ZduneX25

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

48 minut temu, xede napisał:

pytanko, czy wystarczy zainstalowac miui 9 czy lepiej wyczyscic telefon do pnia z danych uzytkownika? szczerze nie chce mi sie wszystkich aplikacji instalowac a chmura xiaomi odmowila poslugi jak zblizylem sie do 5 GB :)

Usuń "Kopię zapasową urządzenia" i pozwól jej zrobić się od nowa. U mnie ten zabieg spowodował spadek zajętości chmury z 5GB do 0.7 GB. Z tym, że ja nie trzymam w tej chmurze zdjęć i filmów. Jeśli to one zabrały Ci większość miejsca, to ten zabieg nie da aż tak wiele.

Dnia 25.08.2017 o 13:26, rufik napisał:

Zobacz CPU Temperature ze sklepu play.

Mam, ale jest z nim sporo problemów, a jego raport pokazuje głupoty. Najwyraźniej ta apka nie jest w pełni kompatybilna z MIUI. Nie jestem w stanie za jaj pomocą zobaczyć do jakiej temp. naprawdę rozgrzewają się rdzenie podczas filmowania.

W systemowej kamerze jest jedna rzecz, którą mogliby chyba poprawić z łatwością, a która by wpłynęła znacząco na grzanie się przy filmowaniu z wykorzystaniem pauzy. Teraz ekran musi pozostać włączony i apka kamery musi być na pierwszym planie – w przeciwnym razie nagranie jest przerywane. Tak więc w bezsensowny sposób "dogrzewa się" telefon trzymając włączony ekran, jeśli chce się kontynuować filmowanie w ramach tego samego pliku.

• Like 1

tak zrobie a zdjec nie trzymam, a w ogole da sie zrobic jakis skrot do wlaczania NFC bo podpialem aplikacje baku pod platnosc nfc ( nie android pay) i nie chce aby ciagle nfc bylo wlaczane, da sie do tego jakis widget zarzucic albo nawet skrot do samego nfc na pulpit?

nie wierze, z 4,5 gb zrobilo sie niecale 1 po wylaczeniu, historii polaczen, kalendarza, dyktafonu i ustawien wifi :D

Edited by xede

no to teraz czekam na druga odpowiedz, czy musze czyscic dane uzytkownika po przesiadce z miui 8 na 9?

22 godziny temu, rufik napisał:

@latet Oczywiście daj znać o wynikach, ciekawy jestem wniosków.

Zrobiłem nowy test, trochę inaczej, ale za to dał mi 100% pewności, że chodzi o temperatury, a raczej o zbyt agresywny throttling.

Otóż nagrałem serię filmów telefonem cały czas bardzo mocno chłodzonym – przyczepionym do kratki wentylacyjnej w samochodzie, gdzie dmuchało na niego bardzo zimne powietrze z klimatyzacji.

Nagrałem (podobnie jak ostatnio) 3 filmy w czasie ok. 20 minut, dwa pierwsze z funkcją pauzy, trzeci - jeden dłuższy ciągły.

Jednocześnie chodziła nawigacja, Yanosik, a wykonane filmy były od razu przesyłane do chmury. Tak więc sam hardware wyrabia z tym wszystkim bez problemu - o ile ma chłód.

1:

Duration                    : 1 min 2 s
Bit rate                    : 42.0 Mb/s
Width                       : 3 840 pixels
Height                      : 2 160 pixels
Frame rate mode             : Variable
Frame rate                  : 29.855 FPS
Minimum frame rate          : 15.364 FPS
Maximum frame rate          : 30.344 FPS

2:

Duration                    : 1 min 34 s
Frame rate                  : 29.861 FPS
Minimum frame rate          : 14.200 FPS
Maximum frame rate          : 30.141 FPS

3:

Duration                    : 3 min 4 s
Frame rate                  : 29.888 FPS
Minimum frame rate          : 29.412 FPS
Maximum frame rate          : 30.364 FPS

Myślę, że te chwilowe spadki (minimum frame rate) w 2 pierwszych klipach są związane ze stosowaniem pauzy w trakcie. Zapewne tuż po wznowieniu nagrania przez ułamek sekundy jest mniej FPS. Jak widać, nie wpływają istotnie na średni FPS. W trzecim nagraniu (ciągły filmik 3 min, bez pauzowania) - już tego nie ma. A był to trzeci film z kolei, więc teoretycznie sprzęt był wtedy najbardziej narażony na przeciążenie.

