ernet

Update software Global/EEA

Recommended Posts

No to może pobierz paczkę jeszcze raz? Bez dokładnej treści błędu to mogę tylko zgadywać.

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk

No to może pobierz paczkę jeszcze raz? Bez dokładnej treści błędu to mogę tylko zgadywać.

Taki błąd mam, wersja twrp jak widać, na nowszym twrp tak samo3163a61f862059d4b480d96c442594a8.jpg768f4466f572a70d0b1f5005526e991f.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Wygląda na uwaloną paczkę. Zobacz czy to np. nie jest zip w zipie, ewentualnie pobierz jeszcze raz, czasem zdarzają się błędy, a md5 niestety nie mamy, przynajmniej na razie.

Hmm albo jednak wina recovery:
https://forum.xda-developers.com/general/help/zip-treble-compatibility-error-t3846433

Edited by Karls

@Falonso przecież to global a Ty masz xiaomi eu. Jak Ty to chcesz wgrać bez wywalania systemu Xiaomi eu? Przecież to się wgrywa na czysto , albo tak jak ja przez panel aktualizacje w ustawieniach systemu aktualizując system global EEA. Xiaomi eu i global to dwa różne systemy. Nie wygrasz jednego na drugi ani nie zaktualizujesz jednego drugim. Pomyliłeś tematy kolego xd

Edited by stereo0
  • Like 1

Nie prawda, da się nagrać stock na Xiaomi.eu przez TWRP, wiem bo tak kiedyś zrobiłem. Wipe data mocno zalecany, bo bez tego może polecieć sporo FC, albo nawet bootloop.

Nie prawda, da się nagrać stock na Xiaomi.eu przez TWRP, wiem bo tak kiedyś zrobiłem. Wipe data mocno zalecany, bo bez tego może polecieć sporo FC, albo nawet bootloop.

Robiłem wipe data, format i ten sam błąd. Chciałbym się cofnąć do Pie Global EU.

Robiłem wipe data, format i ten sam błąd. Chciałbym się cofnąć do Pie Global EU.

Wasze telefony bawcie się dobrze. Wypadałoby oproczy wipe data i format zrobić wipe system by wywalić całkiem system Xiaomi eu z telefonu, a dopiero potem brać się za wgrywanie globala przez twrp. Takie zabawy z twrp i wgrywanie globala są dozwolone jak wie co się robi, a widzę, że nie macie pojęcia. Podobne zabawy z mi8 groziły cegłą jeśli się spełniło kilka warunków.

• Like 1

Chłopie ja flashuje romy od czasów pierwszego Samsunga Galaxy ;). Można dołożyć format system, ale teoretycznie jak paczka jest z pełnym romem to TWRP powinno samo zrobić format, po coś manifest jest...

Wasze telefony bawcie się dobrze. Wypadałoby oproczy wipe data i format zrobić wipe system by wywalić całkiem system Xiaomi eu z telefonu, a dopiero potem brać się za wgrywanie globala przez twrp. Takie zabawy z twrp i wgrywanie globala są dozwolone jak wie co się robi, a widzę, że nie macie pojęcia. Podobne zabawy z mi8 groziły cegłą jeśli się spełniło kilka warunków.

Chłopie, jak tak samo flashuje smartfony kupę lat, nic mi z tego nie jest obce. Tutaj chce rozgryźć dlaczego wywala mi błąd w twrp i co jest nie tak. Więc nie pisz co wypadałoby bo to ja wiem, przecież jakbym nie miał pojęcia to nawet nie miałbym odblkowanego bootladera a co dopiero inne modyfikacje. Skoro tu pytam to znaczy, że wypróbowałem już te opcje. Spróbuję z innymi wersjami twrp.

3 godziny temu, Falonso napisał:

Taki błąd mam, wersja twrp jak widać, na nowszym twrp tak samo

Wywal compatibility.zip z paczki. Ono robi problem. 

Ewentualnie próbuj innym TWRP.

• Like 1

Dzięki za radę przyjacielu, tak zrobiłem, wgrywa się teraz bez problemu, zaraz zobaczę czy się uruchomi do systemu

Na global eea z tego co pamiętam uruchamiałem opcje instalacji z zipow poprzez wielokrotne stukanie w ładna 10 w panelu aktualizacje. 
U mnie też jest możliwość wgrania z zipa w ten sposób, ale skąd i jaki soft pobrać żeby nic nie uwalić??? Teraz mam 10.2.28.

Pewnie już na dniach skoro pełna paczka jest. Różnicówka jest zwykle zaraz po pełnych romach.

Dnia 27.08.2019 o 16:57, Orjon napisał:
Nowa aktualizacja V10.2.30.0.PFAEUXM. Uprzedzam - istnieje prawdopodobieństwo, że jeszcze nie będzie się dało z updatera zaktualizować i po prostu update pojawi się dopiero w następnych dniach normalnie (nie ma linku do OTA).

U mnie przeszło i wydaje się, że jest ok tylko dziwną informację dostałem po aktualizacji

872635ef19763e8d59a59a70d575fbc2.jpg

Edited by emarcin

Zaraz sprawdzę u siebie bo, jak wgrałem przez twrp to wydaje mi się, że jest changelog.

O proszę na załączonym screenie. Faktycznie, jak pisałem, czytnik działa nieco responsywniej.458e230407cf7b85c68276551ba402af.jpg

@emarcin to samo pokazałem na wczesniejszej stronie. Jak zrestartujesz tel i wejdziesz w ustawienia i klikniesz na changelog to dostaniesz informacje tak jak @Falonso wyżej wstawił screena. 

1 godzinę temu, witek_77 napisał:

@emarcin to samo pokazałem na wczesniejszej stronie. Jak zrestartujesz tel i wejdziesz w ustawienia i klikniesz na changelog to dostaniesz informacje tak jak @Falonso wyżej wstawił screena. 

Co to jest "changelog"?

Dużo ustawień poszło spać po ostatniej aktualizacji. Np. włączyło mi się "skanowanie wifi" chociaż miałem to wyłączone od zawsze.

Nie sadzę, jak poprzednim razem aktualizowałem to mi zachował ustawienia, przynajmniej większość. Ale to przez OTA było, możliwe, że jak cała paczka leci to będzie inaczej.

Edited by Karls

Przez OTA zostają ustawienia... A z paczki nie.. Bo przez OTA nie ciągnie całej paczki.... 

• Like 1

mi kilka pozmieniało, ale skanowania wifi i bluetootha nie załączyło. Także potwierdzam połowicznie. W sumie to tylko VPNa mi wywaliło.

No trochę się zagalopowałem. Nie wywaliło wszystkiego, ale np to że skanowaniem wifi mi zmieniło. Nie wiem co jeszcze bo ciężko mi się połapać xd z czasem może wyjdziesz ale obecnie jestem na wyjeździe i mało siedzę na telefonie. Może faktycznie te z zipa część ustawień zmieniają, a te z ota nie :)

Przez OTA zostają ustawienia... A z paczki nie.. Bo przez OTA nie ciągnie całej paczki.... 
Zainstalowałem z pełnej paczki i nie przywróciło mi ustawień fabrycznych...