Jump to content

And.N

Użytkownicy
 • Content Count

  108
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by And.N

 1. Porażka totalna z tą ikoną baterii. Procenty są obecnie nieczytelne. Po co psuć coś co było dobre...
 2. Akurat na tą automatyczną jasność nie narzekam. Mogę potwierdzić, że u mnie w całkowicie ciemnym pomieszczeniu ten suwak też (na to wygląda) jest na ok. 10%. Tylko jak nim zjadę na całkowite minimum to nawet w całkowitej ciemnicy jest dla mnie ekran zbyt ciemny. Także tu pretensji nie mam Jedyna wada (jak dla mnie) to ten dźwięk w nagranym video, z czym się już pogodziłem i nie używam funkcji nagrywania filmików. Bateria spokojnie wystarcza mi na 3 dni używania telefonu (nie zauważyłem jakiejś zmiany pod tym względem pomiędzy MIUI 9 czy najnowszym MIUI 10 ).
 3. Dzięki za odpowiedź. W Redmi 4A niestety problem jest w miui10, także był w miui9 (po aktualizacji do MIUI10 nic się nie zmieniło). Tylko jeszcze raz chcę podkreślić, że chodzi o nagrany dźwięk w filmikach, bądź dyktafonem. Podczas odtwarzania np. mp3, filmików z internetu, jest wszystko OK, poziom głośności jest zadowalający.
 4. Witam użytkowników Redmi 4X i mam takie pytanie: czy w 4X jest podobny problem z dźwiękiem podczas nagrywania filmików (bądź używania dyktafonu) jak w Redmi 4A ? Problem ten (w Redmi 4A) polega na tym, że podczas odtwarzania nagranego filmiku dźwięku praktycznie nie słychać (trzeba przyłożyć telefon do ucha wtedy coś tam ewentualnie słychać). Można właściwie traktować, że nagrane video jest bez fonii. Z góry dziękuję za ewentualne odpowiedzi. Oczywiście telefon (4A) zaktualizowany do najnowszego oprogramowania i głośności ustawione na max.
 5. Przyznam, nie wnikałem, aż tak w te ustawienia, ale nie wydaje mi się, aby się coś zmieniło po aktualizacji. Przycisk VOL, z tego co widzę, działa również na suwak głośności dzwonka (ten w Ustawieniach). Jedynie chyba głośność Alarmu zmienia się tylko w Ustawieniach. Tak w ogóle mam te trzy suwaki na max w Ustawieniach, a przycisku VOL używam tylko do zgłaśniania/ściszania poziomu dźwięku multimediów i nie widzę tu potrzeby aby coś zmieniać. Tak mi po prostu odpowiada. Głośność dzwonka używam zawsze na max. lub ewentualnie wyciszam całkiem telefon jak mam taką potrzebę. Pośrednich wartości/poz
 6. Nie wiem jak to naprawić... Klikasz na ikonkę Muzyka, odtwarzasz jakąś tam piosenkę w mp3 i naprawdę klawisz VOL u Ciebie nie działa? Co do systemu Android to u mnie też nie przekracza 20 kilku procent (bynajmniej nigdy nie zauważyłem, aby było znacząco więcej). Pewnie zależy od ilości aplikacji, może niektóre działają w tle. Trzeba by tam się dokładniej przyjrzeć.
 7. Nie potwierdzam tej informacji. Klawisz VOL +/- działa, tak jak poprzednio. Jego zmiany wpływają na suwak ten w ustawieniach dźwięku, jak i oczywiście na sam poziom dźwięku. Co do informacji o rzekomym znacznie dłuższym czasie ładowania... przyczyną może być kiepskiej jakości kabelek. Można mieć oryginalną ładowarkę, a inny kabel i już czas ładowania może (nie musi) się znacznie wydłużyć (nawet do 5 godz. czy 6 godz.). Wydaje się nieprawdopodobne, ale prawdziwe. Piszę oczywiście z praktyki, bo sam tego doświadczyłem.
