Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Właśnie stałem się posiadaczem Mi 9. Czytałem trochę i rozważam wgranie romu MIUIPolska/Xiaomi.eu. Jednak tutaj pojawiają się pytania dotyczące bezpieczeństwa:

  1. Jak rozumiem na telefon z odblokowanym bootloaderem można wgrać dowolnego roma, w tym inne nieoficjalne, które pojawią się w przyszłości?
  2. Jeśli ktoś ukradnie mi telefon i będzie on miał zablokowany bootloader, nie będzie mógł go odblokować/używać?
  3. Czy po odblokowaniu bootloadera dane pozostają zaszyfrowane, nawet jeśli ktoś wgra na telefon inny system?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
Właśnie stałem się posiadaczem Mi 9. Czytałem trochę i rozważam wgranie romu MIUIPolska/Xiaomi.eu. Jednak tutaj pojawiają się pytania dotyczące bezpieczeństwa:
  1. Jak rozumiem na telefon z odblokowanym bootloaderem można wgrać dowolnego roma, w tym inne nieoficjalne, które pojawią się w przyszłości?
  2. Jeśli ktoś ukradnie mi telefon i będzie on miał zablokowany bootloader, nie będzie mógł go odblokować/używać?
  3. Czy po odblokowaniu bootloadera dane pozostają zaszyfrowane, nawet jeśli ktoś wgra na telefon inny system?
Tak. Obecnie twrp ma deszyfracji danych więc nie zga nikt nic. Możesz wgrywać co chcesz mając odblokowany bl

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, toor88 napisał:
  1. Jak rozumiem na telefon z odblokowanym bootloaderem można wgrać dowolnego roma, w tym inne nieoficjalne, które pojawią się w przyszłości?
  2. Jeśli ktoś ukradnie mi telefon i będzie on miał zablokowany bootloader, nie będzie mógł go odblokować/używać?
  3. Czy po odblokowaniu bootloadera dane pozostają zaszyfrowane, nawet jeśli ktoś wgra na telefon inny system?

Uzupełniając wpis @simcold, mogę potwierdzić, że telefon jest bezpieczny, czy to z ROMem globalnym, czy z MIUI Polska/EU.

Ad. 1. - Tak. Tylko instalacja ROMów innych niż MIUI może wymagać całkowitego usunięcia danych z telefonu. Musisz mieć tego świadomość.

Ad. 2. - Bez względu na to, czy masz ROM globalny, czy MIUI Polska/EU. Każdy telefon Xiaomi ma możliwość zdalnego namierzania a także zdalnego kasowania i unieruchamiania urządzenia. Wszystko przez stronę https://i.mi.com/?_locale=en

Ad. 3. - Nie da się wgrać innego systemu bez przejścia zabezpieczenia Xiaomi i TWRP. Osoba, która "dopadnie" telefon musiałaby znać hasło.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, palibrzuch napisał:
Po aktualizacji do wersji 9.8.8 z androidem 10q mam problem z niektórymi aplikacjami. System to xiaomi.eu.

Magisk 19.4 pisza ze dziala

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze z pół strony wątku pustych wierszy. Porażające niedbalstwo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2019 o 22:01, zalezi napisał:

Hej. Da się wyłączyć z widoku obok zegara ikony typu ikona trybu czytania, ikonę budzika czy trybu cichego na stałe ? Bo te ikony niepotrzebnie przesuwają inne ikony powiadomień.

Da się - ja używam do tego aplikacji SystemUI Tuner ze sklepu play. Nie wymaga roota ani odblokowanego bootloadera. Należy jej jedynie nadać odpowiednie uprawnienia przez ADB.

Edytowane przez mrosi
Czy edycja cytowanej zawartości sprawia ból...?
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem... Mi się zbuchał po 3 czy 4 miesiącach Z2 Pro (nagle się resetował i nie przyjmował wzoru i hasła które miał ustalone. Trzeba było robić harda i od zera go ustawiać. I raz w ten sam dzień, raz po 3 dniach restart i lipa...) i chinole nie widzieli problemu, żeby odesłać im do Hiszpanii i zwrócili całość kosztów łącznie z przesyłką kurierem... I nawet hasło "PayPal" nie padło w korespondencji... 

Jak podchodzisz normalnie jak do człowieka, to niby dlaczego ma robić pod górkę? 

A tak piszę z telefonu (Max3) kupionego u nich ponad rok temu... I w domu chyba ze 4 inne jeszcze są (najstarszy ma ze 4 lata) i się kurrrrr... popsuć nie chcą... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy parę urwiesz. Wersję 64/6 idzie znaleźć za mniej niż 1600 zł na promocjach z oficjalnej dystrybucji w Polsce. Na allegro za ile wyrwiesz taką "nówkę"? 1500 zł? Oszczędzi się może stówkę, także raczej tacy allegrowicze nie są skąpi a leniwi lub niecierpliwi ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2019 o 20:36, JamCiTo napisał:

Nie wiem czy nie wolałbym od chinoli bezpośrednio... I taniej... I pewniej... ;-)

Dokładnie, albo brać od Chinoli, albo od oficjalnych sklepów w Polsce. Innych rozwiązań nie pojmuję, bo ani to tanio, ani pewnie. 

@up Chromecast może?

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, JamCiTo napisał:

Tylko dublowanie ekranu mi przychodzi do głowy... 

Nie wiem... Ja tam kupiłem ze 3 lata temu fajansiarskiego Philipsa i on ibsługuje wiufiu i bezpośrednio dane dubluję na nim... I ma Netfliksa wbudowanego... 

Ja na Sony czasem coś oglądam i generalnie dublowanie ekranu działa świetnie, czy to mxplayer, czy jakieś wideo na Chromie, zero problemów (na Mi8, nie wiem jak Mi9).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...