ZduneX25

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

Mi 9 bez dwóch zdań. Po pierwsze wydajność, a po drugie Kiriny to zło (nawet OTG dla DAC nie ogarniają, zero modów i wsparcia, aktualizacje to żart).

1 godzinę temu, sp4ubw napisał:

A kto powiedział, że ma być telefonem? Kolega wspomniał o "każdym aparacie" :) To zwykła fota nocna, reportaż, z ręki bez specjalnego starania się. ISO 25600, F1.4, stąd taka niska głębia i czas naświetlania 1/100s. W miejscu robienia było lekko ciemno. Chodziło mi o to, że mogą być normalne szczegóły przy dużym ISO i nie ma granicy. Wszystko zależy od matrycy. 

Osobiście staram się ograniczać do 25600, żeby to dało się jeszcze pokazać.

No wiesz my ty na forum miui smartfonowym siedzimy ;-P

Zrobiłem dwa zdjęcia dla porównania. Pierwsze to tryb nocny. Drugie to zwykły tryb zdjęcie z HDR (AI wyświetlił księżyc).
No i nie wiem czy tryb Noc nie jest czasem jeszcze nie dopracowany 1d9294d951f8167f9fd157ba70277100.jpg1055225d87ca481a48e88f0555e487aa.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

13 godzin temu, sp4ubw napisał:

A kto powiedział, że ma być telefonem? Kolega wspomniał o "każdym aparacie" :) To zwykła fota nocna, reportaż, z ręki bez specjalnego starania się. ISO 25600, F1.4, stąd taka niska głębia i czas naświetlania 1/100s. W miejscu robienia było lekko ciemno. Chodziło mi o to, że mogą być normalne szczegóły przy dużym ISO i nie ma granicy. Wszystko zależy od matrycy. 

Osobiście staram się ograniczać do 25600, żeby to dało się jeszcze pokazać.

Kolega napisał dokładnie "W żadnym aparacie, z żadnym softem", stąd ja osobiście wnioskuję, że jego zamysłem było przekazanie że w żadnym aparacie w sensie smartfona.
Nie porównuj proszę zdjęć ze smartfona, nawet najlepszego do lustrzanki - bo strzelam, że wstawiłeś zdjęcie z lustra.

Soft to jedno. Drugie to optyka i matryca tego nie przeskoczysz żadnym smartfonem ani softem. Obiektyw, szkło, fizyczna wielkość matrycy w lustrze czy nawet jakiejś hybrydzie - to wszystko robi różnicę.

Takie porównanie to jest w ogóle jak porównywanie prędkości w Kawasaki i w rowerze górskim - w końcu oba to jednoślady.

27 minut temu, raven66 napisał:

Takie porównanie to jest w ogóle jak porównywanie prędkości w Kawasaki i w rowerze górskim - w końcu oba to jednoślady.

Lustra też mają softy... ;) 

Poza tym nie miał racji, bo uważa że nie da się zrobić ostrego zdjęcia telefonem w nocy. Bzdura, bo swoim telefonem tak zrobię i nie ma problemu. Problem jest w Mi 9 póki co.

Najnowszy xiaomi.eu, czyli 9.4.1 wprowadza poprawkę dynamicznych ujęć. Działają prawidłowo i można zapisywać krótką sekwencję lub wybrać jedno z ujęć i zapisać jako zdjęcie. 

Testuję od rana. Dalej nie działa obiektyw Google przy pierwszym uruchomieniu z menu aparatu stockowego. Kolejne uruchomienia nie dają już błędu. Uruchomienie ze skrótu w launcherze działa poprawnie.

Więcej widocznych zmian nie widzę.

29 minut temu, galakty napisał:

Lustra też mają softy... ;) 

Poza tym nie miał racji, bo uważa że nie da się zrobić ostrego zdjęcia telefonem w nocy. Bzdura, bo swoim telefonem tak zrobię i nie ma problemu. Problem jest w Mi 9 póki co.

Wejdź na gsmarena w zdjęcia np takiego mate 20 pro i zobacz jakie szczegóły widać w zdjęciach nocnych przy ISO 2000, w sgs 10+ już przy 1000 jest papka

Nie mylmy braku ostrości  związanego z poruszeniem aparatu, a rozmyciem spowodowanym niedostatkami optyki i matrycy

łapcie fajny test Mi9, można porównać w nim z innymi fonami  https://www.notebookcheck.com/Test-Xiaomi-Mi-9-Smartphone.414682.0.html

Edited by losmarte

6 minut temu, losmarte napisał:

Wejdź na gsmarena w zdjęcia np takiego mate 20 pro i zobacz jakie szczegóły widać w zdjęciach nocnych przy ISO 2000, w sgs 10+ już przy 1000 jest papka

Nie mylmy braku ostrości  związanego z poruszeniem aparatu, a rozmyciem spowodowanym niedostatkami optyki i matrycy

Na gsmarena są próbki w zwykłym trybie foto, a ja w ogóle o nim nie rozmawiam od samego początku. 

1 minutę temu, galakty napisał:

Na gsmarena są próbki w zwykłym trybie foto, a ja w ogóle o nim nie rozmawiam od samego początku. 

