czy z yt netflixa itp, nawet na Spotify nie mogę nic odsłuchać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Szypkiw napisał:

Witam mam problem ktory pojawił mi się Na mi9t pro na Romie xiaomi.eu 21.1. 14

Po aktualizacji wideo i dźwięk mi się zacina, tak jakby było opóźnienie i zauważyłem że wszystko oglądane przez neta nie chce się buforować na bieżąco dochodzi do pewnego momentu zatnie się i dopiero wtedy buforuje . zacina się  filmik z tel czy z yt netflixa itp, nawet na Spotify nie mogę nic odsłuchać. 

Potwierdzam, mam to samo. Telefon zamula, odsłuchać się nic nie da, a jak wciskam przycisk głosnosci to panel pojawia się po 2-3 sekundach

 

Który był ostatni ROM z działającymi normalnymi dymkami messengera i obsługa gestów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, IssLance napisał:

Potwierdzam, mam to samo. Telefon zamula, odsłuchać się nic nie da, a jak wciskam przycisk głosnosci to panel pojawia się po 2-3 sekundach

 

Który był ostatni ROM z działającymi normalnymi dymkami messengera i obsługa gestów? 

W przypadku twojego telefonu (masz Mi9 chyba), ostatnia wersja to była 20.12.9, oparta o Androida 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Szypkiw napisał:

Witam mam problem ktory pojawił mi się Na mi9t pro na Romie xiaomi.eu 21.1. 14

Po aktualizacji wideo i dźwięk mi się zacina, tak jakby było opóźnienie i zauważyłem że wszystko oglądane przez neta nie chce się buforować na bieżąco dochodzi do pewnego momentu zatnie się i dopiero wtedy buforuje . zacina się  filmik z tel czy z yt netflixa itp, nawet na Spotify nie mogę nic odsłuchać. 

Mam to samo na Mi9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, GamingMichu napisał:

W przypadku twojego telefonu (masz Mi9 chyba), ostatnia wersja to była 20.12.9, oparta o Androida 10.

A nie wiesz gdzie mogę znaleźć tą wersję na mi9t pro? Bo nigdzie nie mogę znaleźć i czy da się zainstalować tą wersję czyli zrobić downgrade bez utraty danych? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Szypkiw napisał:

A nie wiesz gdzie mogę znaleźć tą wersję na mi9t pro? Bo nigdzie nie mogę znaleźć i czy da się zainstalować tą wersję czyli zrobić downgrade bez utraty danych? 

Proszę cię bardzo, chyba o tą wersję ci chodziło: https://androidfilehost.com/?fid=17248734326145680982 Z downgradem ciężko będzie, ale najlepiej zrobić kopię zapasową danych które masz na telefonie, wątpie żeby była taka możliwość, aby zrobić downgrade bez utraty danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 9 Lite. Musiałem zmienić DPI z 480 na 440 by było "normalnie", tak jak na 20.12.9.
Drugi bug jaki mam to problem z automatycznym łączeniem się do sieci wifi. Nie działa w ogóle, trzeba ręcznie łączyć się z siecią.

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy mamy gdzieś na forum miejsce do zgłaszania sugestii dot. zmian w xiaomi.eu, nie mogę znaleźć, jeśli tak to proszę o przerzucenie tam tego postu. Czy jest możliwość dodania opcji albo zmiany sortowania domyślnego w ustawieniach ciemnego motywu dla poszczególnych aplikacji oraz w kopii zapasowej telefonu. Przy aktualnie stosowanym sortowaniu losowym niezbyt jest to wygodne. Tak właściwie to odkąd pamiętam tak jest, no ale może warto byłoby to w końcu zmienić. No chyba, że to zależy od ekipy w Chinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po najnowszej aktualizacji na MI9 t pro miałem to samo o czym piszą poprzednicy:zacinanie się muzyki w youtube vanced czy powerampie,telefon się zawieszał i restartował.Finalnie zrobiłem factory reset do czego przymierzałem się już dawno.Telefon po skonfigurowaniu i zainstalowaniu najnowszej wersji z wczoraj działa bez zarzutu wymienione błędy zniknęły,oprócz płatności.Co prawda safetynet jest  prawidłowy,ale wszystkie karty po dodaniu do google pay pokazuje jako nieskonfigurowane.Magisk hide włączony,google pay  skonfigurowany wg poradnika pkt.1.Nie wiem za bardzo co dalej zrobić,przed wyczyszczeniem danych działało bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Foe napisał:

Aktualizacja właśnie się pobiera przez OTA...

Po ostatnich kłopotach z płatnościami i wgraniu odpowiedniego modułu do Magiska, SafetyNet zaświecił na niebiesko i płatności zaczęły funkcjonować :)

Niestety z wyjątkiem Revoluta :(

Oczywiście Magisk Hide etc...

Tak przynajmniej jest na ROMie 21.1.6

Wiem, że w tym ROMie zostało to poprawione. Czy w związku z poprawką, poza Magiskiem należy zainstalować moduł SafetyNet Fix czy już nie?

No i jeśli ktoś z Was korzysta, dajcie znać czy mimo niebieskiego SafetyNeta, Revolut działa.

Telefon Mi9T 

Edit: No i niestety, mimo, że ROM robi mile wrażenie, Magisk pięknie świeci na niebiesko, Magisk Hide wszystko co trzeba kryje, a Revolut wciąż mówi, że root :(

Kiedyś dawno temu była taka opcja w ustawieniach bezpieczeństwa - ukryj roots czy wyłącz roota... zastanawiam się czy jeszcze jest gdzieś coś takiego w systemie....

No chyba, że ktoś wie, co z tym zrobić. Czyszczenie cache w Google Apps nie zdaje egzaminu :(

 

 

 

 

 

Udało się coś poradzić? Mam to samo (RN8). Na poprzednim romie z przed tygodnia, działało okej (nie miałem magiska). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mates21 napisał:

Na Mi9 dzwiek u mnie idzie rowno z wideo. Natomiast dalej w pasku nie ma ikon niektorych apek, np. spotify, yt vanced. I wciaz brak opcji do obslugi przycisku SI - od wersji z andkiem11 nie ma

Też mnie trochę denerwuje że nie ma na pasku zadań ikonek.

Ludzie piszecie że macie problem z dźwiękiem itp,np. ja nie mam może dlatego że zresetowalem telefon jak wyszło aktualizacją do andka 11 i może tutaj tkwi problem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Revoluta pomogło u mnie tak:

Zainstalowałem obecny rom - revolut nie działał
Zainstalowałem magisk - dalej nie działał
Odinstalowałem magisk
Zainstalowałem rom 21.1.6 - telefon uruchamiał się tylko do twrp
Zainstalowałem ponownie aktualny rom - Revolut działa :) (nie potrzeba magiska)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...