Skocz do zawartości

GPS na Mi5 pod Android 7 – poprawka do przetestowania


latet

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, JacekBB napisał:

Na najnowszym dev raz jest ok a raz za Chiny nie chce załapać. Normalnie loteria. Potrzebuję uruchomić na szybko AM i czekam 5 minut. I nic

Sprawdź, czy jak uruchomisz diagnostykę GPS to czy AM złapie od razu fixa. U mnie na Mi4C tak jest czasami i jak nie chce nawigować to się tym wspomagam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, JacekBB napisał:

Dziwne ale nawet pomogło. Ale nie o to w tym chodzi żeby przed uruchomieniem czegoś z GPS uruchamiać diagnostykę.

To może wskazywać, że problemy z GPS są takiej natury, że pewne aplikacje mają po prostu problem z uruchomieniem tej usługi, czy też z prawidłowym z niej korzystaniem. W sensie ,że nie sam GPS jest skopany, ale to coś pomiędzy nim a apkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, latet napisał:

To może wskazywać, że problemy z GPS są takiej natury, że pewne aplikacje mają po prostu problem z uruchomieniem tej usługi, czy też z prawidłowym z niej korzystaniem. W sensie ,że nie sam GPS jest skopany, ale to coś pomiędzy nim a apkami.

Raz pomaga a raz nie.... Jest to bardzo uwłaczające mając taki fajny telefon a takie g....o się z nim dzieje na najnowszym dev. Jestem cierpliwy ale moja cierpliwość już się kończy.

@Acid sam stwierdził że GPS na Globalu także łapie słabo. Więc co? Będzie jakieś wyjście z tej sytuacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, JacekBB napisał:

Ja zauważyłem że jak włacze AM to muszę na chwilkę stanąć i się nie ruszać. Jeśli idę sobie to nie chce załapać.

Dziwne, bo "normalnie" to jest akurat odwrotnie – ruch bardzo ułatwia złapanie fix-a i zwiększa dokładność pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odstępy 2 godzinne. To samo miejsce. Automapa za 1 razem łapie w 50 sekund ( ku... a chore =. Później używanie nawigacji AM i Google i tego testu GPS i fix od razu jest nawet po 1 sekundzie.

Ale jak nie używasz 3 h GPS to później proś Boga żeby to gówno na 7 zalapalo. Chore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracamy na 6.11.10? 

Jakoś mało tu ludzi pisze o GPS. Nie używają? Tylko dzwonią z takiego fajowego smarta? Aż dziw bierze....

Wrócić na 6.11.10 nawet bez bekapu z chmury xiaomi to 10 minut roboty.... Później te kilka aplikacji to się zassa z ipmart. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracamy na 6.11.10? 
Jakoś mało tu ludzi pisze o GPS. Nie używają? Tylko dzwonią z takiego fajowego smarta? Aż dziw bierze....
Wrócić na 6.11.10 nawet bez bekapu z chmury xiaomi to 10 minut roboty.... Później te kilka aplikacji to się zassa z ipmart. 

Ja uzywam. Navi Google, Yanosik i czasem Auto Mapa. Do biegania NaviMe. Na tym wydaniu i na poprzednim zero problemów. GPS działa sprawnie.

Wysłane z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JacekBB napisał:

Odstępy 2 godzinne. To samo miejsce. Automapa za 1 razem łapie w 50 sekund ( ku... a chore =. Później używanie nawigacji AM i Google i tego testu GPS i fix od razu jest nawet po 1 sekundzie.

Ale jak nie używasz 3 h GPS to później proś Boga żeby to gówno na 7 zalapalo. Chore

Na Mi4c podobnie. Czekałem 5 minut, 12 satelit, brak fixa. Potem odpaliłem diagnostykę, złapał po 40 sekundach, następne fixy po 2-3 sekundach. Za dwa dni powtórka i problem z fixem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Dev 7.2.24, pierwszy fix po uruchomieniu łapie w ciągu aż 1 minuty, kolejne już w 5-10sek.

Z okna budynku, kierunek wschodni:

a8ab9d27066469c7e2bda36df73fcd04.jpg

 

W trasie lepiej, 18/23 dokładność do 3m.

 

I między 15 piętrowymi blokami, fix po 11 sek:

079b1d50efb4f438ef7bc0d2e742bdbf.jpg

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez K4r0lSz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam miui 8 Global 7.3.2  GPS nie działa powinni to naprawić i to jak najszybciej jak bym wiedział, że nie będzie działać Gps to bym nie kupowal mi5. Nie polecam tego telefonu ze względu na brak tej funkcji. Nie wiem na co oni jeszcze czekają że nic w tym temacie nie robią ŻENADA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, toja napisał:

Mam miui 8 Global 7.3.2  GPS nie działa powinni to naprawić i to jak najszybciej jak bym wiedział, że nie będzie działać Gps to bym nie kupowal mi5. Nie polecam tego telefonu ze względu na brak tej funkcji. Nie wiem na co oni jeszcze czekają że nic w tym temacie nie robią ŻENADA.

Żenada, bo już solidnych kilka nowych wersji softu wyszło od momentu pojawienia się tych problemów z gpsem.

Z drugiej strony, dotyczy to tylko wersji BETA oprogramowania, więc teoretycznie ma prawo coś przez jakiś czas nie działać. Na Stable i ostatniej becie na androdzie 6 wszystko hulałoby jak tak jak powinno...Dla użytkownika dla którego liczy się stabilność działania instalowanie najnowszych wersji BETA oprogramowania to nie najlepszy pomysł...

Ja wytrzymam jeszcze, czekając na rozwiązanie problemów z gps, max 2 tygodnie i wracam do androida 6... (powtarzam to sobie od miesiąca albo i lepiej ciągle mając wiarę).

Jeżeli masz oryginalnego Globala to niestety downgrade do androida 6 nie pójdzie łatwo, ale ogólnie wrzuć sobie ostatnie MiuiPolska Beta na androidzie 6 i wszystko będzie pięknie, a update softu zrobisz gdy na forum dowiesz się o zażegnaniu problemów z GPS...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja już mam dość, potrzebuje GPS w telefonie.

Czy ktoś z was może mi łopatologicznie powiedzieć jak wrócić do wersji 6.11.10 na której GPS działał normalnie.

wersja MIUI: MIUI 8 Global 7.3.2 Beta  ,Wersja Android: 7.0 NRD90M

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...