Skocz do zawartości

Mi 9T/K20 - dyskusja ogólna - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co mi wiadomo nic nie pomaga i problem wraca po czasie.
Z tego co mi wiadomo nic nie pomaga i problem wraca po czasie. Tak piszą wszędzie na forach.
Co masz na myśli czyszczenie danych? Cały tel formatowałeś?
W globalu nie masz takich funkcji jak w TWRP.
Dziś jest jakiś update w końcu.
Nie formatowałem telefonu. W ustawienia>aplikacje>zarządzaj aplikacjami poszukaj usługi google Play i system android. Jeżeli wejdziesz w te pozycje, na dolnym pasku masz wyczyść dane i wyczyścić pamięć podręczną. Mi pomogło, bateria trzyma ponad 2 dni.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wgr33 napisał:

Nie formatowałem telefonu. W ustawienia>aplikacje>zarządzaj aplikacjami poszukaj usługi google Play i system android. Jeżeli wejdziesz w te pozycje, na dolnym pasku masz wyczyść dane i wyczyścić pamięć podręczną. Mi pomogło, bateria trzyma ponad 2 dni.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

Nie ma czegoś takiego jak system android tam.

Jest jedynie google PAY, sklep google play.

Jw dla mnie kolejna ściemia jak z apkami z autostartu czy smart cover. To nie to naprawia telefon tylko restart telefonu.

 

Po drugie jak ci te apki mają wpływać na błąd resetowania telefonu np? Tzn jeśli kliniesz restart to telefon się nie restartuje tylko wyłącza. I możesz dopiero po długim przyciśnięciu power go włączyć.

Błąd resetowania telefonu naprawila u mnie dopiero aktualizacja z przed 2 3 dni. Trochę się też mniej bierze "system android".

A błąd za dużego brania energi przez "system android" Występuje również na innych modelach np redmi note 8 pro. Natomiat tam nie jest aż tak odczuwalny. Obecnie po updacie tel. System android bierze u mnie ok 15% baterii. Powinny być okolice 0.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak system android tam.
Jest jedynie google PAY, sklep google play.
Jw dla mnie kolejna ściemia jak z apkami z autostartu czy smart cover. To nie to naprawia telefon tylko restart telefonu.
 
Po drugie jak ci te apki mają wpływać na błąd resetowania telefonu np? Tzn jeśli kliniesz restart to telefon się nie restartuje tylko wyłącza. I możesz dopiero po długim przyciśnięciu power go włączyć.
Błąd resetowania telefonu naprawila u mnie dopiero aktualizacja z przed 2 3 dni. Trochę się też mniej bierze "system android".
A błąd za dużego brania energi przez "system android" Występuje również na innych modelach np redmi note 8 pro. Natomiat tam nie jest aż tak odczuwalny. Obecnie po updacie tel. System android bierze u mnie ok 15% baterii. Powinny być okolice 0.
Pytanie było o baterie, w tym temacie się wypowiedziałem. Nie wypowiadałem się w temacie restartów. Zapewniam Ciebie że, wiem co mówię i obie aplikacje są. Dowodem na to są screeny które zamieszczam.4fb26fc783a0071b051c14a8c83e2227.jpg24f95b7e70c5f3ac0ff909f4510a4ff0.jpg

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 28.11.2019 o 13:26, wgr33 napisał:

Pytanie było o baterie, w tym temacie się wypowiedziałem. Nie wypowiadałem się w temacie restartów. Zapewniam Ciebie że, wiem co mówię i obie aplikacje są. Dowodem na to są screeny które zamieszczam.emoji16.png4fb26fc783a0071b051c14a8c83e2227.jpg24f95b7e70c5f3ac0ff909f4510a4ff0.jpg

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

Nie wiele to daje. Coś tam daje ale 1 dzień na baterii to max. Zwykle o 17 muszę doładować.

To ewidentnie błąd systemu.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2019 o 12:59, homman napisał:

Nie wiele to daje. Coś tam daje ale 1 dzień na baterii to max. Zwykle o 17 muszę doładować.

To ewidentnie błąd systemu.

