Jump to content

mars28

Użytkownicy
 • Posts

  458
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

mars28 last won the day on February 28 2017

mars28 had the most liked content!

Informacje osobiste

 • Płeć
  Nipowiem!
 • Lokalizacja
  PL

Dodatkowe

 • Smartfon
  Kszajomi

Recent Profile Visitors

1,599 profile views

mars28's Achievements

 1. U mnie występuje problem z powiadomieniami z WhatsApp. Często jeśli ktoś wyśle do mnie kilka wiadomości jedna po drugiej, to na zegarku zapamiętuje się tylko ostatnia. Trochę to uciążliwe. Czy to jakieś grupowanie wiadomości w telefonie? No bo właściwie są one widoczne w jednym dymku na ekranie blokady. Wcześniej używałem Amazfit Pace i tam takich wpadek nie było.
 2. Zepp przecież nie obsługuje MiWatch'a. Albo ja o czymś nie wiem. Z25: prawda, rozpędziłem się, chociaż bardzo możliwe, że system pogodowy działa na identycznej zasadzie
 3. @brawo Wersja Carrier Services z 15 listopada (w numerze wersji jest chyba data zaszyta), dane wyczyściłem, telefon zrestartowałem ale niestety nic się nie zmieniło. Trzeba się będzie chyba przeprosić ze stockową apką do sms, chociaż jej niezbyt rozbudowana funkcjonalność nie do końca mi pasuje.
 4. @zoltan78 Nie ma ikonki do wybierania karty SIM przy wysyłce. Jak pisałem, ta sama wersja aplikacji przeniesiona na inne telefony z MIUI i dual-sim ma tą ikonkę tam gdzie trzeba. Ale na moim telefonie też wcześniej była, teraz jej nie ma. Ale Textra też nie ma opcji wysłania z innej karty (tu nie wiem, czy apka obsługuje bo nie używałem, ale podejrzewam, że raczej tak). P.S. Nigdy nie widziałem, żeby pokazywało na którą kartę przyszedł sms, a używam aplikacji od lat. @brawo Ustawiłem, nie ma to niestety znaczenia. Coś się chyba musiało zmienić w samym systemie, bo wcześniej na tej wersji ROMu i tej samej wersji aplikacji działało, a teraz na tym samym sprzęcie, z tymi samymi wersjami opcja zniknęła.
 5. Mam ciekawy przypadek z dual-sim i apką YAATA do SMS. Cofnąłem się do starszej wersji systemu (z września) i okazało się, że ta apka do SMS przestała widzieć dual-sim. Ta sama wersja apki zainstalowana na każdym innym telefonie, który miałem pod ręką (Mi5S+, Redmi4x, Mix2s) nie ma problemu z rozpoznaniem, że telefon ma dual-sim. Ale wcześniej, przed cofaniem się z systemem, używałem tej apki do samego końca na POCO F2 Pro, i też nie było żadnego problemu. Tylko, że wcześniej nigdy nie robiłem wipe, od samego początku kiedy zainstalowałem ROM EU na tym telefonie, kolejne aktualizacje robiłem bez wipe. Teraz wiadomo, przy cofaniu wipe musiał być. I wygląda na to, że wipe "wyzerował" jakieś ustawienie, które chyba musiało odpowiadać za dual-sim. Zauważyłem też, że przy "świeżym starcie" systemu pojawiła się możliwość konfiguracji domyślnej karty do SMS (czego wcześniej chyba nie było) ale na 100% to ustawienie pominąłem (bo pojawia mi się co chwilę powiadomienie, co też już mnie zaczyna drażnić). Co ciekawe, zainstalowałem Textrę, żeby sprawdzić, czy widzi dual-sim i okazało się, że też nie widzi. Tylko stockowa apka SMS widzi dual-sim. Co robić, jak żyć?
 6. Nie opisałem dokładnie. Byłem na ostatniej dostępnej dla F2 Pro, czyli na 21.11.3. Postanowiłem cofnąć kilka wersji wstecz, do tej na której nie miałem problemów ani z baterią ani z zaplanowanymi zadaniami (bo głównie te dwie rzeczy najbardziej mi przeszkadzały). Któraś z początku września to była. Więc najpierw zrobiłem wipe, i dopiero po tym wgrałem tą wrześniową. Telefon po restarcie nie chciał się uruchomić do systemu, wrócił do TWRP. Chciałem wgrać jeszcze raz system i wtedy zauważyłem, że nie widać pamięci wewnętrznej, miała 0 bajtów. Więc pomyślałem, że to może być przyczyną. Wgrałem ponownie 21.11.3, okazało się, że cała zawartość pamięci wewnętrznej jest widoczna. Wtedy dopiero zacząłem instalować kolejno coraz starsze wersje i ostatnia, na której widać zawartość pamięci wewnętrznej i system się uruchamia to 21.10.13. Wgranie o tydzień starszej już niestety powoduje to, że pamięć wewnętrzna jest niewidoczna i system się nie uruchamia. Kod blokady, odcisk palca, itp. wcześniej usunąłem tak na wszelki wypadek.
 7. Pewnie takie pytanie już padło, ale nie wiem jak sformułować zapytanie do wyszukiwarki, żeby znaleźć jakiś podobny wątek. Ostatnia dostępna dla POCO F2 Pro jest jak dla mnie zbyt zbugowana. Chciałem cofnąć się do starszej wersji. Napotkałem jednak problem, mianowicie instalowałem po kolei wstecz wersje, ostatnia jaką udało mi się zainstalować bez problemu to 21.10.13. Mam jednak wrażenie, że zużycie baterii tylko delikatnie się poprawiło. Jestem pewny, że na wcześniejszych było zdecydowanie lepiej, więc chciałbym się cofnąć do którejś wrześniowej. Cofnięcie się o jeszcze tydzień skutkuje tym, że system się nie uruchamia. Wisi długo na logo a następnie restartuje do recovery. W recovery pamięć wewnętrzna pokazuje 0B, czy to może być problem tego, że system nie startuje? Co zrobić, żeby się cofnąć na jeszcze starszą wersję?
