Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Krótka piłka.

Mi5 z 1,8GHz czy Mi5 z 2,15GHz? Bo zastanawiam się, a nie wiem czy warto dopłacać czy nie. O pamięć nie martwię się, bo 32 GB by mi starczyło bez problemu. Chodzi mi o procesor. Dodam, że telefon będę pewnie używał przez następne 2 lub 3 lata. Robię przesiadkę z Mi2s, którego użytkuję już ponad 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Redmi2 napisał:

Przeciez china dev to chinska wersja wiec o jakim innym romie mówisz?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Przeciez china dev to chinska wersja wiec o jakim innym romie mówisz?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Mówię o chinskim romie który był w Mi5 gdy go kupiłem (ibuygou). To nie był china dev.

4 minuty temu, Redmi2 napisał:

 

 

Przeczytaleś w ogóle co on napisał? Bo raczej nie.

Bez powodu nie pisałby o 32 GB a ty proponujesz 128GB? Cenowo też wychodzi tyle samo?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

To była dobra rada. Żeby później nie żałować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, teempz napisał:

Krótka piłka.

Mi5 z 1,8GHz czy Mi5 z 2,15GHz? Bo zastanawiam się, a nie wiem czy warto dopłacać czy nie. O pamięć nie martwię się, bo 32 GB by mi starczyło bez problemu. Chodzi mi o procesor. Dodam, że telefon będę pewnie używał przez następne 2 lub 3 lata. Robię przesiadkę z Mi2s, którego użytkuję już ponad 2 lata.



Też przechodziłem z mi2s, ktory teraz chce sprzedac ale jakoś nie mam weny na ofertę. Wybrałem mi5pro black ceramic ze względu defacto na ram bo chciałbym spróbować VR, mówią ze 3 wystarczy może to i racja, ale przy mi2s 2gb ramu, pare apek i kolejna juz sie zamykała,( potrzebowała wiecej czasu na otworzenie, aniżeli te ostatnie) wiec wygrałem 4/128, z tym ze kupiłem go za 1700(nie wliczam przesyłki ubezpieczania itd) gdzie teraz chyba za tyle jest teraz 3/64. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, daniel.swider79 napisał:

Weź 4/128. Ja miałem ponad 5 lat Galaxy S2 i zmieniłem na Mi5 4/128 Ceramic Black. Kiedy go kupowałem to była rakieta i do większości zadań nadawał się do dziś.  Dlatego lepiej dmuchać na zimne:)

Nie nieee, 4/128 to przesada dla mnie. 

 

16 godzin temu, Bobson napisał:



Też przechodziłem z mi2s, ktory teraz chce sprzedac ale jakoś nie mam weny na ofertę. Wybrałem mi5pro black ceramic ze względu defacto na ram bo chciałbym spróbować VR, mówią ze 3 wystarczy może to i racja, ale przy mi2s 2gb ramu, pare apek i kolejna juz sie zamykała,( potrzebowała wiecej czasu na otworzenie, aniżeli te ostatnie) wiec wygrałem 4/128, z tym ze kupiłem go za 1700(nie wliczam przesyłki ubezpieczania itd) gdzie teraz chyba za tyle jest teraz 3/64. 

nie będe się bawić w VR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

jutro będę zamawiał Mi5 z Technos-Online - myślicie, że wersja 3/32 1.8GHz jest wystarczająca czy jednak warto dopłacić do 3/64 2.15GHz? Nie będę miał żadnych niedogodności w korzystaniu (zawsze używam angielskiego, więc to nie jest problem) bez używania innego ROM'u? Krótszego czasu pracy na baterii, krzaków - cokolwiek?

Edytowane przez Mathias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

jutro będę zamawiał Mi5 z Technos-Online - myślicie, że wersja 3/32 1.8GHz jest wystarczająca czy jednak warto dopłacić do 3/64 2.15GHz? Nie będę miał żadnych niedogodności w korzystaniu (zawsze używam angielskiego, więc to nie jest problem) bez używania innego ROM'u? Krótszego czasu pracy na baterii, krzaków - cokolwiek?

Jakiej odpowiedzi oczekujesz? Jak możesz to bierz lepszy. Ja mam wersję 32 i jest ok. Napisz nu koniecznie żeby nie otwierał paczki i nie wgrywał swojego fake ROMu. Jak będziesz chciał to łatwiej będzie zainstalować nasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Jestem użytkownikiem mojego nowego Mi5. Wgrałem najnowszy miui polska 6.7.11. Wcześniej robiłem full wipe. Mam kilka problemów i ciekawy jestem czy u was też tak to wygląda. Telefon się na prawdę poważanie grzeje, porównywalnie do MiNote Pro. Wskazują też na to wyniki antutu. Robiąc pierwsze pomiar mam 114000 następnie 80000 i 50000. Spadki wydajności wraz z temperaturą wyraźnie czuć. Jest to mocno intrygujące. Następny problem to działanie aplikacji aparat. Widać wyraźnie klatkowanie obrazu. Nie jest to płynne. Czy to tylko moje problemy? Czy winna obecnego softu?

Wysłane z mojego MI 5 64 GB przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To temperatury jak umnie przy pokemonach go + gps (z a-gps) + siec 4g, czyli wtedy jest na prawdę gorący.

(Patrzymy na sensor 5-8 to są temperatury rdzeni.)

Najbardziej mi grzeje a-gps, gdy mam sam gps to tak się nie grzeje.

Musisz napisać co robisz w trakcie tych temperatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, skiniu napisał:

Takie temperatury po otworzeniu kilku aplikacji(mapy, Facebook, itp). Ogólnie to jestem rozczarowany bo grzeje się porównywalnie do mi note pro.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

No to nie wiem, może ten a-gps faktycznie tak grzeje. U mnie tak jak pisałem przy normalnych aplikacjach jest chłodny, nic nie czuć żeby się grzał. Jak jakaś gre odpale i się ekran długo świeci, albo na navi - owszem. Ale przy normalnym klikaniu to nie. Możliwe że taki egzemplarz masz. Ale ja jeszcze spróbowałbym poczyścić co się da, od nowa zainstalować system i wtedy sprawdzić...

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@micielk Nie, nie musisz.

Musi jeśli już ma chiński 7.3-7.5 bo zablokował się Edl. Niestety Globala nie da się wgrać przez zip na chiński Stable tylko przez fastboota a ten musi być odblokowany a nie jest przy zablokowanym bootloaderze. Jedynie przez edl ale ten też przy tych wersjach jest zablokowany.

Z Mi5 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potestuj bez a-gps z pół dnia i zobacz czy bedziesz czuł różnicę. Ja u siebie czuję i ostatecznie a-gps uruchamiam tylko wtedy gdy gps ma jakiś problem, czyli bardzo rzadko.

Chce chwile sobie potestowac global dev i stable.

@Acid

Najpierw instalowac oficjalny global dev a pozniej na niego przez update wersje stable czy odwrotnie? Bo mam tylko jedno odblokowanie bootloadera, żeby wrócić do xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gruchi napisał:

Dziś zamówiłem Mi5, jutro przyjdzie i będę potrzebował do niego jakieś etui dobre i szkiełko tak dla dodatkowej ochrony, czy to będzie dobry wybór ? czy macie może coś lepszego ?

http://allegro.pl/oryginalne-etui-u-case-ipaky-xiaomi-mi5-szklo-h9-i6134387296.html

tu masz temat o opakowaniach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...