Jump to content

mars28

Użytkownicy
 • Posts

  446
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

mars28 last won the day on February 28 2017

mars28 had the most liked content!

Informacje osobiste

 • Płeć
  Nipowiem!
 • Lokalizacja
  PL

Dodatkowe

 • Smartfon
  Kszajomi

Recent Profile Visitors

1,437 profile views

mars28's Achievements

 1. Nie wiem, jak u innych, ale u mnie na POCO F2 Pro żadne zmiany w opcjach nie wpływają na sposób wyświetlania znaków na klawiaturze Swiftkey, jest po prostu kompletnie nieczytelna. Tylko globalne przełączenie w tryb jasny pomaga. Na razie zmieniłem klawiaturę na Gboard (tam problem nie występuje) i z nadzieją czekam na poprawki.
 2. Nie ma już w opisie pogrubionej informacji o problemach z ciemnym motywem, ale też nie ma nic, że zostało to naprawione. Jak to rozumieć? Że błąd usunięty, czy po prostu już nie powtórzono po raz kolejny tej samej informacji?
 3. Mam kilka pytań po ostatniej aktualizacji (POCO F2 Pro): 1. Da się jakoś zmniejszyć pionowe odstępy w dialerze? Nie wiem, w której wersji się to zmieniło, bo przeskoczyłem ze 3-4 ostatnie aktualizacje, ale wydaje mi się, że jeszcze w marcu były mniejsze. 2. W historii połączeń pełna data wyświetla się w formacie MM/DD/RRRR. Nie pamiętam, od której wersji tak jest. Strefę czasową, język itp mam PL, dlaczego tak wyświetla? 3. W nowym kalendarzu da się ustawiać czas przypomnienia w odstępach 5-minutowych, w starym było co minutę. To się gdzieś ustawia, czy po prostu taki "urok" nowej apki?
 4. "Zaplanowane zadania" mają tą przewagę na "godzinami ciszy", że da się ustawić różne godziny na różne dni tygodnia. Kiedyś w "godzinach ciszy" też było to dostępne, ale zostały one nieco wykastrowane.
 5. U mnie to się też pojawia, ale dotyczy wszystkich telefonów podpiętych do tego samego konta xiaomi - zarówno POCO F2 Pro z Androidem 11 jak i Mix2s jeszcze z Androidem 9, więc problem raczej nie dotyczy bieżącego wydania softu.
 6. Nie wiem, czy mamy gdzieś na forum miejsce do zgłaszania sugestii dot. zmian w xiaomi.eu, nie mogę znaleźć, jeśli tak to proszę o przerzucenie tam tego postu. Czy jest możliwość dodania opcji albo zmiany sortowania domyślnego w ustawieniach ciemnego motywu dla poszczególnych aplikacji oraz w kopii zapasowej telefonu. Przy aktualnie stosowanym sortowaniu losowym niezbyt jest to wygodne. Tak właściwie to odkąd pamiętam tak jest, no ale może warto byłoby to w końcu zmienić. No chyba, że to zależy od ekipy w Chinach.
 7. Na POCO F2 Pro mam to samo. W poprzedniej wersji też się to zdarzało.
 8. Podpowie ktoś, jak przenieść kopię sms-ów z telefonu z MIUI 10 / Android 9 na telefon z najnowszym wydaniem eu? Robię kopię na starym, przenoszę na nowy telefon, niby przywracanie idzie, ale w apce sms pusto. Zmienił się format bazy danych sms czy co?
 9. Mając odblokowany bootloader mogę wgrywać przez MiFlash bez obaw, że uceglę, każdy z dostępnych ROMów Stable, czyli Global, EEA, indonezyjski? Chciałem wrzucić xiaomi.eu na Andku 10, ale coś nie bangla, no i muszę wrócić na Stable. Bo China Stable to wiem, że chyba nie powinienem, bo telefon jest w wersji Global (EU chyba).
 10. Jeśli przecieki o dziurach w ekranie, tudzież zagiętym wyświetlaczu się potwierdzą to z pewnością byłbym jedną z tych osób, które wolałyby kupić starszy model. Jeśli ekran okaże się płaski i będzie wysuwany moduł aparatu to będę sobie pluł w brodę, trudno. Wiem, wiem, trochę przesadzam, ale przyzwyczajony od kilkunastu lat do telefonów w kolorze black, mam obawy czy nie będzie mnie drażnił ten kolor, nawet w czarnym etui. Nie ma przecież takich, które całkowicie zasłaniają wszystko. Czas pokaże.
 11. Czy ktoś próbował oklejać telefon folią samochodową? Trudno jest to zrobić? Czy efekt końcowy jest zadowalający? Chciałbym to zrobić, bo niestety trochę spóźniłem się z zakupem tego telefonu i w akceptowalnej cenie został mi do wyboru tylko fioletowy kolor obudowy. Swoją drogą, kompletnie niezrozumiała dla mnie decyzja producenta o wycofaniu ze sprzedaży chyba jedynego telefonu bez tej szpetnej dziury w ekranie w sytuacji zalania rynku miliardem innych modeli Xiaomi z dziurami/notchami.
 12. @hultaj87: Podobną sytuację z ekranem mam od co najmniej kilku miesięcy, ale zdarza się to tak sporadycznie, że przestałem się tym przejmować. Z ikoną budzika też, ale nigdy nie powiązałem ze sobą tych dwóch przypadłości, muszę zaobserwować czy u mnie też jedno z drugim się wiąże.
 13. Opcja ta jest też dostępna w module do xposed zwanym CustoMIUIzer, więc jakby ktoś bardzo chciał to mieć na Globalu to też może. Fajnie, że dokładacie coś od siebie, jeszcze parę takich dodatków i może nie będę musiał instalować xposed, bo jest to właściwie jedyna rzecz, przez którą opóźniam aktualizacje po zmianie bazy Androida.
 14. Co masz na myśli pisząc "całe nagranie jest w tempie normalnym"? Na telefonie, czy po zrzuceniu na komputer? Jeśli na telefonie to nie podpowiem, ale jeśli po zgraniu na komputer (lub na dowolnym innym odtwarzaczu) to już tak jest od kilku wersji wstecz. Film jest nagrany w 120 lub 240 kl/s i tyle też ma we właściwościach pliku zapisane. W starszych wersjach film był nagrywany w 120/240 ale w parametrach było zapisane 30 kl/s, dlatego odtwarzał się w zwolnionym tempie. Jedyny sposób to obróbka filmu i spowolnienie go 4- lub 8-krotnie.
 15. Przerabiałem to u siebie na dwóch telefonach (Redmi 5+ i Mix 2s) z taką ładowarką - https://www.gearbest.com/chargers-cables/pp_1695987.html W gnieździe 2,4V ładowało normalnie, ale w tym oznaczonym jako QC ładowało przez 2-3 sek i rozłączało, i tak w kółko. Na obydwu telefonach było xiaomi.eu. Nie bawiłem się w żadne zmiany kernela, bo po prostu mi się nie chciało. Nie pamiętam już gdzie dokładnie to przeczytałem, ale to było coś o niepełnej kompatybilności ładowarki z QC 3.0 Qualcomma, niestety nie zgłębiałem na tyle tematu, żeby to jakoś potwierdzić. Zmieniłem ładowarkę na Blitzwolf i problem zniknął, zarówno zwykłe jak i szybkie ładowanie działa prawidłowo.
×
×
 • Create New...