Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu dotarł i do mnie Amazfit Bip.
Zainstalowałem MiFit, zaktualizował sobie wszystko po czym odinstalowałem Mi Fit i zainstalowałem GB. Znalazł Bip'a ale w żaden spisób nie chce się sparować. Próbowałem również na najnowszej wersji BP i cały czs wyświetla się komunikat o łączeniu. Z Mi Fit łączy się błyskawicznie. Brak mi pomysłu gdzie leży problem. Będę wdzięczny za pomoc. Czy można właczyć przynajmniej język angielski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xiar napisał:

Będę wdzięczny za pomoc. Czy można właczyć przynajmniej język angielski?

A próbowałeś włączyć widoczność BIP-a w MiFit? Masz najnowszego MiFita 3.1.3.2.965-play? Jak tak to może po zmianie języka systemu w telefonie na angielski coś się zmieni z językiem w zegarku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś włączyć widoczność BIP-a w MiFit? Masz najnowszego MiFita 3.1.3.2.965-play? Jak tak to może po zmianie języka systemu w telefonie na angielski coś się zmieni z językiem w zegarku.
Z widocznością noe próbowałem. Mi Fita mam MrTomi 3.1.2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, xiar napisał:

Z widocznością noe próbowałem. Mi Fita mam MrTomi 3.1.2

To spróbuj włączyć widoczność, to zapamiętuje nawet po odinstalowaniu MiFita, a najnowszego MiFita oryginalnego masz np tu https://www.apkmirror.com/apk/anhui-huami-information-technology-co-ltd/mi-fit/mi-fit-3-1-3-2-release/ Kolega tej wersji chyba nie będzie przerabiał, poczeka na następną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, xiar napisał:

W końcu udało się sparować z GB. Teraz jest dopiero jazda, ponieważ uruchomiłem aktualizację pliku fw i trwa to już kilkanaście minut. Tak ma być?

Kilka minut tak. Ile z zegarkiem w ręku nie pamiętam. Ten GB pokazuje postęp  po rozwinięciu górnej belki w telefonie (przynajmniej z Miui)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W danym res masz wszystkie przerobione tarcze i to powinno wystarczyć. Niektóre res wymagają wgrania innego fw żeby wszystko do siebie pasowało.
Wgrałem fw z odwróconyemi dni/ miesiące i res tarcza biała, czy mogę teraz wgrać plik res tarcza invert " biała"?
Szkoda, że nie ma zdjęć tarcz, żeby można sobie zobaczyć jak dana tarcza wygląda przed instalacją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, xiar napisał:

Wgrałem fw z odwróconyemi dni/ miesiące i res tarcza biała, czy mogę teraz wgrać plik res tarcza invert " biała"?

Tego już ci nie powiem. Najwyżej będzie coś źle wyglądało. Na pewno wgrywanie res jest mniej ryzykowne od fw. Nawet jak coś pójdzie nie tak, to kiedyś Bip wstanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, krzysiek5121 napisał:

A ja mam trochę inny problem. Po wgraniu polskiego FW i RES podczas łączenia z mifit apka sama instaluje mi RES w którym nie ma PL. Czy da się to jakoś zablokować?

A używasz MiFita zmodowanego MrTomi czy stockowego? Oryginalny MiFit może podmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2017 o 20:36, tomurbanowicz napisał:

Zmiana języka nic nie dawała w MiFit, bo MiFit nie przełączał flagi w FW. Można to było zrobić ręcznie, bądź z Notify. 3.1.3 nie instalowałem.

czy mógłbym prosić o dokładniejsze objaśnienie co i jak wykonać? zegarek przyjechał do mnie wczoraj jedynie poprzez mifit pobrał sobie update'y, w każdym razie zachęcony powyższym stwierdzeniem wykonałem operację pobrania Notify, wybrałem wymuszenie języka angielskiego - efekt OK, wszystko natychmiast po angielsku. Niestety, każdorazowe uruchomienie MiFit (używam MrTomi-3.1.2-PL.apk z pierszego postu) przywraca mi język chiński - co robię źle? Czy muszę jednak wgrać zmodowane FW by mieć na stałe angielski z MiFit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, FromWP napisał:

A używasz MiFita zmodowanego MrTomi czy stockowego? Oryginalny MiFit może podmieniać.

Dzieje się tak na zmodyfikowanej wersji MiFit (MrTomi-3.1.2-PL.apk) z pierwszego posta.  Spotkaliście się z czymś takim czy jestem pierwszą osobą z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

w załączniku res dla 9.26 w oparciu o *invert.res Tomka.
wymieniłem tarcze nr1, 2, w 3 zmieniłem pasek postępu na % i kolory w miarę postepu kroków i moja ulubiona a'la a-watch nike+.

dla chetnych wrzuciłem pliki png do własnych modyfikacji, choć lepiej je zdekompilować z pliku res.

pozdr

PL-FW-0.0.9.26-invert-color-nike.res

20171107_210423.jpg20171107_210510.jpg20171107_210549.jpg

000.png001.png002.png003.png004.png005.png006.png007.png008.png009.png

013.png

051.png052.png053.png054.png055.png056.png057.png058.png059.png

189.png190.png191.png192.png193.png194.png195.png196.png197.png198.png

283.png

20171107_210535.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...