Jump to content

Recommended Posts

Ok. Na telefonie z którym jest sparowany zegarek nie ma zainstalowanej aplikacji Amazfit, tylko sam Mi Fit. Dzisiaj sprawdzę czy zmiana na angielski, ustawienie wyświetlania w Mi Fit i powrót do PL pomoże. Ewentualnie doinstaluje aplikację Amazfit. A czy Mi Fit i Amazfit mogą być zainstalowane razem i działać jednocześnie?
U mnie zmiana na angielski nic nie dała. No może poza tym, że włączyła się aktualizacja zegarka na angielski i potem po przełączeniu znów na polski. Nadal nie pokazuje kto dzwoni. Dziś rano dostałem aktualizacje na 3.4.4.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

• Replies 6.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Wątek poświęcony wszelkim modyfikacjom firmware'u Amazfit BIP oraz aplikacji MiFit.    Będzie w nim sekcja POBIERZ, w której będą umieszczane najświeższe, stabilne wersje MOD-ów. Na począt

Modyfikacja tarcz zegarka w Amazfit BIP   Tutorial, mimo że jestem Linuksiarzem, będzie oparty na bardziej popularnym systemie - Windows Będziemy potrzebowali: - Python w wersji 2

Najnowszy FW-1.1.5.04-PL jest już w pierwszym poście. MiFit niebawem.

Posted Images

U mnie wyrzuca błąd, niepoprawny plik. Ostatnią działającą czcionką od rosjan jest 6.12.9. Niestety mifit ją również podmienia.
U mnie również na GB informacja, że plik nie może być zainstalowany

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

U mnie zmiana na angielski nic nie dała. No może poza tym, że włączyła się aktualizacja zegarka na angielski i potem po przełączeniu znów na polski. Nadal nie pokazuje kto dzwoni. Dziś rano dostałem aktualizacje na 3.4.4.

A czy w takim razie może ma ktoś link do customowej wersji Mi Fit bez FW dla Amazfit BIP w którym jest odblokowana opcja wyświetlania ID dzwoniącego? Dobrze by było też, jakby to była wersja 3.6.0 czyli ze starym wyglądem aplikacji, który o wiele bardziej mi się podobał.
A czy w takim razie może ma ktoś link do customowej wersji Mi Fit bez FW dla Amazfit BIP w którym jest odblokowana opcja wyświetlania ID dzwoniącego? Dobrze by było też, jakby to była wersja 3.6.0 czyli ze starym wyglądem aplikacji, który o wiele bardziej mi się podobał.
https://megawrzuta.pl/download/f531b4de4a1a4f925e37a92072fe81f5.html

MiFit 4.0.7 ... Modowany

EN: Mod of official Mifit app with functions to export to Tcx/Gpx your workouts. Id of calls.
---
Soporta Strava
------
By: @Jps1x2
Mifit: 4.0.6_Revolutions
Firmware: opcional.

• Like 1

Musiałem aż samemu wgrać najnowszy Soft. Oryginalna czcionka faktycznie nieakceptowalnie mała. Niestety Polski język używa Latin i zmieniono jej szerokość z 16 do 9 pikseli.

Mam czcionkę Latin bold 

20191011_184555.thumb.jpg.05d865113f43cd233d68ca65f878513b.jpg20191011_184505.thumb.jpg.63d2803bf58e584934f0b641cdefb002.jpg

tu na dowód że najnowszy MiFit i nic się nie przywraca.

1157363286_Screenshot_20191011-184140_MiFit.thumb.jpg.47713259a860cffd34bbab12afa166b5.jpg808266085_Screenshot_20191011-184157_MiFit.thumb.jpg.075725b97cef4aa3a4db7ba6f1583711.jpg

• Thanks 1
10 minut temu, brok99 napisał:

@Pan Arek którą konkretnie czcionkę wgrałeś?