 8. Te dwie pozycje tak samo się nazywają, ale pokazują po kliknięciu co innego. (Oczywiście to gorsze rozwiązanie niż było poprzednio.) "Pierwsze zasilanie" pokazuje ewentualne problemy z baterią i możliwość wyłączenia aplikacji i zarazem wydłużenia pracy na baterii. "Druga zakładka zasilanie pokazuje od razu procentowe wykorzystanie baterii przez aplikację. Co do samej pracy baterii, jej wydajności, czasu ładowania to nie zauważam jakichś różnic w porównaniu do MIUI9. Obecnie mam pracę na baterii 4 dni i 2 godz. , pozostało 26% (czyli ok. doba). Fakt, telefon mało używany, ekran 2
 9. Przecież akurat to można po tej aktualizacji zmienić. Jest możliwość wybrania swojej tapety zarówno dla ekranu głównego jak i ekranu blokady. Po cichu liczyłem na poprawę dźwięku w filmikach, ale tu niestety nic się nie zmieniło i video można traktować dalej, że jest bez fonii. Czy dla mnie aktualizacja na plus, na razie trudno powiedzieć. Najważniejsze jak dla mnie to praca na baterii. Na poprzednich wersjach oprogramowania osiągałem nawet do (tak bardziej oszczędnie używając telefonu) 5, 6 dni (średnio 3 dni i 5 godz. pracy ekranu) Obecnie fon w trakcie ładowania i może później dam znać
 10. Co to znaczy, że trzyma połowę ? Połowę czego?, dnia ?, tygodnia ? miesiąca ? Wysłane z mojego laptopa przy użyciu klawiatury.
 11. Zauważ taką różnicę: Redmi Note 4 - rozdzielczość ekranu 1080 x 1920 px. wielkość 5,5 cala , zegar procesora 2,4 GHz - liczba rdzeni 10 Redmi 4A - rozdzielczość ekranu 720 x 1280 px. wielkość 5 cali , zegar procesora 1,4 GHz - liczba rdzeni 4 Oczywistym jest, że ten pierwszy będzie o wiele bardziej prądożerny i nie ma co porównywać tych modeli pod tym względem. Nawet trochę bardziej pojemna bateria w Note 4 nie zrekompensuje tu różnicy w długości pracy na baterii.
 12. A dźwięku w filmikach jak nie było, tak nadal nie ma, ŻENADA (trzeba przyłożyć ucho do telefonu, to cuś tam ledwo słychać). Chyba udają, że tu nie ma żadnego problem, po co te aktualizacje ? Kompletnie nie rozumiem jak obok tak poważnej wady można przechodzić obojętnie.
 13. O co chodzi z tym czujnikiem odległości bo nie bardzo wiem. Mam to najnowsze uaktualnienie MIUI Global 9.5.6.0 Na plus trzeba dodać, oprócz najprawdopodobniej poprawionej wydajności baterii, to, że pojawił się wyłącznik GPS. Wcześniej go raczej nie było, chyba , że nie zauważyłem Niestety, dźwięku w nagraniach video dalej nie poprawiono i u mnie na win 7 bez włączenia debugowania USB nie mam dostępu do wszystkich plików (np. na karcie SD). Działa natomiast tryb przesyłania zdjęć (wcześniej też u mnie to nie działało na win7) tylko, że widzi jedynie pamięć wewnętrzną telefonu. Ta
 14. Nigdy nie zmieniałem regionu i mam ostatnią aktualizację na Global z numerem 9.2.6.0. Jakoś nie spieszno mi do następnych, choć jak się pojawią zawsze aktualizuję. Może coś w końcu poprawią z dźwiękiem w video, albo z wykrywaniem telefonu przez komputer. Żartuję oczywiście, nic takiego się nie spodziewam. Już dawno pogodziłem się, że ten typ tak ma
 15. Oj tam, nie jest tak źle w wersji MIUI Global 9.2.6.0 (nowszej wersji telefon mi nie znajduje):
 16. Mogę potwierdzić, u mnie też opóźnienia nie ma. Również tu mam tak samo jak electro69: " W ustawieniach - w opcji zainstalowane aplikacje znalazłem te tapety ekranu blokady. Mam tam napisane, że nie były nigdy używane. Nic tam w tych ustawieniach nie grzebałem. " Wcisnąć X nie mogę, jest nieaktywny, choć nie przypominam sobie abym po aktualizacji do MIUI9 dawał na wymuszenie zatrzymania (na 99,9% nic nie grzebałem w tych ustawieniach). Mam wersję MIUI Global Stable 9.2.6,0
 17. U mnie z baterią na szczęście nic się nie zmieniło po aktualizacji do MIUI Global 9.2.6.0. Trzyma podobnie jak na wersji MIUI 8.5, czyli od 3 do 6 dni (średnio 4). Wiadomo w zależności od używania telefonu. Z przed dwu dni wynik:
