ZduneX25

Mi 9T/K20 - dyskusja ogólna - watek zbiorczy

Recommended Posts

Jest to moje drugie podejście i przekonania się do xiaomi i szczerze drugi raz to samo. Wszyscy piszą ze xiaomi lepsze w tych pieniądzach co samsung czy huawei, tylko ze tam w porównaniu do xiaomi mam według mnie produkt finalny a nie jak tu ciągle coś nie tak i albo trzeba czekać na poprawiony rom albo szukać pół środków zamiast cieszyć sie używaniem smartfona. Jak dla mnie xiaomi zawsze będzie nie dopracowane i dla tego wolę jednak dopłacić ale być zadowolony. Mało tego bo mam honora 8x który teraz w pl kosztuje połowę tego co mi9t a śmiga lepiej i poprawniej od xiaomi. 

• Like 2

10 minut temu, Antyhaker napisał:

A co takiego Cię denerwuje? Poza tym, że brakuje nowości, to działa mi bezproblemowo.

nie ma kilku funkcji co beta, naprzyklad podwojne stukniecie zeby zablokować ekran, te denerwujace powiadomienie "messenger wyswietla sie nad innymi aplikacjami" itp no i system android zjada za duzo baterii. Poki co sot mam jak na mi8se z ~3000mah baterią -.-

nie ma kilku funkcji co beta, naprzyklad podwojne stukniecie zeby zablokować ekran, te denerwujace powiadomienie "messenger wyswietla sie nad innymi aplikacjami" itp no i system android zjada za duzo baterii. Poki co sot mam jak na mi8se z ~3000mah baterią -.-
1. To nie kwestia bety, a tej konkretnej modyfikacji, tj. Xiaomi.eu.
2. Przecież można to wyłączyć i Xiaomi.eu nie ma tutaj nic do rzeczy - to "funkcja" Androida.
3. Tu to już zwyczajny pech. U mnie takowego problemu nie ma, SoT zadowalający.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Aparat ciągle sie zacina w pozycji pionowej chociaż zdjęcia robione w poziomie, żeby wyłączyć alarm muszę odblokować telefon i ściągnąć górną belkę powiadomień, problem z czujnikiem podczas rozmowy. I parę innych rzeczy które są denerwujące podczas codziennego użytkowania. 

@Miui2017

Przecież możesz w ustawieniach zegara wybrać żeby wyłączyć budzik przyciskiem zasilania i wtedy nie trzeba odblokowywać telefonu...

Do tego miałem już trochę tych urządzeń Xiaomi i zauważyłem pewną zależność... Gdy wychodzi nowe urządzenia/następca danego modelu to automatycznie w starszym modelu kolejne aktualizacje psują jakość urządzenia. :D Nie wiem czemu tak jest właśnie w przypadku Global... na Mi 6 chociażby instalując xiaomi.eu miałem dużo lepszy SOT w porównaniu do Globala. Aktualnie na Mi 9T nie widzę wielkiej różnicy, na pewno na plus czytnik linii papilarnych, który na xiaomi.eu działa zauważalnie szybciej.

• Like 1

12 minut temu, cincin27 napisał:

@Miui2017

Przecież możesz w ustawieniach zegara wybrać żeby wyłączyć budzik przyciskiem zasilania i wtedy nie trzeba odblokowywać telefonu...

Jeśli już to przyciskami głośności i u mnie jak przystało na xiaomi ta opcja też nie działa. 

1. To nie kwestia bety, a tej konkretnej modyfikacji, tj. Xiaomi.eu.
2. Przecież można to wyłączyć i Xiaomi.eu nie ma tutaj nic do rzeczy - to "funkcja" Androida.
3. Tu to już zwyczajny pech. U mnie takowego problemu nie ma, SoT zadowalający.

Możesz mnie poinstruować gdzie dokładnie? :)

Możesz mnie poinstruować gdzie dokładnie? default_smile.png

Pytasz o punkt 2? Przesuń powiadomienie w lewo, wejdź w ustawienia i tam masz wsio co Ci potrzeba :) Innymi słowy, brak informacji i stosownych ustawień to nie zaleta, tylko wada

Pytasz o punkt 2? Przesuń powiadomienie w lewo, wejdź w ustawienia i tam masz wsio co Ci potrzeba default_smile.png Innymi słowy, brak informacji i stosownych ustawień to nie zaleta, tylko wada

No niestety mam nieaktywny przycisk wyłączenia tego powiadomienia, jest włączone i zablokowane

25 minut temu, Voltron napisał:

No niestety mam niekwtyeny przycisk wyłączenia tego powiadomienia, jest włączone i zablokowane emoji14.png

Global? Patrzymy na to samo?