 8. A ja już chyba w tym momencie mówię dość, i wgrywam wersję, która jako ostatnia nie sprawiała mi praktycznie żadnych problemów. Trzeba się będzie cofnąć aż do wrześniowej, no ale cóż... Na moim POCO F2 Pro: - bateria leci w oczach, w porównaniu do analogicznych okresów dnia w wersji sprzed kilku tygodni spadek jest wyższy o ok. 80-100% - ciemny motym dla apek, które go natywnie nie wspierają nie działa zupełnie, niezależnie czy w opcjach ciemnego motywu konkretna aplikacja jest aktywna czy nie, ma cały czas jasny motyw - zaplanowane zadania dot. trybu samolotowego działają w sposób nieprzewidywalny, ustawiłem na każdy dzień osobne zadanie, a i tak część z nich się załącza a część nie - system sam sobie powyłączał "własne" dźwięki powiadomień w niektórych aplikacjach, jakbym nie kombinował, to "własne" dźwięki nie działają - po podświetleniu ekranu, jeśli jest na nim kilka powiadomień, to niektóre przez chwilę zachodzą na siebie, dopiero po chwili układają się prawidłowo - apka youtube vanced jest zamykana po kilkudziesięciu sekundach oglądania filmu Android 12 pewnie wprowadzi masę nowych błędów, więc i tak musiałbym opóźnić aktualizację o kilka miesięcy, raczej nie widzę sensu siedzenia na tej "skopanej" i czekania nie wiadomo jak długo. Niestety pogoń za numerkami i cała masa modeli telefonów doprowadziły do sytuacji, jaką mamy obecnie. Z sentymentem wspominam czasy Redmi 2 czy Mi3.
 9. Sądzę, że to nie jest wina kabla. Borykałem się z podobnymi problemami na Mi5S+ i Mix2s. Przy zgrywaniu dużej ilości plików z telefonu na komputer w pewnym momencie tak jakby zrywało połączenie pomiędzy urządzeniami. Przy zrzucaniu mniejszymi partiami nie przerywało. 3 różne komputery, 3 różne kable USB, bez różnicy. Teraz na POCO F2 Pro jak na razie tego nie doświadczyłem, a to nadal są te same komputery i kable USB.
 10. Macie może problemy ze zautomatyzowanymi zadaniami na POCO F2 Pro? Wcześniej zadanie uruchamiane w okresie czasu od ... do ... działało tak, że np. tryb samolotowy włączał się o wybranej godzinie a po zakończeniu zadania się wyłączał. Teraz się już nie wyłącza automatycznie. Trzeba to dzielić na 2 osobne zadania - jedno dla "wł", drugie dla "wył"? Ale np. wyciszenie w wybranym okresie czasu od ... do ... działa bez problemu, w jednym zadaniu. A bywa i tak, że zadanie w ogóle nie startuje, zwłaszcza tryb samolotowy się tak zachowuje. Nie wiem jak to działa przy innych opcjach, bo głównie używam do wyciszeń i trybu samolotowego.
 11. Ciemny motyw dla niesystemowych aplikacji, które same nie mają ciemnego zaimplementowanego, został całkowicie wyłączony? Na POCO F2 Pro niezależnie czy aplikację mam dodaną w opcjach czy nie, to i tak nie ma wpływu, nie ma ciemnego motywu. We wcześniejszych wersjach było to od jakiegoś czasu popsute, no ale jako tako działało. Nie dali rady tego naprawić to wyłączyli całkowicie czy co? BTW bateria spada zdecydowanie szybciej niż na poprzednich wersjach. Ładując telefon wieczorem, na drugi dzień do ok. 16:00 spada teraz o mniej więcej 50%, wcześniej bylo to 30-35% (przy podobnej aktywności na telefonie).
 12. @77kylo Święto narodowe w Chinach mieli, dni wolne od pracy, pewnie dlatego nie ma.
 13. Nie wiem, jak u innych, ale u mnie na POCO F2 Pro żadne zmiany w opcjach nie wpływają na sposób wyświetlania znaków na klawiaturze Swiftkey, jest po prostu kompletnie nieczytelna. Tylko globalne przełączenie w tryb jasny pomaga. Na razie zmieniłem klawiaturę na Gboard (tam problem nie występuje) i z nadzieją czekam na poprawki.
 14. Nie ma już w opisie pogrubionej informacji o problemach z ciemnym motywem, ale też nie ma nic, że zostało to naprawione. Jak to rozumieć? Że błąd usunięty, czy po prostu już nie powtórzono po raz kolejny tej samej informacji?
 15. Mam kilka pytań po ostatniej aktualizacji (POCO F2 Pro): 1. Da się jakoś zmniejszyć pionowe odstępy w dialerze? Nie wiem, w której wersji się to zmieniło, bo przeskoczyłem ze 3-4 ostatnie aktualizacje, ale wydaje mi się, że jeszcze w marcu były mniejsze. 2. W historii połączeń pełna data wyświetla się w formacie MM/DD/RRRR. Nie pamiętam, od której wersji tak jest. Strefę czasową, język itp mam PL, dlaczego tak wyświetla? 3. W nowym kalendarzu da się ustawiać czas przypomnienia w odstępach 5-minutowych, w starym było co minutę. To się gdzieś ustawia, czy po prostu taki "urok" nowej apki?
×
×
 • Create New...