Jump to content

Foe

Użytkownicy
 • Posts

  50
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Foe last won the day on January 21 2018

Foe had the most liked content!

1 Follower

About Foe

 • Birthday 11/15/1975

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi 11

Recent Profile Visitors

993 profile views

Foe's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Collaborator Rare
 • First Post Rare
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

18

Reputation

 1. Ma Mi11 pięknie się pobiera chociaż przez OTA wolniej... ale... Podczas instalacji wyskakuje błąd - za każdym razem niestety... Edit: Dopiero po próbie aktualizacji z poziomu Aktualizatora ale po wybraniu opcji "zainstaluj z pliku .zip" aktualizacja ruszyła. Czy to taki ewenement czy rzeczywiście jakiś błąd? W zeszłym tygodniu instalowałem bezpośrednio z TWRP i było ok.
 2. Foe

  MIUI 21.7.7/8

  ...ok, ogarnąłem... rzeczywiście wcześniej WIPE zrobiłem już z poziomu TWRP, a nie jeszcze z poziomu firmware - i to mogło być problemem w odczycie danych... teraz po zainstalowaniu ROMu z Fastboota (21.5.12) jeszcze raz postawiłem TWRP i po wejściu zmieniłem język nie na polski tylko angielski (być może to też przeszkadzało - gdzieś o tym czytałem) - dane zostały zdeszyfrowane. Zainstalowałem ostatni ROM z .zipa. Zainstalowałem Magiska i wszystko wróciło do normy. Piszę ponieważ te szczegóły czasem stanowią problem i ta wiedza może się komuś przydać.
 3. Foe

  MIUI 21.7.7/8

  ...może ja w takim razie znalazłem jakiś inny plik, bo robiłem Format Data w TWRP, próbowałem kilkukrotnie i niestety efekt był ten sam. Dlatego Zainstalowałem na czysto wersję Fastboot 21.5.12 i teraz szukam sposobu jak zrobić update...
 4. Foe

