Skocz do zawartości

Mi 9T/K20 - dyskusja ogólna - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Czy u Was też przy 60 fps autofocus dział gorzej niż przy 30 fps? U mnie przy 30 fps działa jak szatan,a przy 60 zaczyna się czasem gubić i działa wolniej. 
Właśnie sprawdziłem. Przy 30 fps działa szybko a przy 60 FPS wolniej i czasem się gubi. Testowane na dłoni

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kamiljuras1900 napisał:

Niektóre telefony poziom audio mają tragiczny a np taki lg v30 wybitny. Stad pytanie

Wysłane z mojego NX591J przy użyciu Tapatalka
 

Xiaomi jest po stronie tragicznej, chyba że apka pokroju PowerAmp i wymuszenie 24 bitowego DAC - da się słuchać. Ja sobie kupiłem zewnętrzny DAC po USB i jest gitara. V30 to najwyższa półka, nieosiągalna tutaj. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na GB przy kupnie na polskiej stronie jest 2 lata rękojmi, więc teoretycznie to samo co w bestcenie. Jak w praktyce to wygląda to nie mam pojęcia, jeszcze nigdy nie musiałem korzystać z jakiejkolwiek gwarancji.
Polecam więcej poczytać o "rękojmi" i gwarancji GB. Jest do chwili wygaśnięcia ochrony na PayPal, a później znika ;)

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to znika? Tak jak napisałem, nie wiem jak to wygląda w praktyce, ale z tego co słyszałem wszędzie potrafią kombinować z naprawą gwarancyjną. Pewnie dużo też zależy na kogo trafisz, bo problem możesz mieć nawet przy telefonie z oficjalnej dystrybucji. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeszcze (oprócz mnie) zauważył, że kiedy na wyświetlaczu jest dużo białego (ustawienia, główna strona google) w środkowej części wyświetlacza jest różowa poświata? Nie pochodzi to na pewno od samego wyświetlacza, tylko jest to coś na kształt polaryzacji podczas przejścia przez szkło... kiedy zmienia się kąt patrzenia, to polaryzacja zmienia miejsce... Nie dziwiłbym się gdyby efekt powstawał przy patrzeniu pod kątem, ale u mnie występuje kiedy patrzę na wprost. Zjawisko nie występuje zawsze, tylko w niektórych warunkach oświetleniowych. Zastanawiam się czy to normalne, czy to przypadłość losowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, densa napisał:

Jak to znika? Tak jak napisałem, nie wiem jak to wygląda w praktyce, ale z tego co słyszałem wszędzie potrafią kombinować z naprawą gwarancyjną. Pewnie dużo też zależy na kogo trafisz, bo problem możesz mieć nawet przy telefonie z oficjalnej dystrybucji. 

Akurat to jest prawda o gwarancji GB. Jeśli piszesz normalnie do nich to proponują Ci jakieś punkty GB zamiast zwrot gotówki... za drugim zaproponują np. jakieś marne 2-5 dolarów. Jak zgłaszasz przez PayPal to wtedy też tak proponują, ale można przekształcić sprawę w roszczenie i gdy wkroczy PayPal to sprawa jest rozwiązywana tak jak być powinna. Niestety PayPal działa tylko pół roku i potem jest problem z odzyskaniem pieniędzy. Mi przez PayPala zwrócili całość za naprawę "gwarancyjną" w lokalnym serwisie, za to gdy koleżance zgłaszałem bez PayPala to nawet połowy nie oddali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dzwięku to może ktoś ma porównanie z K20 Pro? Ma DAC od Qualcomma więc powinno być lepiej chyba
Praktyka mówi że miui z tego nie korzysta.
Korzysta z własnych algorytmów.
Tak jak wcześniej@galakty wspomniał w poweramp da się włączyć DAC i różnice czuć . Niestety w przypadku korzystania z serwisów streamingowych nie znalazłem takiej możliwości.
Przesiadałem się na początku roku z mi8 na G7. Różnica w audio( na słuchawkach które potrafią uruchomić 100% DACa w G7) jest kolosalna.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.09.2019 o 20:54, emildrr napisał:

Witam

Zainstalowałem według poradnika na miom redmi k20  https://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi-eu-na-mi-9t-redmi-k20/  wszystko poszło ok ale po resecie nie uruchamia się system tylko TWRP. Instalowałem kilka razy najnowszą i poprzednią wersje i jest to samo. Pomoże ktoś?

U mnie się sypało jak robiłem czyszczenie w twrp po instalacji xiaomi eu. Ostateczna próba zakończyła się powodzeniem jak system się zainstalował a ja nie robiłem już nic w TWRP tylko po prostu uruchomiłem system. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użycie szybki może pogorszyć działanie czytnika. Samo Xiaomi o tym pisze https://mi-home.pl/telefony-mi/mi-9t-6-128gb-carbon-black "[8] Używanie folii ochronnej innej firmy lub osłony ekranu z hartowanego szkła może poważnie wpłynąć na możliwość odblokowania ekranu za pomocą czujnika linii papilarnych."
Słabej jakości szkła faktycznie pogarszają działanie czytnika. Ja mam obecnie Flexible Glass od 3mk i działa on całkiem sprawnie

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Elderbary napisał:

Słabej jakości szkła faktycznie pogarszają działanie czytnika. Ja mam obecnie Flexible Glass od 3mk i działa on całkiem sprawnie

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

Całkiem sprawnie nie oznacza "tak jak bez szkła" - ja mam tanie z ali i też działa całkiem sprawnie, a jednak odczuwalnie gorzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Antyhaker napisał:

Całkiem sprawnie nie oznacza "tak jak bez szkła" - ja mam tanie z ali i też działa całkiem sprawnie, a jednak odczuwalnie gorzej :)

Ja miałem wozinskiego, teraz flexibleglass i jest spora różnica na korzyść 3mk. Wystarczy dotknąć i oczywiście trafić w czytnik, przy wozinskim musiałem czasami przytrzymać chwilę palec, bo nie łapało.

Nie wiem jak na innych szkłach, ale jednak taka hybryda jest cieńsza od szkła i raczej to będzie działać lepiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...