Edited by latet

2 godziny temu, xede napisał:

no to teraz czekam na druga odpowiedz, czy musze czyscic dane uzytkownika po przesiadce z miui 8 na 9?

Konieczności takowej nie ma.

Witam.Czy jeżeli chce zainstalować najnowszą wersje dev xiaomi.eu, a mam 8.1.9.0 stable to mam postępowac jak w przypadku aktualizacji czy wgrywać od początku xiaomi.eu przez miflash?

19 godzin temu, rufik napisał:

Ten wydaje się ok, prosty (może nawet za prosty - brak wykresu obciążenia), przejrzysty i sam nie obciąża i nie robi takich problemów w systemie jak poprzedni. Niemniej jednak, wg niego (i wszystkich innych) dwa rdzenie mam zawsze wyłączone, nawet w czasie najcięższych testów, co chyba nie jest zgodne z rzeczywistością?

W czasie filmowania 4K przez ok. 3 minuty, wg danych z tej apki, temp procka wzrosła z 36°C do 50°C, a max. częstotliwość CPU bardzo szybko została przycięta do 75%, czyli do ok. 1,2GHz (nie wiem dokładnie przy jakiej temp, ale na pewno bliższej 40°C niż 50°C).

Frame rate                  : 26.864 FPS
Minimum frame rate          : 17.020 FPS
Maximum frame rate          : 30.201 FPS

Kurczę, a może naprawdę tylko 2 rdzenie są aktywne? To by tłumaczyło niedobór mocy...

Przy czym maksymalna (gdy ma throttlingu) częstotliwość to 1593 MHz. A mam Mi5 Prime, więc teoretycznie 2,15 GHz, a przynajmniej te 1.8 powinno być.

Nigdy się nie przejmowałem, że narzędzia pokazują inne parametry procka:

https://pasteboard.co/GHChZe3.png

https://pasteboard.co/GHCiaX6.png

skoro wszystko działało płynnie, a wyniki np. Antutu były "dobre", tzn. takie same jak u innych posiadaczy. Więc raczej te programy narzędziowe pokazują bzdury, nie?

Edited by latet

Możliwe, że pokazują bzdury. Zobacz jak pokazuje Kernel Adiutor (choć on wymaga chyba root'a) w głównej zakładce (% spędzanie czasu wg częstotliwości) oraz w zakładce CPU (co i jak jest włączane).

Można go nawet użyć do zmiany ustawień, np. goveror=performance ustawi zawsze maks taktowanie, można włączyć/wyłączyć poszczególne rdzenie, itp.

Podłącze się do pytania o przejście z miui 8 stable na miui 9 dev. Ponieważ założyłem temat dużo osób o to pyta ale niestety temat został skasowany ponieważ "temat już był poruszany" :) a jak widać dużo osób ma wątpliwości. Ja piszę do Was z miui 9 a wcześniej miałem miui 8 stable. Wyczytałem na forum że jeżeli mam stable to muszę zdjąć bl i dopiero wtedy wgrać miui 9... No i gdybym sam nie spróbował to  je miałbym 9tki :) ściągnąlem obraz wrzuciłem go przez zwykłego Updatera i oczom się ukazało że chce przejść na starsza wersję systemu i zostanie wszystko wymazane także jeśli robicie update do miui 9 że stable przez Updatera to wszystko ginie zdjęcia filmy wszystko :) no i najważniejsze to da się przejść nawet na zablokowanym bl.  Moje pytanie to jak przywrócić dane aplikacji z backupu? Zrobiłem backup ale za nic nie wiem jak przywrócić dane :( aplikacje mi ściągnięlo przez chmurę ale nie ma haseł ani danych BTW czy tylko ja mam problem z fixem w GPS na miui 9? Na miui 8 łapal w kilka sekund a tutaj czekam i czekam :/