BOLD_v6.13_9.ft.latin + najnowszy GB

Tu link na mój dysk z GB który łyka tą czcionkę:

https://drive.google.com/file/d/1qllPjaGo1C4V2IDMpv5ubEbbCQvvCmjn/view?usp=drivesdk

Wrzuciłem też zmodyfikowaną nie Latin z pierwszego posta. Ale efekt był kiepski:

20191011_182839.jpg

Edited by Pan Arek
1 godzinę temu, peetpeet napisał:

teraz nie mogę wrzucić żadnej czcionki... Ani GB

Mam to samo, "element cannot be installed" w GB. Może to wina najnowszego FW Bip-a i trzeba poczekać na nowszą wersję GB, albo n&f

32 minuty temu, Pan Arek napisał:

Przecież podawałem linka do GB

Podawałeś, właśnie na tej wersji GB (0.36.2) mam komunikat o nieprawidłowym pliku. Może to błąd rozpakowania zip-a bo robiłem to w telefonie. Albo FW Bipa, mam 1.1.6.32. Sprawdzę później na komputerze.

13 minut temu, FromWP napisał:

Podawałeś, właśnie na tej wersji GB (0.36.2) mam komunikat o nieprawidłowym pliku. Może to błąd rozpakowania zip-a bo robiłem to w telefonie. Albo FW Bipa, mam 1.1.6.32. Sprawdzę później na komputerze.

Też mam 1.1.6.32. Wrzuciłem wyżej zrzut z MiFit gdzie widać wersję. Plik też rozpakowalem i spakowałem w telefonie. Odinstaluj starego GB i wgraj ten z załącznika. Musi się udać. Jak chcesz to wystawie GB nie spakowany instalator apk.

https://drive.google.com/file/d/19a6PDf2SiKcKkNzwx3-c0rvTcZY5INdr/view?usp=drivesdk

Edited by Pan Arek
5 godzin temu, damiano78 napisał:

U mnie w Amaztools wyświetla komunikat invalid file natomiast wersja z literą w wchodzi ale Mi Fit ją nadpisuje...

Tamtą nadpisuje bo firmware wymaga wersji Latin. Z kolei programy do instalowania czcionek jak amaztools sprawdzają nagłówek fontu. Nie wgrywa bo w nagłówku jest nowa wersja i toolsy uznają, że to uszkodzony plik. Jak masz coś z androidem to zainstaluj GB i wgraj font.  Tylko wyłącz na czas parowania iOS na którym masz MiFit bo GB zegarka nie znajdzie.

14 minut temu, Pan Arek napisał:

Musi się udać. Jak chcesz to wystawie GB nie spakowany instalator apk.

Instalowałem tego GB dwa razy, po raz pierwszy z twojego linku, ponownie po odinstalowaniu tą samą wersję ściągniętą z f-droid. Nie miałem zainstalowanej wcześniejszej wersji w telefonie. Wierzę że u ciebie działa, u mnie niestety nie. Co do zip-a miałem na myśli plik z czcionką.

Przed chwilą, FromWP napisał:

Instalowałem tego GB dwa razy, po raz pierwszy z twojego linku, ponownie po odinstalowaniu tą samą wersję ściągniętą z f-droid. Nie miałem zainstalowanej wcześniejszej wersji w telefonie. Wierzę że u ciebie działa, u mnie niestety nie. Co do zip-a miałem na myśli plik z czcionką.

Ostatnia wersja na f-droid nie obsługuje czcionki V9. Ta jest nowsza chociaż nie została zmieniona numeracja. Może faktycznie forum rozwala załączniki. Tu czcionka rozpakowana dokładnie ten plik który wgrywalem

https://drive.google.com/file/d/1-0RBYzGwLY13KrEHM820Fnn5jq-XatbV/view?usp=drivesdk

https://megawrzuta.pl/download/f531b4de4a1a4f925e37a92072fe81f5.html 

MiFit 4.0.7 ... Modowany

EN: Mod of official Mifit app with functions to export to Tcx/Gpx your workouts. Id of calls.

---

Soporta Strava

------

By: @Jps1x2

Mifit: 4.0.6_Revolutions

Firmware: opcional.

A nie masz przypadkiem wersji 3.6.0 lub starszej? Ten nowy wygląd apki od wersji 4.x.x totalnie mi nie leży. 

Edit: Już pobrałem tą, którą udostępnił kolega [mention=52869]lisek1953[/mention]

21 minut temu, Pan Arek napisał:

Ostatnia wersja na f-droid nie obsługuje czcionki V9.

Zrobiłem wszystko od początku. Odinstalowałem GB, zrestartowałem telefon (tak profilaktycznie), zainstalowałem ponownie z twojego linku, pobrałem font rozpakowany i niestety to samo. Nie wiem o co chodzi, może wersja androida? Mam 6.01.