  MIUI 21.7.7/8

  Szuka i szukam i nie znajduję info na ten temat.... Mi 11 - nie ma obecnie oficjalnego TWRP, to, które jest nie pozwala na deszyfrowanie plików mimo ustawienia hasłą, PINu, wzoru na ekranie czy nie ustawienia niczego więc wgranie czegokolwiek z TWRP nie jest póki co możliwe. Dotyczy to też aktualizacji systemu. W tutorialu jest informacja, że w Mi 11 wgrywamy ROM przez Fastboot z paczki podpisanej Fastboot przez odpowiedni skrypt. Wersja Fastboot dla Mi 11 jaką znalazłem to 21.5.12- kolejne wersje to .zip bez skryptów do uruchomienia fastoot_update. Moje pytanie brzmi - czy mam skopiować odpowiedni skrypt do folderu z rozpakowanym plikiem .zip i w ten sposób próbować zrobić update czy może nie potrafię znaleźć plików z ROMami w wersjo Fastboot.
 5. tego się obawiałem. Dziękuję.
 6. ... nie wiem, czy u kogoś pojawił się ten problem... po ostatniej aktualizacji, Mi9T co jakiś czas "zamraża" ekran uniemożliwając cokolwiek - jedyna opcja ot restart telefonu. Zdarza się tak podczas używania ale i podczas kiedy telefon leży nieużywany albo się ładuje. Wgranie na czysto po sformatowaniu do zera niczego nie zmieniło. Ktoś ma jakiś pomysł?
 7. Proste, logiczne i działa. Udało się ukryć Magisk Managera, co pozwoliło ponownie korzystać z - w moim przypadku - Revoluta. Chociaż w GPay karty.nie dają się skonfigurować do płatności zbliżeniowych. Ale prędzej czy później i to zacznie działać. Dzięki serdeczne
 8. ...jak dotąd, niestety bez zmian, chociaż jest już pewna wiedza: Po zupełnym odinstalowaniu Magiska z poziomu Magisk Managera - Revolut i inne aplikacje płatności działają - jedynie Google Pay czasem wyłącza NFC (na urządzeniach zrootowanych). Kiedy Magisk jest zainstalowany, SafetyNet niebieski, a Magisk Hide aktywny i w nim schowane aplikacje Google i bankowe - płatności działają ale głównie z poziomu tych aplikacji, Google Pay w dalszym ciągu traktuje NFC wybiórczo. Wszystko wskazuje na to, że problem rozwiąże ukrycie roota, w wypadku Magiska, ukrycie Magisk Managera. Niestety Magisk Manager z jakiegoś powodu nie pozwala się ukryć :/ Dlatego szukam innej aplikacji, która będzie mogła "wyłączyć" i "włączyć" roota w zależności od naszej decyzji. To powinno zadziałać. Tylko ciężko znaleźć taką aplikację teraz albo ja nie potrafię znaleźć :/
 9. Aktualizacja właśnie się pobiera przez OTA... Po ostatnich kłopotach z płatnościami i wgraniu odpowiedniego modułu do Magiska, SafetyNet zaświecił na niebiesko i płatności zaczęły funkcjonować Niestety z wyjątkiem Revoluta Oczywiście Magisk Hide etc... Tak przynajmniej jest na ROMie 21.1.6 Wiem, że w tym ROMie zostało to poprawione. Czy w związku z poprawką, poza Magiskiem należy zainstalować moduł SafetyNet Fix czy już nie? No i jeśli ktoś z Was korzysta, dajcie znać czy mimo niebieskiego SafetyNeta, Revolut działa. Telefon Mi9T Edit: No i niestety, mimo, że ROM robi mile wrażenie, Magisk pięknie świeci na niebiesko, Magisk Hide wszystko co trzeba kryje, a Revolut wciąż mówi, że root Kiedyś dawno temu była taka opcja w ustawieniach bezpieczeństwa - ukryj roots czy wyłącz roota... zastanawiam się czy jeszcze jest gdzieś coś takiego w systemie.... No chyba, że ktoś wie, co z tym zrobić. Czyszczenie cache w Google Apps nie zdaje egzaminu
 10. ...nie dało się bez wipe data i ponownego postawienia systemu... Więc z jednej strony problem zniknął, z drugiej... nie... ponieważ od jakiegoś czasu nie ma możliwości nadania uprawnień niektórym aplikacjom - przynajmniej ja nie znalazłem takiej możliwości, a szukałem bardzo intensywnie. Powodem problemu okazał się inny gorący problem związany z SafetyNet ale jak zauważyłem na różnych forach, na naszym też - już pojawiły się paczki naprawiające go chociaż na Mi9T instalacja przez Magiska problemu nie rozwiązała. Ale... w następnym romie.eu ma już wszystko działać więc wystarczy poczekać.
 11. Gdyby były tam uprawnienia to nie musiałbym szukać pomocy...
 12. ... Czy ktoś się orientuje w jaki sposób przyznać konkretne uprawnienia dla Usług Google Play? Dostaję komunikat jak na screenie w załączniku. W systemie nie znalazłem takiej możliwości ale być może jest to ukryte w takim miejscu, o którym nie mam pojęcia. Szukałem w sieci ale nie znalazłem informacji mogącej rozwiązać ten problem. Być może ktoś z Was wie w jaki sposób rozwiązać ten problem... Telefon to Mi9T ROM to xiaomi.eu 21.1.6, Miui 12.5 Android 11
 13. Foe

  MIUI 20.10.15

  Mi Note 10/Mi CC 9 Pro/tucana Po instalacji do wersji 20.10.15 (Android 11), Magisk nie działa. Oczywiście ani w wersji 20.04 (to wersja dla Androida 10) ale niestety również w wersji 21 (dla Androida 11) - po zainstalowaniu z poziomu TWRP - telefon uruchamia się do Bootloadera. Moje pytanie brzmi - czy udało się komuś zainstalować wersję Magiska 21 i właściwie uruchomić system? A jeżeli tak, to czy instalowanie ROM 20.10.15 z poziomu TWRP (jak dotąd) wystarcza czy trzeba np zrobić Format DATA i dopiero skopiować do czystego urządzenia ROM 20.10.15? Czy w takim wypadku Magisk 21 działa poprawnie? P.S. Czy wiadomo, czy na Mi 9T/Redmi K20/davinci jeszcze w ten weekend pojawi się ROM 20.10.15/16 - czy raczej się nie spodziewać?
 14. W kolejnej już, stabilnej wersji na Mi8 Pro, jest problem z aplikacją SMS, która po prostu nie działa... Czy tylko ja to zauważyłem? Czy po prostu na forum nikt nie sprawdza wersji Stable?
 15. Foe

  MIUI 9.3.14

  @QBAQ na Mi8Pro, po poprzednich zawirowaniach Google Pay nieprzerwanie działa. Na MiMix2S działanie padło mimo, że ROM był jeszcze z lutego (9.2.28) po postawieniu 9.3.14 nadal nie działał. Moje poprzednie sposoby nie pomogły, dopiero Twoje info dotyczące usunięcia folderu com...gms pomogło i na MiMix2S znowu można było uruchomić płatności. Dzięki za pomoc.
×
×
 • Create New...