Edited by bagir

Zapuściłem testy throttlingu na Mi5 w trzech różnych "sytuacjach" termicznych. Na screenie kolejno od lewej:

1. test w lodówce (gdzie telefon wcześniej chłodził się z 15 minut)
  2. test na stole w temperaturze pokojowej
  3. test podczas ładownia baterii (w szczycie ładowania, gdy temp. baterii dochodzi do 40°C)

https://pasteboard.co/GHN9xPv.jpg

Fajnie widać, jak w - w zależności od tych konkretnych warununków i temperatur otoczenia – throttling pozostawił nam odpowiednio (wartości uśrednione w 5 min teście):

1. 86% max częstotliwości CPU
  2. 73%
  3. 60%

Oraz jak się to przełożyło na średnią zmierzoną wydajność:

1. 92,86 GIPS
  2. 85,18 GIPS
  3. 71,568 GIPS

Oczywiście, max. temp. jaką osiągnął CPU w każdym z tych 3 testów była praktycznie taka sama (53–54°C). Jeśli kogoś to dziwi, to znaczy, że nie rozumie czym i po co jest throttling :)

Miui 9, czy można wyedytować skróty na ekranie blokady te co się wyświetlają po słajpie w prawo? Jeśli tak to w jaki sposób.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Nie da się na razie.

Dnia 22.08.2017 o 01:04, lockerek napisał:

I jak odczucia na MIUI9 ? Apki ubija tak samo jak na MIUI8 ? Bateria ? SOT ?

Nie ma przełacznika gps-a, a przełacznik hotspota - zamiast działac, odsyła na stronę z ustawień, gdzie go można włączyc. Tyle zauwazyłem w pare dni. Apek ani poprzednie miui ani obecne ni nie ubija.

Mam pytanko. Po roku użytkownania klawisz power nie charakteryzuje się już takim delikatnym skokiem przy naciskaniu. Klawisz działa, wybudza telefon. Da się to naprawić?

3 minuty temu, JacekBB napisał:

Mam pytanko. Po roku użytkownania klawisz power nie charakteryzuje się już takim delikatnym skokiem przy naciskaniu. Klawisz działa, wybudza telefon. Da się to naprawić?

Zużycie materiału. Wymiana przycisku załatwi sprawę (w Redmi Note 2 wystarczyło kupić tylną klapkę na Ali za 12 zł, nie wiem jak tu jest zbudowane).

Witam.

Chciałbym zapytać, jak z baterią na MIUI9? Ile wytrzymuje przy normalnym użytkowaniu (przeglądarka, YT, muzyka, bez syfu typu FB, instagram, messenger etc...)?

14 godzin temu, Pietr napisał:

Witam.

Chciałbym zapytać, jak z baterią na MIUI9? Ile wytrzymuje przy normalnym użytkowaniu (przeglądarka, YT, muzyka, bez syfu typu FB, instagram, messenger etc...)?

U mnie bez odczuwalnych zmian wzgledem 8.

• Like 1

pytanie z kategorii update bo nie pamietam, co czyscic zeby danych nie stracic przy wgrywaniu miui nowszego? backup zrobiony

1 godzinę temu, xede napisał:

pytanie z kategorii update bo nie pamietam, co czyscic zeby danych nie stracic przy wgrywaniu miui nowszego? backup zrobiony

Możesz nic nie czyścić.

14 godzin temu, PurpleHaze napisał:

U mnie bez odczuwalnych zmian wzgledem 8.

No to fajnie. :)
Ale...