IMG_20191012_080343.jpg

2 minuty temu, FromWP napisał:

Zrobiłem wszystko od początku. Odinstalowałem GB, zrestartowałem telefon (tak profilaktycznie), zainstalowałem ponownie z twojego linku, pobrałem font rozpakowany i niestety to samo. Nie wiem o co chodzi, może wersja androida? Mam 6.01.

Może skopiuj plik czcionki na kartę pamięci lub innej lokalizacji. Sprawdź w ustawieniach aplikacji czy GB ma uprawnienia do przeglądania plików i multimediów.

• Thanks 1
8 minut temu, Pan Arek napisał:

Na Android 9 nie da się MiFit ani Amazfit ubić niestety. Ja musiałem odinstalować aby GB zobaczył zegarek.

Da się, ja używam 3c toolbox, jest tam opcja freeze. 

Screenshot_20191012-083742.jpg

Edited by brok99
15 godzin temu, Pan Arek napisał:

Musiałem aż samemu wgrać najnowszy Soft. Oryginalna czcionka faktycznie nieakceptowalnie mała. Niestety Polski język używa Latin i zmieniono jej szerokość z 16 do 9 pikseli.

Mam czcionkę Latin bold 

20191011_184555.thumb.jpg.05d865113f43cd233d68ca65f878513b.jpg20191011_184505.thumb.jpg.63d2803bf58e584934f0b641cdefb002.jpg

tu na dowód że najnowszy MiFit i nic się nie przywraca.

1157363286_Screenshot_20191011-184140_MiFit.thumb.jpg.47713259a860cffd34bbab12afa166b5.jpg808266085_Screenshot_20191011-184157_MiFit.thumb.jpg.075725b97cef4aa3a4db7ba6f1583711.jpg

Dzięki kolega za czcionkę, jak na tą chwilę orginalny mi fit nie podmienia jej na tą mini czcionkę. Jeszcze brakuje mi by pokazywało kto dzwoni jak na modowanym i będzie ok.

29 minut temu, Gerwazy napisał:

Jeszcze brakuje mi by pokazywało kto dzwoni jak na modowanym i będzie ok.

Niestety ani Amazfit ani MiFit nie pokazuje kto dzwoni i nie wiadomo dlaczego. Wyłączyłem w ogóle to powiadomienia bo w tej formie jest dla mnie bez sensu. Trzeba by spamowac prośbami o włączenie tej funkcji dla Polski.

Może taka akcja naszego forum?

[email protected]

Ja wysłałem im maila. Jak dostaną ze 100 to włącza:)

• Like 1

Super że Wam się udało.
Ja na IOS po prostu nie odpalam Mi Fit i mam z głowy.
Za to powiadomienie kto dzwoni wyświetla się u mnie prawidłowo.
Synchronizacja i tak leci w tle ale czcionkę nadpisuje dopiero po wejściu do menu.
Z tym da się żyć.

Aktualizacja
MNVolkov BipOS 0.5.1

Zmiany:
  • Ulepszony kod do uruchamiania i kończenia aplikacji w celu eliminacji wycieków pamięci.
  • Algorytm skanowania zasobów w poszukiwaniu aplikacji został ulepszony, teraz nie ma potrzeby ponownego uruchamiania zegara po załadowaniu nowego pliku RES, aplikacje zostaną zaktualizowane automatycznie.
  • Wszystkie aplikacje mogą teraz mieć swoją nazwę w jednym z następujących języków: rosyjski, angielski, włoski, hiszpański, francuski, niemiecki. Wyświetlana nazwa zależy od ustawień regionalnych telefonu i ustawień BipOS w menu „Język menu”.
  • Aplikacje otrzymały wsparcie dla „swoich” zasobów. W ten sposób nie tylko kod aplikacji, ale także zasoby stają się teraz niezależne od oprogramowania układowego.
  • Ustawienia każdej aplikacji są teraz przechowywane w obszarze pamięci osobno dla każdej aplikacji w pliku elf.
  • Wdrożono możliwość uruchamiania aplikacji po zdarzeniu (do tej pory zaimplementowano tylko jedno zdarzenie - gest przeglądania informacji).

Link do postu:

https://myamazfit.ru/threads/bip-mnvolkov-bipos.1010/post-39791

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...