zielonek430

Użytkownicy
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by zielonek430

 1. Ja z RBM uciekłem z tego samego powodu. Strasznie wolny internet, kiepski zasięg i do tego jeszcze te kombinacje z roamingiem krajowym. Na szczęście tel na kartę, więc nie było problemu Czyli zostaje mi jeszcze sprawdzić sprawę u siebie, a jak nie to dalej kombinować z Playem... W każdym razie wielkie dzięki za pomoc!
 2. Ciekawe jest, że pół roku temu Play stwierdził, że te wiadomości pojawiły się u nich w sieci i wymienili odbiorcy kartę na nową (co oczywiście nic nie dało, podobnie jak format telefonu odbiorcy). Teraz według nich wiadomości nawet do nich nie dotarły. Do mnie wszystko dochodzi, zdaje się, że do Orange też nigdy nie było problemu z wysyłaniem. Byłem w trzech sieciach (Orange, RedBull i teraz a2mobile), za każdym razem zmieniając kartę, a mimo to problem się powtarzał. Pytam, bo już wyczerpują mi się pomysły, a Play twierdzi, że to wina mojego telefonu (i sugerują zakup innego xD) albo mojej sieci. Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 3. Cześć! Mam problem z wysyłaniem SMS-ów. W zasadzie od nowości (a mam telefon rok) dość często zdarza się sytuacja, gdy, wysyłając wiadomość, w systemowej aplikacji pojawia mi się informacja, że wiadomość została doręczona (ptaszek przy wiadomości), natomiast odbiorca wiadomości nie otrzymuje. Pisałem do wsparcia technicznego Play (sieć odbiorcy) i oni twierdzą, że ten SMS nie pojawił się nawet u nich w sieci. Z mojej strony próbowałem różnych systemów - różne wersje xiaomi.eu, jakieś LoSy itp. i na większości z nich problem się pojawiał. Zmieniałem również sieci - co ciekawe, gdy byłem w tej samej sieci co odbiorca, gdy SMS się nie wysyłał przy mojej wiadomości ptaszek się nie pojawiał. Czy ktoś ma jakiś pomysł, co może być przyczyną?
 4. zielonek430