Global? Patrzymy na to samo?
Tak

Dobra, zawaliłem - pomyliłem powiadomienia. Systemowego wyłączyć nie można, ale na xiaomi.eu też ono występuje. Wyłączyć można to drugie >>> "dymki czatu są aktywne". Przepraszam za błąd :)

• Like 1

Chcialem odblokowac bootloader. Dostałem taki komunikat

Cytat

"please unlock 168 hours later. use your device actively while you are waiting"

Da sie w jakiś sposób pominać bez czekania. Dlaczego taki komunikat mi wyskoczył?

Znalazlem taki sposób, ale nie chce zakladac nowego konta

https://pl.xiaomitoday.it/guida-niente-piu-attese-per-lo-sblocco-del-bootloader-xiaomi.html

Edited by atlantydas

W Jaki sposób mogę przenieść wszystkie moje aplikacje łącznie z ustawieniami ze starego telefonu?

Jak chce włączyć wbudowana aplikacje pogody wyskakuje komunikat "włącz usługi lokalizacyjne i pozwól urządzeniu okreslic położenie za pomocą sieci bezprzewodowych". Natomiast jak przechodzę do ustawień mogę tylko wybrac tylko opcje "tylko urządzenie (użyj GPS do ustalenia lokalizacji)"

Co mam zrobić?

Edited by atlantydas

@atlantydas

Na wiele sposobów. Pierwsza opcja to w trakcie konfiguracji nowego urządzenia wybrać opcję transferu danych ze starego telefonu. Druga opcja to pobranie kopii z chmury, także w trakcie konfiguracji urządzenia... ;) Jeśli miałeś wcześniej Xiaomi, to nawet w ustawieniach masz dedykowaną opcję (Xiaomi -> Kopia w chmurze). Możesz też w ustawieniach wejść w "O telefonie/Informacje o telefonie" i wybrać opcję "Przenoszenie danych" (ew. wyszukać ją używając lupy w ustawieniach).

Nie chcę mi się połączyć nowy tel ze starym jak próbuje wybrac "przenoszenia danych" Próbowałem wiele razy, resetowanie telefonu, przywracanie ustawień fabrycznych na nowym telu...za kazdym razem to samo "nie mozna sie polaczyć"

Edit na chmurze xiaomi przywrocilem kopie ale część aplikacji musiałem instalować od nowa bo nie działała. Ale jest to chyba normalne?

Jeśli odblokuje bootloader, to w przypadku kradzieży będę mógł znaleźć i zablokować urządzenia? Wyskakiwało mi powiadomienie,ze nie będę mógł tego zrobić

Edited by atlantydas

@atlantydas
Tak będziesz mógł, ten tekst ostrzegający nie ma znaczenia. Jednak jeśli złodziej zna się na rzeczy to mając odblokowany bootloader może zrobić chociażby format data w TWRP, co skutkuje utratą danych. Ogólnie mając odblokowany bootloader to urządzenie z automatu staje się mniej bezpieczne.

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

@atlantydas

Tak będziesz mógł, ten tekst ostrzegający nie ma znaczenia. Jednak jeśli złodziej zna się na rzeczy to mając odblokowany bootloader może zrobić chociażby format data w TWRP, co skutkuje utratą danych. Ogólnie mając odblokowany bootloader to urządzenie z automatu staje się mniej bezpieczne.

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Ale jak przypiszesz konto Xiaomi do urządzenia to format data i postawienie systemu na czysto nic nie da bo pierwsze co to telefon wola o to by się zalogować na konto Xiaomi. Bez tego nie da się nic zrobić

Dnia 21.07.2019 o 16:17, mariusz.ur napisał:

mam to zainstalowane i nie działa. Na XDA w wątku o naszym telefonie też ludzie narzekają, że im nie działa. Oczywiście to wina tych idiotycznych ustawień MIUI. Powłanszałem tej aplikacji wszelkie możliwe uprawnienia, baterie itp. I nic. 

Tak przy okazji, czy komuś się udało sprawić, że telefon wydaje dźwięki przy powiadomieniach z poczty (Aquamail|), sms (też nie używam systemowej apki tylko Chomp), Messenger ? 

Zawsze mi działało tylko nie na za..ym MIUI. 