U mojej żony po:

1. Wyłączeniu smartcover

2. Wyłączeniu podświetlenia odcisku palca

3. Nie włączaniu płatności mobilnych

4. Wyczyszczeniu autostartu

Przez ponad 2 tygodnie nie pojawił się żaden z dwóch problemów (drenaż baterii, wyłączenie).

Wg mnie najprawdopodobniej wszystkiemu jest winna opcja Smartcover, która i tak nie działa nawet z etui smartcover.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, zastanawiam się nad zakupem mi 9t, ale niepokoją mnie te problemy z baterią, czy te problemy występują tylko na xiaomi eu czy też na sofcie global? Obecny telefon chcę zmienić właśnie ze względu na padającą baterie z racji swojego wieku i nie chcę kupić nowego telefonu który może się nagle rozładować bo ma kaprys. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, 

Może dla niektórych moje pytania wydadzą się głupie, ale..... trudno ;)

Zakupiłem Mi 9T w Play, (podobno jest to oficjalna PL dystrybucja?), no i przy tym jest kilka pytań, czy aby na pewno?

Telefon bez folii tylko z niby naklejkami (plombami takimi przezroczystymi, co to można kupić na Allegro pewnie ;) ) - no, ale myślę sobie może tak ma być? Wersja softu Global - też tak powinno być? I w końcu najważniejsze, czy obejmuje mnie gwarancja oficjalna, skoro na naklejce dystrybutora jest inna firma niż wskazana na stronie Xiaomi? :shock: Nigdy wcześniej Xiaomi nie kupowałem i może mam nadmierne obawy, a wynikają one w modelu "dystrybucji" ich sprzętu u nas w PL ;)

 

Dzięki za odpowiedzi i wyrozumiałość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Antyhaker napisał:

Pewnie rozpakowali żeby swój bloatware dograć.

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka
 

Brak jakichkolwiek aplikacji, dzwonków, czy motywów w stylu Play :)

A co do pozostałych kwestii?

Edytowane przez ciekawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ciekawy napisał:

A co do pozostałych kwestii?

Oficjalnych dystrybutorów telefonów jest co najmniej dwóch (ABC Data i Ingram). Jest jakiś nowy trzeci, ale oni na razie telefonów nie sprowadzają. Co do folii, to chyba wszystkie pudełka są tylko tą termokurczliwą zaspawane. Wątpię żeby Play brał telefony z nieoficjalnego źródła.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, FromWP napisał:

Oficjalnych dystrybutorów telefonów jest co najmniej dwóch (ABC Data i Ingram). Jest jakiś nowy trzeci, ale oni na razie telefonów nie sprowadzają. Co do folii, to chyba wszystkie pudełka są tylko tą termokurczliwą zaspawane. Wątpię żeby Play brał telefony z nieoficjalnego źródła.

Wieczorem wrzucę zdjęcie naklejki dokładnie :)

 

3 minuty temu, ramzio13 napisał:

Kupowałem w Euro (oficjalna dystrybucja) - były tylko przylepce.

Kupowałem w morele (nieoficjalna dystrybucja) - był w folii.

Czyli pewnie tylko dlatego, że świstek jakiś dorzucony po polsku już w Polsce, stąd może plomby nie folia ? :)

Edytowane przez ciekawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tutaj mam tą "dziwną" naklejkę:

 

Ale oczywiście w chwili wolnej poszperałem i okazało się, że ABC Data została przejęta przez grupę ALSO (również na naklejce), a dziwna firma Roseville sp. z o.o. jest częścią tej grupy, zatem mniemam, że każda elektronika, która była do Polski ściągana przez ABC Data powinna już mieć takie naklejki jak ja na swoim Xiaomi :P

źródło: https://www.computerworld.pl/news/ABC-Data-zmienia-nazwe-i-profil-dzialalnosci,414148.html

 

Krótko pisząc - wszystko się wyjaśniło raczej i wszystko jest w jak najlepszym porządku, a ja trochę przesadziłem z reakcją :grin:

IMG_20191212_213858.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, cincin27 napisał:

Cześć.

Mam pytanie do użytkowników tego telefonu. Czy zdarzają się sytuacje, że aparat otwiera się sam z siebie, np. w kieszeni? Są takie wątki na Internecie i chciałbym to zweryfikować

Jak możesz to zapodaj te wątki, bo nie spotkałem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim jestem tu nowy.

