Skocz do zawartości

MIUI 9 / 10 Global Stable


michaubpl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Po tej aktualizacji mam mega problemy z telefonem.

1. nie działa u mnie launcher Miui - przy próbie włączenia czarny ekran z migotającymi zielonymi paskami

2. Apex i Nova które używam zamiast Miui nie działają poprawnie - główny problem wingety są nieaktywne. Np. poprzez winget spotify nie ma możliwości sterowania muzyką. Problem dotyczy wszystkich wingetów. 

Ogólnie masakra mi sie zrobiła z telefonem, a za kilka dni wyjeżdżam na urlop do Gruzji i nie uśmiecha mi się wipe przed podróżą. Kolejny raz Xiaomi nadużyło mojego zaufania :( 

Edytowane przez kary71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie zauważyłem żadnych negatywnych zmian. Ogólne wrażenia po paru dniach:

- W aparacie można ustawić 2-sekundowy samowyzwalacz po wciśnięciu fizycznego przycisku. Dla mnie bardzo przydatne.

- Wprowadzono funkcję "alarmowy SOS". Po 5-krotnym wciśnięciu przycisku zasilania, na wybrane numery wysyła się sms z lokalizacją w czasie rzeczywistym

- Można ustawić wybudzenie wyświetlacza po podniesieniu telefonu

- W drugiej przestrzeni przestał pojawiać się irytujący komunikat o wyłączonej optymalizacji MIUI

Całość nadal chodzi na androidzie 8.0404baeda22c7a1d61593381c953978ec.jpg7d9cce797652cdcd2eccdbb4ca2359d4.jpg77e72cde51ded0f11f7d8d521fc7f8c3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć. Piszę do Was gdyż mam problem z pobraniem wyżej wymienionej aktualizacji z poziomu ustawienia-> o telefonie itd.  Postanowiłem napisać,  ponieważ pomimo tego że zrobiłem odpowiednią ilość miejsca to aktualizacja w dalszym ciagu się nie pobiera.  Szukałem też podpowiedzi jak temu zaradzić. Nawet ręcznie ściągnąłem aktualizacje ze strony ale to nie pomogło.  Czy jest szansa że ktoś zdoła mi pomóc rozwiązać ten problem? 

Pozdrawiam 

Screenshot_2019-07-13-18-47-24-062_com.android.updater.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie jest Android Pie dla Mi 6. Xiaomi wypuściło dzisiaj Global Stable ROM na swojego ex flagowca - MIUI V10.4.1.0.PCAMIXM 


Link do pobrania oprogramowania:

Recovery (1,6 GB) - https://bigota.d.miui.com/V10.4.1.0.PCAMIXM/miui_MI6Global_V10.4.1.0.PCAMIXM_38edd1584c_9.0.zip

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie aktualizacja poszła przez OTA. Ze zmian, które zauważyłem:
- Ciemny motyw
- Dwa style powiadomień - Android i MIUI
- Możliwość wyboru stylu zegara na ekranie blokady
- Działające przełączanie się między użytkownikami
- Animacja po podłączeniu ładowarki na ekranie blokady
- Aktualizacje zabezpieczeń z czerwca
3823ed3dfab21392da4ea2e523bce5d3.jpgd8cf1f56f3cfd4ca8023a546dd47e1c3.jpg2dd91b2d0a5ea517b4ab6fa4cae08dc1.jpg365c81e7b53b9a58bcfcd613dd53c093.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kamil Kupiec napisał:

działanie bez konieczności odblokowania bootloadera w celu wgrania gcam

No to właśnie o tym mówię... można bez modułów używać. :P

 

 *#*#0610#*#* w dialerze i po wpisaniu można instalować Gcam bez żadnego roota - na xiaomi.eu oraz Globalu (testowałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bacu

Korzystasz oczywiście z najnowszego Androida Pie? Pamiętajmy, że ta opcja była dostępna na wersji beta (w obu przypadkach). Może na stable tego nie ma?

67260769_359213891372932_94222369769390080_n.jpg

Chciałem zaktualizować z bety na stable, ale pokazuje jako starszą wersję. Ciekawe, może nie zaimplementowali jeszcze wszystkiego z czerwcowej bety?

@don_kamillo

W zależności od aplikacji, ten moduł to aktywował tylko camera2api, tak jak ten kod w dialerze. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

[mention=41543]bacu[/mention]

Korzystasz oczywiście z najnowszego Androida Pie?

 

No raczej. Wczoraj nawet listę zmian wrzucałem :)

 

EDIT: A jednak w ustawieniach miałem wybraną apkę do sprawdzania połączeń. Zmieniłem na systemowy dialer i teraz po wpisaniu tego kodu nie pojawia się zupełnie żaden komunikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=41543]bacu[/mention]
Korzystasz oczywiście z najnowszego Androida Pie? Pamiętajmy, że ta opcja była dostępna na wersji beta (w obu przypadkach). Może na stable tego nie ma?
67260769_359213891372932_94222369769390080_n.thumb.jpg.ca6dcf0843faf03e37af8118f9af108a.jpg
Chciałem zaktualizować z bety na stable, ale pokazuje jako starszą wersję. Ciekawe, może nie zaimplementowali jeszcze wszystkiego z czerwcowej bety?
[mention=1161]don_kamillo[/mention]
W zależności od aplikacji, ten moduł to aktywował tylko camera2api, tak jak ten kod w dialerze.  
Hej
Ja instalowałem z ostatniej Bety przez systemowy aktualizator bez żadnego problemu. Telefon działa poprawnie

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariuszkwapien

Tak, przez systemowy aktualizator pójdzie na pewno... tylko mi chodziło o aktualizację bez czyszczenia danych. :D 

23 godziny temu, don_kamillo napisał:

tylko przez MiFlash.

Jak widać na zrzucie ekranu, przez aktualizator też pójdzie - tylko dane zostaną wyczyszczone. Przez MiFlash też dane zostaną wyczyszczone... Mi chodziło o aktualizację bez utraty danych. Zrobiłbym to przez TWRP, ale nie wiem czy stable nie jest starsze niż beta przypadkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem do PIE. Praktycznie żadnych różnic nie zauważam w wyglądzie czy działaniu. Oprócz nowego trybu baterii czy też ciemnego motywu.

Wyżej ktoś pisał o wipe. I tak się zastanawiam bo od dwóch lat nie robiłem resetu czy to coś da jeżeli chodzi o szybkość (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...