Jump to content

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy

ZduneX25
 Share

Recommended Posts

45 minut temu, ahr napisał:

To są wszystko romy rozwojowe (od którego zaczyna się alfa 8)? a jaka jest najnowsza wersja stabilna i gdzie ją znajdę?

I mogłeś bardziej precyzyjnie napisać którą warto zainstalować niż podawać całą bibliotekę ;P

ale i tak dziękuję za odpowiedź ;-)

45 minut temu, ahr napisał:

5. Jest teoretycznie limit odblokowania jednego urządzenia na 30 dni. Pozwolenie masz bezterminowe, telefon możesz sobie blokować i odblokowywać do woli.

29 minut temu, Adamcom napisał:

Raczej powinno być w 5 punkcie napisane co 30 dni a nie na 30 dni.  Niby nic a robi różnicę.

czyli jak to w końcu rozumieć? bezterminowe pozwolenie czy ważne tylko 30 dni?

edit:

"One Mi Account can unlock one phone every 30 days" czyli te 30 dni tyczy się tylko gdybym chciał odblokować więcej urządzeń a jak mam tylko jedno to wystarczy tylko raz i potem już jest cały czas odblokowane i mogę do woli wgrywać romy?

Edited by Drake84pl

Masz katalog "STABLE RELEASES". ;) A który warto zastosować, to już musiałbyś prześledzić tematy na forum.

W wersjach dev V8 zaczęło się od 6.6.16. Zresztą w każdej nazwie pliku masz informację na jakim MIUI i Androidzie bazuje.

• Like 1

6.7.21 pozytywnie mnie zaskoczył, bateria już 48h trzyma i mam 45%, dużo czytam Legimi, Internet, poczta, więc jestem zadowolony (mi5 Pro).

Co prawda w Legimi mam problem z dotykiem, nie łapie przewracania stron, ale na przyciskach głośności już działa to OK.

Inny mankament to minimalna jasność wyświetlacza w nocy, jest dużo za ciemny !!!!!!, muszę wyłączać automat i rozjaśniać trochę, bo nie da się czytać. Może jest jakiś sposób na ustawienie min. jasności innej albo kalibracji tego czujnika?

Potrzebuję wsparcia/pomocy ! :P 

Problem:    Co jakiś czas telefon sam wyszykuje mi GPS ( w sensie że pojawia się ta niby okrągła ikonka na pasku u góry no i mam odpowiednie powiadomienie). 

Głównie chciałem winę za to zwalić na Pokemon Go, bo ikonka tej gry pojawia się przy powiadomieniu o wyszukiwaniu - nawet jak nie gram - ale czasem ikonka jest z Google Play... Wygląda mi to tak jakby po prostu Mi5 co jakiś czas wyszukiwał swoją lokalizację. Nie wiadomo po co. A bateria zapewne przez to leci.

Jak to wyłączyć? Jak ograniczyć? Czy A-GPS może mieć z tym wspólnego? NIC A NIC nie ogarniam. Także proszę kogoś mądrzejszego o wsparcie :P 

Ps. Czy ktoś ma tak że na 2G z włączoną transmisją danych, przestawia na 4G i wtedy nie ma żadnego zasięgu? Dopiero wyłączenie danych komórkowych, i przestawienie na 4G z ponownym włączeniem przesyłu danych.... naprawia to. Nju/Orange

Witam serdecznie. Stoję przed wyborem nowego telefonu. Waham się pomiędzy mi5 32 GB lub 64 GB a Galaxy S7. W Mi5 kusi mnie cena, jednak słyszałem o kilku mankamentach tego telefonu a mianowicie: działanie GPS- na forach znalazłem wiele wątków opisujących problemy z jego działaniem- gubienie fixa, mała ilość połączonych satelit czy długie 'łapanie' fix'a. Druga sprawa to czas pracy na baterii- podobno w pierwszych wersjach softu bateria trzymała kiepsko, jak jest teraz? Głównie interesuje mnie , czy powyższe 'problemy' zostały rozwiązane wraz z aktualizacjami (Mi5 już chyba niejedną dostał). Proszę o odpowiedzi osoby, które już mają ten telefon jakiś czas i mogą mi pomóc w wyborze i rozwianiu wątpliwości :) z góry dziękuję

Witam serdecznie. Stoję przed wyborem nowego telefonu. Waham się pomiędzy mi5 32 GB lub 64 GB a Galaxy S7. W Mi5 kusi mnie cena, jednak słyszałem o kilku mankamentach tego telefonu a mianowicie: działanie GPS- na forach znalazłem wiele wątków opisujących problemy z jego działaniem- gubienie fixa, mała ilość połączonych satelit czy długie 'łapanie' fix'a. Druga sprawa to czas pracy na baterii- podobno w pierwszych wersjach softu bateria trzymała kiepsko, jak jest teraz? Głównie interesuje mnie , czy powyższe 'problemy' zostały rozwiązane wraz z aktualizacjami (Mi5 już chyba niejedną dostał). Proszę o odpowiedzi osoby, które już mają ten telefon jakiś czas i mogą mi pomóc w wyborze i rozwianiu wątpliwości  z góry dziękuję

Nie mam problemu z GPS. Łapie w kilka sekund i nie gubi. Z baterią też jest dobrze.