Mam pilne pytanie. Kupiłem tydzień temu Xiaomi Mi 9T i telefon bardzo mi się podoba. Bateria działa super. Przezornie wyłączyłem automatyczne aktualizacje, więc dalej mam MIUI 10.

Dziś wszedłem sobie w "Ustawienia" i "Informacje O telefonie".

Zrzut ekranu nr 1:

Screenshot_2019-12-17-18-16-32-649_com.android.settings.thumb.png.6e5c93e4f4e49763fc231203bb891370.png

Poklikałem sobie na napisie Wersja Android 9 PKQ1.190302.001 i wyskoczyło na ekran znane logo tej wersji Androida.

 

Potem sobie poklikałem na napisie z wersją MIUI Global 10.3.11|Stabilna 10.3.11.0(PFJMIXM) i wyskoczył napis "Tylko krok dzieli Ciebie od zostania programistą" i niestety kliknąłem znowu i teraz wyświetlił mi się komunikat "Gratulacje jesteś programistą" :shock::sad:

Boję się, że mi zaczną przysyłać jakieś niestabilne wersje beta aktualizacji :((( nie chciałem tego kliknąć. Nie ma teraz też jakiegoś klawisza "Cofnij" :(((

Pytanie jak to cofnąć?

 

Teraz jak klikam to jest taki napis "W porządku już jesteś programistą" :((((

 

Zrzut ekranu nr 2:

 

Screenshot_2019-12-17-18-16-39-111_com.android.settings.thumb.png.9cfa569b18b00df3398267c73a75fa87.png

 

Jak to cofnąć i jeżeli to się nie uda to co mi "grozi"? Zaczną mi robić eksperymenty na oprogramowaniu w moich aktualizacjach i mimo, że mam wyłączone automatyczne aktualizacje zaczną mi je przysyłać? I te aktualizacje będą inne niż te dla wszystkich innych?

Jak to cofnąć? :(( Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w praktyce co się u mnie zmieniło?

I czy da się to jakoś cofnąć co odblokowałem?

 

Drugie pytanie: pomimo wyłączonego Wi-Fi mam w wykresie zużycia baterii włączone Wi-Fi. Parę dni temu udało mi się to wyłączyć, ale już zapomniałem gdzie to znalazłem w Ustawieniach. Nie wiem jak to się samo włączyło dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praktyce nic się nie zmieniło, bo nic tam nie robiłeś. W wyszukiwarce w Ustawienia wpisujesz 'opcje programistyczne', wchodzisz w to i wyłączasz przełącznikiem.

Tak samo wyszukujesz 'skanowanie' i tam musisz wyłączyć skanowanie wifi.

Edytowane przez densa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję udało mi się załatwić ten problem z Wi-Fi przy pomocy wyszukania przez "Skanowanie" jak napisałeś.

Ale z tym pierwszym problemem to jak wpisałem w wyszukiwarce Ustawień: opcje programistyczne to pojawiły się dwa wyniki takie jak na zdjęciu poniżej:

Screenshot_2019-12-18-00-19-28-474_com.android.settings.thumb.png.5275bda6d3da6562e37405f73d1869e3.png

 

I jak kliknę na pierwszy i drugi wynik to przenosi mnie tylko do tego okna "O telefonie" jak na zdjęciu:

 

 

Screenshot_2019-12-18-00-19-32-724_com.android.settings.thumb.png.9ee604ca174cfa59e9edc057fdd0c094.png

 

Co mam zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatkowych ustawieniach masz opcje programistyczne. Nie panikuj bo więcej szkód zrobisz niż pożytku . Użyj funkcji szukaj na forum. Było to omawiane wiele razy po co i do czego to jest.

Ja na twoim miejscu bym sobie tam zmienił skalę animacji na 0.5 - szybciej robia się animacje.

Wysłane z mojego One Plus 7 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Voltron napisał:
Cytat

W dodatkowych ustawieniach masz opcje programistyczne. Nie panikuj bo więcej szkód zrobisz niż pożytku emoji39.png. Użyj funkcji szukaj na forum. Było to omawiane wiele razy po co i do czego to jest.