 18. Szału nie ma, ale już coś słychać. Miałem w kompie głos na max. i w głośniczkach też na max.
 19. Dzięki, zrobione Jest tam sporo pustego miejsca więc zegar może być Właśnie, polecam nagrać na próbę jakiś filmik z źródłem dźwięku oddalonym o 2, 3 metry. Nikt tu chyba nie pisał, że z tym nagrywanym dźwiękiem zrobiło się tak po aktualizacji. Jest tak od samego początku na tym smartfonie. Było tylko oczekiwanie, że może po tej ostatniej aktualizacji się coś poprawi w tym względzie.
 20. Dzięki, zapomniałem, że tak można. Tylko razem z tą pogodą zginął też duży zegar z godziną i datą, a jest teraz malutki na pasku u góry ekranu. Trzeba by pewnie spróbować jakiś inny Motyw aby zegar był duży w widocznym miejscu. Co do tych fabrycznych to owszem w większości nie można było odinstalować ale wydaje mi się, ze takie jak np. Notatnik, Kalendarz, Pogoda, to była taka możliwość. Głowy teraz nie dam, mogę się tu mylić. Edit. OK, jednak rzeczywiście nie można było wcześniej odinstalować tych aplikacji. Są tam tylko jakieś wyjątki możliwe do odinstalowania np. Facebook, w
 21. Również odnoszę takie wrażenie. Inna kwestia, wydaje mi się, że w wersji MIUI8 była możliwość odinstalowania niektórych aplikacji, które były "fabrycznie" w telefonie. Obecnie albo źle szukam, albo można odinstalować tylko te, które samemu się zainstalowało. Tak pytam w kontekście tej apki Pogoda, która jest na głównym ekranie. Jak się jej pozbyć z tego miejsca, albo i całkowicie ?
 22. Dźwięk w filmikach również Cię zadowala ?, a może filmików nie potrzebujesz, nie korzystasz, ale nie znaczy, że problemu nie ma, podobnie jak z diodą powiadomień. Skoro w aplikacji Gmail w ustawieniach mam zaznaczone, że dioda ma powiadamiać o otrzymanej wiadomości to oczekiwałbym, że tak będzie.
 23. Wątpię czy ten argument jest rzeczywiście prawdziwy. Nie wiem jaki procent osób, które zakupiło ten model telefonu zrobiłoby to ponownie wiedząc, że nagrywane filmiki są bez dźwięku (bo tak można z czystym sumieniem powiedzieć), oraz to, że powiadomienia z różnych aplikacji "działają jak chcą" (najczęściej nie działają poprawnie). Nie przemawia też do mnie, że powodem jest tu oszczędność (tani model ?). Jest cała masa dużo tańszych telefonów gdzie w nagrywanym video jest normalny dźwięk, więc można. Nie trzeba też chyba dodawać, że przez tą wadę dyktafon jest właściwie bezużyteczny.
 24. Na to by wychodziło z tymi powiadomieniami. Dziś wysłany do mnie meil o 7:00, dioda powiadomień zaświeciła się o godz. ok 10:00. Jakbym nie używał telefonu to nie wiem czy w ogóle by zaświeciła. Inna sprawa, na głównym ekranie od wczoraj mam pogodę bez zmian -13 st.C i opady śniegu.
 25. Podejrzewałem, że chodzi o to z prawej, a to kamera jak piszesz i tak pewnie jest. Na bank nie świeci mi po tej ostatniej "dużej aktualizacji" ani po lewej, ani tym bardziej po prawej stronie głośniczka ("słuchawki") i obojętnie w jakim świetle, nie zauważam aby mi coś tam dodatkowego świeciło. Na pewno bym zauważył jak to ma być wkurzające.
×
×
 • Create New...