janek125

Użytkownicy
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About janek125

 • Rank
  Użytkownik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam Mam w rodzinie kilka telefonów Xiaomi. Kilka tygodni temu na Mi9T Pro udało się odpalić kodem *#*#86583#*#* szło i volte działało razem z wideorozmowami, ale do momentu przełączenia na roaming krajowy. Po powrocie przestawało. Olelismy to wtedy. Później była aktualizacja do MIUI 11 i padło całkiem. Po wykonaniu powyższej metody poszła zarówno volte jak i vowifi. Nie działają natomiast wideorozmowy. Mam jeszcze 2 pacjentów w których bardzo chciałbym dokonać przeróbki. Są to Redmi Note7 i Redmi 7. Na obu instaluje Activiti launcher i nie ma w nich opcji modem config. Jakieś pomysły? Kod *#*#86583#*#* nie działa na obu. Na obu 7 jest najnowsze dostępne MIUI 11 i aktywna usluga. Wszystkie telefony są w PLAY.
 2. Witam po przerwie Minęło trochę czasu i nadal VoLTE na Redmi Note 7 nie chce ruszyć. Ostatnio ściągnęła się aktualizacja OTA MIUI V10.3.4.0.PFGEUXM którą według mnie powinna brak VoLTE naprawić. "Fix: VoLTE switch appeared on the regions where VoLTE isn't supported. Karta SIM nadal działa od strzała w S7 a na RN7 nie. Nie próbowałem jeszcze wymienić sim na inną. Jak to nie zadziała to już nie mam pomysłu.
 3. Witam. Niestety nie idzie. Może kiedyś spróbuje jeszcze raz jak będę miał telefon w ręku. Z takich ciekawostek po usunięciu z Typ APN ,xcap i zostawieniu samego ims Profil Play ims zniknal.
 4. A czy np jak zlecę wyłączenie i włączenie (restart) w salonie to będzie to samo co na infolinii? Przyznam że wificalling było włączone kilka miesięcy temu. Może rzeczywiście trzeba to odswierzyć? Taryfa to abonamentowa Solo M. W niej na 100 % działa. A teraz do sedna "wyłączenie carrier chceck" kodem *#*#86583#*#* tak? I restart uslugi i powinno banglać? A możesz jeszcze napisać jak masz u ustawieniach APN dla Play ims Typ APN wpisane masz ims,xcap czy samo ims? Jutro sprawdzimy bo już późno. Jak coś to dam znać.
 5. Ale usługa na karcie dziala. Jak włożyłem kartę do mojego S7 to zarówno VoLTE jak i wifi calling działało bez zarzutu. Natomiast na RN7 skończyły mi się pomysły
 6. Witam Mam pytanie do wszystkich. Mój siostrzeniec kupił niedawno Redmi Note 7 z polskiej dystrybucji. Czy da się na tym telefonie odpalić w jakiś sposób VoLTE w sieci Play? W telefonie w tym momencie jest MIUI global (nie będzie zmieniany) w wersji 10.3.2.0(PFGEUXM). Na karcie SIM jest uruchomione WiFi calling - niezbędne do działania VoLTE (po włożeniu karty do S7 VoLTE i wifi calling działają bardzo dobrze). Czyli po stronie operatora jest wszystko OK. W RN7 jest punkt dostępowy o nazwie PLAY IMS. Różnica pomiędzy tym co mam w S7 a tym co jest w RN7 jest taka, że w RN7 w polu typ APN wpisane jest ims,xcap natomiast w S7 mam tylko ims. Ale wpisywałem w S7 taką kombinacje i działało. Od strzała nie idzie więc zacząłem grzebać w necie. Nie widziałem w ogóle opcji VoLTE w menu. Po wpisaniu *#*#4636#*#* opcja VoLTE była na szaro. Więc wpisaliśmy kod *#*#86583#*#* w ustawieniach pojawiła się opcja VoLTE i pod *#*#4636#*#* rozmowy przez LTE były na niebiesko. VoLTE nadal brak. Ma ktoś jakąś koncepcje? Z tego co czytałem na różnych forach to na starszych modelach udawało się odpalić natomiast nie ma jednoznacznej solucji żeby rozwiązać problem. Nie próbowałem jeszcze zmieniać regionu np na Indie (bo o takim sposobie też słyszałem). Pomoże ktoś?
 7. Wydaje mi się że potrzeba jest. Dzisiaj biegałem i w zasadzie ja wyszedłem z domu włączyłem zegarek. GPS złapali mi dopiero po ok 600-700 m. Więc chyba potrzeba jest.
 8. Reasumując, jest jakiś sposób na doinstalowanie nowego GPS?
 9. Tak zrobiłem. Jednak nadal nie mam nowego GPS. Niedosyt trochę pozostał. A mam pytanko. Używasz konta miui czy Google? Może tutaj jest problem?
 10. No ja zrobiłem jak zawsze. Najpierw oryginał zainstalował tylko FW. Później przez gadgetbridge res, fw i czcionka. I na końcu Mi Fit...PL2 i nie chce mi zaktualizować GPS
 11. A czy do tej modyfikacji da się dołączyć w jakiś sposób nowy GPS? Tak żeby się sam zainstalował bez kombinowania.
 12. A czy byłaby możliwość dodania w jakiś sposób firmware GPS 18344 do Twojego Mi Fit?
 13. Poszło, ale nadal mam problem. Teraz za każdym razem kiedy odpalam Mi Fit 3.5.6 modowany usilnie próbuje mi zainstalować firmware do GPS. Da się to jakoś pominąć?
 14. Witam Po przeczytaniu jednego tematu na forum chciałem zaktualizować sobie firmware GPS do wersji 18344. Więc ściągnąłem sobie betę Mifit 3.5.5.4 odpaliłem i zaczęło pobierac. I ładować do zegarka. Na koniec mam komunikat że nie udało się zaktualizowac. Ma ktoś może pomysł jak można to zrobić. Strasznie irytuje mnie działanie GPS podczas treningu. Szczególnie na początku
 15. Witam Mam pytanie. Z powodzeniem zainstalowałem wczoraj nową wersję i firmware wraz z czcionkami i nowego MiFit, ale nie wiem dlaczego nie mam pogody po polsku. Nie to żeby mi przeszkadzało ale gdzieś mi w necie mignął screen z pogodą w PL to znaczy że się da. W poprzedniej wersji firmware i MiFit też miałem po angielsku. Chodzi o dopiski że np. pochmurno czy deszczowo.