Ja na twoim miejscu bym sobie tam zmienił skalę animacji na 0.5 - szybciej robia się animacje.

Wysłane z mojego One Plus 7 Pro przy użyciu Tapatalka

 

O dzięki! Udało się. Przez wyszukiwarkę mi ich nie znalazł o dziwo, ale przez dodatkowe ustawienia się udało wejść w to menu Opcji programistycznych. Jeszcze raz dzięki.

 

Ja mam go dopiero od 10 dni teraz. :) Przesiadłem się z 6-letniej Sony Xperii Go :-D
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie , przymierzam się do zakupu Mi9t ze strony dragonist.pl , cena telefonu jak wczoraj sprawdzałem to 1250 zł

1. Gwarancja sprzedawcy , czemu nie producenta i jak z reklamacja w razie wu ?

2. Czy warto na dzień dzisiejszy zakupić telefon ?

3. Jak że stabilnością działania tego telefonu ( aktualnie mam HTC 10 i jest za***isty , ale bateria już nie, nie nadaje się do użytku , tylko czekać aż padnie całkiem ) ?

4. Głównie zależy mi na:

- baterii

- NFC ( działa to dobrze , aplikacja iKO ) ?

- wejściu słuchawkowym

- stabilnym działaniu

- na dźwięku, ale wiem , że tu jest tylko mono ( tragedii chyba niema ) ?

 

Z góry dzięki za wszelkie porady i opinie .

 

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja producenta, bo Dragonist nie bierze smartfonów Xiaomi od oficjalnego dystrybutora, ściągają na własną rękę, tak jak bestcena. Ja bym radził lepiej dołożyć i kupić z oficjalnego sklepu, OleOle, RtvEuroAgd, Media Expert lub innego. Według mnie Mi 9T jest smartfonem godnym zakupu, jak na swoją cenę oferuję dużo, Snap 730 który w codziennym użytkowaniu starczy, NFC, ekran bez Notcha, pojemna bateria. Z IKO nie mam problemów, płaciłem nawet dziś za nadanie przesyłki. Co go głośnika tragedii nie ma, ale mogło by być stereo, dla mnie głośnik jest okej, nie jakiś wyśmienity, ale też nie odstrasza. Co do dźwięku po Jacku dla mnie jest dobrze, ale audiofilem nie jestem, ani nigdy nie będę, zawsze też można sobie dopasować equalizerem. Sam się przesiadłem z flagowego P20 i, mimo że Mi 9T to średniak, to działa o wiele lepiej od P20, nie zacina się, nie gubi klatek animacji a nawet apki w Ramie są długo utrzymywane i nie ubijane, jak to miało miejsce na EMUI 9.1.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja producenta, bo Dragonist nie bierze smartfonów Xiaomi od oficjalnego dystrybutora, ściągają na własną rękę, tak jak bestcena. Ja bym radził lepiej dołożyć i kupić z oficjalnego sklepu, OleOle, RtvEuroAgd, Media Expert lub innego. Według mnie Mi 9T jest smartfonem godnym zakupu, jak na swoją cenę oferuję dużo, Snap 730 który w codziennym użytkowaniu starczy, NFC, ekran bez Notcha, pojemna bateria. Z IKO nie mam problemów, płaciłem nawet dziś za nadanie przesyłki. Co go głośnika tragedii nie ma, ale mogło by być stereo, dla mnie głośnik jest okej, nie jakiś wyśmienity, ale też nie odstrasza. Co do dźwięku po Jacku dla mnie jest dobrze, ale audiofilem nie jestem, ani nigdy nie będę, zawsze też można sobie dopasować equalizerem. Sam się przesiadłem z flagowego P20 i, mimo że Mi 9T to średniak, to działa o wiele lepiej od P20, nie zacina się, nie gubi klatek animacji a nawet apki w Ramie są długo utrzymywane i nie ubijane, jak to miało miejsce na EMUI 9.1.
A ja bym radził kupić w Chinach. Nieco ponad 900zl, a jak cashback 6% dojdzie to jeszcze lepiej.

Wysłane z mojego One Plus 7 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...