Nie ma sensu screen z gps test samego mi5. Jest dzień że mogę podesłać Ci 21 satelit widzi i 17 w użyciu, innym razem widzi 14 i 10 używa. W gubieniu fixa dużo zalezy od romu, teraz testuje 7.3.4 xiaomi.eu ale było lepiej w 6.4.21 xiaomi.eu.

Dla porównania, w tym samym momencie miałem Samsunga Ace 4 i mi5, Samsung widział 29 satelit 17 używał, mi5 15-16 widział, 9-10 używał. Nie żeby raz bo kilka razy o różnych porach testowałem i za każdym razem mi5 przegrało. Do tego jadąc autobusem z dziewczyną porównałem z iphone 4s. Iphone ładnie prosto po drodze a mi w mi5 rzuca na lewo i prawo (nawet z a-gps). Do tego autobus juz skrecil a gps nadal mysli ze stoje i nagle budzi sie z uspania i rusza nadrabiajac tempo.

Samsung s7 jeden z najlepszych gpsów w telefonach. Do zobaczenia tutaj: http://www.notebookcheck.net/Samsung-Galaxy-S7-Smartphone-Review.160931.0.html z porownaniem do nawigacji

W takim razie chyba będę musiał zdecydować się na Samsunga jednak. Gdyby nie problemy z GPS niechybnie wziąłbym MI5. Te problemy są spowodowane hardwarem softwarem czy ustawieniami, wiadomo coś? Na zagranicznych forach nic ciekawego nie znalazłem oprócz tego, że wiele osób narzeka na tę funkcję w Mi5

Najprościej mówiąc słupki oznaczają satelity w użyciu- 'In use'- 12, tyle samo co słupków. Każdy słupek ma określoną wartość SNR czyli Signal to Noise Ratio czyli stosunek sygnału do zakłóceń. Im wyższy stosunek, tym lepszy sygnał/ dokładniejsza lokalizacja. Im więcej zielonych słupków, tym lepiej :)

Ciagle nie traci, co jakis czas, np w tramwaju jak jade, w autobusie jak stane nie tam gdzie trzeba (dla telefonu), jak jade pociagiem flirt ktory kompletnie wygłuszy gps w mi5. Przynajmniej na 7.3.4 xiaomi.eu, 6.4.21 praktycznie nie gubił fixa. Ale co po tym ze nie gubi skoro raz jestem na lewym pasie a drugi raz jade pod prąd albo na dalszym chodniku, bądź jadąc autobusem postanowiłem przejśc przez 5m chodnika i wejśc na środek budynku. Nie "rzuca" mną jeśli chodzę pieszo.

Do tego temperatury mam 15-20 stopni C większe gdy uzywam poprawek sieci (a-gps) niz gdy sam gps.

Jestem też ciekaw jak korzysta się z map google przy predkości (max 500KB/s), bo usługi google tyle max wyciągają w innych romach niż 6.4.21 i 7.3.4.

Głównie chodzi mi o to czy na Mi5 można swobodnie korzystać z nawigacji czy Google Maps bez ciągłej utraty lokalizacji (fixa) przez telefon.

Chciałbym Ci powiedzieć że na 100℅ możesz mu zaufać ale kilka osób tutaj zgłaszało problemy. Mogę mówić więc tylko za siebie i za mój egzemplarz. Otóż sporo jeżdżę z mapami Google, biegam z NaviMe i jeszcze nigdy nie doświadczyłem jakiegokolwiek problemu z GPS.

Wysłane z MI5

• Like 1

Przeszedłem z Note 4, więc mam świeże porównanie. Note 4 widział kilka satelit więcej, ale to w GPS status, w działaniu Google maps, czy w Yanosiku nie widzę różnicy. Ogólnie nie mam zastrzeżeń co do działania GPS :)

Wytapatalkowane z Mi 5

• Like 1

Bo Xiaomi wciska Xunlei. My usuwamy ale wtedy prędkość pobierania z Google play ma limit. Walczymy cały czas by to obejść choć akurat w aktualnym romie działa pełna prędkość także...

