mars28

Użytkownicy
 • Content Count

  435
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

mars28 last won the day on February 28 2017

mars28 had the most liked content!

Community Reputation

115 Excellent

About mars28

 • Rank
  Zaawansowany

Informacje osobiste

 • Płeć
  Nipowiem!
 • Lokalizacja
  PL

Dodatkowe

 • Smartfon
  Kszajomi

Recent Profile Visitors

1,319 profile views
 1. @hultaj87: Podobną sytuację z ekranem mam od co najmniej kilku miesięcy, ale zdarza się to tak sporadycznie, że przestałem się tym przejmować. Z ikoną budzika też, ale nigdy nie powiązałem ze sobą tych dwóch przypadłości, muszę zaobserwować czy u mnie też jedno z drugim się wiąże.
 2. mars28

  MIUI 9.11.21

  Opcja ta jest też dostępna w module do xposed zwanym CustoMIUIzer, więc jakby ktoś bardzo chciał to mieć na Globalu to też może. Fajnie, że dokładacie coś od siebie, jeszcze parę takich dodatków i może nie będę musiał instalować xposed, bo jest to właściwie jedyna rzecz, przez którą opóźniam aktualizacje po zmianie bazy Androida.
 3. mars28

  MIUI 9.11.21

  Co masz na myśli pisząc "całe nagranie jest w tempie normalnym"? Na telefonie, czy po zrzuceniu na komputer? Jeśli na telefonie to nie podpowiem, ale jeśli po zgraniu na komputer (lub na dowolnym innym odtwarzaczu) to już tak jest od kilku wersji wstecz. Film jest nagrany w 120 lub 240 kl/s i tyle też ma we właściwościach pliku zapisane. W starszych wersjach film był nagrywany w 120/240 ale w parametrach było zapisane 30 kl/s, dlatego odtwarzał się w zwolnionym tempie. Jedyny sposób to obróbka filmu i spowolnienie go 4- lub 8-krotnie.
 4. mars28

  MIUI 9.8.29/9.9.3

  Przerabiałem to u siebie na dwóch telefonach (Redmi 5+ i Mix 2s) z taką ładowarką - https://www.gearbest.com/chargers-cables/pp_1695987.html W gnieździe 2,4V ładowało normalnie, ale w tym oznaczonym jako QC ładowało przez 2-3 sek i rozłączało, i tak w kółko. Na obydwu telefonach było xiaomi.eu. Nie bawiłem się w żadne zmiany kernela, bo po prostu mi się nie chciało. Nie pamiętam już gdzie dokładnie to przeczytałem, ale to było coś o niepełnej kompatybilności ładowarki z QC 3.0 Qualcomma, niestety nie zgłębiałem na tyle tematu, żeby to jakoś potwierdzić. Zmieniłem ładowarkę na Blitzwolf i problem zniknął, zarówno zwykłe jak i szybkie ładowanie działa prawidłowo.
 5. Przeglądając ostatnio moje przejazdy na rowerze z ostatnich tygodni zauważyłem, że w kilku przypadkach wyświetla mi prędkość maksymalną równiutko 40,00 km/h. To chyba nie jest możliwe, żebym tak idealnie trafił. Czy to jakiś limit prędkości powyżej której zegarek nie ogarnia? Nie zrobiłem porównania z innym urządzeniem, no ale tak "na oko" to coś tu nie gra.
 6. mars28

  MIUI 9.8.29/9.9.3

  Coś może być na rzeczy, bo na Mix 2s chyba całkowicie zniknęła animacja pojawiających się ikon na pulpicie po odblokowaniu wzorem. Nie mam pewności, ale na poprzednim ROMie chyba jeszcze była. Pewnie coś grzebali niepotrzebnie.
 7. mars28

  MIUI 9.8.29/9.9.3

  Na Mix 2s po staremu: - po włączeniu hotspota nie rozłącza WiFi, czyli telefon pracuje w trybie repeatera - po podłączeniu kabla USB do PC pyta o tryb połączenia, pomimo tego, że w opcjach wybrany przesył plików - małe niedociągnięcie w interfejsie, tzn. brak wyrównania tekstu w dwóch liniach, jak na załączonym screenie
 8. mars28

  MIUI 9.8.29/9.9.3

  Na tym ROMie też tak jest. Wprowadzono to chyba albo z Androidem 9 albo z MIUI 10.
 9. mars28

  MIUI 9.8.29/9.9.3

  A u mnie tego nie ma, kończy się na adresie BT. Zniknęło chyba po przejściu na Pie. Pewnie po full wipe by wróciło, ale nie będę robił wipe z tego powodu. Jakoś się obejdę bez tego. Przynajmniej wiem, że ta informacja nie została z systemu usunięta.
 10. mars28

  MIUI 9.8.29/9.9.3

  Gdzie teraz jest zaszyty całkowity czas pracy telefonu od ostatniego uruchomienia? Przekopałem chyba wszystkie dostępne informacje w ustawieniach w sekcji "o telefonie" i nie znalazłem.
 11. mars28

  MIUI 9.8.22

  Po podłączeniu telefonu do komputera pyta o tryb, pomimo tego, że w opcjach programisty jest ustawiony domyślnie "przesył plików", na 9.6.20 działało prawidłowo. Co za "xyz" wymyślił te okrągłe ikony na ekranie głównym w stockowej przeglądarce? Pasuje to jak pięść do oka. Czy projektanci w Xiaomi mają jakieś pojęcie o estetyce systemu? No chyba, że w planach jest kształt ekranu taki jak w telewizorach kineskopowych z lat 60-tych. Czy da się ustawić tak, żeby domyślnie po włączeniu hotspota wyłączało wi-fi i czerpało dane z sieci komórkowej? Na Androidzie 8 działało jak trzeba, tutaj mam na pasku 2 ikonki - jedną od wi-fi, drugą od hot-spota - czyli działa to jak repeater wi-fi.
 12. mars28

  MIUI 9.7.18

  Czy ktoś wie, jak nazywała się opcja, która po włączeniu hot-spota dezaktywuje wi-fi? Było coś takiego w opcjach programistycznych na starszej wersji, ale teraz chyba zniknęło.
 13. mars28

  MIUI 9.6.20

  Jakieś rady na problem z automatycznym łączeniem z wi-fi? Na Andku 8 taka sytuacji zdarzyła mi się dokładnie 0 razy, a po niedawnym (w ten weekend) przejściu na 9-tkę na 5 przypadków już 3 razy mnie automatycznie nie połączyło.
 14. mars28

  MIUI 9.5.30

  Widzę, że Mix2s to raczej telefon niszowy tutaj, stąd mało w ostatnich wątkach zgłaszanych problemów dot. wspomnianego. Pytanie - czy został usunięty "pogłos" w trakcie rozmowy w najnowszych romach dla Mix2s? Czy też nadal ta podstawowa funkcja telefonu jest upośledzona?
 15. Plik mp3 wgrany do pamięci telefonu.