michaubpl

MIUI 9 / 10 Global Stable

Recommended Posts

3 godziny temu, Kamil Kupiec napisał:

Pie będzie na Globalu? :-D

Pewnie będzie. Ale kiedy - nie mam pojęcia 

• Thanks 1

Po tej aktualizacji mam mega problemy z telefonem.

1. nie działa u mnie launcher Miui - przy próbie włączenia czarny ekran z migotającymi zielonymi paskami

2. Apex i Nova które używam zamiast Miui nie działają poprawnie - główny problem wingety są nieaktywne. Np. poprzez winget spotify nie ma możliwości sterowania muzyką. Problem dotyczy wszystkich wingetów. 

Ogólnie masakra mi sie zrobiła z telefonem, a za kilka dni wyjeżdżam na urlop do Gruzji i nie uśmiecha mi się wipe przed podróżą. Kolejny raz Xiaomi nadużyło mojego zaufania :( 

Edited by kary71

U mnie nie zauważyłem żadnych negatywnych zmian. Ogólne wrażenia po paru dniach:

- W aparacie można ustawić 2-sekundowy samowyzwalacz po wciśnięciu fizycznego przycisku. Dla mnie bardzo przydatne.

- Wprowadzono funkcję "alarmowy SOS". Po 5-krotnym wciśnięciu przycisku zasilania, na wybrane numery wysyła się sms z lokalizacją w czasie rzeczywistym

- Można ustawić wybudzenie wyświetlacza po podniesieniu telefonu

- W drugiej przestrzeni przestał pojawiać się irytujący komunikat o wyłączonej optymalizacji MIUI

Całość nadal chodzi na androidzie 8.0404baeda22c7a1d61593381c953978ec.jpg7d9cce797652cdcd2eccdbb4ca2359d4.jpg77e72cde51ded0f11f7d8d521fc7f8c3.jpg

Całkiem poprawnie, żeby się czepiać to może bateria słabiej niż na Global dev 

U mnie bateria gorzej niż na 10.2, a oprócz tego przy bardzo jasnych tapetach w górnym paseku z godziną zasięgiem itd czcionka pozostaje biała. Co ciekawe czcionka zegara z pogodą i czcionka ikon prawidłowo robi się czarna. Na 10.2 było ok. 

Czyli mówicie, że najlepiej wgrać na czysto przez miflasha najnowszy rom? Czy ten link do najnowszego romu który podlinkowałeś @pkonrad zainstaluje przez miflasha?

Edited by avira

@avira

Ten który podlinkowałem to recovery, które wrzucasz za pomocą systemowego updatera. Do miflasha potrzebny jest ROM w formie fastboot.

• Like 1

Ciekaw jestem czy jeśli Mi 6 miało najnowszą betę (z czerwca), to wyskoczy aktualizacja do stable...

U mnie aktualizacja poszła przez OTA. Ze zmian, które zauważyłem:
- Ciemny motyw
- Dwa style powiadomień - Android i MIUI
- Możliwość wyboru stylu zegara na ekranie blokady
- Działające przełączanie się między użytkownikami
- Animacja po podłączeniu ładowarki na ekranie blokady
- Aktualizacje zabezpieczeń z czerwca
3823ed3dfab21392da4ea2e523bce5d3.jpgd8cf1f56f3cfd4ca8023a546dd47e1c3.jpg2dd91b2d0a5ea517b4ab6fa4cae08dc1.jpg365c81e7b53b9a58bcfcd613dd53c093.jpg

• Like 1