  MIUI 7.7.13

  Co się stało z ucinaniem ogonków? Usunęli tę funkcję? Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 5. Pytanie: jestem obecnie na LineageOS i chcę wrócić do xiaomi.eu. Myślałem, żeby zrobić czysty MiFlash i potem wgrać najnowszą aktualizację przez TWRP. Jak mogę to zrobić bezpiecznie, żeby uniknąć problemów jakie pojawiały się przy aktualizacji (chyba z androida 6 na 7)? EDIT: nvm, wszystko poszło, już stoi xiaomi.eu
 6. Zauważyłem większe zużycie baterii na 7.4.14, głównie w stanie gotowości. WLD nie pokazuje nic poza chmurą Xiaomi, czy mogę się wylogować z mojego konta Xiaomi? Przykładowo, nie zablokuje mi bootloadera czy coś? [emoji3] (nie korzystam z chmury)
 7. [mention=17271]majdan12[/mention] Szczerze mówiąc nie spotkałem się wcześniej z backupem EFS - masz może pod ręką jakiś tutorial albo mógłbyś w skrócie powiedzieć co to jest, bo Google mi nic konkretnego nie mówi Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 8. Cześć! Mam obecnie MIUI z xiaomi.eu i planuję spróbować jakiegoś custom romu (najprawdopodobniej LOS). Czy mogę go wgrać po tych wszystkich wymaganych wipach mną mój rom czadu muszę flashować miflashem? Jak wygląda ewentualny powrót na MIUI - wystarczy wgrać backup czy tak to nie pójdzie? Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 9. No tak, aktualizacja TWRP i dirty flash. Ale chodzi mi o to jak potem mogę zrobić wipy, żeby wyczyścić system?
 10. Hej! mam Mi5 z 6.11.10 i chciałem w końcu zaktualizować go do najnowszej wersji. Niestety przez ten czas mój system mocno zwolnił i chciałem postawić system od nowa. Rozumiem, że nie należy na czysto instalować miui na 7.0, więc moje pytanie jest takie: mam najpierw zrobić dirty flash 7.3.16 na mój obecny system, żeby nowy wstał i działał. Czy potem mogę zrobić full wipe i postawić jeszcze raz 7.3.16? To zadziała?
 11. Cześć! Mam Xiaomi mi5. Po ostatniej aktualizacji na androidzie M zauważyłem kiepski czas działania na baterii, dodatkowo u mnie w telefonie pojawiły się dziwne błędy, np. menu "Użycie danych" z ikonką z czystego androida w ustawieniach. Postanowiłem zatem dokonać instalacji na czysto (wipe cache, dalvik oraz data). Pobrałem zatem wersję 6.11.10 oraz SuperSU 2.79 i zainstalowałem, najpierw sam ROM, potem uruchomiłem system, zainstalowałem swoje aplikacje, następnie zrebootowałem i zainstalowałem SuperSU. Wszystko działało fajnie dopóki nie uruchomiłem czegoś w stylu AdAway albo aplikacji ogonki, które instalują coś przez TWRP. Po takiej instalacji następował bootloop - telefon albo w nieskończoność "optymalizował aplikacje" albo rozjaśniał i ściemniał ekran z logo androida, stukając przy tym soczewką. Sprawdzane dwukrotnie - za każdym razem takie same objawy. Pomyślałem, że może to być wina SuperSU, więc wgrałem starszą wersję (2.76) - to samo (również dwukrotnie). Próbowałem potem wchodzić do TWRP, robiłem wipe cache, dalvik, a nawet próbowałem dirty flasha całego romu. Wszystko kończyło się bootloopem. Co ciekawe, przywrócenie backupu stawia telefon na nogi i zaczyna funkcjonować (ale nie o to chodzi, bo chcę się pozbyć tych błędów). Co robię źle?
 12. Na 6.11.10 muszę ponarzekać na baterie. Jest zauważalnie gorzej niż w poprzednich wersjach, do tego dużo energii zabiera system Android. Ktoś też spotkał się z takim problemem?
 13. Jak wejdziesz w menu serwisowe (wpisujesz w dialerze *#*#4636#*#*) a następnie w status odpowiedniego urządzenia (ta karta, którą chcesz wybrać) to tam możesz ustawić preferowany tryb sieci na LTE i będzie ten tryb zablokowany. Sęk w tym, że automatycznie nie przełączy się z powrotem na inny tryb, będzie to trzeba zrobić ręcznie, w tym samym menu (na ten tryb, który jest domyślnie ustawiony).
 14. Na Mi5 nie można zainstalować najnowszej wersji (6.7.28), aplikacja coś pobiera, wyświetla informację, że jest możliwość aktualizacji (nawet pojawia się powiadomienie), lecz po "instalacji" dalej wyświetla ona komunikat "nie zainstalowano", zaś SMSy są z ogonkami. A zipów nie można pobrać, bo basketbuild powiedział mi, że "an unexpected error has occurred." Edit: serwer wstał, zip działa bez problemu.
 15. Mam pytania co do caseów. Czy w tym imaku matowym dobrze chodzą guziki boczne? Jest dobrze spasowane? (Pytam, bo cena niska i trochę się tego obawiam) Jak się sprawuje nillkin frosted? Łatwo się wciska guziki w wycięciach? Ogólnie czy warto?
 16. Ja tak miałem po pierwszej instalacji przez recovery na mi5, ale za drugim razem było ok. Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 17. Spróbowałem jeszcze raz przez Ogonki zainstalować i nadal bez zmian. Apka Ogonki zresztą też dalej pokazuje, że nie zainstalowano. Wgl nawet w folderze tej aplikacji nie ma pliku .apk ... EDIT: plik zip do recovery działa ok.
 18. Tak jest, 6.7.14 dev Próbowałem też wczoraj instalować z zipa i aplikacja wysypywała się przy każdej próbie uruchomienia, musiałem jeszcze raz flashować rom.
 19. Na Mi5 aplikacja jakby nie działała. Wyświetla dostępną wersję 6.7.14 i proponuje jej pobranie, ale pobiera w sekundę i od razu chce instalować. Po ponownym uruchomieniu smsy dalej z ogórkami, a w aplikacji jest napisane, że nie zainstalowano. Co robię źle? EDIT: a teraz apka informuje mnie, że moje urządzenie nie jest wspierane :/
 20. marcus, chyba się mylisz, 6.5.26 to ostatnia wersja dev MIUI v7. Pytam, czy może poprzednie działały od niej lepiej?
 21. Którą wersję MIUI v7 jest najlepiej zainstalować? Ostatnią 6.5.26 czy może jakąś wcześniejszą? Obecnie jestem na przedostatnim v8 i nowości są fajne, ale jednak 5h SOT to nie jest to samo co 8h z v7..