Jak zwykłym? Są też night mode.

1 godzinę temu, raven66 napisał:

Kolega napisał dokładnie "W żadnym aparacie, z żadnym softem", stąd ja osobiście wnioskuję, że jego zamysłem było przekazanie że w żadnym aparacie w sensie smartfona.
Nie porównuj proszę zdjęć ze smartfona, nawet najlepszego do lustrzanki - bo strzelam, że wstawiłeś zdjęcie z lustra.

S

Nie musisz strzelać, przecież napisałem to. Dwa, softy w lustrzankach też się wrzuca i aktualizuje. 

Napisał co napisał i dostał odpowiedź zdjęciową. Każdy aparat to każdy, a nie każdy aparat w telefonie (smartfonie). :)

Trzy. wrzuciłem zdjęcie z MI9 z ISO 3200 później, na którym widać idealnie każdy szczegół i nie ma papki żadnej.

Niech ktoś założy temat o jakości zdjęć. Przenieśmy się tam :)

Sam założyłem:

Edited by sp4ubw
Dodatek
  • Like 1

Czekam na pozwolenie odblokowania bootloadera i nie mam jak sprawdzić dlatego mam prośbę do osób korzystających już softu xiaomi.eu na Mi9 aby sprawdzili czy gdzieś w opcjach jest ustawienie Odblokuj telefon z aktywnym pokrowcem. Na globalu niestety nie ma tej opcji. Na xiaomi.eu w Mi6 jest to w Ustawienia - Ekran blokady i odcisk palca - Pozostałe ustawienia ekranu blokady.
Z góry dziękuję, pozdrawiam.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

@R11 a to ma jakiekolwiek znaczenie? Jakby nie mieścił się w normie EU to by nie sprzedawali tego modelu. Chyba, że masz na myśli skuteczność anten to wtedy rozumiem pytanie :)

Czekam na pozwolenie odblokowania bootloadera i nie mam jak sprawdzić dlatego mam prośbę do osób korzystających już softu xiaomi.eu na Mi9 aby sprawdzili czy gdzieś w opcjach jest ustawienie Odblokuj telefon z aktywnym pokrowcem. Na globalu niestety nie ma tej opcji. Na xiaomi.eu w Mi6 jest to w Ustawienia - Ekran blokady i odcisk palca - Pozostałe ustawienia ekranu blokady.
Z góry dziękuję, pozdrawiam.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Sprawdziłam, nie ma tej opcji na Mi9 na xiaomi.eu a5e7aed446941e91083d81d132b5bb29.jpg

Wysłane z Mi9 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Ale muszę przyznać, że mimo pojedynczego głośnika bardzo mi się podoba dźwięk w mi9. Lepszy jak na moje ucho niż z mi5 i mi8 :)

Guest

Mi9 ma jedną imo wadę. Dla mnie mógłby być jaśniejszy jeszcze ekran jak w mate 20 i p20. Jeszcze 100 nitów więcej chodź 620 nie jest złym wynikiem. Poza tym nie ma wad. Ale to moja ocena.

1 godzinę temu, rakers napisał:

Mi9 ma jedną imo wadę. Dla mnie mógłby być jaśniejszy jeszcze ekran jak w mate 20 i p20. Jeszcze 100 nitów więcej chodź 620 nie jest złym wynikiem. Poza tym nie ma wad. Ale to moja ocena.

wadą jest brak OIS, dlatego go nie kupiłem :P w tej cenie choćby się świat walił, OIS powinien być.

6 godzin temu, Voltron napisał:

wadą jest brak OIS, dlatego go nie kupiłem :P w tej cenie choćby się świat walił, OIS powinien być.

Huawei P30 w cenie 2999 też nie ma OIS więc Xiaomi w cenie 1899 aż takiej zbrodni nie popełniło :P

Brak ois chyba dla drugiego aparatu ale główny ma.

Screenshot_20190406-064801_Chrome.thumb.png.a63287e51e72aab9b555719c67ba85aa.png
Co z tego że p30 pro ma ois skoro wszyscy podkreślają, że video nagrywa kiepskie, oczywiście w porównaniu do xsmax, S10+, a nawet Mi9. Pomijając jakość dźwięku, bo ten ostatni ma dramatycznie kiepski

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Ktoś mi powie jaki jest kod do menu serwisowego? Nie mogę znaleźć.
Kliknij parę razy w wersje jądra w informacjach o tel. Chyba o to Tobie chodzi

44 minuty temu, simcold napisał:

Kliknij parę razy w wersje jądra w informacjach o tel. Chyba o to Tobie chodzi

To są opcje programistyczne, mi potrzebne serwisowe w stylu *#xxx*xxx*#

1 godzinę temu, Maciej5161 napisał:

To są opcje programistyczne, mi potrzebne serwisowe w stylu *#xxx*xxx*#

No to właśnie tak jak napisał @simcold !

• Like 1

2 godziny temu, Maciej5161 napisał:

Ktoś mi powie jaki jest kod do menu serwisowego? Nie mogę znaleźć.

*#*#64663#*#*