Jump to content

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

1 godzinę temu, latet napisał:

Taki zestaw by mi wystarczył do oceny, czy jest lepiej niż w Mi8 czy bez zmian.

Będzie to samo, czemu? Domyślam się że chodzi o bitrate. Masz np. 4x więcej klatek, a bitrate ten sam, więc 4x mniej informacji na sekundę. Gcam pozwala na zmianę bitrate ale tylko dla normalnego wideo niestety.

• Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeśli masz oryginalne recovery (a zapewne masz), to opcja wipe data usuwa wszystkie dane - i apki, i pamięć wewnętrzną. Z poziomu ustawień będzie to samo, bo ta opcja po prostu przenosi do recovery, g

@Karls @grzegorz1982 temat znany mi od Mi8. Tele działa na zewnatrz i przy dobrym oświetleniu. Tak to telefon robi zoom cyfrowy głównym aparatem. W google camera działa zawsze normalnie w górnym obiek

Swojego czasu napisałem do tego poradnik na tym forum, jednak jak wstawiam link to mi wali błędem 403... Poszukaj pod nazwą "Rootowanie oficjalnych romów Global/China + TWRP", w drugiej części masz in

Posted Images

Witajcie,

Mi9 w wersji 6/128 Black Piano zamówiony w x-kom. W oczekiwaniu na dostawę szukam dobrego etui i szkła ochronnego. O ile w kwestii etui to od zawsze marka Spigen nie budzi moich wątpliwości o tyle w szkłach dla tego modelu zupełnie się nie orientuję. Do poprzednich Mi5 i Mi5S kupowałem kilka sztuk tanich 9H i było OK. U Januszy z Allegro jest już wysyp wszelakich szkiełek, a mnie osobiście kusi Mocolo TG, które jest wykonane z prawdziwego szkła AGC Asahi Glass. Ma już ktoś z Was doświadczenie z ochroną ekranu Mi9?  Nie chcę ryzykować z zakupem tandety, która albo nie będzie pełnowymiarowa, albo nie będzie idealnie przylegać. Pomożecie?

1 godzinę temu, Francis napisał:

Witajcie,

Mi9 w wersji 6/128 Black Piano zamówiony w x-kom. W oczekiwaniu na dostawę szukam dobrego etui i szkła ochronnego. O ile w kwestii etui to od zawsze marka Spigen nie budzi moich wątpliwości o tyle w szkłach dla tego modelu zupełnie się nie orientuję. Do poprzednich Mi5 i Mi5S kupowałem kilka sztuk tanich 9H i było OK. U Januszy z Allegro jest już wysyp wszelakich szkiełek, a mnie osobiście kusi Mocolo TG, które jest wykonane z prawdziwego szkła AGC Asahi Glass. Ma już ktoś z Was doświadczenie z ochroną ekranu Mi9?  Nie chcę ryzykować z zakupem tandety, która albo nie będzie pełnowymiarowa, albo nie będzie idealnie przylegać. Pomożecie?

Zajrzyj do działu akcesoria.

• Thanks 1
Dziwne, u mnie działa w obu przypadkach. Tzn. zawsze.

Potwierdzam u mnie także działa na wifi jak i na danych mobilnych. 

[mention=3926]Mariusz Kowalski[/mention] bodaj na stronie 12 czy 13 ktos o to pytał i nie ma tej opcji na eu bo i nie ma tego czujnika w mi9 jak i mixach

Hmm... Ustawienia z hidden setting MIUI

e29b15b89eed92fc1b971caa4e4765aa.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Mam pytanie czy wam tez tak szybko bateria spada :D?

Odłączyłem go o 8 rano pobawiłem się trochę na instagramie i może 1 filmik na YT potem odlozylem i 5 procent poszło w niecałą godzinę 

Edited by Averocker
  • Confused 1
To mój pierwszy flagowy telefon więc może dlatego taka przesiadka robi mi różnice, jednak flagowce potrzebują większej energii  
Kto Tobie takich głupot nagadał? W flagowca h przeważnie jest montowany nowszy lepszy procesor który jest np w przypadku mi9 wykonany w 7nm więc ma o wiele mniejsze zapotrzebowanie na prąd. Więc nie zawsze jest potrzebna większą bateria która generuje większe wymiary i ciężar urządzenia a i tak chyba większość z nas ładuje telefon wieczorem a mi9 wystarczy na normalny dzień użytkowania.

• Like 1

Różnica taka, że EU wymusza aby opis brzmiał "LTE", zaraz w jakimś upie pewnie zmienią.

Btw. Jak ktoś jeszcze się nie natknął a używa Global Romu, to na regionie Włochy jest dostępny update 10.2.22, sporo poprawia działanie czytnika lini papilarnych.

w tym 10.2.22 jest już opis LTE

Edited by alchemik333
  • Like 2
1 godzinę temu, alchemik333 napisał:

Różnica taka, że EU wymusza aby opis brzmiał "LTE", zaraz w jakimś upie pewnie zmienią.

Btw. Jak ktoś jeszcze się nie natknął a używa Global Romu, to na regionie Włochy jest dostępny update 10.2.22, sporo poprawia działanie czytnika lini papilarnych.

w tym 10.2.22 jest już opis LTE

Zrobiłem aktualizację z regionu Włoch,wróciłem na Polskę i na początku widniało LTE, po kilku godzinach znów wróciło do 4G. Mi osobiście to nie robi różnicy, ale sam fakt, że zniknęło jest jakiś dziwny.

Dnia 17.04.2019 o 08:58, Averocker napisał:

Mam pytanie czy wam tez tak szybko bateria spada :D?

Odłączyłem go o 8 rano pobawiłem się trochę na instagramie i może 1 filmik na YT potem odlozylem i 5 procent poszło w niecałą godzinę 

Telefon mam od poniedziałku. Przez pierwsze 2 noce w bateria spadła może z 3-4%. Dzisiejszej nocy spadło o ponad 15%...wifi, BT, sieć komórkowa, skanowanie itp wyłączone. Rano w zużyciu baterii najwięcej bo prawie 20% miał - sygnał sieci, dużo więcej niż ekran.

Przy okazji SOT wyszedł na razie 6h 20min

Telefon mam od poniedziałku. Przez pierwsze 2 noce w bateria spadła może z 3-4%. Dzisiejszej nocy spadło o ponad 15%...wifi, BT, sieć komórkowa, skanowanie itp wyłączone. Rano w zużyciu baterii najwięcej bo prawie 20% miał - sygnał sieci, dużo więcej niż ekran.

Przy okazji SOT wyszedł na razie 6h 20min
Też mam aktualizacje z Włoch i cały czas mam na pasku lte.

Też mam aktualizacje z Włoch i cały czas mam na pasku lte.

Coś się dzisiaj u mnie zmieniło. Wyświetla się 4G+. Po restarcie to samo.

Pytanie do wersji global italy. Działają kodeki aptx na bluetooth?

Tak, o ile masz oczywiście kompatybilne słuchawki. Z moimi PXC550 działa aptx, nie mają obsługi aptx hd.

• Like 1
Tak, o ile masz oczywiście kompatybilne słuchawki. Z moimi PXC550 działa aptx, nie mają obsługi aptx hd.

Mam. Chyba wrócę na global eea.