Nawet nie wiem jak z SoT na MIUI8. :D

Wszystko poszło bez najmniejszego oporu, teraz wyskakują mi powiadomienia o update z aplikacji do update'u, rozumiem że w przyszłości trzeba nadal instalować przez twrp? Powiadomienia wyłączone bo dość nachalne były :)

Edited by xede
Błąd

Wszystko poszło bez najmniejszego oporu, teraz wyskakują mi powiadomienia o update z aplikacji do update'u, rozumiem że w przyszłości trzeba nadal instalować przez twrp? Powiadomienia wyłączone bo dość nachalne były
Jak Ci przyjdzie OTA to instalujesz przez OTA.

Wysłane z Mi5

Jak myślicie. Opłacalne jest kupno białego Mi5 w wersji 3/64GB za 650zł bez pudełka? W lombardzie u mnie sprzedają. Telefon wygląda na nówkę, mało używany.

3 minuty temu, Pietr napisał:

Jak myślicie. Opłacalne jest kupno białego Mi5 w wersji 3/64GB za 650zł bez pudełka? W lombardzie u mnie sprzedają. Telefon wygląda na nówkę, mało używany.

Zwróciłbym uwagę na to, czy przypadkiem poprzedni właściciel nie zapomniał się wylogować na urządzeniu z konta Xiaomi.

Nie ma konta Xiaomi. Był robiony wipe.

Tzn. Nie był telefon nawet zalogowany na konto.

Edited by Pietr

3 minuty temu, Pietr napisał:

Nie był telefon nawet zalogowany na konto.

No jak był wipe robiony to jak ma być zalogowany? :D

34 minuty temu, galakty napisał:

Przed zdobieniem...

Gościu w miarę to ogarnia bo już się na takie coś nadział.

44 minuty temu, Pietr napisał:

Przed zdobieniem...

Gościu w miarę to ogarnia bo już się na takie coś nadział.

Jak MIUI wstaje i działa a jest połączenie z netem, to znaczy, że słuchawka (IMEI?) nie była przypisana do konta Xiaomi lub została od niego odpięta. Dobrze mówię?

P.s. Nie wiem, czy powyższa metoda zadziała przy syf-MIUI.

• Like 1

1 godzinę temu, galakty napisał:

Jak się nie mylę to robiłem full wipe, factory reset, po prostu wszystko przy przechodzeniu z Globala Stable 8.2.2.0 na xiaomi.eu 7.8.17 i po włączeniu fona, wybraniu języka, ustawieniu WiFi itp wyskoczyło mi okno do wpisania hasła. Nie przypominam sobie bym po zmianie softa wpisywał login z mi.com. Więc sądzę, że każdy soft sam z siebie po podłączeniu do internetu pyta mi.com czy dane IMEI (a może o jakiś inny "stały klucz identyfikujący", jeżeli da się zmienić na inne IMEI tak aby telefon działał?) jest mu znane i jeżeli tak to wywala okno do wpisania hasła. 

@Acid dobrze mówię? Mówiłeś ostatnio, że jak ktoś ma UB/TWRP i telefon zgubi to po telefonie bo z TWRP wszystko się zrobi, rozumiem, że osoba taka będzie mogła jedynie na custom ROMach śmigać i nigdy MIUI/Xiaomi.eu nie zainstaluje bo będzie wołać o hasło mimo full wipe?

Tak jak mówisz.

Już raz próbowałem to obejść na swoim Mi3. I dało się. Ale jak nie podłączysz telefonu do neta. Jak go podłączyłem to od razu prosił o hasło do konta.

Tu mam pewność, że telefon dobrze działa i w bardzo dobrym stanie. Ale bez pudełka. To rozumiem, że 650zł jest bardzo dobrą ofertą? :)

I w poprzedniej wypowiedzi nie miało być "zdobieniem" tylko "zrobieniem". Powalona autokorekta... :D

58 minut temu, xede napisał:

Lepsza akcja że po aktualizacji zrywa połączenie co chwilę z wifi, ktoś tak ma?

U mnie wi-fi działa w 100% OK.