Roger

Dnia 28.07.2019 o 12:29, Miui2017 napisał:

Aparat ciągle sie zacina w pozycji pionowej chociaż zdjęcia robione w poziomie, żeby wyłączyć alarm muszę odblokować telefon i ściągnąć górną belkę powiadomień, problem z czujnikiem podczas rozmowy. I parę innych rzeczy które są denerwujące podczas codziennego użytkowania. 

z budzikiem też walczyłem ale miałem ciekawiej nigdzie się nie pojawiały żadne opcje do wyłączenia budzika. Ostatecznie zainstalowałem Timely z GoogleP i potem koniecznie musisz w ustawieniach tej apki czy innej budzikowej włączyć wszystkie opcje: wyświetlaj na ekranie blokady, uruchom w tle. Potem powiadomienia: najlepiej wszystko co tam jest... I po tych czynnościach jest szansa, że wybudzi Ci ekran oraz da się alarm wyłączyć przy zablokowanym telefonie. Chyba, że coś jeszcze pominąłem z boskich ustawień MIUI. Spróbuj. 

Dnia 28.07.2019 o 12:52, Miui2017 napisał:

Jeśli już to przyciskami głośności i u mnie jak przystało na xiaomi ta opcja też nie działa. 

Jak przystało na MIUI konkretnie. Gdy kiedyś zmienisz ROM na coś normalnego odetchniesz z ulgą. Na K20Pro już tam coś mają i szlifuja ostatnie błędy w Lineage oraz pixelopodobnym. U nas pewnie za miesiąc najwcześniej się coś pojawi. 

1 godzinę temu, Voltron napisał:

Ale jak przypiszesz konto Xiaomi do urządzenia to format data i postawienie systemu na czysto nic nie da bo pierwsze co to telefon wola o to by się zalogować na konto Xiaomi. Bez tego nie da się nic zrobić

Jak to nie? Wystarczy zainstalować przez TWRP jakiś custom ROM typu LineageOS. ;) Wtedy nie będzie pytać... i normalnie będzie można korzystać.

Jak to nie? Wystarczy zainstalować przez TWRP jakiś custom ROM typu LineageOS.  Wtedy nie będzie pytać... i normalnie będzie można korzystać.
A to tego nie wiedziałem. A jak się ustawi twrp na hasło?

Jak ustawisz twrp na hasło to wystarczy wgrać inne recovery, jest jeszcze FRP od Google, ale jeśli dobrze pamiętam to nie ma to zastosowania przy odblokowanym bootloaderze.

1 godzinę temu, Voltron napisał:

A to tego nie wiedziałem. A jak się ustawi twrp na hasło?

To nic nie da - odblokowany BL to ogromne możliwości jeśli znasz się na rzeczy. Hasło przed niczym Cię nie ochroni, nie łudź się :P

Tylko szyfrowanie zapewnia bezpieczeństwo. Nie dostaniesz się do twrp bez kodu lub wzoru. Wgranie innego twrp nie ominie tego. Potencjalny intruz musi zrobić format data czyli musi wyczyścić telefon.

Orientuje się ktoś w jaki sposób w domyślnej aplikacji "Aparat", podczas nagrywania filmu powrócić do autofokusa po tym jak już kliknęło się na ekranie, żeby złapać ostrość na punkt? Nie wymyśliłem jak to zrobić w inny sposób niż zakończyć film...

W kwestii niedziałających powiadomień bo zapewne nie tylko mnie one nie działały we wszystkich apkach. 

Instalujemy to: https://play.google.com/store/apps/details?id=notificon.gsy.com.notificon

oczywiście nadajemy stosowne uprawnienia dostęp do powiadomień, brak oszczędzania energii, uruchom na starcie, uruchom w tle, na ekranie blokady, powiadomienia oba na tak.

I konfigurujemy wszystkie apki które mają gadać a nie chciały tego do tej pory robić. Siermiężne rozwiązanie ale działa. 

Problem jak widzę ciągnie się w MIUI od ponad roku i jeszcze tego nie ogarnęli. Zatem trzeba sobie radzić na własną rękę. 

Roger

A będę mógł zablokować tel w przypadku kradzieży tak aby nie dało się z niego korzystać po nr imei. Jak mi kiedyś zginal tel ale na szczęście sie odnalazł, na policji powiedzieli mi że nie mają takiej możliwości. Mogą go jedynie spróbować namierzyć, choć dali mi do zrozumienia że to jest wątpliwe.

Możesz sobie go sam namierzyć i zablokować poprzez stronę Xiaomi chyba

9 godzin temu, Voltron napisał:

Możesz sobie go sam namierzyć i zablokować poprzez stronę Xiaomi chyba

tak, pod warunkiem że mam właczoną synchronizację i dane mobilne

Zobaczyłem dziś jak chciałem nakleić szybkę, że pod ekranem mam paproch kurzu.  Niby nic ale... nie powinno moim zdaniem czegoś takiego być. Jest sens zgłaszać to?

Gdzie kupowałeś, płaciłeś PayPal? Ja bym zgłaszał o zwrot z połowy kasy