Samo zagranie Xiaomi żałosne. Mało kto o tym wie.

Z Mi5 Pro

3 minuty temu, Acid napisał:

Bo Xiaomi wciska Xunlei. My usuwamy ale wtedy prędkość pobierania z Google play ma limit. Walczymy cały czas by to obejść choć akurat w aktualnym romie działa pełna prędkość także...

Z Mi5 Pro

Rozumiem, dość chamskie i radykalne zagranie firmy. Acid, a jak Twoje doświadczenia z GPS w Mi5?

Mam skrajnie różne opinie nt GPS w Mi5 i ciągle się waham między Mi5 a S7. Były to mój pierwszy telefon z MIUI ale tego się nie obawiam, gdyż sporo zajmuję się modyfikacjami obecnego telefonu (S4), więc zmiany mi nie straszne :) Myślicie, że warto dorzucić parę złociszy do S7 i mieć pewność (swego rodzaju), że wszystko będzie hulać czy brać Mi5 i mieć nadzieję na aktualizację, która załatwi sprawę? Co byście zrobili na moim miejscu? :)

Nikt Ci nie powie ci by zrobił na Twoim miejscu, większość tu obecnych wybrało mi5 i są zadowoleni :)

Przyznam że też myślałem nad S7 1 m-c temu ... Ale ze względu że na próbę kupiłem żonie 4 m-ce temu i jest zadowolona, też finalnie się zdecydowałem. Zresztą co Snapdragon to Snapdragon. Zawsze jest CM i pochodne, na te pieruńskie Exynosy ROMów jak na lekarstwo...

Stwierdzam że Samsung mocno ciśnie z ceną, którą nie każdy chce zaakceptować, podobnie jak Apple, ale to już inna bajka.

Wytapatalkowane z Mi 5

Mi5. Jeśli kupujesz nowy to nie jest to parę złociszy a drugie tyle. Ja swojego nowego kupiłem za 1290 w Chinach. S7 to koło 3k. Jak dla mnie wybór jest prosty. Ale pytasz na forum MIUI więc nie wiem jakiej odpowiedzi oczekujesz :)

Tapatalking Swiftem z Xiaomi Mi5

Kolega chyba dawno zaglądał na portale aukcyjne :) Drugie tyle na pewno nie. Na allegro/olx można dostać nówki/ledwie używane w cenach zaczynających się od 2000zł około. Mi5 w wersji 64 GB w którego celuję to ok 1600-1700zł ze wszystkim (przesyłka, dodatkowe ubezpieczenie). Więc różnica nie taka wielka.

Wszystko zawsze rozbija się o miejsce zakupu :) w Chinach telefony są tanie jak barszcz. To u nas nabijają hajs + czasem podatki, no ale na czymś trzeba zarobić.

Ale i tak Mi5 :)

Tapatalking Swiftem z Xiaomi Mi5

Dnia 17.07.2016 o 21:51, b0jan napisał:

Potwierdzam, również mam takie problemy, ale:

mam samochodową ładowarkę Tronsmart (otrzymaną kiedyś gratis, chyba przy zakupie gamepada od Xiaomi), która ma 4 porty usb, w tym jeden QC. Telefon nigdy nie znajduje satelit, gdy jest podłączony do wyjścia QC, przy pozostałych działa normalnie. Dodam jednak, że mam chyba jakąś nie do końca szczelną instalację w aucie, bo jak podłączę do ładującego się telefonu (obojętne już w którym porcie) kabelek Jack do fabrycznego zestawu audio (ford c-max), to cały czas dość mocno "świszczy/buczy". Muszę tylko zaznaczyć, że wcześniej z z LG G2 problemów z GPS na tej samej ładowarce nie było (podłączony do każdego portu znajdował satality), ale buczenie przy ładowaniu i jacku było, chociaż tylko takie dość ciche, w Mi 5 jest takie, że praktycznie muzyki nie słychać.

[edit] zapomniałem napisać o wersji systemu - cały czas siedzę i powyższe dzieją się na ostatnim buildzie v7 od xiaomi.eu (6.5.26)

W aucie zainstaluj sobie "kondensator przeciwzakłóceniowy" przy alternatorze i tego nie będzie. Znaczy zakłóceń, większości :P

Edited by BQB

9 godzin temu, Acid napisał:

Z Mi5 Pro

No wreszcie konkretna informacja. Czyli jednak moja ankieta na oficjalce http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=311688&page=1#pid5728256 była trafiona ;)

Ala na na najnowszym, przynajmniej u mnie, niestety dalej jest limit.