Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, latet napisał:

Witam,

Czy istnieje może jakiś sposób, aby zwiększyć max. głośność głośniczka (tego dolnego) w Mi5? Może jakaś apka typu Equalizer, albo jakiś tweak w jakichś plikach konfig.? Chodzi mi tylko o to, aby głośniej było słychać komunikaty Yanosika i nawigacji. Mój nowy piękny Mi5 jest tu niestety wyraźnie cichszy od starego Redmi Note LTE (nie wspominajac już o Redmi 3s) no i niestety mam podczas jazdy autem czasem duży problem aby zrozumieć komunikat.

Dzięki!

Cóż, z tego co w rożnych miejscach przeczytałem Xiaomi mi5 ma słabe audio zarówno przy słuchawkach jak i głośniku, jeżeli mówimy o głośności. Od konkurencji wpuszcza do słuchawek i głośnika sporo słabszy prąd.

Ja na twoim miejscu nie bawiłbym się tak tylko kupił głośnik zewnętrzny. Na pewno pomógłby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, XiaoRén napisał:

Cóż, z tego co w rożnych miejscach przeczytałem Xiaomi mi5 ma słabe audio zarówno przy słuchawkach jak i głośniku, jeżeli mówimy o głośności. Od konkurencji wpuszcza do słuchawek i głośnika sporo słabszy prąd.

Ja na twoim miejscu nie bawiłbym się tak tylko kupił głośnik zewnętrzny. Na pewno pomógłby.

A możesz polecić jakiś najsensowniejszy z najtańszych (albo najtańszy z najsensowniejszych), nie za duży, prądooszczędny, jako że jego jedynym u mnie zastosowaniem byłoby zwiększanie słyszalności komend Yanosika i nawigacji, a na co dzień marznięcie lub grzanie się w zaparkowanym aucie...

Z drugiej strony czuję pewną ulgę, że to nie wada mojego egzemplarza, tylko "ten typ tak ma".

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, z tego co w rożnych miejscach przeczytałem Xiaomi mi5 ma słabe audio zarówno przy słuchawkach jak i głośniku, jeżeli mówimy o głośności. Od konkurencji wpuszcza do słuchawek i głośnika sporo słabszy prąd.
Ja na twoim miejscu nie bawiłbym się tak tylko kupił głośnik zewnętrzny. Na pewno pomógłby.

Może zamiast czytać lepiej gdzieś posłuchać. Na słuchawkach MI5 gra rewelacyjnie jak na telefon bez dedykowanego wzmacniacza. Pod tym linkiem http://m.gsmarena.com/xiaomi_mi_5-review-1411p6.php jest część testów dotycząca audio. Wykres odpowiedzi w zakresie pasma w postaci płaskiej linii mówi sam za siebie - praktycznie brak zniekształceń. Co zaś się tyczy głośnika to rzeczywiście nie jest zbyt donośny ale nie można powiedzieć, że gra nieczysto. Nawet słyszalny jest lekki bas.
Przed zakupem też czytałem różne opinie na temat audio w MI5. Zaryzykowałem, kupiłem i nie żałuję. Gra sporo lepiej niż mój poprzedni MI3, który w tej materii całkiem nieźle sobie radził.

Tapnięte z MI5.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Rafi napisał:


Może zamiast czytać lepiej gdzieś posłuchać. Na słuchawkach MI5 gra rewelacyjnie jak na telefon bez dedykowanego wzmacniacza. Pod tym linkiem http://m.gsmarena.com/xiaomi_mi_5-review-1411p6.php jest część testów dotycząca audio. Wykres odpowiedzi w zakresie pasma w postaci płaskiej linii mówi sam za siebie - praktycznie brak zniekształceń. Co zaś się tyczy głośnika to rzeczywiście nie jest zbyt donośny ale nie można powiedzieć, że gra nieczysto. Nawet słyszalny jest lekki bas.
Przed zakupem też czytałem różne opinie na temat audio w MI5. Zaryzykowałem, kupiłem i nie żałuję. Gra sporo lepiej niż mój poprzedni MI3, który w tej materii całkiem nieźle sobie radził.

Tapnięte z MI5.
 

Potwierdzam. Jakość dźwięku jest OK. Zarówno w słuchawkach, jak i w głośniczku.

Ale... mi ta jakość nie jest do niczego potrzeba. Nie słucham muzyki z telefonu w ogóle (jeśli by mi się to miało zdarzyć, to na pewno w słuchawkach, nie z głośniczka). Więc moim problemem jest tylko i wyłącznie słaba max. głośność z głośniczka, bo to ma w praktyce znaczenie w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, AdamKli napisał:

@latet korzystam z nawigacji w aucie i głośność jest na prawdę w porządku. Nie zauważyłem aby słabo było słychać komendy itp. Zastanawiające. 

Może po prostu masz cichszy samochód albo lepszy słuch, albo jedno i drugie. Dla mnie niestety trochę za cicho. Nie mam mowy o jednoczesnym słuchaniu muzyko z radia.

Trochę pomogło w Yanosiku przełączenie głosu z męskiego na damski. Ten żeński jest jakoś tak nieco bardziej wyrazisty, choć nie jest głośniejszy, trochę mi łatwiej usłyszeć, co mówi.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnośnie FPS w filmach 4K z Mi5. Zanim go kupiłem, to pobrałem parę sampli z netu (z apki systemowej) i generalnie FPS w 4K było zbliżone do 30 fps (w dobrym świetle, bo wiadomo, że w słabszym może spadać, to "normalne" niestety we wszystkich Xiaomi).

Niestety, mój egzemplarz, nawet w dobrym świetle rejestruje z szybkością ok. 26 fps w 4K i generalnie obraz nie jest najpłynniejszy.

Czy nie wiecie co jest przyczyną i czy można coś poradzić? Jeszcze nie próbowałem alternatywnych apek, bo wolałbym jednak, aby systemowa rejestrowała jak trzeba. Skoro u innych tak robi, to czemu nie u mnie? Mam najnowszy dev sprzed tygodnia, może to się jakoś ostatnio popsuło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, qwerty napisał:

Czy jest jakaś aplikacja do Mi5 która umożliwia modyfikację balansu bieli przy nagrywaniu filmów?

Pobaw się apkami Cinema FV-5 oraz Open Camera.

https://www.youtube.com/watch?v=TNO6_daborY

https://www.youtube.com/watch?v=mUGBp1yp1QE

Nie zanosi się, aby systemowa Camera w MIUI miała kiedykolwiek otrzymać tak "wyrafinowaną" funkcjonalność :-P

 

Wracając do nieszczęsnych FPS w filmach 4K. Już wiem, że to wina ROM-u. Zainstalowałem przed chwilą na czysto przez MiFlash wersję MiFlash_xiaomi.eu_gemini_6.4.21_6.0 (to jeszcze MIUI 7) i filmy 4K nagrywają się z klatkażem (brr... nie cierpię tego słowa) ~30 fps. No, ale i tak zaraz wrócę do najnowszej wersji MIUI, to oczywiście.

Ciekawe od kiedy i dlaczego chińscy programiści MIUI w swej niezbadanej mądrości przycięli nam ten FPS w 4K do 26 kl/s? Może od początku pojawienia się MIUI8? Ktoś pamięta? A może to świeży problem, więc i nadzieja większa na naprawę? (przy okazji, żeby sprawa nie była zbyt jednoznaczna: wydaje mi się, że dźwięk jest nieco gorszej jakości w filmikach nagrywanych pod 6.4.21 niż pod obecną wersją).

Muszę, tzn. stanowczo wolę nagrywać w 4K, ponieważ jakość obrazu przy nagrywaniu 1080p nie jest zadowalająca. Jak dla mnie, to widać wyraźnie, jakby to była nieco mniejsza rozdzielczość przeskalowana w górę na 1080p. Najprostszy dowód, że może i powinno być lepiej: filmik nagrany w 4K i potem przekonwertowany do 1080p wygląda bez porównania ostrzej, klarowniej. I tak właśnie zamierzam robić (konwertować), bo mój komp nie wyrabia z odtwarzaniem 4K. Ale jeśli mam mieć wtedy niższy FPS niż 30, to raczej mnie to nie urządza.

Jak to mówiła ta słynna mucha w słynnym filmiku: "Zawsze coś, zawsze k**wa coś".

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, luk83 napisał:

stoję przed wyborem pomiędzy MI5 a Letv Pro 3. Czy Band 20 faktycznie ma w kontekście Polski jakieś duże znaczenie i warto się jego brakiem w MI5 w ogóle przejmować? czytałem, że trwają pracę, by jakoś odblokować band 20, ale na razie żadnych konkretów

Nie ma, przynajmniej dla zwykłego, szarego użytkownika (a takim jestem). Zasięg mam wszędzie, internet mam wszędzie, nie mam problemów z niczym. Nie warto się przejmować.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, luk83 napisał:

stoję przed wyborem pomiędzy MI5 a Letv Pro 3. Czy Band 20 faktycznie ma w kontekście Polski jakieś duże znaczenie i warto się jego brakiem w MI5 w ogóle przejmować? czytałem, że trwają pracę, by jakoś odblokować band 20, ale na razie żadnych konkretów

Szczerze - brak band 20 to bardzo rozdmuchany problem. Z igły widły. W Polsce stacji z lte 800 jest mało, brak tego pasma nie odbije się na użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze - brak band 20 to bardzo rozdmuchany problem. Z igły widły. W Polsce stacji z lte 800 jest mało, brak tego pasma nie odbije się na użytkowaniu.

Prawie 7tysiecy to malo?
Około połowa faktycznie jest na nadajnikach z LTE1800,ale ta druga połowa zapewnia szybkiego neta tam, gdzie do tej pory to było niemożliwe/nieefektywne kosztowo

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie "Codzienne tapety blokady"
Dodam tapetę do "ulubione" przez naciśnięcie ikony serce i jak chce podglądać potem ulubione to nie mogę tam wejść i widzę ilość ulubionych jako 0
Nie mam też folderu Android/data/com.mfasiongallery.emag/...
O co tu chodzi?

Wysłane z mojego YOGA Tablet 2-1050L przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JacekBB napisał:


Jednym DHL dolicza a jednym nie. Mi doliczyli 64zl do ceny. Wysyłka w piątek z Hongkongu a we wtorek miałem go w ręce. Co do gwarancji to trzeba wysyłać za ocean.

Czyli najwiecej doliczyli by np. Te 65 zł, nie 240 licząc 23% vatu z wartości tel 1139zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra poszlo ale coś mi z recovery nie idzie mam tak:

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot boot twrp.img
< waiting for any device >
downloading 'boot.img'...
OKAY [  1.021s]
booting...
OKAY [  1.207s]
finished. total time: 2.231s

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot boot twrp.img
< waiting for any device >

Chyba się nie wgrało bo zamiast recovery mam mi pc suite.

Edytowane przez magik-thc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...